Gmina Police

Dofinansowanie dla OSP Trzebież na sprzęt do walki ze skutkami zmian klimatu

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieży – dzięki prawie 470 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – kupi wyposażenie do walki ze skutkami zmian klimatycznych, w tym nowoczesną łódź, która pozwoli jednostce nieść pomoc na wodach Zalewu Szczecińskiego.

Opublikowane

w dniu

Umowę dofinansowania, w środę, 13 lipca 2022 r. w obecności Leszka Dobrzyńskiego – Posła na Sejm RP i Zbigniewa Boguckiego – Wojewody Zachodniopomorskiego – podpisali: Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie i Grzegorz Miśkiw – Prezes OSP w Trzebieży.

Podczas lutowych wichur, które przeszły nad województwem zachodniopomorskim jednostki OSP były nieocenioną pomocą dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej. W obliczu coraz częstszych ekstremalnych zjawisk – huraganów, podtopień, nawalnych deszczy, druhom i druhnom do prowadzenia skutecznych działań potrzebny jest dobry i nowoczesny sprzęt – mówi Zbigniew Bogucki – Wojewoda Zachodniopomorski.

Projekt zakłada doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży w sprzęt do działań ratowniczych podczas zwalczania skutków zdarzeń wynikających ze zmian klimatu, w tym powodzi, podtopień i pożarów lasów oraz przygotowanie jednostki do prowadzenia długotrwałych działań ratowniczych.

Nowy sprzęt dla Strażaków-Ochotników z popularnej wśród turystów Trzebieży pozwoli jeszcze sprawniej monitorować i reagować w sytuacjach zagrożenia dla ludzi i środowiska. Druhowie – podczas akcji ratowniczo-gaśniczych i pomocy poszkodowanym, w tym na Zalewie Szczecińskim – będą bezpieczniejsi – zapowiada Marek Subocz – Prezes Zarządu Funduszu.

Dzięki wsparciu WFOŚiGW w Szczecinie jednostka kupi m.in. łódź ratowniczą, quada z przyczepą, drona z kamerą termowizyjną, zestaw narzędzi hydraulicznych i do ratownictwa technicznego, radiotelefon, namioty, przecinarki, pilarki i agregaty prądotwórcze. Koszt to prawie 940 tys. zł, z czego połowa to dotacja ze środków Funduszu. Planowo nowy sprzęt ma pojawić się w jednostce przed końcem września 2022 roku.

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie