Kultura

Działalność MOK-u dziś

Zamknięcie placówek kulturalnych dla publiczności nie oznacza dla polickiego MOK –u zawieszenie działalności. MOK działa on-line i szykuje nowe propozycje i projekty na przyszły rok.

Opublikowane

w dniu

Projekty na 2021 rok

MOK Police w listopadzie złożył 4 projekty o dofinansowanie kulturalnych działań w ramach ogłoszonych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. MOK Police aplikował o dofinansowanie inicjatyw kulturalnych dla mieszkańców Polic i powiatu w ramach programów: Muzyka, Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży, Kultura dostępna, Edukacja kulturalna. 

Dwa projekty dotyczą muzyki, dwa teatru a wszystko w celu propagowania kultury wyższej przekazywanej w przystępny i atrakcyjny sposób dla zróżnicowanego grona odbiorców.

Projekt z zakresu muzyki to „Współczesna muzyka poważna – atrakcyjna nie tylko dla ucha”.  Zadanie dotyczy realizacji dwóch nagrań audio-wideo prezentujących współczesną muzykę poważną w atrakcyjnie wizualnie formie, które udostępnione zostaną za pośrednictwem narzędzi on-line. Inny projekt dotyczy stworzenia kompozycji na kwartet smyczkowy, perkusję i elektronikę, inspirowanej „Cyberiadą” Stanisława Lema. W roku 2021 przypada 100 rocznica urodzin tego wspaniałego pisarza. Kompozycja będzie współczesną muzyką (programową) skierowaną do szerokiego grona słuchaczy ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych. Będzie miała istotne znaczenie edukacyjne z zakresu muzyki ale także literatury. Do prapremierowego wykonania zaproszeni zostaną wybitni, uznani, polscy muzycy oraz utalentowana debiutantka – studentka 3 roku klasy perkusji Akademii Sztuki w Szczecinie.

Projekty teatralne planowane przez MOK to realizacja „Bajek na ważne tematy” oraz „Pod Oknami” Festiwal Teatrów Ulicy. Działanie obejmuje stworzenie i realizację bajek poruszających ekologiczne- ważne tematy, ujęte w ciekawą, pobudzającą wyobraźnię teatralną formę. Dostosowaną w treści i formie do percepcji dzieci przedszkolnych i szkolnych. Bajki będą prezentowane w polickich placówkach oraz online. Zaś Festiwal będzie okazją aby obejrzeć wspaniałe spektakle artystów z kraj na naszych polickich osiedlach.

Realizacje tych działań planowane są na 2021 rok, a łączna kwota dofinansowania z MKiDN, o która stara się MOK, to ponad 150 tys. zł.  

Koncerty, wydarzenia on-line

MOK W Policach zachęca do udziału w koncertach on -line. W listopadzie MOK zrealizował patriotyczny koncert „Ułani, Ułani” z okazji Święta Niepodległości. Zaś w grudniu odbędą się koncerty w klimacie Świąt.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach i Kościół pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy zapraszają 6 grudnia 2020 r. o godzinie 15.00 na koncert on-line z kościoła pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy. „Kolędując Małemu…” to koncert kolęd oraz KANTATA THE HOLY CHILD – Carl Fritsche i ORATORIUM DE NOEL – Camille Saint-Saëns (fragmenty).

12 grudnia o godz. 18:00 usłyszymy „KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI”. Na projekt składają się tradycyjne kolędy polskie, kolędy świata, pastorałki oraz utwory świąteczne w wykonaniu cenionej Izabelli Szafrańskiej. Tego wieczoru wraz z wokalistką wystąpią utalentowani muzycy w składzie: Przemysław Zalewski – fortepian, Marcin Drabik – skrzypce, Maciej Magnuski – bas oraz Kornel Kondrak – perkusja.

Transmisje odbędą się na FB MOK oraz You Tube MOK Police oraz u partnerów wydarzenia: Internetowa Telewizja HB, Dziennik Policki, Wirtualne Police.

W listopadzie MOK zrealizował plastyczny konkurs on- line „Moja jesień”, który zaktywizował pod 40 młodych artystów oraz rękodzielnicze warsztaty on-line. MOK zapowiada tym samym ogłaszanie kolejnych konkursów i zajęć artystycznych.

A w budynku MOK…

To, czego nie można było wykonać podczas trwania zajęć w siedzibie ośrodka, wykonywane jest właśnie teraz. W budynku trwają prace remontowe i naprawcze. Mocno eksploatowane pomieszczenia MOK wymagają drobnych prac. Tak oto rozpoczął się długo wyczekiwany remont kawiarni Cafe Pit&Rock, która po otwarciu zaistnieje w nowej, ciekawej odsłonie, dokonywane są naprawy schodów, malowanie korytarzy, klatek a także Galerii OBOK.

MOK szykuje się na ponowne otwarcie, które jak mamy nadzieję, nadejdzie w niedługim czasie…

Reklama

Gmina Police

Kobiecy trening taneczny w gorących rytmach Salsation

Daj się porwać energetycznej muzyce i uwolnij swoje emocje poprzez ruch! Przyłącz się do wspólnego treningu tanecznego w gorących, kobiecych rytmach i poczuj radość, jaką daje taniec! Dołączając do naszego spotkania, masz gwarancję znakomitej zabawy i czasu spędzonego w gronie inspirujących kobiet. Przy tym wcale nie musisz mieć umiejętności tanecznych – liczy się zabawa, a dobry humor i pozytywna energia to wszystko, czego potrzebujesz na nasze spotkanie.

Opublikowane

w dniu

Swobodny trening na świeżym powietrzu będzie nie tylko okazją do aktywności, która przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji, ale też do przyjemnego spędzenia czasu wśród kobiet o podobnych zainteresowaniach. Po treningu będzie można usiąść wygodnie na leżaku i przy dźwiękach muzyki zrelaksować się podczas rozmów w swobodnej, serdecznej atmosferze.

Weź ze sobą koleżanki i razem czerpcie radość z muzyki i tańca! Wydarzenie jest bezpłatne, wstęp wolny dla wszystkich Pań, które podzielają pasję do tańca lub chcą rozpocząć zupełnie nową przygodę.

Trening odbędzie się w ramach Akademii Kreatywnych Kobiet, a poprowadzi go Aleksandra Sarnicka – certyfikowana instruktorka Salsation®, wulkan pozytywnej energii i dobrych wibracji, która z tańcem związana jest od 3. roku życia. Kilka lat temu trafiła na zajęcia Salsation®, które stało się jej pasją. Od tego czasu dzieli się nią z innymi, zaraża miłością do tańca, muzyki, do siebie samego i ludzi wokół.

Kiedy i gdzie? 23 lipca 2024 (wtorek), godz. 20:00, teren lodowiska przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

Czego potrzebujesz? Wygodnego obuwia i stroju niekrępującego ruchów

Czytaj dalej

Gmina Police

Letnie kino plenerowe już 20 lipca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8!

Zapraszamy, by rozsiąść się wygodnie na leżakach i zrelaksować podczas seansu, który z pewnością zapewni dużą dawkę dobrego humoru i pozytywnych emocji! Polska komedia „Miłość jak miód” to opowieść o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.

Opublikowane

w dniu

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zostaje nad morzem. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?*

*Opis dystrybutora

Kiedy? 20 lipca (sobota), godz. 22:00

Gdzie? Polana za Szkołą Podstawową nr 8

Wstęp wolny

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Monika Mazur i Piotr Szwedes w komedii „Odjechana farsa” – nadchodzące wydarzenie w Przecławiu!

Już w najbliższą środę, 15 maja, o godzinie 19:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu stanie się areną teatralnych wydarzeń. Monika Mazur i Piotr Szwedes wcielą się w bohaterów komedii „Odjechana farsa”, stając przed wyzwaniem odtworzenia aż dziesięciu różnych postaci.

Opublikowane

w dniu

Wśród postaci, które pojawią się na scenie, będziemy świadkami perypetii takich osobowości, jak sławny pisarz autor poradników małżeńskich i jego zniesmaczona życiem żona, senator w przebraniu z ambitną kochanką, siostra zakonna marząca o karierze w show-biznesie, natrastliwy boy hotelowy oraz przebiegła dziennikarka telewizyjna. Wszystko to rozgrywać się będzie w niewielkim pokoju hotelowym, będącym świadkiem absurdalnych i pełnych zwrotów akcji sytuacji.

Bilety na wydarzenie są dostępne w cenie 80 złotych, zaś posiadacze Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca będą mogli nabyć je z rabatem w cenie 70 złotych poprzez portal biletomat.pl. Organizatorzy przypominają, że spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia. Przedstawienie, które trwać będzie 100 minut z 15-minutową przerwą, to efekt współpracy autorskiego duetu Philipa LaZebnika i Kingsleya Daya, a za tłumaczenie odpowiedzialna jest Hanna Szczerkowska. Reżyserią zajął się Tomasz Dutkiewicz, natomiast scenografię przygotował Wojciech Stefaniak.

Oczekuje się, że ten niezwykły wieczór będzie pełen humoru i rozrywki, a praca aktorów stanowić będzie istotne świadectwo ich wszechstronności scenicznego talentu.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie