Gmina Police

Ferie zimowe w MOK

Jak ferie zimowe to tylko w MOK! W Policach dzieci i młodzież będą mogły aktywnie i ciekawie spędzić czas wolny.

Opublikowane

w dniu

Każdego dnia odbywać się będą kreatywne warsztaty z różnych dziedzin sztuki. Taniec, śpiew, plastyka, fotografia… to tylko niektóre propozycje MOK -u.

Codziennie też o godz. 12:00 będą wyświetlane filmy w kinie. A wszystko to przez dwa tygodnie i bezpłatnie. Wystarczy tylko wybrać warsztaty i zapisać się na nie w recepcji MOK -u.

Zapraszamy!

Jest w czym wybierać. MOK proponuje następujące warsztaty: fotograficzne, wokalne, cyrkowe, ceramika, hand made, reporterskie, taniec afro, taniec współczesny, robotyka, bębny brazylijskie.

Warsztaty odbywać się będą od GODZ. 10:00

OPIS:

WARSZTATY REPORTERSKIE

-wystąpienia publiczne: emisja głosu i właściwa artykulacja, pokonywanie tremy
-występowanie przed kamerą i mikrofonem
-sztuka rozmowy-jak słuchać i jak zadawać pytania
-nauka ciekawego opowiadania
-podstawy kręcenia interesujących filmów i dobrego kadrowania zdjęć

ROBOTYKA – Budowa i programowanie robotów – Akademia STEAM

Warsztaty, podczas których młodzi konstruktorzy poznają tajniki budowy robotów, ich programowania oraz zastosowania w rzeczywistości. Podczas naszych warsztatów będziemy korzystać z zestawów Lego® Education, tabletów, komputerów i nie tylko.

BĘBNY BRAZYLIJSKIE z Bloco Pomerania

Bogactwo Samby Batucady, radość rytmu czyli kameralna forma zespołu perkusyjnego na brazylijskich instrumentach perkusyjnych takich jak: agogo, tamborim, chocalho, caixa, repinique, sudro. Prowadzący: Rafał Krzanowski.

WARSZTATY WOKALNE z Damianem Rybickim – półfinalistą VII edycji the Voice of Poland

Zajęcia obejmować będą: emisję głosu, teoretyczne ujęcie śpiewania (budowa aparatu głosowego, produkcja dźwięku) w celu rozbudzenia wyobraźni i świadomości, zasady dbania o swój głos, śpiew harmoniczny, praca z akompaniatorem, budowanie wspólnego brzmienia, praca z rytmem.

AFRO DANCE

Program taneczny oparty na tradycyjnym tańcu afrykańskim będzie spotkaniem muzyki, rytmu i ciała. Afro Dance to styl oparty na folklorze i kulturze afrykańskiej. Jest pełen energii i dynamiki, pozwala zatracić się w ruchu, wyrazić uczucia i wyrzucić z siebie negatywne emocje. To żywioł, energia i radość, która zagości w MOK-u dzięki Wam! Prowadząca: Magdalena Preditis.

WARSZTATY CYRKOWE

To świetna okazja aby rozwijać swoje umiejętności motoryczne, koordynację oraz kreatywność! W programie m.in. żonglerka, diabolo, elementy akrobatyki, nauka chodzenia na szczudłach, elementy fireshow i wiele innych. Prowadzący: Kamil Malecki.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Prowadząca: Nieszka Bogusławska. Półfinalistka IV edycji programu telewizyjnego „Got to Dance”- tylko taniec. Ukończyła w Warszawie międzynarodowy program dla profesjonalnych tancerzy tańca współczesnego Warsaw Dance Department, podstawowe i zaawansowane szkolenie ze świadomości ciała i analizy ruchu na bazie Laban Bartenieff Movement System oraz Contact Improvisation Half Year  Program w Berlinie.

PLAN:

Pierwszy tydzień:

1. Warsztaty wokalne Damian Rybicki
wt. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 8

2. Taniec nowoczesny
pon. – wt., godz. 10:00 – 11:30, 11:30 – 13:00, sala 125

3. Taniec afro
Magdalena Prieditis
śr. – pt., godz. 10:00 – 11:30, 11:30 – 13:00, sala 125

4. Fotografia otworkowa
pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(15 uczestników od 6. lat)

5. Warsztaty Reporterskie
śr., godz. 10:00 – 14:00, sala 5
(grupa do 20 osób)

6. Wszyscy jesteśmy światłoczuli – eksperymenty fotograficzne
czw. – pt,  godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(15 uczestników od 6. lat)

7. Warsztaty ceramiczne
– pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 140
– śr. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 140
(grupy po 9 osób)

8. Warsztaty Hand made
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 137

Film dla dzieci godz. 12:00

Drugi tydzień:

1. Akademia STEAM – tajniki budowy i programowania robotów
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(ok. 20 uczestników)

2. Warsztaty cyrkowe
wt.– pt, godz. 10:00 – 12:00, 12:00 – 14:00, sala 125

3. Warsztaty Hand made
pon. – pt, godz. 10:00 – 11:30, 11:30-13:00 sala 137

4. Warsztaty ceramiczne
– pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 140
– śr. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 140
(grupy po 9 osób)

5. Karnawałowe warsztaty gry na brazylijskich bębnach
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 8
(grupa 12 os., od lat 7)

Film dla dzieci godz. 12:00

Reklama

Gmina Dobra

Zmiany w Dobrej i Policach. Zagrodzka wygrywa z Napiwodzką, Kowalewski z Diakunem

W zakończonych w niedzielę  drugich turach wyborów samorządowych Magdalena Zagrodzka z Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra odniosła zwycięstwo nad kandydatką Koalicji Obywatelskiej, Joanną Napiwodzką. Zagrodzka zwyciężyła zdecydowaną większością głosów, uzyskując 5 478 głosów, co stanowi 64,52% poparcia, w porównaniu do 3 013 głosów (35,48%) zdobytych przez Napiwodzką, co oznacza, że to Zagrodzka obejmie urząd wójta gminy Dobra na następne pięć lat.

Opublikowane

w dniu

Frekwencja wyborcza w Gminie Dobra podczas drugiej tury wyniosła 42,39%, co pokazuje średni udział mieszkańców w procesie decydowania o lokalnych władzach.

W wyścigu o fotel burmistrza Polic, Krystian Kowalewski z Projektu Police pokonał urzędującego Władysława Diakuna. Kowalewski zdobył 7 701 głosów, co dało mu poparcie na poziomie 61,91%, podczas gdy Diakun otrzymał 4 738 głosów, czyli 38,09% głosujących. Warto dodać, że wpływ na wyniki wyborów mógł mieć apel Grzegorza Ufniarza z komitetu Nasze Police o oddanie głosów na Kowalewskiego.

Czytaj dalej

Gmina Police

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Policach nabiera kształtów

W Policach przy ulicy Niedziałkowskiego trwają prace nad nową inwestycją, która ma na celu zwiększenie liczby dostępnych mieszkań komunalnych. Obecnie w trakcie budowy jest budynek 3-klatkowy, który będzie zawierał 35 mieszkań, w tym 4 lokale dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Co istotne, budynek niedawno otrzymał elewację, co jest znaczącym krokiem w postępie prac.

Opublikowane

w dniu

Zakończenie budowy zaplanowano na czerwiec 2024 roku, a szacowany koszt realizacji inwestycji wynosi około 12 milionów złotych. Dodatkowo, do końca bieżącego roku zaplanowano projektowanie kolejnego budynku wielorodzinnego, który ma powstać u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego.

W ramach dalszych działań, samorząd planuje aktywnie poszukiwać źródeł dofinansowania, aby zrealizować kompleksową przebudowę zwolnionych lokali komunalnych. Pomoc ta będzie kierowana przede wszystkim do mieszkańców, którzy nie mają wystarczających środków finansowych, aby na własną rękę znaleźć adekwatne mieszkania.

Dodatkowo, kontynuowany będzie program „Mieszkanie za remont”, który umożliwia mieszkańcom zdobycie własnego lokum w zamian za własną pracę i środki finansowe włożone w odnowienie komunalnych pomieszczeń. Ta inicjatywa ma na celu nie tylko pomoc osobom w potrzebie, ale również przyczynia się do poprawy stanu mieszkaniowego w regionie.

Czytaj dalej

Gmina Police

Szczeciński Rower Miejski w gminie Police – Pilchowo na liście nowych lokalizacji

Szczeciński system roweru miejskiego, nazywany BikeS, sukcesywnie rozszerza swoją ofertę o nowe gminy. Po dołączeniu do sieci Dobrej i Kołbaskowa, najnowszym planem jest uruchomienie pierwszej stacji rowerowej w miejscowości Pilchowo, leżącej w gminie Police, jednakże po stronie administracyjnej Szczecina. Zastępca burmistrza Polic, Damian Walczak, potwierdza, że plany te są w fazie konsultacji.

Opublikowane

w dniu

W chwili obecnej gmina Police oczekuje na oficjalną odpowiedź ze strony Szczecina w kwestii realizacji projektu. Do dyskusji została na razie wprowadzona propozycja jednej stacji. Jeśli plany zostaną zrealizowane, szczeciński samorząd będzie odpowiedzialny za pokrycie kosztów inwestycji. Walczak nie wyklucza przyszłych rozmów na temat rozbudowy sieci na terenie Polic.

Warto przypomnieć, że rower miejski BikeS świętował niedawno swoje dwunaste urodziny. W ciągu ponad dekady działalności odnotowano 3,5 miliona przejazdów, przy obecnej liczbie 26 tysięcy użytkowników systemu. Nowa wersja IV generacji rowerów jest wyposażona w siedem biegów oraz GPS i autonomiczne zamki. Stacje dokujące zostały zastąpione przez stojaki rowerowe z oznaczeniami „Strefa Postoju”, zwiększając liczbę punktów postoju z 87 do 100. BikeS dostępny jest przez cały rok, co jest zmianą w stosunku do wcześniejszego systemu funkcjonującego od marca do listopada.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie