Gmina Dobra

Dołuje: Integracyjne spotkanie mieszkańców z uchodźcami z Ukrainy

Specjały polskiej, ukraińskiej i białoruskiej kuchni; pokazy kulinarne i florystyczne; rodzinne warsztaty; konkursy i zabawy dla dzieci; koncert zespołu TYMCZASEM oraz Aliny Akulieh i Victorii Ilchenko, stały się przyczynkiem do spotkania i integracji mieszkańców gminy Dobra z uchodźcami z Ukrainy.

Opublikowane

w dniu

Dzięki zaangażowaniu organizacji pozarządowych, wsparciu Gminy Dobra, Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej oraz ludzi o wielkich sercach, udało się zebrać środki w wysokości 4 334,74 zł i przekazać je dla Związku Ukraińców w Polsce, na pomoc dla Ukrainy. Kwota ta została uzyskana tylko ze sprzedaży rękodzieła i potraw przygotowanych przez przedstawicieli organizatorów oraz ciast i innych smakołyków przekazanych przez mieszkańców naszej gminy. Goście z Ukrainy mogli sprzedawać swoje wyroby na rzecz utrzymania swoich rodzin w Polsce oraz w Ukrainie. Tym samym łączna kwota uzyskana podczas wydarzenia była kilkakrotnie wyższa.

– Serdecznie Państwu dziękujemy za udział w naszym wspólnym wydarzeniu, wsparcie finansowe i organizacyjne, a przede wszystkim za życzliwość i cudowną atmosferę – mówi Izabela Dryjańska ze Stowarzyszenia Carpe diem. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich naszych partnerów, bo bez Was ta akcja nie miałaby szans powodzenia. Dziękujemy Kreatywne Wtorki – Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Koscino, za wszystkie pyszne potrawy i wspólną organizację; Stowarzyszeniu Czabor za kuchnię białoruską i dbałość o udział w wydarzeniu ukraińskich gości; Gminie Dobra i strażakom z OSP Wołczkowo i OSP Dobra, za udostępnienie namiotów i ich wyposażenia oraz pomoc organizacyjną i dbałość o bezpieczeństwo i porządek w czasie trwania pikniku; Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej za udostępnienie placu, pomieszczeń i wszystkich mediów dla potrzeb realizacji wydarzenia oraz pomoc organizacyjną i pyszne ciasta; kadrze pedagogicznej, rodzicom i dzieciom Publicznego Punktu Przedszkolnemu w Dołujach za przygotowanie rękodzieła na jarmark na rzecz Ukrainy; opiekunowi i wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach za pomoc w organizacji wydarzenia (cieszymy się z udziału tak młodych społeczników); Motocyklistom Black Sprocket, LZS Skarbimierzyce i Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy za domowe ciasta, słodkości i pomoc organizacyjną; Refugees Szczecin za sfinansowanie paliwa dla ukraińskich kierowców; właścicielom Baru U Urbana za pyszny żurek; właścicielom Pierogarnia Lubieszyn za udostępnienie sprzętów cateringowych; Państwu Czesławie i Czesławowi Ankudowiczom za udostępnienie kuchni, urządzeń kuchennych i naczyń dla przygotowujących potrawy gości z Ukrainy oraz za przysmaki polskiej kuchni; Państwu Joannie i Pawłowi Świechowiczom za sfinansowanie artykułów spożywczych i jednorazowych naczyń.

Reklama

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie