Bez kategorii

Filharmonia edukacyjnie, filmowo i z bigbandem, czyli cotygodniowe premiery online

W tym tygodniu filharmonia ma dla Państwa kolejne premierowe spotkania z muzyką. W niedzielę 26 kwietnia o godzinie 19:00 przybliży swojego patrona Mieczysława Karłowicza pięknym filmem, ale zanim to nastąpi proponuje kilka innych muzycznych premier. Wszystko na kanałach w serwisach Facebook i YouTube.

Opublikowane

w dniu

DoNuta w domowych pieleszach

W poniedziałek i wtorek 20 i 21 kwietnia o godzinie 11:00 powróciliśmy do najmłodszych z kolejnymi premierowymi odcinkami DoNuta Taktuje Online. Wszystko po to, żeby mali melomani zapomnieli o filharmonikach, instrumentach i wspaniałych prowadzących – Fermacie i Bemolu. Młodzi melomani dowiedzieli się tym razem co to jest harmonia oraz ile matematyki w muzyce.

Spotkania zapewniają muzyczną edukację poprzez zabawę i zachęcają dzieci do aktywnego słuchania w domu. Dzięki omówieniu trudnych pojęć muzycznych, jak i bawieniu się muzyką klasyczną, dzieci spędzają czas pożytecznie i, co najważniejsze, bez wychodzenia z domu.

A na kolejny odcinek zapraszamy już w poniedziałek 27 kwietnia o godzinie 11:00.

Poranek z Raniutto

W ramach EduPoranków zapraszamy na kolejny odcinek Raniutto Online. W najbliższą sobotę 25 kwietnia o godzinie 11:00 zabierzemy najmłodszych w kolejną muzyczną podróż pełna przygód.

Będzie czas na mały relaks, czytanie bajki i… pełen emocji rajd samochodowy! Wszystko to w towarzystwie tria smyczkowego i muzyki Mozarta, przez którą przeprowadzi dzieci Natalia Wesołowska – mama Stasia i wiolonczelistka naszej orkiestry.

Warsztaty Raniutto Online, to idealna okazja, by świadomie bawić się ze swoimi dziećmi przy dźwiękach muzyki. Każda sobotnia odsłona warsztatów będzie poświęcona innemu kompozytorowi, a na milusińskich, niezależnie od tego, czy kilkumiesięcznych, czy kilkuletnich, czekać będą specjalnie wybrane utwory, wspomagające ich rozwój. Cotygodniowe spotkania to czas na aktywne słuchanie i twórczą zabawę, które sprawią, że mali melomani staną się bardziej wrażliwi na dźwięki. I to bez nudy!

Talent show w odcinkach

W niedzielę 26 kwietnia o godzinie 11:00 zapraszamy na spotkanie z kolejnymi młodymi muzykami, którzy wzięli udział w koncercie EduVirtuoso – symfoniczny talent show.

Zobaczymy, jak z pewnością siebie, bez tremy, a przede wszystkim z wirtuozerią, młodzi instrumentaliści pięknie zaprezentowali się publiczności zebranej w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

Już w najbliższą sobotę usłyszymy młodą wiolonczelistkę Jagodę Bytniewską–Judasz. Jagoda wybrała wiolonczelę, bo jej ciepły dźwięk jest zbliżony do ludzkiego głosu. Młodym muzykom radzi, aby nie traktowali grania jako żmudny obowiązek, lecz postarali się znaleźć w graniu radość i przyjemność. Czy jagoda czerpie radość z gry na wiolonczeli? Przekonamy się o tym już w niedzielę

Zastrzyk energii od Big Bandu

26 kwietnia, tuż przed wieczorną, tym razem filmową, premierą, zaproponujemy Państwu zastrzyk energii od Szczecin Philharmonic Big Band, Ten wspaniały zespół, założony w 2017 roku z inicjatywy puzonisty naszej orkiestry – Igora Puszkara, bywalcy Filharmonii znają doskonale z żywiołowych i pełnych muzycznego temperamentu koncertów. Wszyscy pozostali będa mieli okazję poznać ich bez wychodzenia z domu dzięki muzycznej niespodziance, którą przygotowaliśmy wraz z muzykami.

Grupę Szczecin Philharmonic Big Band tworzą muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz artyści związani ze szczecińskim środowiskiem muzycznym, wykładowcy i studenci Akademii Sztuki w Szczecinie. Wszyscy niecierpliwie wyczekują powrotu do złotej sali Filharmonii, a tymczasem zaprezentują nam próbkę swoich możliwości.

Cyfrowa premiera filmu „Mieczysław Karłowicz – samotna wędrówka”

W niedzielę 26 kwietnia o godzinie 19:00, po muzycznym akcencie od Szczecin Philharmonic Big Band, zapraszamy na kulminacyjny punkt tygodnia, czyli premierę cyfrową filmu „Mieczysław Karłowicz – samotna wędrówka”. Będzie to doskonała okazja, by poznać kompozytora od zupełnie innej strony.

Film przybliża postać kompozytora zmarłego tragicznie w wieku 33 lat pod lawiną podczas wyprawy wysokogórskiej w polskich Tatrach. Dzięki barwnej, wielowątkowej i zróżnicowanej w zakresie języka filmowego narracji powstała nowoczesna i intrygująca opowieść skierowana do szerokiego grona współczesnych odbiorców.

W realizację filmu zaangażowali się muzykolodzy i muzycy, dyrygenci i fotografowie, m.in. Łukasz Borowicz, Marcin Gmys, Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Agata Szymczewska, Mieczysław Tomaszewski i Andrzej Zygmuntowicz, którzy w osobistych refleksjach odnieśli się do postaci i twórczości Karłowicza.

Zapraszamy w niedzielę 26 kwietnia o godzinie 19:00. Premiera filmu będzie odbywać się równolegle na Facebooku Filharmonii w Szczecinie oraz na kanale YouTube Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Górska pasja Karłowicza

Zapraszamy także na profil Polskiego Wydawnictwa Muzycznego na platformie ISSUU, gdzie będzie można spojrzeć na polskie Tatry okiem Mieczysława Karłowicza – człowieka wielu pasji. Prezentowany jest tam album „Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza” zawierający liczne zdjęcia Tatr wykonane przez kompozytora podczas górskich wypraw. Przede wszystkim unikatowe fotografie pochodzące z prywatnych albumów Karłowicza, opatrzone jego własnoręcznymi podpisami.

Zapraszamy na kanały filharmonii w serwisach Facebook i YouTube, gdzie znajdziecie Państwo koncerty naszej orkiestry, mnóstwo nowych edukacyjnych materiałów oraz muzycznych inspiracji.

Reklama

Bez kategorii

Bezpłatne wejścia dla dzieci i młodzieży do pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

Przypominamy, że jeszcze przez tydzień dzieci i młodzież uczęszczające do szkół podstawowych na terenie Powiatu Polickiego, mogą za okazaniem legitymacji szkolnej bezpłatnie korzystać z pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Opublikowane

w dniu

Jednocześnie informujemy, że w czasie ferii zimowych (13-26 lutego) pływalnia będzie czynna w godzinach 9:30 – 19:15 – ostatnie wejście o godzinie 18:30.
Sauna w budynku pływalni podczas ferii zimowych będzie otwarta w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 17:00 – 19:00.

Czytaj dalej

Bez kategorii

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na ferie zimowe

Tworzenie etiud teatralnych, zabawy integracyjne, ćwiczenia na wyobraźnię, prace manualne, podróże w czasie do epoki Bogusława X Wielkiego, władcy Księstwa Pomorskiego – te i wiele innych atrakcji szczeciński Zamek zaplanował na czas ferii zimowych.

Opublikowane

w dniu

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na spotkania w trakcie przerwy od nauki. Pierwszy tydzień (13-17 lutego) wypełnią zajęcia pod nazwą „Coś z pudełka”. Poprowadzą je na zmianę Kaja Cykalewicz-Licak oraz Magdalena Gardas-Wasilewska. Uczestnicy wspólnie puszczą wodzę fantazji. Zwykłe kartonowe pudełko może czasami bardzo zaskoczyć. Każdy przedmiot może opowiedzieć swoją historię. A pudełko może okazać się maską teatralną, makietą albo domkiem. W trakcie tego tygodnia odbędą się m.in. zabawy integracyjne, ćwiczenia na wyobraźnię i prace manualne.

Drugi tydzień ferii (20-24 lutego) poprowadzi Marta Wróblewska-Szałek – pedagożka, animatorka kultury. Spotkania odbędą się pod hasłem „Mali odkrywcy historii”. Będzie to świetna okazja, aby w aktywny i twórczy sposób poznać historię dawnej siedziby książęcego rodu Gryfitów. Najmłodsi przeniosą się w świat zamkowych przygód i tajemnic, a ich przewodnikiem będzie postać księcia Bogusława X Wielkiego. Korzystając z różnych środków ekspresji (światło, teatr, muzyka czy plastyka) poznają czasy świetności Zamku oraz jego najciekawszych mieszkańców. Zajrzą do gabinetu renesansowego naukowca. Oswoją zamkowe duchy i dowiodą w teatrze cieni, że Zamek to miejsce, w którym jak mało gdzie przeszłość przenika się z teraźniejszością.

PROGRAM:

COŚ Z PUDEŁKA

Spotkania dla dzieci w wieku 6 – 10 lat

13-17 lutego (poniedziałek-piątek), godz. 11:00 – 12:30

Sala Anny Jagiellonki

Liczba uczestników ograniczona

Bilety: 15 zł

Prowadzenie: członkinie Fundacji Tettere:

13-14 lutego Kaja Cykalewicz-Licak – graficzka, scenografka

15-17 lutego Magdalena Gardas-Wasilewska – pedagożka teatru, animatorka kultury

MALI ODKRYWCY HISTORII

Spotkania dla dzieci w wieku 6-10 lat

20-24 lutego (poniedziałek-piątek), godz. 11:00 – 12:30

Sala Anny Jagiellonki

Liczba uczestników ograniczona

Bilety: 15 zł

Prowadzenie: Marta Wróblewska-Szałek

Więcej informacji i bilety na stronie https:/bilety.zamek.szczecin.pl oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (tel. 91 489 16 30). Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj dalej

Bez kategorii

Wstrzymana dostawa wody w Mierzynie

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie