Kultura

Ferie zimowe bez nudy

Każdego roku podczas ferii zimowych, policki MOK organizuje dla dzieci i młodzieży bogata ofertę edukacyjno – rozrywkową.

Opublikowane

w dniu

Młodzi uczestnicy przez dwa tygodnie ferii wzięli udział, w sumie, w 13 warsztatach z różnych dziedzin sztuki, 10 seansach kinowych oraz w jednym ciekawym spotkaniu autorskim.

Warsztaty, czyli edukacja poprzez zabawę

Wszystkie propozycje dla dzieci i młodzieży oferowane przez MOK był bezpłatne. Należało zawczasu wybrać spośród szerokiej oferty to co lubmy lub to czego chcielibyśmy się nauczyć. Zajęcia w większości prowadzili instruktorzy, artyści, eksperci przyjezdni. Zaangażowani byli także instruktorzy MOK-u, niemniej wyspecjalizowani i kreatywni.

Każdego roku podczas ferii zimowych, policki MOK organizuje dla dzieci i młodzieży bogata ofertę edukacyjno – rozrywkową.

Oferta stanowiła propozycje, których nie ma, lub jest ich bardzo niewiele na mapie propozycji edukacyjnych w naszych okolicach.

MOK zaproponował warsztaty: wokalne z Damianem Rybickim (Półfinalista The Voice of Poland), taniec nowoczesny, taniec Afro, fotografia otworkowa, warsztaty reporterskie, światłoczułe eksperymenty fotograficzne, warsztaty ceramiczne, hand made, robotyka, warsztaty cyrkowe, warsztaty gry na brazylijskich bębnach, warsztaty komiksu i karykatury.

Warsztaty reporterskie obejmowały profesjonalne zagadnienia, jak m.in. wystąpienia publiczne, emisja głosu i właściwa artykulacja, pokonywanie tremy występowanie przed kamerą i mikrofonem, podstawy kręcenia interesujących filmów. Prowadzącymi były niezwykle doświadczone i cenione dziennikarki Polskiego Radia. Hanna Bogoryja – Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk, nie tylko uczyły podczas warsztatów ale także były głównymi bohaterkami spotkania autorskiego, które odbyło się 11 lutego.

Spotkanie dotyczyło książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie”. Podczas spotkania w polickim MOK -u, reportażystki opowiadały o sztuce robienia reportaży, skąd czepią pomysły i dlaczego postanowiły wydać książkę.

Uderz w bęben

Codziennie młodzi poszukiwacze zabawy przybywali do kina na wyświetlane filmy. Kino przyciągało różnorodnymi propozycjami. Można tez było przed seansem obejrzeć na scenie krótkie pokazy powarsztatowe. Energią zarażali podopieczni cenionego wokalisty Damiana Rybickiego. Sporo hałasu narobiła też ekipa bębniarzy Rafała Krzanowskiego z Bloco Pomerania.

Jak przedstawić wizerunek człowieka, zwierzaka lub przedmiotu aby śmieszył i ukazał jego charakterystyczne cechy? Tego dowiedzieli się uczestnicy warsztatów karykatury. Młodzież uczyła się jak narysować człowieka, by pokazać to, co u niego wyjątkowe. Zajęcia prowadził Szymon Teluk rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów.

Ferie w polickim MOK -u, każdego dnia przyciągały liczną grupę dzieci i młodzieży, które chętnie brały udział w przygotowanych propozycjach. Ferie w Policach w różnorodny i ciekawy sposób edukowały i bawiły.

Aleksandra Słowińska

Reklama

Gmina Police

Kobiecy trening taneczny w gorących rytmach Salsation

Daj się porwać energetycznej muzyce i uwolnij swoje emocje poprzez ruch! Przyłącz się do wspólnego treningu tanecznego w gorących, kobiecych rytmach i poczuj radość, jaką daje taniec! Dołączając do naszego spotkania, masz gwarancję znakomitej zabawy i czasu spędzonego w gronie inspirujących kobiet. Przy tym wcale nie musisz mieć umiejętności tanecznych – liczy się zabawa, a dobry humor i pozytywna energia to wszystko, czego potrzebujesz na nasze spotkanie.

Opublikowane

w dniu

Swobodny trening na świeżym powietrzu będzie nie tylko okazją do aktywności, która przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji, ale też do przyjemnego spędzenia czasu wśród kobiet o podobnych zainteresowaniach. Po treningu będzie można usiąść wygodnie na leżaku i przy dźwiękach muzyki zrelaksować się podczas rozmów w swobodnej, serdecznej atmosferze.

Weź ze sobą koleżanki i razem czerpcie radość z muzyki i tańca! Wydarzenie jest bezpłatne, wstęp wolny dla wszystkich Pań, które podzielają pasję do tańca lub chcą rozpocząć zupełnie nową przygodę.

Trening odbędzie się w ramach Akademii Kreatywnych Kobiet, a poprowadzi go Aleksandra Sarnicka – certyfikowana instruktorka Salsation®, wulkan pozytywnej energii i dobrych wibracji, która z tańcem związana jest od 3. roku życia. Kilka lat temu trafiła na zajęcia Salsation®, które stało się jej pasją. Od tego czasu dzieli się nią z innymi, zaraża miłością do tańca, muzyki, do siebie samego i ludzi wokół.

Kiedy i gdzie? 23 lipca 2024 (wtorek), godz. 20:00, teren lodowiska przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

Czego potrzebujesz? Wygodnego obuwia i stroju niekrępującego ruchów

Czytaj dalej

Gmina Police

Letnie kino plenerowe już 20 lipca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8!

Zapraszamy, by rozsiąść się wygodnie na leżakach i zrelaksować podczas seansu, który z pewnością zapewni dużą dawkę dobrego humoru i pozytywnych emocji! Polska komedia „Miłość jak miód” to opowieść o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.

Opublikowane

w dniu

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zostaje nad morzem. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?*

*Opis dystrybutora

Kiedy? 20 lipca (sobota), godz. 22:00

Gdzie? Polana za Szkołą Podstawową nr 8

Wstęp wolny

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Monika Mazur i Piotr Szwedes w komedii „Odjechana farsa” – nadchodzące wydarzenie w Przecławiu!

Już w najbliższą środę, 15 maja, o godzinie 19:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu stanie się areną teatralnych wydarzeń. Monika Mazur i Piotr Szwedes wcielą się w bohaterów komedii „Odjechana farsa”, stając przed wyzwaniem odtworzenia aż dziesięciu różnych postaci.

Opublikowane

w dniu

Wśród postaci, które pojawią się na scenie, będziemy świadkami perypetii takich osobowości, jak sławny pisarz autor poradników małżeńskich i jego zniesmaczona życiem żona, senator w przebraniu z ambitną kochanką, siostra zakonna marząca o karierze w show-biznesie, natrastliwy boy hotelowy oraz przebiegła dziennikarka telewizyjna. Wszystko to rozgrywać się będzie w niewielkim pokoju hotelowym, będącym świadkiem absurdalnych i pełnych zwrotów akcji sytuacji.

Bilety na wydarzenie są dostępne w cenie 80 złotych, zaś posiadacze Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca będą mogli nabyć je z rabatem w cenie 70 złotych poprzez portal biletomat.pl. Organizatorzy przypominają, że spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia. Przedstawienie, które trwać będzie 100 minut z 15-minutową przerwą, to efekt współpracy autorskiego duetu Philipa LaZebnika i Kingsleya Daya, a za tłumaczenie odpowiedzialna jest Hanna Szczerkowska. Reżyserią zajął się Tomasz Dutkiewicz, natomiast scenografię przygotował Wojciech Stefaniak.

Oczekuje się, że ten niezwykły wieczór będzie pełen humoru i rozrywki, a praca aktorów stanowić będzie istotne świadectwo ich wszechstronności scenicznego talentu.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie