Miejski Ośrodek Kultury działający obecnie w tymczasowej siedzibie przy ul. Traugutta 4 serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty w czasie ferii zimowych. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci z pewnością znajdą coś ciekawego dla siebie, ponieważ oferta jest bardzo różnorodna – od zajęć plastycznych i manualnych, poprzez taniec i śpiew, na warsztatach fotograficznych kończąc.
Klauni Ruphert i Rico po raz kolejny odwiedzą Police i zaproszą na barwne widowisko interaktywne dla dzieci i rodzin z konkursami i zabawami dla małych i dużych. Będzie wesoło, kolorowo i kreatywnie! Wyśmienita zabawa gwarantowana!
MANGA – Rysowanie krok po kroku
Manga to japońska sztuka rysunku i tworzenia komiksów układających się w historię. Ma ona bardzo długą tradycję, sięgającą aż XIX wieku. Przez wiele lat to artystyczne zajęcie zyskało szerokie grono fanów, zarówno podziwiających, jak i próbujących wykonywać własne komiksy.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Agnieszka Rozmus
Szyjemy maskotkę
Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.
Podczas warsztatu dzieci własnoręcznie wykonają maskotkę misia lub sowy, a następnie nadadzą swojej maskotce imię. Każdy uczestnik zabierze swojego kolorowego pluszaka do domu.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Sława Pietaś
Podstawy rysunku
Marzy ci się rysowanie pięknych pejzaży, portretów, ludzi albo panoramy miasta? Możesz się tego nauczyć! Nie jest ci potrzebny talent i nadzwyczajne zdolności, musisz jedynie uzbroić się w cierpliwość i uczyć.
Podczas warsztatu dzieci poznają zasady kompozycji, światłocienia, proporcji.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Agnieszka Rozmus
Warsztaty ceramiczne
Praca z gliną to zajęcie, podczas którego można wyczarować prawdziwe arcydzieła, a przy okazji wyciszyć się i zrelaksować. Daje poczucie sprawczości, akceptacji dla niedoskonałości formy, a jednocześnie rozwija wyobraźnię i zdolności manualne.
Podczas 2 dni warsztatów dzieci uformują z gliny dowolny przedmiot na podstawie tego, co podpowie im wyobraźnia, a następnie go poszkliwią. Gotową pracę zabiorą do domu.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Dorota Żurek
Warsztaty iluzji ruchu
Dzisiejsze kino to zapis obrazu, oparty na technologii HFR oraz 3D. Jak jednak wyglądało kino, gdy pierwszą projekcję filmu braci Lumiére mogli zobaczyć widzowie we Francji? Tego będzie można się dowiedzieć podczas warsztatów iluzji ruchu.
W czasie warsztatów uczestnicy zbudują XIX-wieczne zabawki optyczne i wprawią je w ruch, a tym samym przekonają się, jak wyglądało kino ponad 100 lat temu!
Grupa max. 10 (od lat 10)
Prowadzenie: Tomasz Łój
Warsztaty fotograficzne
Cyjanotypia to bardzo ciekawa i szlachetna technika fotograficzna, dzięki której uzyskujemy zdumiewające zdjęcia. To wszystko w wyniku nieskomplikowanego i bardzo przyjemnego procesu chemicznego bazującego na światłoczułości soli żelaza.
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się wykonywać zdjęcia przy użyciu procesu cyjanotypii, a swoje własne unikatowe odbitki zabiorą do domu. Znajomość podstaw fotografii nie jest obowiązkowa – wystarczy zabrać ze sobą dobry humor, a znakomita zabawa gwarantowana!
Grupa max. 10 (od lat 10)
Prowadzenie: Tomasz Łój
Warsztaty robienia pomponów
Wejdź do radosnego i kolorowego świata pomponów. Użyj wyobraźni, by stworzyć bajkowe postaci, magiczne istoty i kolorowe stworki. Baw się kształtem, kompozycją i fakturą.
