Kultura

Dom Kultury „13 Muz”: Działamy online!

Dom Kultury „13 Muz” z chwilą zamknięcia dla odwiedzających Instytucji (w dniu 11 marca) przeniósł swoją działalność edukacyjno-kulturalną w przestrzeń internetową.

Opublikowane

w dniu

Pierwsza propozycja adresowana za pośrednictwem Internetu do stałych bywalców, i nie tylko, akcja „Z dzieckiem w domu”, pojawiła się już następnego dnia, tj. 12 marca.

Każdego dnia Dom Kultury „13 Muz” dokłada wszelkich starań, żeby oferta była tak samo bogata i atrakcyjna, jak podczas normalnej, „analogowej” działalności. Pojawiły się także nowe propozycje, które szybko zyskały popularność i z pewnością, zagoszczą już na stałe w repertuarze, jak choćby akcja „Z dzieckiem w domu”.

Poniżej garść informacji o wydarzeniach, które już są realizowane oraz o tych, które za chwilę się rozpoczną:

Akcja „Z dzieckiem w domu” (trwa od 12 marca), stanowiąca cykl gier i zabaw edukacyjnych (w tym zachęcających konkursów z nagrodami), zachęcająca do pozostania w domach. W ramach akcji umieszczamy na naszym profilu facebook.com/13muz/ oraz na stronie internetowej 13muz.eu nowe, autorskie propozycje spędzania kreatywnie czasu z pociechami w domach, kładąc nacisk, w dobie elektroniki – telefonów komórkowych, tabletów etc. – na analogowe formy zabawy, a przede wszystkim prowokując bezpośredni kontakt i zabawę z członkami rodziny. W swoich propozycjach zachęcamy i promujemy kreatywne, ekologiczne postawy i zachowania (kładąc m.in. nacisk na minimalizm, korzystanie z tego, co jest pod ręką, tworzenie samemu gier, które są w ofercie marketów, konstrukcja instrumentów i muzykowanie, tworzenie komiksów, a nawet hodowla warzyw i prace z kartonowego pudła, w naszych propozycjach nie brakuje też zabaw na ćwiczenie pamięci). Szczegóły oraz wykaz dotychczasowych propozycji: https:/13muz.eu/z-dzieckiem-w-domu-gry-i-zabawy-podczas-zamknietych-szkol-i-przedszkoli/

Akcja „Oglądaj zdrów!” – analogiczna do akcji „Z dzieckiem w domu”, adresowana do rodziców i opiekunów, pragnących chwili artystycznego wytchnienia na koniec dnia. Razem z naszym partnerem w akcji – platformą filmową – proponujemy i udostępniamy kody (dla trzech osób dziennie, które jako pierwsze zareagują na nasz post na FB w danym dniu) umożliwiające bezpłatny dostęp do artystycznego kina (do tej pory oglądaliśmy m.in. „Pavarotti”, „Maria Callas”, „Green Book”). Akcja trwa codziennie (od 20 marca) i jest zaplanowana na 13 dni – nawiązując do liczby „13” w nazwie instytucji, tj. Dom Kultury „13 Muz”. Planowane zakończenie tej akcji: 1 kwietnia). Szczegóły oraz wykaz dotychczasowych propozycji: https:/13muz.eu/ogladaj-zdrow/

Domowy Animator Kultury – warsztaty online – cykliczne, różnorodne zajęcia warsztatowe odbywające się zazwyczaj w ciągu roku w Domu Kultury „13 Muz” dla dzieci z udziałem animatorów na stałe współpracujących z Instytucją także przenieśliśmy w przestrzeń Internetu nadając im jedną wspólną nazwę. O tych warsztatach można przeczytać także pod linkiem: https:/13muz.eu/domowy-animator-kultury-online/ 

W ramach Domowego Animatora Kultury będą się odbywały:

  • „Nadęte warsztaty”
  • „Książkowe warsztaty”
  • „Boom warsztaty”
  • „Kamil Żongler” – warsztaty, spektakle

Najbliższe spotkania w ramach ww. cyklu:

04.04. (sobota), godz. 12.00 – „Książkowe warsztaty – mistrzostwo papierowej architektury”

11.04. (Wielka Sobota), godz. 14.00 – spektakl świąteczny: „Kamil Żongler: Żongler z jajami”

17,18,19.04. (piątek o godz. 14.30 / sobota o godz. 12.00 / niedziela o godz. 14.00) – „Nadęte warsztaty – nadęty weekend”

24, 25, 26.04. (piątek o godz. 14.30 / sobota o godz. 12.00 / niedziela o godz. 14.00) – „Boom-doom warsztaty”

 Inspektor Jass na tropie / koncerty online

Cykl comiesięcznych poniedziałkowych koncertów, który zwykle odbywał się w Sali Kominkowej Domu Kultury „13 Muz” również postanowiliśmy przenieść w przestrzeń Internetu. Najbliższe wydarzenie już 6 kwietnia o godz. 19.00. Tym razem z domowego zacisza zagrają Kasia Buja Kazuba oraz Maciej Kazuba, na co dzień tworzący duet Jackpot. Szczegóły: https:/13muz.eu/inspektor-jass-bossa-nova-koncert-online/

  • Warsztaty teatralne online – w cyklu warsztatów odbywających się dotychczas regularnie w każdy wtorek o godz. 16.00 w Domu Kultury „13 Muz” teraz również można uczestniczyć za pośrednictwem Internetu. Szczegóły: https:/13muz.eu/teatr-uhuru-warsztaty-teatralne-online/. Prowadzone też są próby teatralne (Teatr Janusza, SAS – Salon Artystyczny Seniorów) i czatów (pomiędzy artystami) online.
  • „Joga w Muzach” to kolejny stały element w programie Domu Kultury „13 Muz” przeniesiony w przestrzeń internetową . Jednak ufamy, że już w niej nie zostaniemy na zawsze, ale wrócimy do analogowego, pięknego świata, który pamiętamy i który wydaje się bardziej naturalnym środowiskiem dla naszego cyklu. Link i plan zajęć do Yogi w Muzach, plan zajęć online:

https:/www.facebook.com/391509714666468/photos/a.393222481161858/832007047283397/?type=3&theater informacje także https:/13muz.eu/joga-w-muzach-online/

  • Kampania informacyjna pod roboczym tytułem „Memory!” – prowadzona na naszym profilu https:/www.facebook.com/13muz/ traktująca o wydarzeniach (również cyklach stałych wydarzeń będących w programie Domu Kultury „13 Muz”), które odbyły się w ostatnim czasie (krótkie filmiki i zdjęcia) w Domu Kultury „13 Muz” i poza jego murami, ale będącymi realizacjami Domu Kultury „13 Muz” np. spektakl „Wałęsa, moja miłość”, w kolejnych dniach zamieścimy spektakle w Mirosławcu i Moryniu. Chcemy pokazywać i przypominać naszą działalność.
  • Działalność w zakresie rekomendowania i polecania publikacji i wydawnictw – podpowiadanie za pośrednictwem naszej strony na faceb  ooku, co czytać, co oglądać itd. Jedyną rekomendowaną przez nas formą kontaktu z kulturą jest działalność online. Propagujemy każdą formę (książki, filmy, spektakle, koncerty online, wydarzenia w sieci) mobilizującą szczecinian do pozostania w domu.

Planowany jest również projekt „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach” – wprowadzenie w ramach działań kierowanych do dzieci krótkich filmów instruktażowych o charakterze kampanii społecznej, o czym poinformujemy, jak tylko kampania wystartuje.

Reklama

Gmina Police

Kobiecy trening taneczny w gorących rytmach Salsation

Daj się porwać energetycznej muzyce i uwolnij swoje emocje poprzez ruch! Przyłącz się do wspólnego treningu tanecznego w gorących, kobiecych rytmach i poczuj radość, jaką daje taniec! Dołączając do naszego spotkania, masz gwarancję znakomitej zabawy i czasu spędzonego w gronie inspirujących kobiet. Przy tym wcale nie musisz mieć umiejętności tanecznych – liczy się zabawa, a dobry humor i pozytywna energia to wszystko, czego potrzebujesz na nasze spotkanie.

Opublikowane

w dniu

Swobodny trening na świeżym powietrzu będzie nie tylko okazją do aktywności, która przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji, ale też do przyjemnego spędzenia czasu wśród kobiet o podobnych zainteresowaniach. Po treningu będzie można usiąść wygodnie na leżaku i przy dźwiękach muzyki zrelaksować się podczas rozmów w swobodnej, serdecznej atmosferze.

Weź ze sobą koleżanki i razem czerpcie radość z muzyki i tańca! Wydarzenie jest bezpłatne, wstęp wolny dla wszystkich Pań, które podzielają pasję do tańca lub chcą rozpocząć zupełnie nową przygodę.

Trening odbędzie się w ramach Akademii Kreatywnych Kobiet, a poprowadzi go Aleksandra Sarnicka – certyfikowana instruktorka Salsation®, wulkan pozytywnej energii i dobrych wibracji, która z tańcem związana jest od 3. roku życia. Kilka lat temu trafiła na zajęcia Salsation®, które stało się jej pasją. Od tego czasu dzieli się nią z innymi, zaraża miłością do tańca, muzyki, do siebie samego i ludzi wokół.

Kiedy i gdzie? 23 lipca 2024 (wtorek), godz. 20:00, teren lodowiska przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

Czego potrzebujesz? Wygodnego obuwia i stroju niekrępującego ruchów

Czytaj dalej

Gmina Police

Letnie kino plenerowe już 20 lipca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8!

Zapraszamy, by rozsiąść się wygodnie na leżakach i zrelaksować podczas seansu, który z pewnością zapewni dużą dawkę dobrego humoru i pozytywnych emocji! Polska komedia „Miłość jak miód” to opowieść o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.

Opublikowane

w dniu

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zostaje nad morzem. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?*

*Opis dystrybutora

Kiedy? 20 lipca (sobota), godz. 22:00

Gdzie? Polana za Szkołą Podstawową nr 8

Wstęp wolny

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Monika Mazur i Piotr Szwedes w komedii „Odjechana farsa” – nadchodzące wydarzenie w Przecławiu!

Już w najbliższą środę, 15 maja, o godzinie 19:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu stanie się areną teatralnych wydarzeń. Monika Mazur i Piotr Szwedes wcielą się w bohaterów komedii „Odjechana farsa”, stając przed wyzwaniem odtworzenia aż dziesięciu różnych postaci.

Opublikowane

w dniu

Wśród postaci, które pojawią się na scenie, będziemy świadkami perypetii takich osobowości, jak sławny pisarz autor poradników małżeńskich i jego zniesmaczona życiem żona, senator w przebraniu z ambitną kochanką, siostra zakonna marząca o karierze w show-biznesie, natrastliwy boy hotelowy oraz przebiegła dziennikarka telewizyjna. Wszystko to rozgrywać się będzie w niewielkim pokoju hotelowym, będącym świadkiem absurdalnych i pełnych zwrotów akcji sytuacji.

Bilety na wydarzenie są dostępne w cenie 80 złotych, zaś posiadacze Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca będą mogli nabyć je z rabatem w cenie 70 złotych poprzez portal biletomat.pl. Organizatorzy przypominają, że spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia. Przedstawienie, które trwać będzie 100 minut z 15-minutową przerwą, to efekt współpracy autorskiego duetu Philipa LaZebnika i Kingsleya Daya, a za tłumaczenie odpowiedzialna jest Hanna Szczerkowska. Reżyserią zajął się Tomasz Dutkiewicz, natomiast scenografię przygotował Wojciech Stefaniak.

Oczekuje się, że ten niezwykły wieczór będzie pełen humoru i rozrywki, a praca aktorów stanowić będzie istotne świadectwo ich wszechstronności scenicznego talentu.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie