Kultura

Domu Kultury „13 Muz”. Program wydarzeń ONLINE. MAJ 2020

W przyszłym miesiącu Dom Kultury 13 Muz kontynuuje działania w przestrzeni internetowej. Oferta kulturalno-edukacyjna pozostaje niezwykle zróżnicowana.

Opublikowane

w dniu

2,3.05.2020 (sobota, niedziela), sobota o godz. 12.00 i niedziela o godz. 14.00

Domowy Animator Kultury: Książkowe warsztaty – Domowy e-book (DIY)

www.13muz.eu / www.facebook.com/13muz/ / YouTube / wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona

Część druga: sobota o godz. 12.00 / Kiedy czujesz, że rymujesz

Część trzecia: niedziela o godz. 14.00 / Komiks i super bohater

Część pierwsza z 4 kwietnia pod linkiem

Domowy Animator Kultury, czyli analogowe warsztaty, doskonale znane i lubiane, odbywające się ciągu roku w Domu Kultury „13 Muz” przeniesione w przestrzeń Internetu: Nadęte warsztaty, Książkowe warsztaty, Boom warsztaty, Kamil Żongler – warsztaty i spektakle.

Kiedy w czasie społecznej kwarantanny domowej przeczytaliśmy już wszystkie książki jakie mamy w domu, nasze dzieci już znają je na pamięć, a my „nie mamy zdrowia” kolejny raz czytać tej samej książki… Zróbmy własną i podzielmy się nią z innymi!

Domowa książka może być o wszystkim i mieć każdą formę wystarczy napisać tekst (albo nie) zrobić ilustracje (w książkach dla dzieci one są najważniejsze) i podzielić się nią z innymi, którzy też zapewne już nie mają co czytać 🙂 Wystarczy zrobić zdjęcia (albo pdf) i umieścić na Facebook’u, podesłać znajomym e-mailem, mms-em, Messengerem czy innym komunikatorem.

A o tym jak to zrobić w swoim domu, w pierwszy majowy weekend, opowie autorka e-book’owych ilustracji, współautorka projektu „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach” – specjalista-pedagog Ola Głowacka, na kolejnych „Książkowych Warsztatach”.

Warsztaty są nieodpłatnie 🙂

Liczba miejsc jest nieograniczona 🙂

Czekamy na Was jak zwykle tyle tylko, że na naszym kanale na YouTube

4,8,11,18,25.05.2020

Z dzieckiem w domu

Akcja trwa od 12 marca 2020 www.13muz.eu oraz www.facebook.com/13muz/

Majowe odsłony akcji:

04.05.2020 (poniedziałek) / Mission Impossible / Szczegółowy opis od 4 maja

08.05.2020 (piątek” / Szczypiorkowy Konkurs! (do 22 maja) / Szczegółowy opis od 8 maja

11.05.2020 (poniedziałek) / Zbijak-zbaniak / / Szczegółowy opis od 11 maja

18.05.2020 (poniedziałek) / Wojna z poduszkami / Szczegółowy opis od 18 maja

25.05.2020 (poniedziałek) / Przeczytany konkurs / Szczegółowy opis od 25 maja

Marcowe i kwietniowe akcje pod linkiem

Akcja „Z dzieckiem w domu” (trwa od 12 marca), stanowiąca cykl gier i zabaw edukacyjnych (w tym zachęcających konkursów z nagrodami), zachęcająca do pozostania w domach. W ramach akcji umieszczamy na naszym profilu www.facebook.com/13muz/ oraz na stronie internetowej www.13muz.eu nowe, autorskie propozycje spędzania kreatywnie czasu z pociechami w domach, kładąc nacisk, w dobie elektroniki – telefonów komórkowych, tabletów etc. – na analogowe formy zabawy, a przede wszystkim prowokując bezpośredni kontakt i zabawę z członkami rodziny. W swoich propozycjach zachęcamy i promujemy kreatywne, ekologiczne postawy i zachowania (kładąc m.in. nacisk na minimalizm, korzystanie z tego, co jest pod ręką, tworzenie samemu gier, które są w ofercie marketów, konstrukcja instrumentów i muzykowanie, tworzenie komiksów, a nawet hodowla warzyw i prace z kartonowego pudła, w naszych propozycjach nie brakuje też zabaw na ćwiczenie pamięci).

Szczegóły oraz wykaz dotychczasowych propozycji pod linkiem

04.05.2020 (poniedziałek), godz. 19.00

Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle: Czy to już koniec Monk?

www.facebook.com/13muz/ wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona

Cykl koncertów „Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle” przeniesiony w przestrzeń Internetu.

Thelonious Monk to jedna z najbarwniejszych postaci w historii jazzu. Jego wyjątkowe kompozycje są regularnie wykonywane i aranżowane przez wielu muzyków na całym świecie. Jego imieniem nazwano również jeden z najbardziej prestiżowych konkursów jazzowych i niewątpliwie powodem jego popularności jest przekaz jego utworów – bardzo pozytywny, czasem żartobliwy, pełen dystansu.

Tym razem w internetowej odsłonie comiesięcznych spotkań usłyszymy utwory T. Monka okraszone barwną o nich opowieścią w wykonaniu duetu: Tomasz Licak (saksofon) oraz Michał Starkiewicz (gitara).

Zapraszamy w pierwszy poniedziałek maja, o godzinie 19.00 – koncert odbędzie się na stronie wydarzenia na portalu facebook.com/13muz/

Link do wydarzenia na FB

Wstęp wolny

6,13,20,27.05.2020

Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach

Projekt trwa od 8 kwietnia 2020 www.13muz.eu oraz www.facebook.com/13muz/

Majowe odsłony projektu:

Część piąta: 6.05.2020 (środa) / Szczegółowy opis oraz materiały do pobrania od 6 maja

Część szósta: 13.05.2020 (środa) / Szczegółowy opis oraz materiały do pobrania od 13 maja

Część siódma: 20.05.2020 (środa) / Szczegółowy opis oraz materiały do pobrania od 20 maja

Część ósma: 27.05.2020 (środa) / Szczegółowy opis oraz materiały do pobrania od 27 maja

Części: 1 – 4 pod linkiem

Projekt o charakterze kampanii społecznej adresowany jest do dzieci i skupia się na działaniach edukacyjnych podejmujących temat wirusa, epidemii, higieny i zasad bezpieczeństwa w trakcie kwarantanny. Celem projektu jest przekazywanie dzieciom, tematycznych informacji w formie zabawy, filmów instruktażowych i krótkich treści.

Dzieci słyszą… Słyszą o czym rozmawiają rodzice, słyszą informacje docierające z mediów i często nie rozumieją – nie rozumieją, dlaczego tak się dzieje, że nie mogą pójść na plac zabaw, nie mogą bawić się z przyjaciółmi, nie mogą wyjść na rower, nie mogą…

Realizacją kampanii „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach” chcemy pomóc im to zrozumieć, a przy okazji promować bezpieczne zachowania.

Czwarta część kampanii „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach” będzie podejmować temat maseczki. Po co nam ona? Przed czym chroni? Czy naprawdę chroni? Z czego jest zrobiona? W prosty i zabawny sposób spróbujemy to wyjaśnić najmłodszym, a tym którzy skończyli już 4 lata wyjaśnimy, dlaczego teraz trzeba nosić maseczkę.

Projekt jest prowadzony na naszej stronie internetowej (www.13muz.eu) oraz na profilu fb (www.facebook.com/13muz/), gdzie cyklicznie są umieszczane kolejne elementy kampanii.

Bezpośredni link do strony projektu

Do 10.05.2020

Mozaika dla przyszłości

Galeria Tworzę się w Domu Kultury „13 Muz”

Wierzymy, że zarówno bieżące wydarzenia związane z pandemią i kwarantanną oraz wcześniejsze związane ze zmianami klimatu, podpowiadają nam, ludziom, którą drogą powinniśmy podążać: co zmienić, co zachować, co naprawić i jak od nowa ułożyć wartości. Artyści, jako osoby niekonwencjonalne i działające nieszablonowo, mogą przyjąć na siebie niezwykle ważną rolę – przewodników, tych którzy pomagają wizualizować inne modele życia i postępowania. Modele, których zastosowanie pomoże, a wręcz umożliwi funkcjonowanie ludzi w przyszłości. Dociera bowiem do nas, że dotychczasowe, ogólnie przyjęte rozwiązania i wartości, nie sprawdziły się.

O tym wszystkim chcieliśmy rozmawiać w galerii TWORZĘ SIĘ podczas wystawy „Raj na ziemi”. Otwarcie wystawy, z wiadomych przyczyn, zostało przesunięte. My jednak nie czekamy i przenosimy się do Internetu!

Wspólnie z artystką Elą Blanką zapraszamy do tworzenia wirtualnej, wspólnej „Mozaiki dla przyszłości”. Idea, która przyświeca akcji to wnikliwa obserwacja, przeżywanie i kadrowanie tego co bliskie. Najbliższe. To poszukiwanie światła, faktury, ruchu, koloru oraz innych wartości w osobach, przedmiotach i elementach przyrody, które nas otaczają. Wróćmy do niespiesznego poznawania świata, jak we wczesnym dzieciństwie. Poszukajmy piękna i radości wokół nas. Przyjrzyjmy się naszym emocjom, które tym poszukiwaniom towarzyszą.

Kurator projektu: Paulina Ratajczak

Jak powstanie mozaika?

Gorąco namawiamy do poszukiwania i dokumentowania ciekawych i ważnych detali otaczającego świata. Być może to spojrzenie babci, szorstkość języczka kota, charakterystyczny zapach, ułamany patyk, leżący pod nogami czy kawałek szkiełka? Wybrany detal należy sfotografować i przesłać na adres: mozaikadlaprzyszlosci@gmail.com. Prosimy opisać zdjęcie w dowolny sposób: można nadać tytuł lub załączyć krótki opis. Fotografie mogą być kadrem z balkonu, z podwórka czy ogrodu, mogą również pochodzić z wnętrza mieszkania. Mogą być obserwacją domowego zwierzaka, bądź członka rodziny. Mogą być zoomem lub odległym widokiem. Ważne, żeby pochodziły z najbliższego otoczenia, z naszego codziennego świata.

Z nadesłanych zdjęć, artystka Ela Blanka ułoży obraz „Mozaika dla Przyszłości”. Projekt mozaiki powstanie pod wpływem inspiracji nadesłanymi zdjęciami. Przesłane fotografie staną się czymś więcej niż tylko technicznymi składnikami obrazu. Będą go tworzyć u podstaw. Po zakończonej akcji obraz zostanie umieszczony w Internecie. Kiedy będzie to już możliwe, planujemy odtworzyć obraz w świecie rzeczywistym.

Dla kogo akcja?

Do akcji zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Termin nadsyłania zdjęć: 10.05.2020 r. Mail: mozaikadlaprzyszlosci@gmail.com

Szczegóły: www.tworzesie.pl

Organizator:  Fundacja Las Sztuki, TWORZĘ SIĘ, Dom Kultury „13 Muz”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2020”, współfinansowane jest przez Miasto Szczecin.

16,17.05.2020 (sobota, niedziela), sobota o godz. 12.00 i niedziela o godz. 14.00

Domowy Animator Kultury: Nadęte Warsztaty: Co słychać… w mojej kuchni?!

www.13muz.eu / www.facebook.com/13muz/ / YouTube / wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona

Część czwarta: sobota o godz. 12.00

Część piąta: niedziela o godz. 14.00

Część pierwsza, druga i trzecia z 17,18 i 19 kwietnia pod linkiem

Domowy Animator Kultury, czyli analogowe warsztaty, doskonale znane i lubiane, odbywające się ciągu roku w Domu Kultury „13 Muz” przeniesione w przestrzeń Internetu: Nadęte warsztaty, Książkowe warsztaty, Boom warsztaty, Kamil Żongler – warsztaty i spektakle.

W kolejny weekend to my pokażemy Wam, co słychać w domu… a dokładnie co słychać w kuchni?

Czy garnki służą tylko do gotowania? Czy na sztućcach da się grać? Jaki dźwięk wydaje kuchenna tarka i do czego jeszcze służy patelnia?

O tym, że dom pełen jest dźwięków, a w ferworze codziennych obowiązków po prostu ich nie słyszymy „opowie od kuchni” nasza muzo-specjalistka Martyna Rau. Wysmaży dla nas trochę muzycznych dźwięków i zagotuje nasze stęsknione za nadętymi warsztatami emocje.

Warsztaty są nieodpłatnie 🙂

Liczba miejsc jest nieograniczona 🙂

Czekamy na Was jak zwykle tyle tylko, że na naszym kanale na YouTube.

18.05.2020 (poniedziałek), godz. 19.00

Poniedziałek Jazz Fana: Cafe Jazz Trio – koncert online

YouTube ZSJ Szczecin / wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona

Koncert miał odbyć się w Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie, jednak ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się i organizacji imprez kulturalnych z publicznością, koncert odbędzie się w Internecie, on-line na kanale YouTube ZSJ Szczecin

Bezpośredni link do koncertu uaktywni się 18 maja 2020 r. o godz. 19.00.

Cafe Jazz Trio to szczeciński zespół grający klasykę Swing Jazzu (1930-1960), w skromnym instrumentarium: klarnet, gitara, bas, werbel (szczotki), nawiązujący stylistyką brzmieniową do zespołów klubowych z epoki Swing. Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład, to klarowność i przejrzystość brzmienia. W repertuarze zespołu znajdują się również wybrane motywy muzyki filmowej, w swingowych aranżacjach.

Program koncertu to głównie standardy z gatunku Swing Jazz, w klasycznych klubowych aranżacjach.

W 2018 roku zespół wydał swój pierwszy album pt. „Summertime”. Wydawnictwo zostało sfinansowane przez Wydział Kultury Miasta Szczecin pod patronatem medialnym Radia Szczecin przy współpracy Domu Kultury „13 Muz” i Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

W 2019 roku zespół nagrał swoją drugą płytę, tym razem z polską muzyką filmową. Repertuar z tej płyty znajdzie się oczywiście w programie koncertu.

Cafe Jazz Trio wbrew nazwie zagra w kwartecie:

Krzysztof Marek – klarnet

Robert Jarzębski – gitara

Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – kontrabas

Ryszard Słowicki – instrumenty perkusyjne

Informacje o zespole na: www.facebook.com/Cafe-Jazz-Trio-101192320281393

Organizator: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin

www.zsj.com.plwww.facebook.com/Zachodniopomorskie-Stowarzyszenie-Jazzowe-407943855888412

www.facebook.com/poniedzialekjazzfanabiuro@zsj.com.pl

Partner: Dom Kultury „13 Muz”

Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin

23.05.2020 (sobota), godz. 12.00

Domowy Animator Kultury: Mały Kamil: Król Olchowego Stawu – teatr cienia

www.13muz.eu / www.facebook.com/13muz/ / YouTube / wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona

Domowy Animator Kultury, czyli analogowe warsztaty, doskonale znane i lubiane, odbywające się ciągu roku w Domu Kultury „13 Muz” przeniesione w przestrzeń Internetu: Nadęte warsztaty, Książkowe warsztaty, Boom warsztaty, Kamil Żongler – warsztaty i spektakle.

Zapraszamy Was na premierę spektaklu „Król Olchowego Stawu”.

Historię, w której pewien wieśniak, winny przysługę pewnemu Królowi z pewnego leśnego stawu, oddaje mu to, co zastaje w domu po powrocie…

Uzbrojona w humor, dobre wartości i morał zabawna historia, która dostarczy mnóstwo radości w sobotnie południe.

Zainspirowany twórczością Hanny Januszewskiej Kamil Malecki tym razem nie jako Żongler, ale artysta teatru cieni zaprasza najmłodszych na sentymentalną podróż do czasów swojego dzieciństwa. Wszyscy mamy w pamięci bajki, którymi wieczorami raczyli nas rodzice, o których niekoniecznie słyszeli inni. Wraz z Małym Kamilem proponujemy Wam poznać jedną z nich.

Spektakl świąteczny z dnia 11 kwietnia pod linkiem

Spektakl jest nieodpłatny 🙂

Liczba miejsc jest nieograniczona 🙂

Czekamy na Was jak zwykle tyle tylko, że na naszym kanale na YouTube.

30,31.05.2020 (sobota, niedziela), sobota o godz. 12.00 i niedziela o godz. 14.00

Domowy Animator Kultury: Boom-doom warsztaty

www.13muz.eu / www.facebook.com/13muz/ / YouTube / wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona

Część czwarta: sobota o godz. 12.00

Część piąta: niedziela o godz. 14.00

Część pierwsza, druga i trzecia z 24, 25 i 26 kwietnia pod linkiem

Domowy Animator Kultury, czyli analogowe warsztaty, doskonale znane i lubiane, odbywające się ciągu roku w Domu Kultury „13 Muz” przeniesione w przestrzeń Internetu: Nadęte warsztaty, Książkowe warsztaty, Boom warsztaty, Kamil Żongler – warsztaty i spektakle.

Warsztaty dedykowane dzieciom od 4 lat i ich opiekunom. Prowadzone są w formie zabawy, a ich głównym celem jest poprawa kondycji, koordynacji wzrokowo ruchowej, a także dobra zabawa i aktywne spędzenie czasu w domu, w trakcie kwarantanny. Nauka żonglowania, a także wykonywanie ćwiczeń sztuki cyrkowej, angażuje obie półkule mózgowe, stymuluje zmysły, ćwiczy poczucie równowagi, uczy cierpliwości i wytrwałości, a ponadto dają wiele satysfakcji i radości. Dlatego warto skorzystać z naszej oferty i spróbować żonglować.

Boom-doom warsztaty są nieodpłatnie, a liczba miejsc jest nieograniczona 🙂

Warsztaty prowadzi Kamil Żongler Malecki – performer, żongler, klaun, pedagog cyrku. Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową. Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku.

Warsztaty wypełnione po brzegi kolorowymi rekwizytami, praktycznymi ćwiczeniami i zadaniami ruchowymi – odbędą się na naszym kanale YouTube.

POZOSTAŁE WYDARZENIA ONLINE

Warsztaty teatralne online

www.13muz.eu / www.facebook.com/13muz/ / YouTube

Cykl warsztatów odbywających się dotychczas regularnie w każdy wtorek o godz. 16.00 w Domu Kultury „13 Muz” teraz również można uczestniczyć za pośrednictwem Internetu. Szczegóły pod linkiem. Prowadzone też są próby teatralne (Teatr Janusza, SAS – Salon Artystyczny Seniorów. Szczegóły pod linkiem) i czatów (pomiędzy artystami) online.

eko – deko

www.13muz.eu / www.facebook.com/13muz/

Projekt mający na celu prezentację różnego rodzaju zagadnień dotyczących ekologii, projektowania ekologicznego, czy wykorzystania surowców wtórnych. Małymi porcjami – eko postami, staramy się przybliżyć wiedzę (ciekawostki) z zakresu ochrony środowiska i alternatywnych rozwiązań. Szczegóły pod linkiem

Joga w Muzach

Kolejny stały element w programie Domu Kultury „13 Muz” przeniesiony w przestrzeń internetową. Jednak ufamy, że już w niej nie zostaniemy na zawsze, ale wrócimy do analogowego, pięknego świata, który pamiętamy i który wydaje się bardziej naturalnym środowiskiem dla naszego cyklu. Link i plan zajęć do „Jogi w Muzach”, plan zajęć online pod linkiem informacje także pod tym linkiem

Slow Activity Movement online

www.13muz.eu / www.facebook.com/13muz/ / YouTube

Aby nie zatracić pogody ciała, ducha i umysłu, zapraszamy na zajęcia Slow Activity Movement online. Połączenie oddechu, medytacji i ruchu pozwala odstresować się i wyjść z przytłaczających nas aktualnie energii. Zajęcia, które normalnie prowadzi Jagoda Feszczak w Domu Kultury „13 Muz”, tym razem w wersji online, dostępne na naszym kanale YouTube – linki na naszej stronie i w wydarzeniu na Facebooku.

Reklama

Kultura

Wzrost czytelnictwa w Polsce: Autorzy dostrzegani przez czytelników

W najnowszym sprawozdaniu Biblioteki Narodowej zarysowany został obraz współczesnego czytelnictwa w Polsce, który ukazuje istotne tendencje. Z raportu wynika, że czytelnictwo w kraju zanotowało pozytywne zmiany: w ostatnim roku odsetek osób sięgających po książki wzrósł o dziewięć procent, osiągając poziom czterdziestu trzech procent populacji. Dane te rzucają światło na zmieniające się nawyki kulturalne Polaków.

Opublikowane

w dniu

Popularyzacja literatury wśród odbiorców ma kilka wymiarów. Okazuje się, że kluczowe dla sprzedaży są adaptacje filmowe oparte na literackich pierwowzorach oraz międzynarodowe triumfy autorów na polu nagrody tak prestiżowej, jak Nobel. Obecnie na szczycie listy popularnych pisarzy znajdują się Remigiusz Mróz, specjalizujący się w kryminałach i thrillerach prawniczych, Katarzyna Bonda, uznana za królową polskiego kryminału, oraz laureatka Nagrody Nobla – Olga Tokarczuk, której twórczość nie wymaga szerokiej eksplikacji.

Wyraźnie zaznacza się również rozbieżność płciowa w statystykach czytelnictwa. Co druga kobieta w Polsce sięga po książki, w przeciwieństwie do jednego na trzech mężczyzn. Ten fakt koreluje ze stwierdzeniem, że kobiety wykazują się wyższym poziomem wykształcenia. Konstatacja ta może służyć jako bodziec dla mężczyzn do narodowej refleksji nad własnymi nawykami czytelniczymi.

Czytaj dalej

Kultura

Już za miesiąc startuje „Pojezierze Wolnych Myśli” – nowy festiwal w sercu Pomorza Zachodniego!

W dniach od 26 kwietnia do 1 maja 2024 roku, powiat stargardzki stanie się areną dla festiwalu „POJEZIERZE WOLNYCH MYŚLI”. To wydarzenie, nawiązujące do tradycji festiwalu Włóczykij, zostało zainspirowane przez grupę organizatorów z Ińska, Drawska Pomorskiego oraz okolicznych miejscowości, w tym Fundację Brzeźnica, która od lipca 2023 roku jest właścicielem opuszczonej wsi w gminie Węgorzyno.

Opublikowane

w dniu

Festiwal ten ma na celu promowanie artystyczno-ekologicznej przestrzeni rozciągającej się między Ińskiem a Drawskiem Pomorskim. Celem wydarzenia jest również stworzenie platformy dla debat i wymiany myśli dotyczących rozwoju regionu. Cztery główne lokalizacje: Ińsko, Brzeźnica, Jankowo oraz Drawsko Pomorskie zostaną połączone w unikalny szlak kulturalny.

Założeniem „POJEZIERZA WOLNYCH MYŚLI” jest skupienie się na aspektach przyrody, podróżnictwie, sztuce, reportażu oraz nauce, z zaproszeniem mieszkańców do aktywnego uczestnictwa. Przemysław Lewandowski, dyrektor Ińskiego Lata Filmowego, pełni rolę pomysłodawcy festiwalu. W radzie programowej festiwalu zasiadają znane postacie takie jak Jacek Karczewski, Krzysztof Story, Maciej Gaca czy Joanna Klass.

W programie festiwalu przewidziano ponad 50 wydarzeń, z udziałem reporterów, autórów, muzyków oraz naukowców. Planowane są spotkania, warsztaty, wycieczki oraz koncerty, a także dedykowany program edukacyjny dla dzieci.

Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się 26 kwietnia, przy udziale Jana Natkańskiego, wybitnego arabisty. Jego rozmówczynią będzie Agata Kasprolewicz. Dopełnieniem bogatej oferty muzycznej będzie występ Jacka Kleyffa i Michała Zygmunta z nowym projektem „Pociągi pod specjalnym nadzorem”.

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu:  https://pojezierzewolnychmysli.pl/

Bilety w sprzedaży na wydarzenie dostępne będą od 3 kwietnia, ale już teraz można wesprzeć festiwal na portalu zrzutka.pl i otrzymać w zamian za wsparcie karnet uprawniający do wejścia na wszystkie wydarzenia. Ilość karnetów jest limitowana.

Link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/tscxkw

Czytaj dalej

Kultura

Zapraszamy na V Zamyślenia Pasyjne w Jasienicy

Już po raz piąty w historii kościół p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy-Policach stanie się miejscem spotkania śpiewaczego, służącego wielkopostnej zadumie. 

Opublikowane

w dniu

Na wyjątkowy koncert zapraszamy w Niedzielę Palmową, 24 marca o godz. 16:00. Podczas koncertu można będzie wesprzeć rodzinę z Trzebieży, która w styczniu straciła dorobek życia w pożarze.

Jasienickie Zamyślenia Nad Pieśnią Pasyjną to coroczne spotkanie chórów i zespołów z naszego regionu, które w tonach pieśni pasyjnych, wprowadzają słuchaczy w nastrój zbliżającego się Triduum Paschalnego. W tym roku dołączyli do nas wspaniali muzycy z Załomia, Mierzyna i Szczecina. We wspaniałej akustyce jasienickiego usłyszymy rekordową liczbę siedmiu chórów i zespołów wokalnych. Pieśni pasyjne zaprezentują: Policki Chór Kameralny „Postscriptum”, Chór Kameralny Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespół Wokalny „Tam i Owo” z Tanowa, Chór Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Załomiu „Przemienienie”, Zespół Folklorystyczny Mierzynianki, Szczeciński Chór Cantores Osoviensis Mater Dolorosa oraz Bractwo Śpiewacze z Tanowa.

Tradycyjnie Jasienickie Zamyślenia pasyjne są okazją na otwarcie naszych serc dla potrzebujących. W poprzednich latach zorganizowaliśmy zbiórkę dla Piotra Janiaka, który choruje na glejaka IV stopnia. W 2022 roku zbieraliśmy środki dla Ukrainy. W tym roku zostaliśmy głęboko poruszeni tragedią rodziny z sąsiedniej Trzebieży, która straciła w pożarze dorobek życia (więcej o tej historii na portalu pomagam.pl, gdzie można także wesprzeć bezpośrednio rodzinę).

Organizatorami koncertu są: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy-Policach, Bractwo Śpiewacze z Tanowa, Zespół Szkół w Jasienicy, Miejski Ośrodek Kultury w Policach. Wstęp wolny.

Więcej o wydarzeniu na profilu FB

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie