Gmina Police

Ferie zimowe w MOK

Jak ferie zimowe to tylko w MOK! W Policach dzieci i młodzież będą mogły aktywnie i ciekawie spędzić czas wolny.

Opublikowane

w dniu

Każdego dnia odbywać się będą kreatywne warsztaty z różnych dziedzin sztuki. Taniec, śpiew, plastyka, fotografia… to tylko niektóre propozycje MOK -u.

Codziennie też o godz. 12:00 będą wyświetlane filmy w kinie. A wszystko to przez dwa tygodnie i bezpłatnie. Wystarczy tylko wybrać warsztaty i zapisać się na nie w recepcji MOK -u.

Zapraszamy!

Jest w czym wybierać. MOK proponuje następujące warsztaty: fotograficzne, wokalne, cyrkowe, ceramika, hand made, reporterskie, taniec afro, taniec współczesny, robotyka, bębny brazylijskie.

Warsztaty odbywać się będą od GODZ. 10:00

OPIS:

WARSZTATY REPORTERSKIE

-wystąpienia publiczne: emisja głosu i właściwa artykulacja, pokonywanie tremy
-występowanie przed kamerą i mikrofonem
-sztuka rozmowy-jak słuchać i jak zadawać pytania
-nauka ciekawego opowiadania
-podstawy kręcenia interesujących filmów i dobrego kadrowania zdjęć

ROBOTYKA – Budowa i programowanie robotów – Akademia STEAM

Warsztaty, podczas których młodzi konstruktorzy poznają tajniki budowy robotów, ich programowania oraz zastosowania w rzeczywistości. Podczas naszych warsztatów będziemy korzystać z zestawów Lego® Education, tabletów, komputerów i nie tylko.

BĘBNY BRAZYLIJSKIE z Bloco Pomerania

Bogactwo Samby Batucady, radość rytmu czyli kameralna forma zespołu perkusyjnego na brazylijskich instrumentach perkusyjnych takich jak: agogo, tamborim, chocalho, caixa, repinique, sudro. Prowadzący: Rafał Krzanowski.

WARSZTATY WOKALNE z Damianem Rybickim – półfinalistą VII edycji the Voice of Poland

Zajęcia obejmować będą: emisję głosu, teoretyczne ujęcie śpiewania (budowa aparatu głosowego, produkcja dźwięku) w celu rozbudzenia wyobraźni i świadomości, zasady dbania o swój głos, śpiew harmoniczny, praca z akompaniatorem, budowanie wspólnego brzmienia, praca z rytmem.

AFRO DANCE

Program taneczny oparty na tradycyjnym tańcu afrykańskim będzie spotkaniem muzyki, rytmu i ciała. Afro Dance to styl oparty na folklorze i kulturze afrykańskiej. Jest pełen energii i dynamiki, pozwala zatracić się w ruchu, wyrazić uczucia i wyrzucić z siebie negatywne emocje. To żywioł, energia i radość, która zagości w MOK-u dzięki Wam! Prowadząca: Magdalena Preditis.

WARSZTATY CYRKOWE

To świetna okazja aby rozwijać swoje umiejętności motoryczne, koordynację oraz kreatywność! W programie m.in. żonglerka, diabolo, elementy akrobatyki, nauka chodzenia na szczudłach, elementy fireshow i wiele innych. Prowadzący: Kamil Malecki.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Prowadząca: Nieszka Bogusławska. Półfinalistka IV edycji programu telewizyjnego „Got to Dance”- tylko taniec. Ukończyła w Warszawie międzynarodowy program dla profesjonalnych tancerzy tańca współczesnego Warsaw Dance Department, podstawowe i zaawansowane szkolenie ze świadomości ciała i analizy ruchu na bazie Laban Bartenieff Movement System oraz Contact Improvisation Half Year  Program w Berlinie.

PLAN:

Pierwszy tydzień:

1. Warsztaty wokalne Damian Rybicki
wt. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 8

2. Taniec nowoczesny
pon. – wt., godz. 10:00 – 11:30, 11:30 – 13:00, sala 125

3. Taniec afro
Magdalena Prieditis
śr. – pt., godz. 10:00 – 11:30, 11:30 – 13:00, sala 125

4. Fotografia otworkowa
pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(15 uczestników od 6. lat)

5. Warsztaty Reporterskie
śr., godz. 10:00 – 14:00, sala 5
(grupa do 20 osób)

6. Wszyscy jesteśmy światłoczuli – eksperymenty fotograficzne
czw. – pt,  godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(15 uczestników od 6. lat)

7. Warsztaty ceramiczne
– pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 140
– śr. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 140
(grupy po 9 osób)

8. Warsztaty Hand made
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 137

Film dla dzieci godz. 12:00

Drugi tydzień:

1. Akademia STEAM – tajniki budowy i programowania robotów
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(ok. 20 uczestników)

2. Warsztaty cyrkowe
wt.– pt, godz. 10:00 – 12:00, 12:00 – 14:00, sala 125

3. Warsztaty Hand made
pon. – pt, godz. 10:00 – 11:30, 11:30-13:00 sala 137

4. Warsztaty ceramiczne
– pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 140
– śr. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 140
(grupy po 9 osób)

5. Karnawałowe warsztaty gry na brazylijskich bębnach
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 8
(grupa 12 os., od lat 7)

Film dla dzieci godz. 12:00

Reklama

Gmina Police

Mobilne Centrum Informacji Gospodarczej w Policach – wsparcie dla przedsiębiorców i mieszkańców

Pierwszego lipca br., w godzinach od jedenastej do trzynastej trzydzieści, mieszkańcy powiatu polickiego będą mieli okazję skorzystania z bezpłatnych konsultacji biznesowych. Mobilne Centrum Informacji Gospodarczej, będące inicjatywą Urzędu Marszałkowskiego, zagości przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Policach, w bezpośrednim sąsiedztwie lokalnego targowiska.

Opublikowane

w dniu

Zakres tematyczny dostępnych podczas wydarzenia konsultacji jest szeroki – eksperci udzielą wsparcia osobom zainteresowanym otwarciem własnej działalności gospodarczej, jak również tym, którzy chcą rozwijać już istniejące przedsiębiorstwa. Ponadto przewidziano możliwość uzyskania informacji o kursach i szkoleniach, które mogą przyczynić się do podniesienia kwalifikacji zawodowych uczestników.

Odpowiednie wykorzystanie dostępnych środków z funduszy europejskich jest kluczowe dla rozwoju lokalnej gospodarki. Dlatego też, konsultanci szczegółowo wyjaśnią zasady pozyskiwania dofinansowań, poinformują o bieżących projektach oraz terminach składania wniosków. Podkreślenie zostanie także pouczający charakter wydarzenia – szczegóły dotyczące planowanych inicjatyw regionalnych umożliwią uczestnikom świadome zaangażowanie w życie społeczności lokalnej.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych – zarówno dla przedstawicieli sektora prywatnego, jak i dla członków organizacji pozarządowych. Zapraszamy do skorzystania z okazji do zdobycia wartościowych i praktycznych informacji, które mogą przyczynić się do rozwoju przedsiębiorczości w regionie.

Organizatorem akcji jest Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Kontakt: infolinia; 800 34 55 34 lub 91 452 8906, 91 452 8907, 91 452 8911. Adres mailowy: pife.szczecin@wzp.pl.

Czytaj dalej

Gmina Police

Uroczyste zakończenie roku akademickiego w Polickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

W Hotelu Dobosz w Policach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – zakończenie roku akademickiego 2023/2024 Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość uświetniona została emocjonującym występem Chóru Kameralnego pod kierunkiem znakomitej dyrygent Marta Pietrzak, które rozpoczęło od wykonania pełnego patosu hymnu „Gaude Mater Polonia”.

Opublikowane

w dniu

W imieniu Stowarzyszenia, splendor tego akademickiego święta otworzyła Prezes, szanowna Halina Olejarnik. W przemówieniu witającym zebrałych gości oraz członków uniwersytetu, wyraziła ona głębokie podziękowania dla byłego burmistrza Władysława Diakuna oraz byłej członkini Zarządu Powiatu, Beacie Chmielewskiej za ogromne zaangażowanie i wkład w rozwój edukacji. Nie zapomniała także pogratulować osiągnięć nowo wybranym samorządowcom – Staroście Shivanowi Fate i Burmistrzowi Krystianowi Kowalewskiemu.

W ciągu ostatniego roku studenci Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z pasją zgłębiali tajniki różnorodnych dziedzin, czego efekty zostały zaprezentowane w wzruszającej prezentacji pod tytułem „Przeżyjmy to jeszcze raz…”. Program artystyczny był równie bogaty, obejmując między innymi elektryzujący taniec orientalny, zmysłową bachatę, a także pokaz skupienia i harmonii, jakim jest tai-chi i prezentację sekcji „Spacerowicze”.

Wyrazy uznania dla wytężonej pracy i osiągnięcia ambitnych celów naukowych złożyły autorytety takie jak Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski, Starosta Shivan Fate, oraz Przewodniczący Rady Powiatu Janusz Szwyd, wspierani przez liczne gratulacje złożone przez Burmistrza Krystiana Kowalewskiego.

Teraz przed uczestnikami uniwersytetu nadchodzi zasłużona przerwa wakacyjna. Po niej już w październiku rozpocznie się kolejny rok akademicki, który będzie już XVII edycją tego cenionego projektu edukacyjnego.

Czytaj dalej

Gmina Police

Joga na trawie – cykl spotkań dla mieszkańców Polic

W minioną niedzielę, 16 czerwca, rozpoczęła się serią spotkań projektu „Joga na trawie”, dedykowanego mieszkańcom gminy Police. Polana za Szkołą Podstawową nr 8 zamieniła się w przestrzeń, gdzie amatorzy jogi mogą oddawać się swojej pasji na świeżym powietrzu. Organizowane wydarzenie zgromadziło liczne grono entuzjastów tej formy aktywności, wśród których przeważały kobiety.

Opublikowane

w dniu

Zajęcia poprowadziła Adrianna Lewandowska, certyfikowana instruktorka jogi i mieszkanka Polic. Pani Adrianna jest znawczynią różnorodnych stylów jogi, w tym Vinyasa, Yin, Ashtanga, Yoga Flow i Pilates, a równocześnie właścicielką lokalnego studia jogi. „Joga na trawie” to jej autorska inicjatywa promująca zdrowy styl życia, którą z entuzjazmem wspiera władze miasta.

Spotkanie w ostatnią niedzielę było pierwszym z dziesięciu zaplanowanych. Organizatorzy zapewniają, że każde z przygotowanych spotkań będzie dostępne bez żadnych opłat. Szczegółowe informacje dotyczące kolejnych sesji jogi można odnaleźć zarówno na profilu wydarzenia na Facebooku, na witrynie internetowej Studia jogi w Policach, jak i na stronie Urzędu Miejskiego.

Zajęcia są otwarte dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania. „Joga przynosi liczne korzyści dla zdrowia ciała i umysłu, eliminuje stres i pomaga utrzymać nawyk regularnej aktywności” – komentuje Adrianna Lewandowska. Następna okazja do wspólnego ćwiczenia pojawi się już 23 czerwca. Organizacja cyklu „Joga na trawie” to krok w stronę budowania świadomości na temat znaczenia aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie mieszkańców.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie