Gmina Dobra

Festiwal Róż w Dobrej

Opublikowane

w dniu

[lead]W niedzielę, 16 czerwca w Dobrej odbyła się siódma edycja Festiwalu Róż. Kwiatowe święto to hołd oddany Elizabeth von Arnim, która niedaleko od Dobrej mieszkała i tworzyła. Festiwal zgromadził wielu miłośników róż jak i twórczości von Armin nie tylko z Dobrej ale i okolic jak również z Niemiec. Mimo, że w tym samym czasie odbywały się Dni Morza w Szczecinie, wielu szczecinian wolało spędzić dzień wśród róż w Dobrej. [/lead]

Organizatorzy przygotowali moc różnorodnych atrakcji. Królowały stroje z przełomu XIX i XX wieku. Impreza rozpoczęła się od wielobarwnego Korowodu Królowej Kwiatów, który poprowadził mieszkańców pod scenę. Wszystkich przybyłych powitali Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller.

– Cieszy, że z roku na rok przybywa osób chętnych współpracy podczas Festiwalu – mówi Izabela Dryjańska, koordynatorka imprezy.

Po powitaniu rozpoczęły się kiermasze, warsztaty florystyczne, wystawy ogrodnicze i malarskie. Można było stworzyć wianki lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z przebranymi uczestnikami festynu, zakupić sadzonki róż i pamiątki. Przygotowano ogromny i przepyszny tort festiwalowy. Na scenie odbywały się występy dzieci ze szkół działających na terenie gminy Dobra i koncerty. Wystąpili m.in. Przemysław Radziszewski i duet Liquid Melody. Zgodnie z tradycją podczas festiwalu wybrano nową Królową Róż i Różaną Królewnę.

To była kolejna, bardzo udana edycja festiwalu, który co roku odbywa się w gminie Dobra. W wydarzeniu wzięło udział wielu mieszkańców gminy Dobra, Szczecina, a także sąsiadów z Niemiec. Parkingi były pełne samochodów. Wielkie brawa do organizatorów, którzy kosztem olbrzymiej pracy przygotowali wspaniałą imprezę.


Reklama

Gmina Dobra

Święto Dyni w Wołczkowie – Zaproszenie od Koła Gospodyń Wiejskich

Mieszkańcy Gminy Dobra oraz goście z innych regionów będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wołczkowie. Święto Dyni, które odbędzie się już w najbliższym tygodniu, to święto lokalnych tradycji, a jednocześnie okazja do celebrowania bogactwa jesiennej plonów.

Opublikowane

w dniu

Impreza skupi się wokół dyni, warzywa, które szczególnie w tej części kraju, ma długą i bogatą historię. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało na to wydarzenie szereg atrakcji, w tym pokazy kulinarne bazujące na dyni, warsztaty tworzenia ozdób z tej wszechstronnej rośliny oraz konkurs na największą i najoryginalniej wyglądającą dynię.

Na terenie festynu znajdą się również stoiska z produktami lokalnych rolników oraz rękodzielników, gdzie będzie można zakupić nie tylko wyroby z dyni, ale i inne produkty charakterystyczne dla regionu polickiego. Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że dzień obfitować będzie w różnorodne aktywności dla całej rodziny, zapewniając jednocześnie zachowanie tradycyjnego, lokalnego ducha społeczności.

Festyn rozpocznie się o godzinie 13:00 w centrum Wołczkowa i potrwa do godzin wieczornych. Wstęp na wydarzenie jest wolny, co stanowi dodatkową zachętę do wspólnego świętowania oraz wsparcia lokalnej działalności Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Konsultacje nad programem współpracy z NGO w Gminie Dobra

Wójt Gminy Dobra zapowiedziała przeprowadzenie konsultacji społecznych odnośnie projektu dokumentu pt. „Program współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2025”. Proces ten jest niezwykle ważny dla wszystkich stron i ma na celu dokładne omówienie oraz dopracowanie ostatecznych założeń programu, który zostanie przyjęty uchwałą Rady Gminy Dobra najpóźniej do końca listopada 2024 roku.

Opublikowane

w dniu

Okres konsultacji rozpocznie się 11 września 2024 roku i potrwa do 2 października tego samego roku. Wójt gminy skierowała apel do wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w obrębie gminy Dobra, aby włączyli się w proces konsultacyjny. Jest to wyjątkowa okazja dla przedstawicieli organizacji do wyrażenia swoich opinii oraz zgłaszania ewentualnych uwag i propozycji, które mogą usprawnić współpracę między samorządem a sektorem pozarządowym.

Dokument zawierający projekt programu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Gminy Dobra oraz w siedzibie urzędu gminy. Władze lokalne liczą na aktywny udział społeczności i jego wpływ na kształtowanie polityki społecznej i rozwoju lokalnych inicjatyw na kolejny rok.

Uchwała Program współpracy do konsultacji Formularz zgłoszenia uwag do Programu

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Konsultacje rynkowe

Gmina Dobra przeprowadza wstępne konsultacje rynkowe związanie z przygotowaniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Dobra”.

Opublikowane

w dniu

Celem prowadzonych konsultacji jest wymiana wiedzy z podmiotami posiadającymi doświadczenie w zakresie przedmiotu konsultacji oraz pozyskanie wiedzy i informacji w zakresie niezbędnym do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Cele szczegółowe:

✅ obniżenie kosztów odbioru odpadów komunalnych,

✅ doprowadzenie do osiągania Gminę Dobra wymaganych ustawą poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych,

✅ ograniczenie poziomu składowania odpadów,

✅ poprawa segregacji odpadów, w szczególności w zabudowie wielorodzinnej,

✅ zagospodarowanie bioodpadów wytwarzanych na terenie gminy z uwzględnieniem dużej sezonowości ich wytwarzania.

Gmina Dobra zaprosiła do udziału w konsultacjach wszystkie podmioty spełniające wymogi ustawowe. \

Do konsultacji przystąpiły następujące firmy:

✅ MPO Sp. z o.o.

✅ PreZero Jantra Sp. z o.o.

✅ Remondis Szczecin Sp. z o.o.

✅ JUMAR Małgorzata Maruszewska

Konsultacje prowadzi Paweł Malinowski – Zastępca Wójta Gminy Dobra wraz z Anną Budzyńska – Kierownikiem Wydziału ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji oraz Katarzyną Ładniak – Głównym Specjalistą WGOKiE.

Władze Gminy Dobra poinformują mieszkańców o wynikach przeprowadzonych konsultacji.

Cieszę się ogromnie, że zainicjowane po raz pierwszy w naszej gminie konsultacje rynkowe mające na celu obniżenie kosztów i podniesienie standardu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w Gminie Dobra spotkały się z tak dużym zainteresowaniem firm zajmujących się tą tematyką. Tym bardziej, że planujemy m.in. podwoić limit odbieranego bio (do 240 litrów), więc zwiększenie konkurencyjności powinno mieć wymierne przełożenie na oferty w przetargu na rok 2025 – powiedział Paweł Malinowski – Zastępca Wójta Gminy Dobra.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie