Sport

Ferhat Akbas nie poprowadzi Chemika

Ferhat Akbas nie będzie trenerem Grupa Azoty Chemika Police w nowym sezonie Tauron Ligi. Turecki szkoleniowiec pracował w polickim zespole dwa lata. Na swoim koncie zapisał dwa mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski i Superpuchar.

Opublikowano

w dniu

– To był naprawdę dobry czas. Gdyby ktoś przed startem pracy w Policach powiedział, że zdobędziemy 2-3 trofea, to tureckim zwyczajem targowałbym się o więcej. Do pięciu jednak na pewno bym nie wytargował. Dziękuję wszystkim siatkarkom, członkom sztabu i pracownikom za wspólnie spędzony czas. Udało nam się wygrać wszystko, co było do zdobycia w Polsce. Poczułem, że to dobry czas na zmianę otoczenia, kolejny etap trenerskiego życia – mówi.

Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy w ciągu najbliższych tygodni.

Polecamy również:

Grupa Azoty Chemik Police Mistrzem Polski!

Grupa Azoty Police udostępni nieruchomości pod budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina

Sport

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police obroniły mistrzostwo Polski. W czwartym meczu finałowym TAURON Ligi policzanki pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3:1.

w dniu

Policzanki w czwartym meczu postawiły kropkę nad i. Choć tym razem mecz nie zakończył się tie-breakiem, emocji nie brakowało, a jedynie IV set był jednostronny.

Przeczytaj też: Zapomnieli zapłacić za paliwo

W inauguracyjnej partii przez długi czas trwała licytacja punkt za punkt i dopiero na finiszu policzanki udowodniły swoją wyższość, choć wcześniej przegrywały 14:17.

Developres w drugim secie ruszył do odrabiania strat i przez długi czas dyktował warunki. Świetnie spisywała się Van Ryk, która po pierwszym secie utykała, a grymas bólu nie schodził z twarzy. Mimo wysokiej przewagi Developres w końcówce ją roztrwonił i rywalki doprowadziły do remisu 23:23. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Rzeszowa, a seta zamknęła atakiem Lazić.

Walka na dobre rozgorzała w partii numer trzy. Początkowo dominowały przyjezdne. Po ataku Lazić Developres wygrywał 11:8 i… oddał inicjatywę policzankom. Te zdobyły z rzędu pięć punktów w czym duża zasługa świetnie zagrywającej i nie mylącej się w kontrach Brakocević. Chemik wyszedł na prowadzenie i utrzymał go już do końca.

W IV secie dominacja policzanek z każdą kolejną akcją była już przygniatająca (4:1, 7:2, 12:5, 19:9). Developres nie był już w stanie odwrócić losów meczu i to Chemik mógł fetować kolejne mistrzostwo Polski.

Źródło: Tauron Liga

POLECAMY TAŻE:

Potężny dźwig podniesie prawie 100 metrowego splitter

Czytaj dalej

Sport

Kolejny tie break w finale. Chemik-Developers 2;1 po trzech meczach

Grupa Azoty Chemik Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów po pięciu setach rywalizacji w Rzeszowie. Mecz był niezwykle nierówny, zespoły grały dobrze w jednej partii, aby w kolejnej oddać inicjatywę. W piątym secie znakomicie spisywała się Joavana Brakocević-Canzian. Serbka dostawała prawie wszystkie piłki w ataku, które zamieniała na punkty

w dniu

Pierwszy set rzeszowianki rozpoczęły do prowadzenia 5:2. Za chwilę policzanki poprawiły zagrywkę i atak i to one zaczęły przejmować inicjatywę. Seriami punkty zdobywała Brakocević i przyjezdne wygrywały 19:16. W końcówce seta po dwóch z rzędu blokach na Van Ryk policzanki prowadziły 23:17. Miejscowe zdołały obronić trzy setbole, ale przy kolejnym – atak Jack Kisal były już bezradne.

W drugim secie początkowo przeważały policzaki. Po kontrze Jack Kisal Chemik wygrywał 8:6 i… oddał inicjatywę rywalkom. Ten zdobyły z rzędu trzy punkty i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Zdecydowanie lepiej rzeszowianki spisywały się w przyjęciu, dobra zmiana Lazić za Fidon-Lebleu. Policzanki ruszyły w pogoń, ale udało się im zniwelować straty do punktu (19:20). Za chwilę znów na dobre rozkręciła się Van Ryk i Developres odskoczył na bezpieczny dystans i wygrał seta.

W partii numer trzy niemal od samego początku dominował zespół z Polic. Przyjezdne skutecznie zagrywały i świetnie spisywały się w bloku, czego nie można powiedzieć o Developresie, który w tym drugim elemencie nie zapunktował choć raz. Rzeszowianki seriami popełniały błędy (8 w tej partii) i nic dziwnego, że przewaga Chemika rosła w błyskawicznym tempie (10:6, 12:8, 19:13, 23:13).

Czwartrgo seta ekipa z Polic rozpoczęła do dwóch efektownych bloków Kąkolewskiej, ale odpowiedź Developresu była błyskawiczna i to rzeszowianki wygrywały 6:3. Z każdą kolejną akcją przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji. Bardzo dobrze funkcjonował blok (6 pkt), zagrywka i atak (58 proc. skuteczności) i Developres doprowadził do tie-breaka.

W nim początkowo przeważały rzeszowianki, które po kontrataku Lazić prowadziły 6:3. Przyjezdne błyskawicznie odrobiły straty i na tablicy pojawił się rezultat remisowy (6:6). Od tego momentu trwała zacięta walka punkt za punkt. Przy stanie 9:8 policzanki zdobyły trzy punkty z rzędu i wygrywały 11:9. Ten dystans okazał się już nie do odrobienia dla Developresu.

W rywalizacji finałowej Chemik prowadzi 2:1. Walka o złoty medal toczy się do trzech wygranych.

Kolejne spotkanie zaplanowano na wtorek (20.04.) o godzinie 20:30 w Policach.

Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (21:25, 25:21, 17:25, 25:17, 13:15)

Chemik: Brakocević-Canzian (19), Kąkolewska (15), Strantzali (13), Łukasik (12), Jack (9), Kowalewska (3), Maj-Erwardt (l.) oraz Grajber (2), Baijens (1), Mędrzyk, Bałdyga.

Sport

Chemik doprowadził do remisu po pięciosetowym spotkaniu

Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów po pięciu setach walki. Przyjezdne wygrały dwa pierwsze sety, prezentując bardzo równą i rozsądną grę. Trener Ferhat Akbas zaryzykował i wymienił duet przyjmujących.

w dniu

Pierwszy set świetnie od prowadzenie 4:0 rozpoczęły rzeszowianki. Miejscowe grały nerwowo, ale z czasem zaczęły łapać swój rytm i doprowadziły do remisu 5:5. Przez chwilę trwała walka punkt za punkt. W połowie seta zespół trenera Antigi odskoczył na cztery „oczka” i kontrolował już przebieg tej partii.

Drugiego seta policzanki rozpoczęły od prowadzenie 4:1, ale szybko zatraciły animusz i inicjatywę przejęły rywalki. Świetnie w kontrach spisywała się Van Ryk i przewaga ekipy z Rzeszowa zaczęła rosnąc. Miejscowe zniwelowały straty do punktu (12:13), ale odpowiedź rzeszowianek była natychmiastowa i znów dystans wynosił 3-4 „oczka”. Ekipa trenera Antigi nie zaprzepaściła szansy i wygrywała 2:0.

Trzeciego seta policzanki rozpoczęły od mocnego uderzenia prowadząc 8:3. Po wejściu na boisko Lazić, która zastąpiła Fidon-Lebleu ekipa z Rzeszowa ruszyła w pogoń. W połowie seta przewaga Chemika stopniała do punktu, ale zaraz miejscowe zanotowały trzy „oczka” z rzędu i znów kontrolowały przebieg seta. Chemik w końcówce prowadził 24:19, ale rzeszowianki obroniły trzy setbole ale na więcej już rywalki nie pozwoliły.

Na początku czwartego seta zespół trenera Antigi wypracował sobie trzy punkty przewagi 5:2 i… oddał inicjatywę rywalkom. Rzeszowianki raz za razem popełniały błędy w ataku co było wodą na młyn Chemika, który wyszedł na prowadzenie 7:5. Ekipa z Rzeszowa zdobywanie punktów szło jak po grudzie, a rywalki praktycznie nie myliły się w kontrach doprowadzając do tie-breaka.

W tie-breaka po wyrównanym początku inicjatywę przejęły policzanki. Nie do zatrzymania była Łukasik i Brakocević i przewaga miejscowych rosła w błyskawicznym tempie. Zespół trenera Antigi nie dawał za wygraną i ruszył do odrabiania strat. Po serii trzech punktów z rzędu zmalał od do trzech „oczek”, a za chwilę do dwóch. Rzeszowianki zdołały jeszcze obronić dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej (atak Brakocević) były już bezradne.

Dobrze prezentowała się Martyna Łukasik, której występ został doceniony nagrodą MVP (16 punktów, 67% przyjęcia) W rywalizacji finałowej jest remis 1:1 w meczach. Walka o złoty medal toczy się do trzech wygranych. Kolejne spotkanie zaplanowano na sobotę (17.04.) o godzinie 17:30 w Rzeszowie.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (21:25, 21:25, 25:22, 25:16, 15:13)

Chemik: Brakocević-Canzian (26), Jack (16), Baijens (4), Kowalewska (4), Mędrzyk (3), Grajber (2), Maj-Erwardt (l.) oraz Łukasik (16), Strantzali (11), Kąkolewska (5), Bałdyga. Źródło: Grupa Azoty Chemik Police