Sport

Dwie bramki w trzy minuty

Opublikowane

w dniu

[lead]W meczu VI kolejki III ligi Chemik przegrał na własnym stadionie z Polonią Środa Wielkopolska 0:2. To druga z rzędu porażka policzan. Przed tygodniem nasza drużyna po dobrym meczu minimalnie uległa w samej końcówce faworyzowanej Raduni Stężyca 1:2. Tamto spotkanie, choć przegrane, pozwalało ze sporym optymizmem czekać na mecz z Polonią. Stąd też spory zawód spowodowany kolejną porażką.[/lead]

Przez pierwsze 15 minut spotkania gra toczyła się w środku boiska. W 21 minucie Brzozowski sfaulował jednak w polu karnym Żeglenia i sędzia podyktował jedenastkę dla gości, którą na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Zaledwie dwie minuty później było już 2:0 dla Polonii. Tym razem Patryka Brzozowskiego pokonał Adrian Szynka.

Tak niekorzystny przebieg wydarzeń nie załamał jednak Chemika. Nasza drużyna próbowała zdobyć bramkę kontaktową, jednak za każdym razem na przeszkodzie stawał golkiper Polonii. Najpierw z największym trudem wybronił strzał zza pola karnego Mateusza Kowalczyka. W 42 minucie z najbliższej odległości po rzucie rożnym ponownie nie dał się zaskoczyć Kowalczykowi, jak również  w 44 minucie kiedy to obronił uderzenie Bartka Ławy z rzutu wolnego.

Po przerwie zdecydowanie więcej z gry mieli Chemicy. Policzanie zepchnęli drużynę gości do głębokiej defensywy. Mimo znaczącej przewagi nie udało się pokonać Frąckowiaka. Najlepszych okazji nie wykorzystali Oskar Klimkowicz i Krystian Peda, którego strzał trafił w słupek bramki Polonii.

W następnej kolejce Chemicy zmierzą się na wyjeździe z Pogonią II Szczecin. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę o godzinie 11. DJ

Chemik Police – Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (0:2)

Bramki: Żegleń (21- karny), Szynka (23)

Chemik: Brzozowski – Klimkowicz, Janicki, Andrzejewski (67 Rudnik), Odlanicki-Poczobut, Ława, Jóźwiak (51 Peda), Jałoszyński (77 Kąkol), Kowalczyk, Protasenko, Sobecki (67 Kołat).