Podczas warsztatów dzieci nauczą się tworzyć od podstaw wielobarwne pompony, z których wyczarują wymarzone postaci.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Sława Pietaś
Kreatywne zajęcia plastyczne
Rękodzieło to bardzo modna w ostatnich latach forma sztuki, charakteryzująca się niepowtarzalnością i oryginalnością.
Podczas warsztatu dzieci wykorzystają nieograniczone pokłady swojej kreatywności, by wyczarować artystyczne cuda.
Grupa max. 10 osób (od lat 7)
Prowadzenie: Teresa Kulik
Warsztaty wykonywania świeć sojowych
Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki tworzenia świec sojowych i krok po kroku pod okiem instruktora wykonają swoje własne kompozycje.
Grupa max. 6 osób (od lat 10)
Prowadzenie: Tomasz Łój
Pierwsze kroki w balecie
Taniec klasyczny stanowi podstawę niemal wszystkich rodzajów tańca artystycznego, a tancerze uprawiający tę sztukę dążą do ukazania doskonałości ciała oraz osiągnięcia harmonii i płynności wykonywanych ruchów. Piękno kroków baletowych oraz magiczna atmosfera, jaką tworzy balet dają wyjątkową możliwość wyrażenia siebie poprzez ruch zamknięty w szlachetnej formie.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe pas baletowe, poprawią koordynację ruchową, wsłuchają się w dźwięki muzyki klasycznej, którą nauczą się interpretować, a przede wszystkim będą doskonale się bawić wyrażając swoje emocje poprzez taniec.
Grupa max. 15 osób (7-10 lat; 11+ lat)
Prowadzenie: Daria Zarzeczna
Warsztaty taneczne dancehall i hip-hop
Dancehall to styl tańca, który narodził się na Jamajce – czuć w nim gorące słońce Karaibów, energetyczną moc południa i basowe rytmy zarażające dobrą energią. Hip-hop z kolei wywodzi się z kultury afroamerykańskiej i łączy w sobie techniczne kroki oraz gesty i mimikę dodawane do każdego ruchu będące ekspresją odpowiadającą konkretnym emocjom.
Nie musisz mieć tanecznych umiejętności, wystarczy, że dasz z siebie 100% pozytywnej energii i weźmiesz ze sobą dobry humor! Daj się porwać dźwiękom muzyki i wyraź siebie poprzez taniec!
Grupa max. 20 osób (8-11 lat; 12-15 lat)
Prowadzenie: Paulina Woźniak
Warsztaty wokalne
Wejdź w magiczny świat utworów Disney’a i rozśpiewaj się w hitach „Pół kroku stąd” i „Nie bój się chcieć” pod okiem instruktora Damiana Rybickiego i akompaniatora Kacpra Odrobnego.
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Wsłuchają się w swój własny głos, poznają jego możliwości, a przede wszystkim wyrażą swoje emocje poprzez muzykę.
Grupa max. 15 osób (od 9 lat)
Prowadzenie: Damian Rybicki
Warsztaty cyrkowo-teatralne
Warsztaty cyrkowo-teatralne z elementami sztuki cyrkowej prowadzone są w formie zabawy, podczas której usprawnisz koordynację wzrokowo-ruchową, zaangażujesz obie półkule mózgowe, będziesz stymulował zmysły, poćwiczysz równowagę, nauczysz się cierpliwości i wytrwałości, a ponadto będziesz miał wiele satysfakcji i radości.
Podczas warsztatów uczestnicy będą bawić się, wykonywać praktyczne ćwiczenia i zadania, poznawać siebie nawzajem i odkrywać swoje potencjały.
Grupa max. 12 osób (od 6 lat)
Prowadzenie: Kamil Malecki
Robotyka
Jeśli jesteś fanem klocków lego i programowania, to warsztaty z robotyki są właśnie dla Ciebie! Podczas zajęć zbudujesz, zaprogramujesz i ożywisz małe robociki z klocków lego i będziesz miał przy tym mnóstwo frajdy!
Grupa max. 6 osób (od 10 lat)
Prowadzenie: Maciej Dzioba
Wokalno-instrumentalne zabawy
Jeśli chcesz rozwinąć swoją kreatywność, śpiewać i grać na instrumentach, przyjdź na zabawy wokalno-instrumentalne. Będziesz mógł stworzyć podkład perkusyjny do największych hitów, bawiąc się dźwiękami.
Podczas warsztatów nauczysz się, jak należy oddychać podczas śpiewu, poznasz zasady emisji głosu i zobaczysz, jakie ćwiczenia należy wykonywać, by zwiększyć możliwości swojego głosu.
Grupa max. 15 osób (od 7 lat)
Prowadzenie: Piotr Szkocki
Warsztaty ukulele
Ukulele to maleński instrument, który nosi w sobie esencję muzyki – można zagrać na nim melodię, harmonię, a także stworzyć swoją własną sekcję rytmiczną.
Już po pierwszym dniu warsztatów uczestnicy będą potrafili zagrać prosty akompaniment do piosenki. Będą grać i bawić się razem, bo nic tak nie łączy i nie buduje nowych relacji, jak wspólna nauka i zespołowe brzmienie, które finalnie da niesamowity efekt.
Cykl „Obiady Czwartkowe” w Policach – wsparcie i integracja lokalnej społeczności
Mieszkańcy Gminy Police będą mieli okazję uczestniczyć w projekcie „Obiady Czwartkowe”, inicjatywie mającej na celu wsparcie osób potrzebujących oraz integrację lokalnej społeczności. Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek, począwszy od 28 listopada 2024 roku, a zakończą się 27 lutego 2024 roku, w godzinach od 13:00 do 16:00, w przestrzeni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej 97 w Policach.
Głównym celem spotkań jest tworzenie relacji międzyludzkich, które mogą okazać się bezcennym wsparciem dla wielu osób. Inicjatywa ta pozwala na spotkanie, prowadzenie rozmów, dzielenie się doświadczeniami i zrozumienie potrzeb drugiego człowieka. Organizatorzy zapewniają, że każde spotkanie będzie także okazją do otrzymania ciepłego posiłku w formie „ciepłej zupy” oraz dostępu do punktu „wymiany ciepła”, co ma kluczowe znaczenie w zimowe miesiące.
Projekt „Obiady Czwartkowe” jest efektem współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach z lokalnymi instytucjami, organizacjami oraz przedsiębiorstwami. Taka synergia różnych środowisk pozwala na realizację strategicznego celu, jakim jest wsparcie najbardziej potrzebujących członków społeczności i zapewnienie im miejsca, w którym mogą oni znaleźć zrozumienie i pomoc.
Gmina Police uruchamia program „Opieka wytchnieniowa” – wsparcie dla opiekunów
Burmistrz Polic ogłosił nabór wniosków do Programu „Opieka wytchnieniowa” na rok 2024, który jest częścią działań Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Program, wspierany środkami z Funduszu Solidarnościowego, ma za zadanie pomóc członkom rodzin i opiekunom osób z niepełnosprawnościami.
Uczestnictwo w programie jest skierowane do opiekunów:
1) dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością,
2) osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub równoważnym orzeczeniem.
Celem „Opieki wytchnieniowej” jest zapewnienie rodzinom oraz opiekunom czasu na regenerację poprzez tymczasowe przejęcie obowiązków związanych z opieką.
Gmina Police zabezpieczyła fundusze na różne formy wsparcia, które obejmują:
1) 14-dniowy, całodobowy pobyt osoby dorosłej w placówce z całodobową opieką,
2) 240-godzinny pobyt dzienny dla dziecka z niepełnosprawnością w domu przebywania dziecka.
Program jasno określa, że osobą świadczącą opiekę wytchnieniową na miejscu zamieszkania nie może być krewny, opiekun prawny lub współmieszkańcy opiekuna bądź osobę niepełnosprawną. Wymagane są odpowiednie dyplomy potwierdzające kwalifikacje lub co najmniej sześciomiesięczne doświadczenie w zakresie opieki nad osobami niepełnosprawnymi.
Zainteresowani mogą składać wnioski u Burmistrza Polic. Osoba zakwalifikowana do programu nie będzie obciążona kosztami pobytu w placówce opiekuńczej.
TERMIN ZAKOŃCZENIA REALIZACJI PROGRAMU OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ – edycja 2024 UPŁYWA Z DNIEM 31.12.2024 R.
Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia w formie opieki wytchnieniowej proszone są o złożenie wniosku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Policach, ul. Siedlecka 2a.
Z programu Opieki Wytchnieniowej mogą skorzystać członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad osobą dorosłą niepełnosprawną, która:
– ma niepełnosprawność sprzężoną/złożoną,
– wymaga wysokiego poziomu wsparcia,
– stale przebywa w domu, tj. nie korzysta z ośrodka wsparcia (np. SDŚ) lub placówek pobytu całodobowego np. ośrodek szkolno-wychowawczy czy internat.
W celu rzetelnej kwalifikacji uczestników do wniosku należy dołączyć Kartę pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny FIM (stanowiącej załącznik 7 do Programu), którą wypełnia lekarz rodzinny/lekarz rehabilitacji medycznej/ fizjoterapeuta/pielęgniarka.
Kompletne wnioski wraz z załącznikami należy składać do dnia 05.12.2024 r. w sekretariacie Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach, ul. Siedlecka 2 (budynek przychodni), piętro IV, w godzinach: poniedziałek 7.30-15.30, wtorek – piątek 7.00-15.00 lub przesłać pocztą.
Druki wniosków wraz z załącznikami dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Policach, Dziale Usług Opiekuńczych, ul. Staszica 1 oraz na stronie internetowej www.opspolice.pl.
Więcej informacji można uzyskać w Dziale Usług Opiekuńczych, ul. Staszica 1, tel. 91 576 80 90.
Spotkanie na temat przeciwdziałania przemocy w Policach – 25 listopada
Mieszkańcy Polic będą mieli okazję uczestniczyć w otwartym spotkaniu poświęconym problematyce przeciwdziałania przemocy. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o godzinie 12:00 w hotelu Dobosz, zlokalizowanym przy ulicy Wróblewskiego w Policach. Inicjatywa organizowana jest przez polickie Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii i cieszy się wsparciem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Spotkanie otworzy premiera spotu społecznego pt. „DOM-SZKOŁA-PRACA. PrzeMOC wokół nas!”, który ma na celu uświadomienie obecności przemocy w różnych sferach życia. Uczestnicy będą mogli również wysłuchać ekspertów poruszających tematykę przemocy w środowisku zawodowym i metod tworzenia bezpiecznego miejsca pracy. Kolejnym punktem programu będzie prezentacja Procedury Niebieskiej Karty, wyjaśniająca jej zastosowanie i funkcjonowanie po założeniu. Nie zabraknie również wykładu na temat psychologicznych mechanizmów przemocy domowej i prelekcji o problemie przemocy w szkole.
Wydarzenie przewiduje również panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz zadawania pytań ekspertom.
Spotkanie ma kluczowe znaczenie dla lokalnej społeczności, jako platforma edukacyjna i wspierająca w przeciwdziałaniu przemocy w każdej formie.
Serwis używa plików cookie aby zachować jego pełne funkcjonowanie. Pliki cookie skategoryzowane jako konieczne do funkcjonowania serwisu przechowywane są w historii Twojej przeglądarki. Korzystamy również z plików cookie firm trzecich (Google, Facebook), informacje te pomagają nam dostarczać najlepsze rozwiązania w celu zapewnienia funkcjonowania serwisu.
Niezbędne pliki cookies są absolutnym minimum potrzebnym do funkcjonowania tego serwisu. Ta kategoria zawiera jedynie pliki cookies potrzebne do podstawowego funkcjonowania serwisu oraz rozwiązań zabezpieczających. Te pliki nie przechowują żadnych prywatnych informacji o użytkowniku.