Gmina Dobra

Dołuje: Integracyjne spotkanie mieszkańców z uchodźcami z Ukrainy

Specjały polskiej, ukraińskiej i białoruskiej kuchni; pokazy kulinarne i florystyczne; rodzinne warsztaty; konkursy i zabawy dla dzieci; koncert zespołu TYMCZASEM oraz Aliny Akulieh i Victorii Ilchenko, stały się przyczynkiem do spotkania i integracji mieszkańców gminy Dobra z uchodźcami z Ukrainy.

Opublikowane

w dniu

Dzięki zaangażowaniu organizacji pozarządowych, wsparciu Gminy Dobra, Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej oraz ludzi o wielkich sercach, udało się zebrać środki w wysokości 4 334,74 zł i przekazać je dla Związku Ukraińców w Polsce, na pomoc dla Ukrainy. Kwota ta została uzyskana tylko ze sprzedaży rękodzieła i potraw przygotowanych przez przedstawicieli organizatorów oraz ciast i innych smakołyków przekazanych przez mieszkańców naszej gminy. Goście z Ukrainy mogli sprzedawać swoje wyroby na rzecz utrzymania swoich rodzin w Polsce oraz w Ukrainie. Tym samym łączna kwota uzyskana podczas wydarzenia była kilkakrotnie wyższa.

– Serdecznie Państwu dziękujemy za udział w naszym wspólnym wydarzeniu, wsparcie finansowe i organizacyjne, a przede wszystkim za życzliwość i cudowną atmosferę – mówi Izabela Dryjańska ze Stowarzyszenia Carpe diem. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich naszych partnerów, bo bez Was ta akcja nie miałaby szans powodzenia. Dziękujemy Kreatywne Wtorki – Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Koscino, za wszystkie pyszne potrawy i wspólną organizację; Stowarzyszeniu Czabor za kuchnię białoruską i dbałość o udział w wydarzeniu ukraińskich gości; Gminie Dobra i strażakom z OSP Wołczkowo i OSP Dobra, za udostępnienie namiotów i ich wyposażenia oraz pomoc organizacyjną i dbałość o bezpieczeństwo i porządek w czasie trwania pikniku; Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej za udostępnienie placu, pomieszczeń i wszystkich mediów dla potrzeb realizacji wydarzenia oraz pomoc organizacyjną i pyszne ciasta; kadrze pedagogicznej, rodzicom i dzieciom Publicznego Punktu Przedszkolnemu w Dołujach za przygotowanie rękodzieła na jarmark na rzecz Ukrainy; opiekunowi i wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach za pomoc w organizacji wydarzenia (cieszymy się z udziału tak młodych społeczników); Motocyklistom Black Sprocket, LZS Skarbimierzyce i Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy za domowe ciasta, słodkości i pomoc organizacyjną; Refugees Szczecin za sfinansowanie paliwa dla ukraińskich kierowców; właścicielom Baru U Urbana za pyszny żurek; właścicielom Pierogarnia Lubieszyn za udostępnienie sprzętów cateringowych; Państwu Czesławie i Czesławowi Ankudowiczom za udostępnienie kuchni, urządzeń kuchennych i naczyń dla przygotowujących potrawy gości z Ukrainy oraz za przysmaki polskiej kuchni; Państwu Joannie i Pawłowi Świechowiczom za sfinansowanie artykułów spożywczych i jednorazowych naczyń.

Reklama

Gmina Dobra

Ferie zimowe w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym w Mierzynie

W czasie od 13 do 24 lutego 2023 dzieci w wieku 8-13 lat będą mogły skorzystać z warsztatów organizowanych specjalnie dla nich. Zajęcia o bardzo różnorodnej tematyce będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00.

Opublikowane

w dniu

Tygodniowy program spotkań będzie obejmował warsztaty kulinarne, plastyczne, muzyczne, sportowe oraz dzień gier planszowych i zabaw klockami lego.

W feriach z ZULem można wziąć udział zarówno w trybie jedno- jak i dwutygodniowym (zajęcia nie będą się pokrywać). Istnieje także możliwość uczestnictwa w zajęciach w wybrane dni tygodnia.

Cena:

• jeden tydzień warsztatów (od poniedziałku 13.02.2023 do piątku 17.02.2023 lub od poniedziałku 20.02.2023 do piątku 24.02.2023): 500 zł (460 zł za drugie dziecko)

• dwa tygodnie warsztatów (od poniedziałku 13.02.2023 do piątku 24.02.2023, bez weekendu): 950 zł (890 zł za drugie dziecko)

• pojedynczy, wybrany dzień: 150 zł (120 zł za drugie dziecko)

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Informacja na temat rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w Bezrzeczu

Gmina Dobra rozpoczęła rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody w m. Bezrzecze w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody w m. Bezrzecze, gm. Dobra”. Wykonawcą robót jest firma Instalcompact Sp. z o. o., ul. Wierzbowa 23Tarnowo Podgórne.

Opublikowane

w dniu

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia w komunikacji drogowej oraz inne niedogodności w obszarze prowadzonej inwestycji. Wszystkie inwestycje związane z budową, przebudową, remontem czy modernizacją wiążą się z wieloma niedogodnościami dla mieszkańców podczas jej realizacji. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż zakończenie ww. inwestycji zapewni jej niezawodną i bezawaryjną pracę, efektywne wykorzystanie terenu SUW oraz usprawnienie procesu uzdatniania wody. Właścicieli posesji zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji, prosimy o wyrozumiałość dla uciążliwości powstałych w procesie budowlanym. Zwracamy się także do kierowców i pozostałych uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.

Sprawy związane z daną inwestycją należy zgłaszać do Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji pod numer telefonu: 91 311 32 36.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego na rok 2023

W poniedziałek 30 stycznia br. ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 i potrwa do 13 lutego 2023 r. do godziny 15:00.

Opublikowane

w dniu

Do głosowania dopuszczonych zostało 28 projektów. Wśród nich jest 12 projektów inwestycyjnych oraz 16 nieinwestycyjnych. Podczas głosowania wybieramy jeden projekt nieinwestycyjny oraz dwa inwestycyjne. Swoje głosy można oddawać na projekty z terenu całej Gminy.

Głos na wybrany projekt można oddać na dwa sposoby:

– poprzez wypełnienie aktywnego formularza na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego adres: www.dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org i potwierdzenie głosu za pomocą kodu sms otrzymanego na telefon komórkowy. Z jednego numeru komórkowego możliwe jest potwierdzenie maksymalnie 3 głosów lub,

– poprzez odbiór kart do głosowania i bezpośredni akt głosowania w budynku Urzędu Gminy Dobra przy ulicy Szczecińskiej 16a, po okazaniu dokumentu tożsamości i wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod nr: 91 441 05 00.

Jednocześnie przypominamy, że osoby niezameldowane w Gminie Dobra do dnia 17.01.2023r., ale zamieszkujące na terenie Gminy Dobra mogą zagłosować wyłącznie w formie papierowej, po wcześniejszym umówieniu pod nr tel. 91 441 05 00.

Wójt Gminy Dobra

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie