Gmina Dobra

Dobra: Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Gminy

Z dniem 26 stycznia 2022r. wprowadzone zostają zmiany w zakresie obsługi Interesantów oraz sposobu funkcjonowania Urzędu Gminy Dobra poprzez podjęcie działań prewencyjnych mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej (wirus SARS-CoV-2).

Opublikowane

w dniu

Zmiany w sposobie obsługi i godzin pracy dotyczą wyłączenia bezpośredniej obsługi Interesantów we wszystkich wydziałach i referacie Urzędu Gminy Dobra oraz zmiany godzin pracy Urzędu w poniedziałki w godz. 7:00 do 15:00 ( pozostałe dni bez zmian ).

Sprawy dotyczące działalności gospodarczej, dowodów osobistych oraz zameldowania realizowane są przez Wydział ds. Obywatelskich przy ul. Lipowej 51 w Wołczkowie, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu konkretnej godziny.

  • Dowody osobiste nr tel. 91 311 23 00

  • Ewidencja ludności nr tel. 91 311 38 03

  • Działalność gospodarcza/karty rodzinne nr tel. 91 439 65 07

W wejściach do poszczególnych wydziałów i referatu (z wyłączeniem Wydziału ds. Ochrony Środowiska ) ustawione zostały urny i skrzynki do pozostawiania dokumentów przyniesionych do Urzędu. Dokumenty do Wydziału ds. Ochrony Środowiska można zostawić w urnach ustawionych w innych wydziałach i referacie.

Kasy urzędu są nieczynne, płatności mogą być realizowane wyłącznie w formie bezgotówkowej na rachunki Urzędu. 

Poniżej dane kontaktowe do poszczególnych Wydziałów, Referatu

Sekretariat Urzędu Gminy ul. Szczecińska 16a, tel. 91 311 30 48 

e-mail: gmina@dobraszczecinska.pl

Sekretariat Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji, tel.   91 311 32 36

e-mail: wydzial@dobraszczecinska.pl

Sekretariat Wydziału ds. Obywatelskich, tel. 91 311 22 81

e-mail: wso@dobraszczecinska.pl

Sekretariat Wydziału ds. Ochrony Środowiska,  tel. 91 311 23 06

e-mail: wos@dobraszczecinska.pl

Sekretariat Wydziału ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji,
tel.  91 311 34 87

e-mail: sekretariat-wgokie@dobraszczecinska.pl

Sekretariat Referatu ds. Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy, 

tel. 91 424 19 76

e-mail: sekretariatppiwz@dobraszczecinska.pl

Przepraszamy za powstałe utrudnienia i prosimy Państwa o wyrozumiałość.

Zarządzenie nr 9/2022 Wójta Gminy Dobra z dnia 24 stycznia 2022r.w sprawie wprowadzenia zmian w zakresie obsługi Interesantów oraz sposobu funkcjonowania Urzędu Gminy Dobra >> pobierz.

Wójt

Teresa Dera

Reklama

Gmina Dobra

Pako – jedenastoletni psiak o duchu młodzieńca szuka domu

Pako, sympatyczny mieszkaniec Schroniska w Dobrej, każdego tygodnia oczekuje soboty z niecierpliwością. Piesek wkraczając w jedenastą wiosnę swojego życia, zachowuje zapał i radość porównywalną do młodego psa. Sobota jest dla niego dniem szczególnym, bowiem wtedy też odwiedza go ukochana wolontariuszka i bierze go na długie i pełne uwagi spacery – momenty, które są dla Pako niezwykle ważne.

Opublikowane

w dniu

Niemniej jednak, w ciągu tygodnia brak tej wyjątkowej osoby jest dla niego odczuwalny. Zwierzak, choć otoczony opieką, intuicyjnie odczuwa, że codzienne spacery to nie to samo, co te sobotnie eskapady. To przekonanie sprawia, że Pako niestrudzenie czeka na osobę, z którą mógłby spędzić resztę swoich dni.

Starzejący się, lecz wciąż pełen życia pies, ma nadzieję znaleźć kogoś, kto otworzy przed nim drzwi swojego domu i serca. Pragnienie, aby Pako nie stał się tylko kolejnym numerkiem w statystyce, lecz członkiem rodziny, jest wyraźne w apelu tych, którzy go znają. Mimo śladów wieku widocznych na jego pyszczku, w oczach Pako wciąż tli się nadzieja na nowy, ciepły dom.

Kontakt w sprawie adopcji tego, a także innych zwierzaków, zadzwoń (godz. 8-16, poniedziałek – sobota) 508 222 247. Porozmawiaj z wolontariuszem 733 903 350

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Spotkanie autorskie z Dr Katarzyną Czyż w Mierzynie

Mieszkańcy Mierzyna będą mieli niebawem wyjątkową okazję spotkać się z Dr Katarzyną Czyż, doktorem nauk humanistycznych i autorką książki „Ludzkie żądze: Seks, władza i pieniądze”. Organizowane spotkanie to szansa na bezpośredni dialog z autorką, która znana jest z pogłębiania tematów społeczno-psychologicznych w swoich pracach.

Opublikowane

w dniu

Dr Katarzyna Czyż od lat analizuje wpływ seksu, władzy i pieniędzy na życie współczesnych ludzi. Jej najnowsza publikacja to rezultat szeroko zakrojonych badań i licznych wywiadów, które stanowiły fundament dla teoretycznych rozważań. Spotkanie odbędzie się w lokalnym centrum kultury, a jego celem jest nie tylko promocja książki, ale i umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego kontaktu z autorką.

W programie przewidziano czas na dyskusję i zadawanie pytań. Co więcej, będzie to okazja do zdobycia egzemplarza książki z autografem autorki. Organizatorzy zaznaczają, że spotkanie ma charakter otwarty i każdy może w nim bezpłatnie uczestniczyć.

Data: 01.08.2024

Godzina: 18:00

Miejsce: Biblioteka w Mierzynie, ul. Welecka 5

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Nowi dyrektorzy placówek oświatowych w gminie Dobra

W ubiegły poniedziałek, 1 lipca br., odbyła się uroczystość wręczenia powierzeń na stanowiska dyrektorskie dwóch placówek edukacyjnych w gminie Dobra. Wójt Gminy, Pani Magdalena Zagrodzka, wręczyła akty powołania nowym dyrektorom Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach oraz Zespołu Przedszkoli w Mierzynie.

Opublikowane

w dniu

Robert Mazur, dotychczas nauczyciel wf-u i wicedyrektor w jednej ze szkół podstawowych w Szczecinie, objął stanowisko Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach. Natomiast Beata Nowicka, która od września 2015 roku pracowała w Punkcie przedszkolnym, a także w Przedszkolu Publicznym Nr 2 i Zespole Przedszkoli w Mierzynie, awansowała na stanowisko Dyrektora Zespołu Przedszkoli w Mierzynie.

Wybór na te dyrektorskie stanowiska jest wynikiem wieloletniej pracy i zaangażowania obu nauczycieli w edukację i zarządzanie placówkami. Ich kompetencje i doświadczenie zawodowe zostały docenione, co zaowocowało powierzeniem im nowych, odpowiedzialnych ról.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie