Sport

Dziesięć na dziesięć!

Opublikowane

w dniu

[lead]Grupa Azoty Chemik Police pokonał GROT Budowlanych Łódź 3:0. Było to dziesiąte zwycięstwo policzanek w dziesiątym ligowym spotkaniu obecnego sezonu. Z tak znakomitym bilansem nasz zespół jest samodzielnym liderem tabeli.[/lead]

Mecz z Budowlanymi miał niecodzienny przebieg. Chemik doskonale rozpoczął spotkanie, wygrywając set do 12. Przewaga policzanek w każdym elemencie siatkarskiego abecadła była wówczas miażdżąca. Trudno było jednak utrzymać taką dysproporcję w kolejnych setach. W drugiej partii Chemik przegrywał 4:12, jednak odrobił straty i wygrał do 21. Takie zwroty akcji mogą się zdarzyć tylko w kobiecej siatkówce.

Wydawało się, że starcie Chemika Police z wicemistrzyniami Polski przyniesie dużo emocji, ale rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Poza pierwszą połową drugiego seta to policzanki nadawały ton boiskowym wydarzeniom .

Trzeci set stał na najbardziej wyrównanym poziomie. Nasza drużyna grała bardzo solidnie i to wystarczyło do zwycięstwa. Gospodynie zwyciężyły spotkanie bez straty seta i dopisały do swojego konta kolejne oczka.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Marlenę Kowalewską. Było to jej trzecie MVP z rzędu!

Najwięcej punktów zapisała na swoim koncie Wilma Salas, która zdobyła 17 oczek.

Chciałbym podziękować wszystkim zawodniczkom. Pracują naprawdę ciężko i dają z siebie wszystko. Rezultaty są rzeczywiście zadowalające i mogę powiedzieć, że jestem dumny z tej drużyny – mówił po meczu szkoleniowiec Chemika Ferhat Akbas.

Szkoleniowiec jak przyznaje, jest zadowolony z pracy w polickim klubie. – Jestem tutaj naprawdę szczęśliwy, każdy mi pomaga. Cieszę się, że mogę być trenerem takiej grupy zawodniczek. Nie mogę powiedzieć nic negatywnego. Wszystko jest na świetnym poziomie – zakończył Ferhat Akbas.

Grupa Azoty Chemik Police – GROT Budowlani Łódź 3:0 (25:12, 25:21, 25:19)

Chemik: Salas (17), Mędrzyk (13), Wasilewska (10), Silva (8), Trushkina (8), Kowalewska (4), Maj-Erwardt (l.) oraz Grajber (1), Łukasik (1).

Tabela

1 Chemik Police 10 28 30:6
2 Developres Rzeszów 10 26 27:6
3 ŁKS Łódź 10 20 23:13
4 Budowlani Łódź 10 19 21:16
5 BKS Bielsko-Biała 8 15 17:14
6 DPD Legionowo 9 13 18:19
7 Pałac Bydgoszcz 8 11 13:16
8 MKS Kalisz 9 11 15:21
9 Enea PTPS Piła 9 9 13:19
10 #VolleyWrocław 8 5 9:21
11 Radomka Radom 10 5 11:28
12 Wisła Warszawa 7 0 3:21

[signature]Foto: chemik-police.com

[/signature]

Reklama

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie