Gmina Police

Ferie zimowe w MOK

Jak ferie zimowe to tylko w MOK! W Policach dzieci i młodzież będą mogły aktywnie i ciekawie spędzić czas wolny.

Opublikowane

w dniu

Każdego dnia odbywać się będą kreatywne warsztaty z różnych dziedzin sztuki. Taniec, śpiew, plastyka, fotografia… to tylko niektóre propozycje MOK -u.

Codziennie też o godz. 12:00 będą wyświetlane filmy w kinie. A wszystko to przez dwa tygodnie i bezpłatnie. Wystarczy tylko wybrać warsztaty i zapisać się na nie w recepcji MOK -u.

Zapraszamy!

Jest w czym wybierać. MOK proponuje następujące warsztaty: fotograficzne, wokalne, cyrkowe, ceramika, hand made, reporterskie, taniec afro, taniec współczesny, robotyka, bębny brazylijskie.

Warsztaty odbywać się będą od GODZ. 10:00

OPIS:

WARSZTATY REPORTERSKIE

-wystąpienia publiczne: emisja głosu i właściwa artykulacja, pokonywanie tremy
-występowanie przed kamerą i mikrofonem
-sztuka rozmowy-jak słuchać i jak zadawać pytania
-nauka ciekawego opowiadania
-podstawy kręcenia interesujących filmów i dobrego kadrowania zdjęć

ROBOTYKA – Budowa i programowanie robotów – Akademia STEAM

Warsztaty, podczas których młodzi konstruktorzy poznają tajniki budowy robotów, ich programowania oraz zastosowania w rzeczywistości. Podczas naszych warsztatów będziemy korzystać z zestawów Lego® Education, tabletów, komputerów i nie tylko.

BĘBNY BRAZYLIJSKIE z Bloco Pomerania

Bogactwo Samby Batucady, radość rytmu czyli kameralna forma zespołu perkusyjnego na brazylijskich instrumentach perkusyjnych takich jak: agogo, tamborim, chocalho, caixa, repinique, sudro. Prowadzący: Rafał Krzanowski.

WARSZTATY WOKALNE z Damianem Rybickim – półfinalistą VII edycji the Voice of Poland

Zajęcia obejmować będą: emisję głosu, teoretyczne ujęcie śpiewania (budowa aparatu głosowego, produkcja dźwięku) w celu rozbudzenia wyobraźni i świadomości, zasady dbania o swój głos, śpiew harmoniczny, praca z akompaniatorem, budowanie wspólnego brzmienia, praca z rytmem.

AFRO DANCE

Program taneczny oparty na tradycyjnym tańcu afrykańskim będzie spotkaniem muzyki, rytmu i ciała. Afro Dance to styl oparty na folklorze i kulturze afrykańskiej. Jest pełen energii i dynamiki, pozwala zatracić się w ruchu, wyrazić uczucia i wyrzucić z siebie negatywne emocje. To żywioł, energia i radość, która zagości w MOK-u dzięki Wam! Prowadząca: Magdalena Preditis.

WARSZTATY CYRKOWE

To świetna okazja aby rozwijać swoje umiejętności motoryczne, koordynację oraz kreatywność! W programie m.in. żonglerka, diabolo, elementy akrobatyki, nauka chodzenia na szczudłach, elementy fireshow i wiele innych. Prowadzący: Kamil Malecki.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Prowadząca: Nieszka Bogusławska. Półfinalistka IV edycji programu telewizyjnego „Got to Dance”- tylko taniec. Ukończyła w Warszawie międzynarodowy program dla profesjonalnych tancerzy tańca współczesnego Warsaw Dance Department, podstawowe i zaawansowane szkolenie ze świadomości ciała i analizy ruchu na bazie Laban Bartenieff Movement System oraz Contact Improvisation Half Year  Program w Berlinie.

PLAN:

Pierwszy tydzień:

1. Warsztaty wokalne Damian Rybicki
wt. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 8

2. Taniec nowoczesny
pon. – wt., godz. 10:00 – 11:30, 11:30 – 13:00, sala 125

3. Taniec afro
Magdalena Prieditis
śr. – pt., godz. 10:00 – 11:30, 11:30 – 13:00, sala 125

4. Fotografia otworkowa
pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(15 uczestników od 6. lat)

5. Warsztaty Reporterskie
śr., godz. 10:00 – 14:00, sala 5
(grupa do 20 osób)

6. Wszyscy jesteśmy światłoczuli – eksperymenty fotograficzne
czw. – pt,  godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(15 uczestników od 6. lat)

7. Warsztaty ceramiczne
– pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 140
– śr. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 140
(grupy po 9 osób)

8. Warsztaty Hand made
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 137

Film dla dzieci godz. 12:00

Drugi tydzień:

1. Akademia STEAM – tajniki budowy i programowania robotów
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(ok. 20 uczestników)

2. Warsztaty cyrkowe
wt.– pt, godz. 10:00 – 12:00, 12:00 – 14:00, sala 125

3. Warsztaty Hand made
pon. – pt, godz. 10:00 – 11:30, 11:30-13:00 sala 137

4. Warsztaty ceramiczne
– pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 140
– śr. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 140
(grupy po 9 osób)

5. Karnawałowe warsztaty gry na brazylijskich bębnach
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 8
(grupa 12 os., od lat 7)

Film dla dzieci godz. 12:00

Reklama

Gmina Police

Spływ kajakowy Łarpią

Stowarzyszenie Ekologiczne „Łarpia” i policki OSiR zapraszają na sobotę, 20 sierpnia br. na Wakacyjny Rodzinny Spływ Kajakowy Łarpią i Odrą.

Opublikowane

w dniu

– Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na teren Stanicy Wodnej przy ul. Dębowej na godz. 10.00. Planujemy pływanie w kajakach jedno i dwu osobowych oraz w „smoczej łodzi” – napisał na swoim profilu FB, Wiesław Gaweł.

W związku z tym niezbędny jest udział w imprezie co najmniej 10 mężczyzn w celu zwodowania tej wielkiej łodzi. Wpisowe-darowizna na imprezę (koszt wypożyczenia kajaka) 10 zł. Na zakończenie spływu wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek (tym razem własnych), konkursy dla dzieci z nagrodami, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomiki ukończenia spływu.

Ilość miejsc w spływie ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, a zgłoszenia należy nadsyłać na adres: wgaw@wp.pl. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone, aż do wyczerpania miejsc.

Czytaj dalej

Gmina Police

UOKiK wydał zgodę na powołanie nowej spółki „śmieciowej”

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na powstanie nowej spółki „śmieciowej” w Policach. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie by rozpocząć planowaną budowę zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych, który powstać ma w Leśnie Górnym w gminie Police.

Opublikowane

w dniu

O planach budowy zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnyc głośno się zrobiło pod koniec czerwca br. Wówczas to władze samorządowe Polic wraz z przedstawicielami Remondis Szczecin, Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net z siedzibą w Policach oraz Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie, przedstawiło protestującym mieszkańcom Leśna Górnego, Pilichowa i Siedlic projekt powołania spółki oraz charakter zakładu. Nowy zakład w Leśnie Górnym docelowo przetwarzać ma 40 tysięcy ton odpadów rocznie. Niepokoi to mieszkańców Pilchowa, którzy obawiają się między innymi nadmiernego ruchu pojazdów ciężarowych przez ich miejscowość.

Nadal jesteśmy, jako mieszkańcy tych trzech miejscowości przeciwni rozbudowie zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych – mówi sołtys Pilchowa Ireneusz Todorski. Czekamy na odpowiedź od burmistrza Diakuna na nasz wniosek, złożony w Urzędzie pod koniec czerwca i na konsultacje społeczne. Podczas czerwcowego spotkania dotyczącego zakładu nie zostaliśmy przekonani do tej inwestycji. Uważamy również, że same konsultacje powinny się odbyć dużo wcześniej.

Zdaniem sołtysa Todorskiego, podczas konsultacji powinno się przedstawić wszystkie dobre i złe strony powstania zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych. Powinno się również zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców, których ten problem będzie dotykać. Chodzi przede wszystkim o budowę chodników i ścieżek rowerowych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Dzielnicowy zawsze na służbie. Rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Wzorową postawą wykazała się st. sierż. Damian Mucha dzielnicowy KPP w Policach, gdy w dniu wolnym od służby rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Dzielnicowy szybko ruszył w ślad za poszukiwanym i wezwał na pomoc patrol policji. Czujność i zaangażowanie dzielnicowego doprowadziły do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego za kradzieże.

Opublikowane

w dniu

We wtorkowy wieczór st. sierż. Damian Mucha w czasie wolnym od służby rozpoznał wśród przechodniów poszukiwanego mężczyznę. Dzielnicowy wiedział, że takiej okazji nie można odpuścić dlatego niezwłocznie powiadomił dyżurnego jednostki KPP Police. Funkcjonariusz nie odpuszczał i cały czas był w pobliżu poszukiwanego mężczyzny, którego lokalizację przekazywał na bieżąco jadącemu ku nim patrolowi policji. Gdy na miejsce przyjechała załoga OPI wspólnie z dzielnicowym doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny i osadzenia w policyjnym areszcie.

Zatrzymany mężczyzna to 19 letni mieszkaniec Polic, który poszukiwany był między innymi za kradzieże. Przestępca pozostanie w zamknięciu przez najbliższe 4 miesiące.

Zachowanie dzielnicowego to nieodosobniony przypadek. Nasi funkcjonariusze niejednokrotnie udowodnili, że policjantem jest się zawsze i doprowadzali do zatrzymań osób poszukiwanych nawet w czasie wolnym od służby. Niemniej jednak st. sierż. Damian Mucha swoją postawą udowodnił, że zatrudnienie w szeregach policji to nie praca, którą kończy się z chwilą wyjścia z komendy, a służba 24 h na dobę.

mł. asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie