Gmina Police

Ferie Zimowe w Miejskim Ośrodku Kultury

Miejski Ośrodek Kultury działający obecnie w tymczasowej siedzibie przy ul. Traugutta 4 serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty w czasie ferii zimowych. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci z pewnością znajdą coś ciekawego dla siebie, ponieważ oferta jest bardzo różnorodna – od zajęć plastycznych i manualnych, poprzez taniec i śpiew, na warsztatach fotograficznych kończąc.

Opublikowane

w dniu

Koncert karnawałowy „Bałwankowy zawrót głowy”

Klauni Ruphert i Rico po raz kolejny odwiedzą Police i zaproszą na barwne widowisko interaktywne dla dzieci i rodzin z konkursami i zabawami dla małych i dużych. Będzie wesoło, kolorowo i kreatywnie! Wyśmienita zabawa gwarantowana!

MANGA – Rysowanie krok po kroku

Manga to japońska sztuka rysunku i tworzenia komiksów układających się w historię. Ma ona bardzo długą tradycję, sięgającą aż XIX wieku. Przez wiele lat to artystyczne zajęcie zyskało szerokie grono fanów, zarówno podziwiających, jak i próbujących wykonywać własne komiksy.

Grupa max. 10 osób (od lat 7)

Prowadzenie: Agnieszka Rozmus

Szyjemy maskotkę

Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Podczas warsztatu dzieci własnoręcznie wykonają maskotkę misia lub sowy, a następnie nadadzą swojej maskotce imię. Każdy uczestnik zabierze swojego kolorowego pluszaka do domu.

Grupa max. 10 osób (od lat 7)

Prowadzenie: Sława Pietaś

Podstawy rysunku

Marzy ci się rysowanie pięknych pejzaży, portretów, ludzi albo panoramy miasta? Możesz się tego nauczyć! Nie jest ci potrzebny talent i nadzwyczajne zdolności, musisz jedynie uzbroić się w cierpliwość i uczyć.

Podczas warsztatu dzieci poznają zasady kompozycji, światłocienia, proporcji.

Grupa max. 10 osób (od lat 7)

Prowadzenie: Agnieszka Rozmus

Warsztaty ceramiczne

Praca z gliną to zajęcie, podczas którego można wyczarować prawdziwe arcydzieła, a przy okazji wyciszyć się i zrelaksować. Daje poczucie sprawczości, akceptacji dla niedoskonałości formy, a jednocześnie rozwija wyobraźnię i zdolności manualne.

Podczas 2 dni warsztatów dzieci uformują z gliny dowolny przedmiot na podstawie tego, co podpowie im wyobraźnia, a następnie go poszkliwią. Gotową pracę zabiorą do domu.

Grupa max. 10 osób (od lat 7)

Prowadzenie: Dorota Żurek

Warsztaty iluzji ruchu

Dzisiejsze kino to zapis obrazu, oparty na technologii HFR oraz 3D. Jak jednak wyglądało kino, gdy pierwszą projekcję filmu braci Lumiére mogli zobaczyć widzowie we Francji? Tego będzie można się dowiedzieć podczas warsztatów iluzji ruchu.

W czasie warsztatów uczestnicy zbudują XIX-wieczne zabawki optyczne i wprawią je w ruch, a tym samym przekonają się, jak wyglądało kino ponad 100 lat temu!

Grupa max. 10 (od lat 10)

Prowadzenie: Tomasz Łój

Warsztaty fotograficzne

Cyjanotypia to bardzo ciekawa i szlachetna technika fotograficzna, dzięki której uzyskujemy zdumiewające zdjęcia. To wszystko w wyniku nieskomplikowanego i bardzo przyjemnego procesu chemicznego bazującego na światłoczułości soli żelaza.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się wykonywać zdjęcia przy użyciu procesu cyjanotypii, a swoje własne unikatowe odbitki zabiorą do domu. Znajomość podstaw fotografii nie jest obowiązkowa – wystarczy zabrać ze sobą dobry humor, a znakomita zabawa gwarantowana!

Grupa max. 10 (od lat 10)

Prowadzenie: Tomasz Łój

Warsztaty robienia pomponów

Wejdź do radosnego i kolorowego świata pomponów. Użyj wyobraźni, by stworzyć bajkowe postaci, magiczne istoty i kolorowe stworki. Baw się kształtem, kompozycją i fakturą.

Podczas warsztatów dzieci nauczą się tworzyć od podstaw wielobarwne pompony, z których wyczarują wymarzone postaci.

Grupa max. 10 osób (od lat 7)

Prowadzenie: Sława Pietaś

Kreatywne zajęcia plastyczne

Rękodzieło to bardzo modna w ostatnich latach forma sztuki, charakteryzująca się niepowtarzalnością i oryginalnością.

Podczas warsztatu dzieci wykorzystają nieograniczone pokłady swojej kreatywności, by wyczarować artystyczne cuda.

Grupa max. 10 osób (od lat 7)

Prowadzenie: Teresa Kulik

Warsztaty wykonywania świeć sojowych

Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki tworzenia świec sojowych i krok po kroku pod okiem instruktora wykonają swoje własne kompozycje.

Grupa max. 6 osób (od lat 10)

Prowadzenie: Tomasz Łój

Pierwsze kroki w balecie

Taniec klasyczny stanowi podstawę niemal wszystkich rodzajów tańca artystycznego, a tancerze uprawiający tę sztukę dążą do ukazania doskonałości ciała oraz osiągnięcia harmonii i płynności wykonywanych ruchów. Piękno kroków baletowych oraz magiczna atmosfera, jaką tworzy balet dają wyjątkową możliwość wyrażenia siebie poprzez ruch zamknięty w szlachetnej formie.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe pas baletowe, poprawią koordynację ruchową, wsłuchają się w dźwięki muzyki klasycznej, którą nauczą się interpretować, a przede wszystkim będą doskonale się bawić wyrażając swoje emocje poprzez taniec.

Grupa max. 15 osób (7-10 lat; 11+ lat)

Prowadzenie: Daria Zarzeczna

Warsztaty taneczne dancehall i hip-hop

Dancehall to styl tańca, który narodził się na Jamajce – czuć w nim gorące słońce Karaibów, energetyczną moc południa i basowe rytmy zarażające dobrą energią. Hip-hop z kolei wywodzi się z kultury afroamerykańskiej i łączy w sobie techniczne kroki oraz gesty i mimikę dodawane do każdego ruchu będące ekspresją odpowiadającą konkretnym emocjom.

Nie musisz mieć tanecznych umiejętności, wystarczy, że dasz z siebie 100% pozytywnej energii i weźmiesz ze sobą dobry humor! Daj się porwać dźwiękom muzyki i wyraź siebie poprzez taniec!

Grupa max. 20 osób (8-11 lat; 12-15 lat)

Prowadzenie: Paulina Woźniak

Warsztaty wokalne

Wejdź w magiczny świat utworów Disney’a i rozśpiewaj się w hitach „Pół kroku stąd” i „Nie bój się chcieć” pod okiem instruktora Damiana Rybickiego i akompaniatora Kacpra Odrobnego.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Wsłuchają się w swój własny głos, poznają jego możliwości, a przede wszystkim wyrażą swoje emocje poprzez muzykę.

Grupa max. 15 osób (od 9 lat)

Prowadzenie: Damian Rybicki

Warsztaty cyrkowo-teatralne

Warsztaty cyrkowo-teatralne z elementami sztuki cyrkowej prowadzone są w formie zabawy, podczas której usprawnisz koordynację wzrokowo-ruchową, zaangażujesz obie półkule mózgowe, będziesz stymulował zmysły, poćwiczysz równowagę, nauczysz się cierpliwości i wytrwałości, a ponadto będziesz miał wiele satysfakcji i radości.

Podczas warsztatów uczestnicy będą bawić się, wykonywać praktyczne ćwiczenia i zadania, poznawać siebie nawzajem i odkrywać swoje potencjały.

Grupa max. 12 osób (od 6 lat)

Prowadzenie: Kamil Malecki

Robotyka

Jeśli jesteś fanem klocków lego i programowania, to warsztaty z robotyki są właśnie dla Ciebie! Podczas zajęć zbudujesz, zaprogramujesz i ożywisz małe robociki z klocków lego i będziesz miał przy tym mnóstwo frajdy!

Grupa max. 6 osób (od 10 lat)

Prowadzenie: Maciej Dzioba

Wokalno-instrumentalne zabawy

Jeśli chcesz rozwinąć swoją kreatywność, śpiewać i grać na instrumentach, przyjdź na zabawy wokalno-instrumentalne. Będziesz mógł stworzyć podkład perkusyjny do największych hitów, bawiąc się dźwiękami.

Podczas warsztatów nauczysz się, jak należy oddychać podczas śpiewu, poznasz zasady emisji głosu i zobaczysz, jakie ćwiczenia należy wykonywać, by zwiększyć możliwości swojego głosu.

Grupa max. 15 osób (od 7 lat)

Prowadzenie: Piotr Szkocki

Warsztaty ukulele

Ukulele to maleński instrument, który nosi w sobie esencję muzyki – można zagrać na nim melodię, harmonię, a także stworzyć swoją własną sekcję rytmiczną.

Już po pierwszym dniu warsztatów uczestnicy będą potrafili zagrać prosty akompaniment do piosenki. Będą grać i bawić się razem, bo nic tak nie łączy i nie buduje nowych relacji, jak wspólna nauka i zespołowe brzmienie, które finalnie da niesamowity efekt.

Grupa max. 12 osób (od 10 lat)

Prowadzenie: Bartek „Orzeu” Orłowski

Gmina Dobra

Zmiany w Dobrej i Policach. Zagrodzka wygrywa z Napiwodzką, Kowalewski z Diakunem

W zakończonych w niedzielę  drugich turach wyborów samorządowych Magdalena Zagrodzka z Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra odniosła zwycięstwo nad kandydatką Koalicji Obywatelskiej, Joanną Napiwodzką. Zagrodzka zwyciężyła zdecydowaną większością głosów, uzyskując 5 478 głosów, co stanowi 64,52% poparcia, w porównaniu do 3 013 głosów (35,48%) zdobytych przez Napiwodzką, co oznacza, że to Zagrodzka obejmie urząd wójta gminy Dobra na następne pięć lat.

Opublikowane

w dniu

Frekwencja wyborcza w Gminie Dobra podczas drugiej tury wyniosła 42,39%, co pokazuje średni udział mieszkańców w procesie decydowania o lokalnych władzach.

W wyścigu o fotel burmistrza Polic, Krystian Kowalewski z Projektu Police pokonał urzędującego Władysława Diakuna. Kowalewski zdobył 7 701 głosów, co dało mu poparcie na poziomie 61,91%, podczas gdy Diakun otrzymał 4 738 głosów, czyli 38,09% głosujących. Warto dodać, że wpływ na wyniki wyborów mógł mieć apel Grzegorza Ufniarza z komitetu Nasze Police o oddanie głosów na Kowalewskiego.

Czytaj dalej

Gmina Police

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Policach nabiera kształtów

W Policach przy ulicy Niedziałkowskiego trwają prace nad nową inwestycją, która ma na celu zwiększenie liczby dostępnych mieszkań komunalnych. Obecnie w trakcie budowy jest budynek 3-klatkowy, który będzie zawierał 35 mieszkań, w tym 4 lokale dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Co istotne, budynek niedawno otrzymał elewację, co jest znaczącym krokiem w postępie prac.

Opublikowane

w dniu

Zakończenie budowy zaplanowano na czerwiec 2024 roku, a szacowany koszt realizacji inwestycji wynosi około 12 milionów złotych. Dodatkowo, do końca bieżącego roku zaplanowano projektowanie kolejnego budynku wielorodzinnego, który ma powstać u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego.

W ramach dalszych działań, samorząd planuje aktywnie poszukiwać źródeł dofinansowania, aby zrealizować kompleksową przebudowę zwolnionych lokali komunalnych. Pomoc ta będzie kierowana przede wszystkim do mieszkańców, którzy nie mają wystarczających środków finansowych, aby na własną rękę znaleźć adekwatne mieszkania.

Dodatkowo, kontynuowany będzie program „Mieszkanie za remont”, który umożliwia mieszkańcom zdobycie własnego lokum w zamian za własną pracę i środki finansowe włożone w odnowienie komunalnych pomieszczeń. Ta inicjatywa ma na celu nie tylko pomoc osobom w potrzebie, ale również przyczynia się do poprawy stanu mieszkaniowego w regionie.

Czytaj dalej

Gmina Police

Szczeciński Rower Miejski w gminie Police – Pilchowo na liście nowych lokalizacji

Szczeciński system roweru miejskiego, nazywany BikeS, sukcesywnie rozszerza swoją ofertę o nowe gminy. Po dołączeniu do sieci Dobrej i Kołbaskowa, najnowszym planem jest uruchomienie pierwszej stacji rowerowej w miejscowości Pilchowo, leżącej w gminie Police, jednakże po stronie administracyjnej Szczecina. Zastępca burmistrza Polic, Damian Walczak, potwierdza, że plany te są w fazie konsultacji.

Opublikowane

w dniu

W chwili obecnej gmina Police oczekuje na oficjalną odpowiedź ze strony Szczecina w kwestii realizacji projektu. Do dyskusji została na razie wprowadzona propozycja jednej stacji. Jeśli plany zostaną zrealizowane, szczeciński samorząd będzie odpowiedzialny za pokrycie kosztów inwestycji. Walczak nie wyklucza przyszłych rozmów na temat rozbudowy sieci na terenie Polic.

Warto przypomnieć, że rower miejski BikeS świętował niedawno swoje dwunaste urodziny. W ciągu ponad dekady działalności odnotowano 3,5 miliona przejazdów, przy obecnej liczbie 26 tysięcy użytkowników systemu. Nowa wersja IV generacji rowerów jest wyposażona w siedem biegów oraz GPS i autonomiczne zamki. Stacje dokujące zostały zastąpione przez stojaki rowerowe z oznaczeniami „Strefa Postoju”, zwiększając liczbę punktów postoju z 87 do 100. BikeS dostępny jest przez cały rok, co jest zmianą w stosunku do wcześniejszego systemu funkcjonującego od marca do listopada.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie