Miejski Ośrodek Kultury działający obecnie w tymczasowej siedzibie przy ul. Traugutta 4 serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty w czasie ferii zimowych. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci z pewnością znajdą coś ciekawego dla siebie, ponieważ oferta jest bardzo różnorodna – od zajęć plastycznych i manualnych, poprzez taniec i śpiew, na warsztatach fotograficznych kończąc.
Klauni Ruphert i Rico po raz kolejny odwiedzą Police i zaproszą na barwne widowisko interaktywne dla dzieci i rodzin z konkursami i zabawami dla małych i dużych. Będzie wesoło, kolorowo i kreatywnie! Wyśmienita zabawa gwarantowana!
MANGA – Rysowanie krok po kroku
Manga to japońska sztuka rysunku i tworzenia komiksów układających się w historię. Ma ona bardzo długą tradycję, sięgającą aż XIX wieku. Przez wiele lat to artystyczne zajęcie zyskało szerokie grono fanów, zarówno podziwiających, jak i próbujących wykonywać własne komiksy.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Agnieszka Rozmus
Szyjemy maskotkę
Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.
Podczas warsztatu dzieci własnoręcznie wykonają maskotkę misia lub sowy, a następnie nadadzą swojej maskotce imię. Każdy uczestnik zabierze swojego kolorowego pluszaka do domu.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Sława Pietaś
Podstawy rysunku
Marzy ci się rysowanie pięknych pejzaży, portretów, ludzi albo panoramy miasta? Możesz się tego nauczyć! Nie jest ci potrzebny talent i nadzwyczajne zdolności, musisz jedynie uzbroić się w cierpliwość i uczyć.
Podczas warsztatu dzieci poznają zasady kompozycji, światłocienia, proporcji.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Agnieszka Rozmus
Warsztaty ceramiczne
Praca z gliną to zajęcie, podczas którego można wyczarować prawdziwe arcydzieła, a przy okazji wyciszyć się i zrelaksować. Daje poczucie sprawczości, akceptacji dla niedoskonałości formy, a jednocześnie rozwija wyobraźnię i zdolności manualne.
Podczas 2 dni warsztatów dzieci uformują z gliny dowolny przedmiot na podstawie tego, co podpowie im wyobraźnia, a następnie go poszkliwią. Gotową pracę zabiorą do domu.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Dorota Żurek
Warsztaty iluzji ruchu
Dzisiejsze kino to zapis obrazu, oparty na technologii HFR oraz 3D. Jak jednak wyglądało kino, gdy pierwszą projekcję filmu braci Lumiére mogli zobaczyć widzowie we Francji? Tego będzie można się dowiedzieć podczas warsztatów iluzji ruchu.
W czasie warsztatów uczestnicy zbudują XIX-wieczne zabawki optyczne i wprawią je w ruch, a tym samym przekonają się, jak wyglądało kino ponad 100 lat temu!
Grupa max. 10 (od lat 10)
Prowadzenie: Tomasz Łój
Warsztaty fotograficzne
Cyjanotypia to bardzo ciekawa i szlachetna technika fotograficzna, dzięki której uzyskujemy zdumiewające zdjęcia. To wszystko w wyniku nieskomplikowanego i bardzo przyjemnego procesu chemicznego bazującego na światłoczułości soli żelaza.
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się wykonywać zdjęcia przy użyciu procesu cyjanotypii, a swoje własne unikatowe odbitki zabiorą do domu. Znajomość podstaw fotografii nie jest obowiązkowa – wystarczy zabrać ze sobą dobry humor, a znakomita zabawa gwarantowana!
Grupa max. 10 (od lat 10)
Prowadzenie: Tomasz Łój
Warsztaty robienia pomponów
Wejdź do radosnego i kolorowego świata pomponów. Użyj wyobraźni, by stworzyć bajkowe postaci, magiczne istoty i kolorowe stworki. Baw się kształtem, kompozycją i fakturą.
Podczas warsztatów dzieci nauczą się tworzyć od podstaw wielobarwne pompony, z których wyczarują wymarzone postaci.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Sława Pietaś
Kreatywne zajęcia plastyczne
Rękodzieło to bardzo modna w ostatnich latach forma sztuki, charakteryzująca się niepowtarzalnością i oryginalnością.
Podczas warsztatu dzieci wykorzystają nieograniczone pokłady swojej kreatywności, by wyczarować artystyczne cuda.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Teresa Kulik
Warsztaty wykonywania świeć sojowych
Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki tworzenia świec sojowych i krok po kroku pod okiem instruktora wykonają swoje własne kompozycje.
Grupa max. 6 osób (od lat 10)
Prowadzenie: Tomasz Łój
Pierwsze kroki w balecie
Taniec klasyczny stanowi podstawę niemal wszystkich rodzajów tańca artystycznego, a tancerze uprawiający tę sztukę dążą do ukazania doskonałości ciała oraz osiągnięcia harmonii i płynności wykonywanych ruchów. Piękno kroków baletowych oraz magiczna atmosfera, jaką tworzy balet dają wyjątkową możliwość wyrażenia siebie poprzez ruch zamknięty w szlachetnej formie.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe pas baletowe, poprawią koordynację ruchową, wsłuchają się w dźwięki muzyki klasycznej, którą nauczą się interpretować, a przede wszystkim będą doskonale się bawić wyrażając swoje emocje poprzez taniec.
Grupa max. 15 osób (7-10 lat; 11+ lat)
Prowadzenie: Daria Zarzeczna
Warsztaty taneczne dancehall i hip-hop
Dancehall to styl tańca, który narodził się na Jamajce – czuć w nim gorące słońce Karaibów, energetyczną moc południa i basowe rytmy zarażające dobrą energią. Hip-hop z kolei wywodzi się z kultury afroamerykańskiej i łączy w sobie techniczne kroki oraz gesty i mimikę dodawane do każdego ruchu będące ekspresją odpowiadającą konkretnym emocjom.
Nie musisz mieć tanecznych umiejętności, wystarczy, że dasz z siebie 100% pozytywnej energii i weźmiesz ze sobą dobry humor! Daj się porwać dźwiękom muzyki i wyraź siebie poprzez taniec!
Grupa max. 20 osób (8-11 lat; 12-15 lat)
Prowadzenie: Paulina Woźniak
Warsztaty wokalne
Wejdź w magiczny świat utworów Disney’a i rozśpiewaj się w hitach „Pół kroku stąd” i „Nie bój się chcieć” pod okiem instruktora Damiana Rybickiego i akompaniatora Kacpra Odrobnego.
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Wsłuchają się w swój własny głos, poznają jego możliwości, a przede wszystkim wyrażą swoje emocje poprzez muzykę.
Grupa max. 15 osób (od 9 lat)
Prowadzenie: Damian Rybicki
Warsztaty cyrkowo-teatralne
Warsztaty cyrkowo-teatralne z elementami sztuki cyrkowej prowadzone są w formie zabawy, podczas której usprawnisz koordynację wzrokowo-ruchową, zaangażujesz obie półkule mózgowe, będziesz stymulował zmysły, poćwiczysz równowagę, nauczysz się cierpliwości i wytrwałości, a ponadto będziesz miał wiele satysfakcji i radości.
Podczas warsztatów uczestnicy będą bawić się, wykonywać praktyczne ćwiczenia i zadania, poznawać siebie nawzajem i odkrywać swoje potencjały.
Grupa max. 12 osób (od 6 lat)
Prowadzenie: Kamil Malecki
Robotyka
Jeśli jesteś fanem klocków lego i programowania, to warsztaty z robotyki są właśnie dla Ciebie! Podczas zajęć zbudujesz, zaprogramujesz i ożywisz małe robociki z klocków lego i będziesz miał przy tym mnóstwo frajdy!
Grupa max. 6 osób (od 10 lat)
Prowadzenie: Maciej Dzioba
Wokalno-instrumentalne zabawy
Jeśli chcesz rozwinąć swoją kreatywność, śpiewać i grać na instrumentach, przyjdź na zabawy wokalno-instrumentalne. Będziesz mógł stworzyć podkład perkusyjny do największych hitów, bawiąc się dźwiękami.
Podczas warsztatów nauczysz się, jak należy oddychać podczas śpiewu, poznasz zasady emisji głosu i zobaczysz, jakie ćwiczenia należy wykonywać, by zwiększyć możliwości swojego głosu.
Grupa max. 15 osób (od 7 lat)
Prowadzenie: Piotr Szkocki
Warsztaty ukulele
Ukulele to maleński instrument, który nosi w sobie esencję muzyki – można zagrać na nim melodię, harmonię, a także stworzyć swoją własną sekcję rytmiczną.
Już po pierwszym dniu warsztatów uczestnicy będą potrafili zagrać prosty akompaniment do piosenki. Będą grać i bawić się razem, bo nic tak nie łączy i nie buduje nowych relacji, jak wspólna nauka i zespołowe brzmienie, które finalnie da niesamowity efekt.
Na razie nie będzie dyżurnego przedszkola w wakacje w gminie Police. Sprawa braku wakacyjnych dyżurów w polickich przedszkolach ma wrócić na najbliższej sesji Rady Miejskiej..
Przedszkola w Policach zamykają się nawet na miesiąc czasu. Rodzice pozostają sami sobie. Na miesiąc muszą zorganizować jakąś opiekę dla swoich dzieciaków. Czegoś takiego jak dyżury w przedszkolach nie będzie w tym roku. Wszyscy zapomnieli o tym, że ustawodawca nie zdejmuje obowiązku z pana burmistrza, żeby zapewnił opiekę dla dzieciaków, których przedszkola są zamknięte. Nikt nie zapewnił alternatywy – mówi Radio Szczecin Rafał Ignaczak.
W ocenie Rafała Ignaczaka w Policach należałoby wrócić do modelu funkcjonowania przedszkoli, który obowiązywał w gminie przed 2019 rokiem.
Dyżury funkcjonowały świetnie przed pandemią, potem był Covid i rzeczywiście dzieciaki nie mogły się przemieszczać pomiędzy placówkami. Pandemii teraz nie ma, jest to wyraźnie już ogłoszone i możemy spokojnie wrócić do tego starego porządku, przywrócić dyżury. Myślę, że wystarczy troszeczkę dobrej woli i można to poukładać.
Bractwo Śpiewacze z Tanowa odtworzyło Pieśń Rzeźniczą – teledysk ma szasnę zostać hitem Internetu [FILM]
Śpiewająca grupa męska z Tanowa od kilku lat promuje nasz region, a od niedzieli w serwisie youtube pojawił się znakomity teledysk do Pieśni Rzeźniczej z XIX wieku. Jest chwilami mrocznie, także lekko „krwiście”, ale bardzo stylowo, a przede wszystkim zabawnie.
Pieśń pochodzi ze Śpiewnika dla Przemysłowców, w którym są zamieszczone dawne pieśni cechowe. Nie tylko rzeźnik, ale także mularz, piwowar, wędrowczyk, czy medyk. Poza tekstem, jest podstawowa linia melodyczna, którą specjalnie dla bractwa przearanżował szczeciński kompozytor Paweł Kornicz. Pieśń Rzeźnicza jest pierwszą, która doczekała się teledysku, choć teledysk to za mało powiedziane.
Na filmie przedstawiono także historię spotkania w sklepie „Panny Andzi”, która zagrała Anna Neugebauer oraz rzeźnika, w którego rolę wcielił się mieszkaniec podgrodzia Zbigniew Kotuła. Po brawurowej i zabawnej scenie w sklepie (nagrania realizowano w danym szczecińskim sklepie mięsnym, przy ul. Pocztowej 19, w którym dziś funkcjonuje Kawiarnia w Lesie) możemy zobaczyć odtworzony warsztat pracy dawnego rzeźnika i wysłuchać przejmującej historii, która wcale nie jest tak oczywista. Dawni rzeźnicy mieli świadomość, że zadają śmierć i ból, ale ich zawód był bardzo potrzebny i odpowiedzialny. W czasach, gdy nie było lodówek, obróbka mięsa wymagała szczególnej wiedzy, umiejętności i… siły. Pieśń rzeźnika opowiada o trudzie, cierpieniu, a także o sumieniu.
Wzrok dziki, suknia splugawiona krwią, w rękach nóż i toporek, a po chwili bezduszny morderca zadaje śmierć niewinnym ofiarom. I do tego za pieniądze! Czy tacy właśnie byli dawni rzeźnicy? Bractwo Śpiewacze z Tanowa odtworzyło pieśń cechową z XIX wieku, która wiele wyjaśnia. Złap się mocno fotela i zanurz się w przerażająco prawdziwą, ale jakże piękną Pieśń Rzeźnicką – czytamy w opisie filmu.
Bractwo Śpiewacze z Tanowa powstało w grudniu 2018 roku. Jest to męska grupa wokalna, która za cel obrała sobie „rozśpiewanie powiatu Polickiego”, w szczególności osób w wieku senioralnym, ale członkami Bractwa są także nastolatkowie. Dyrygentem zespołu jest Piotr Biniek, a zdjęcia do teledysku zrealizował Bartosz Jurgiewicz.
Jeśli chcecie poczuć niepowtarzalny klimat południa, doświadczyć tanecznych wibracji i dać ciału popłynąć przy dynamicznych dźwiękach muzyki, to te warsztaty są właśnie dla Was! Szkolić Was będzie instruktorka, która dopiero co wróciła z podróży na Jamajkę, gdzie miała możliwość doskonalić swój warsztat artystyczny u źródła.
Paulina Woźniak – uczestniczką formatów telewizyjnych You Can Dance, Mam Talent oraz Got to Dance – Tylko Taniec.
Dancehall to styl tańca, który narodził się na Jamajce w latach 70. – czuć w nim gorące słońce Karaibów, energetyczną moc południa i basowe rytmy zarażające dobrą energią. To styl, w którym całe ciało płynnie przechodzi przez kolejne ruchy bazowe, by zademonstrować siłę i energię drzemiącą w najgłębszych zakamarkach organizmu.
W czasie warsztatów, w formie choreografii lub w formie zabaw ruchowych, nauczycie się zarówno podstawowych kroków, jak i powtarzania dłuższych sekwencji tanecznych, jednocześnie
ćwicząc słuch muzyczny, korelację półkul mózgowych i koordynację ruchową.
Będziecie mogli skupić się nie tylko na samodzielnej pracy, ale również na działaniach zespołowych, co pozwoli Wam nawiązać nowe relacje koleżeńskie.
By wziąć udział w warsztatach, nie musicie mieć tanecznych umiejętności. Wystarczy, że dacie z siebie 100% pozytywnej energii i weźmiecie ze sobą dobry humor! Dajcie się porwać dźwiękom muzyki i wyraźcie siebie poprzez taniec!
Harmonogram warsztatów:
11:00 – 12:15 dzieci 8-11 lat
12:30 – 13:45 dzieci 12-14 lat
14:00 – 15:15 młodzież 15+
Serwis używa plików cookie aby zachować jego pełne funkcjonowanie. Pliki cookie skategoryzowane jako konieczne do funkcjonowania serwisu przechowywane są w historii Twojej przeglądarki. Korzystamy również z plików cookie firm trzecich (Google, Facebook), informacje te pomagają nam dostarczać najlepsze rozwiązania w celu zapewnienia funkcjonowania serwisu.
Niezbędne pliki cookies są absolutnym minimum potrzebnym do funkcjonowania tego serwisu. Ta kategoria zawiera jedynie pliki cookies potrzebne do podstawowego funkcjonowania serwisu oraz rozwiązań zabezpieczających. Te pliki nie przechowują żadnych prywatnych informacji o użytkowniku.