Gmina Dobra

Dobra: Wybrano projekty do Budżetu Obywatelskiego

W Dobrej poznaliśmy wyniki budżetu obywatelskiego na rok 2022. Wśród projektów inwestycyjnych wygrały między innymi zaplecze socjalne dla terenu sportowo-rekreacyjnego i boiska Orlik w Bezrzeczu oraz AKTYWNIE = ZDROWO! Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Mieszkańcy Gminy wybrali również projekty, wymiana nawierzchni boiska na terenie rekreacyjnym „Mierzynianka”, zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników drogi powiatowej przebiegającej przez teren m. Stolec w szczególności pieszych i rowerzystów, budowę ogrodzenia cmentarza w Wołczkowie – kontynuacja oraz AKTYWNIE = ZDROWO! Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rzędzinach

Natomiast wśród projektów nieinwestycyjnych wybrane do realizacji zostały następujące projekty:

1. „Mierzyński wór przygód” – Dzień Dziecka

2. DOBRE LATO FILMOWE

3. POŻEGNANIE LATA – piknik rodzinny

4. Tradycja uczy i integruje

5. Integracja nas wzbogaca – Dołuje Kościno

6. Dni Buku oraz Mikołajki w Buku

7.  Piknik rodzinny i Mikołajki dla dzieci w Stolcu.

8. Festyn Zakończenie Wakacji i Spotkanie Mikołajkowe

9. Festyn Rodzinny w Skarbimierzycach

10. Organizacja zabawy mikołajkowej oraz pikniku rodzinnego w Rzędzinach

11. ORGANIZACJA DNIA DZIECKA ORAZ MIKOŁAJEK DLA MIESZKAŃCÓW ŁĘGÓW

12. Wycieczka mieszkańców – Ogrody tematyczne Hortulus Dobrzyca

Więcej informacji dotyczących wyników, głosowania, projektów oraz całego budżetu obywatelskiego można znaleźć na stronie https:/dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org/

Reklama

Gmina Dobra

Ostatnie spotkanie cyklu „Historia w Dobrej” – wykład prof. Simińskiego o Raminach

W środowy wieczór, 19 czerwca, Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie stał się miejscem dydaktycznym dla licznie zgromadzonych miłośników historii naszego regionu. Było to ostatnie spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego „Historia w Dobrej”, organizowanego przez Monikę Kołacz. Tematem przewodnim wykładu były losy rodu von Ramin na Pomorzu, a wydarzenie to było wyjątkowe także ze względu na osobę prelegenta – profesora Rafała Simińskiego.

Opublikowane

w dniu

Profesor Simiński przygotował specjalnie dla tego wydarzenia prelekcję, która była wynikiem skrupulatnych badań źródeł archiwalnych. Swoją wiedzą i odkryciami podzielił się z zainteresowanymi, kreśląc obraz kariery członków rodziny von Ramin. Wykład dotyczył ich wpływu na administrację książęcą, a także ich obecności w duchowieństwie. Nie pominięto również wątku Raminiów jako mieszczan szczecińskich.

Dodatkowym akcentem, który z pewnością zachęcił uczestników do dalszej własnej edukacji, była deklaracja profesora o przygotowaniu artykułu na ten temat do „Przeglądu Zachodniopomorskiego”. Organizatorka wydarzenia wyraziła satysfakcję, że cykl „Historia w Dobrej” może być inspiracją dla naukowców takiego formatu.

Na kontynuację cyklu edukacyjnego będziemy musieli poczekać do października. Wówczas to kolejne wydarzenia rozszerzą naszą wiedzę o fascynujących kartach lokalnej historii.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Sobota pełna historii – oprowadzanie po zabytkowym kościele w Mierzynie

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i architektury na wyjątkowe oprowadzanie po zabytkowym kościele w Mierzynie. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 czerwca, o godzinie 14:00 i włączone jest w cykl „ZWIEDZAMY KAMIENNE KOŚCIOŁY GMINY DOBRA”.

Opublikowane

w dniu

Przewodnikiem będzie Monika Kołacz, znana i ceniona za swoje bogate kompetencje w zakresie historii lokalnej oraz umiejętność wciągającego przekazywania wiedzy. To doskonała okazja, by nie tylko zaznajomić się z wyjątkowym charakterem kościelnego interieru, ale również posłuchać o bogatej historii i znaczeniu tej świątyni dla społeczności lokalnej.

Oprowadzanie jest w pełni finansowane z budżetu Gminy Dobra – podkreślając tym samym zaangażowanie władz lokalnych w promowanie kultury i dziedzictwa regionalnego. To doskonała inicjatywa edukacyjna, która przewidziana jest dla osób w każdym wieku.

Wstęp na wydarzenie jest wolne i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Wydarzenie jest zarówno szansą spędzenia czasu w kulturalny sposób, jak i możliwością pogłębienia swojej wiedzy na temat lokalnych zabytków, przybliżając ich historię i znaczenie dla kultury naszego regionu.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Aktywny weekend – Program rozwoju sportu w Gminie Dobra

Gmina Dobra, w ramach współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, zainicjowała projekt „Aktywny Weekend”, mający na celu promocje zdrowego stylu życia wśród mieszkańców. Projekt skierowany jest do osób w różnym wieku, obejmujący dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Opublikowane

w dniu

Zajęcia sportowe w ramach projektu organizowane są cyklicznie na terenach przyszkolnych dwóch placówek edukacyjnych. W Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu, przy ul. Górnej 3, a także w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie, przy ul. Kolorowej 27, mieszkańcy mają możliwość skorzystania z różnorodnych form aktywności fizycznej, które są dostosowane do różnych grup wiekowych i umiejętności.

Harmonogram zajęć został starannie przygotowany, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Szczegóły oferty zajęć można znaleźć na plakatach umieszczonych w widocznych miejscach obu szkół oraz w innych punktach informacyjnych gminy. Program „Aktywny Weekend” to doskonała okazja dla mieszkańców powiatu polickiego do spędzenia aktywnie czasu, poprawy kondycji i zdobycia nowych umiejętności sportowych.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie