Gmina Dobra

Dobra: Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Gminy

Z dniem 26 stycznia 2022r. wprowadzone zostają zmiany w zakresie obsługi Interesantów oraz sposobu funkcjonowania Urzędu Gminy Dobra poprzez podjęcie działań prewencyjnych mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej (wirus SARS-CoV-2).

Opublikowane

w dniu

Zmiany w sposobie obsługi i godzin pracy dotyczą wyłączenia bezpośredniej obsługi Interesantów we wszystkich wydziałach i referacie Urzędu Gminy Dobra oraz zmiany godzin pracy Urzędu w poniedziałki w godz. 7:00 do 15:00 ( pozostałe dni bez zmian ).

Sprawy dotyczące działalności gospodarczej, dowodów osobistych oraz zameldowania realizowane są przez Wydział ds. Obywatelskich przy ul. Lipowej 51 w Wołczkowie, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu konkretnej godziny.

  • Dowody osobiste nr tel. 91 311 23 00

  • Ewidencja ludności nr tel. 91 311 38 03

  • Działalność gospodarcza/karty rodzinne nr tel. 91 439 65 07

W wejściach do poszczególnych wydziałów i referatu (z wyłączeniem Wydziału ds. Ochrony Środowiska ) ustawione zostały urny i skrzynki do pozostawiania dokumentów przyniesionych do Urzędu. Dokumenty do Wydziału ds. Ochrony Środowiska można zostawić w urnach ustawionych w innych wydziałach i referacie.

Kasy urzędu są nieczynne, płatności mogą być realizowane wyłącznie w formie bezgotówkowej na rachunki Urzędu. 

Poniżej dane kontaktowe do poszczególnych Wydziałów, Referatu

Sekretariat Urzędu Gminy ul. Szczecińska 16a, tel. 91 311 30 48 

e-mail: gmina@dobraszczecinska.pl

Sekretariat Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji, tel.   91 311 32 36

e-mail: wydzial@dobraszczecinska.pl

Sekretariat Wydziału ds. Obywatelskich, tel. 91 311 22 81

e-mail: wso@dobraszczecinska.pl

Sekretariat Wydziału ds. Ochrony Środowiska,  tel. 91 311 23 06

e-mail: wos@dobraszczecinska.pl

Sekretariat Wydziału ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji,
tel.  91 311 34 87

e-mail: sekretariat-wgokie@dobraszczecinska.pl

Sekretariat Referatu ds. Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy, 

tel. 91 424 19 76

e-mail: sekretariatppiwz@dobraszczecinska.pl

Przepraszamy za powstałe utrudnienia i prosimy Państwa o wyrozumiałość.

Zarządzenie nr 9/2022 Wójta Gminy Dobra z dnia 24 stycznia 2022r.w sprawie wprowadzenia zmian w zakresie obsługi Interesantów oraz sposobu funkcjonowania Urzędu Gminy Dobra >> pobierz.

Wójt

Teresa Dera

Reklama

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie