Sport

Dobry start w pierwszym półfinałowym meczu

Grupa Azoty Chemik Police pokonał GROT Budowlanych Łódź w pierwszym meczu półfinału Tauron Ligi 3:0, w setach do 16; 21 i 17. Mecz rewanżowy rozegrany zostanie w Łodzi w najbliższy poniedziałek.

Opublikowane

w dniu

Budowlani przystąpili do spotkania bez kilku podstawowych siatkarek. W składzie zabrakło m.in. Moniki Fedusio czy Zuzanny Góreckiej. Na boisku nie pojawiła się również Weronika Centka. Osłabiony Grot Budowlani Łódź nie był w stanie zatrzymać mistrzyń Polski z Polic i przegrał 0:3 w pierwszym półfinałowym meczu play-off TAURON Ligi.

Policzanki skupiły się na własnej grze i pewnie wygrały pierwszy set. Po udanych akcjach Jovany Brakocević-Canzian, Martyny Czyrniańskiej oraz Igi Wasilewskiej zawodniczki Marka Mierzwińskiego odskoczyły rywalkom na cztery punkty 10:6 i kontrolowały grę. Łodzianki w początkowej fazie seta miały jedną punktującą zawodniczkę – Anę Cleger, która kończyła niemal wszystkie piłki. Było to jednak za mało, aby nawiązać walkę z dobrze dysponowanymi gospodyniami, które rozkręcały sie z każdą akcją

W drugim policzanki przegrywały nawet 8:15. Bardzo dobrze spisywały się Paulina Damaske oraz Ana Cleger i przewaga Grot Budowlani rosła 13:8 i 15:8. W połowie seta o czas poprosił trener Marek Mierzwiński. Po powrocie na boisko policzanki zaczęły powoli odrabiać straty 17:14. Po ataku Igi Wasilewskiej na tablicy wyników był remis 18:18, a po błędach łodzianek to gospodynie miały dwupunktową przewagę 21:19, którą w ostatnich akcjach powiększyły do czterech oczek 25:21.

Set numer trzy okazał się ostatnim w pierwszym półfinałowym meczu. Policzanki na początku odskoczyły łodziankom na pięć oczek 8:3 i kontrolowały sytuację na boisku. Przyjezdne nie poddawały się i po udanych akcjach na siatce Anny Lewandowskiej oraz Justyny Kędziory zniwelowały część strat 9:7. Przez chwilę podopieczne Macieja Biernata dotrzymywały kroku gospodyniom 14:12, jednak w drugiej części partii punkty wpadały głównie na konto policzanek 22:16. Atak Bojany Milenković zakończył seta wynikiem 25:17.

MVP uznano Martynę Łukasik (15 punktów, 59% w ataku, 47% przyjęcia).

Chemik prowadzi 1:0 w półfinałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw. Mecz rewanżowy rozegrany zostanie w Łodzi w najbliższy poniedziałek.

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:21, 25:17)

Chemik: Kąkolewska (15), Łukasik (14), Brakocević-Canzian (13), Wasilewska (10), Czyrniańska (2), Kowalewska (2), Stenzel (libero) oraz Milenković (5), Lipska (1), Rios, Pol.

Źródło: Tauron Liga