Dziesięć na dziesięć!

[lead]Grupa Azoty Chemik Police pokonał GROT Budowlanych Łódź 3:0. Było to dziesiąte zwycięstwo policzanek w dziesiątym ligowym spotkaniu obecnego sezonu. Z tak znakomitym bilansem nasz zespół jest samodzielnym liderem tabeli.[/lead]

Mecz z Budowlanymi miał niecodzienny przebieg. Chemik doskonale rozpoczął spotkanie, wygrywając set do 12. Przewaga policzanek w każdym elemencie siatkarskiego abecadła była wówczas miażdżąca. Trudno było jednak utrzymać taką dysproporcję w kolejnych setach. W drugiej partii Chemik przegrywał 4:12, jednak odrobił straty i wygrał do 21. Takie zwroty akcji mogą się zdarzyć tylko w kobiecej siatkówce.

Wydawało się, że starcie Chemika Police z wicemistrzyniami Polski przyniesie dużo emocji, ale rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Poza pierwszą połową drugiego seta to policzanki nadawały ton boiskowym wydarzeniom .

Trzeci set stał na najbardziej wyrównanym poziomie. Nasza drużyna grała bardzo solidnie i to wystarczyło do zwycięstwa. Gospodynie zwyciężyły spotkanie bez straty seta i dopisały do swojego konta kolejne oczka.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Marlenę Kowalewską. Było to jej trzecie MVP z rzędu!

Najwięcej punktów zapisała na swoim koncie Wilma Salas, która zdobyła 17 oczek.

Chciałbym podziękować wszystkim zawodniczkom. Pracują naprawdę ciężko i dają z siebie wszystko. Rezultaty są rzeczywiście zadowalające i mogę powiedzieć, że jestem dumny z tej drużyny – mówił po meczu szkoleniowiec Chemika Ferhat Akbas.

Szkoleniowiec jak przyznaje, jest zadowolony z pracy w polickim klubie. – Jestem tutaj naprawdę szczęśliwy, każdy mi pomaga. Cieszę się, że mogę być trenerem takiej grupy zawodniczek. Nie mogę powiedzieć nic negatywnego. Wszystko jest na świetnym poziomie – zakończył Ferhat Akbas.

Grupa Azoty Chemik Police – GROT Budowlani Łódź 3:0 (25:12, 25:21, 25:19)

Chemik: Salas (17), Mędrzyk (13), Wasilewska (10), Silva (8), Trushkina (8), Kowalewska (4), Maj-Erwardt (l.) oraz Grajber (1), Łukasik (1).