Gmina Dobra

Dobra: Wybrano projekty do Budżetu Obywatelskiego

W Dobrej poznaliśmy wyniki budżetu obywatelskiego na rok 2022. Wśród projektów inwestycyjnych wygrały między innymi zaplecze socjalne dla terenu sportowo-rekreacyjnego i boiska Orlik w Bezrzeczu oraz AKTYWNIE = ZDROWO! Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Mieszkańcy Gminy wybrali również projekty, wymiana nawierzchni boiska na terenie rekreacyjnym „Mierzynianka”, zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników drogi powiatowej przebiegającej przez teren m. Stolec w szczególności pieszych i rowerzystów, budowę ogrodzenia cmentarza w Wołczkowie – kontynuacja oraz AKTYWNIE = ZDROWO! Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rzędzinach

Natomiast wśród projektów nieinwestycyjnych wybrane do realizacji zostały następujące projekty:

1. „Mierzyński wór przygód” – Dzień Dziecka

2. DOBRE LATO FILMOWE

3. POŻEGNANIE LATA – piknik rodzinny

4. Tradycja uczy i integruje

5. Integracja nas wzbogaca – Dołuje Kościno

6. Dni Buku oraz Mikołajki w Buku

7.  Piknik rodzinny i Mikołajki dla dzieci w Stolcu.

8. Festyn Zakończenie Wakacji i Spotkanie Mikołajkowe

9. Festyn Rodzinny w Skarbimierzycach

10. Organizacja zabawy mikołajkowej oraz pikniku rodzinnego w Rzędzinach

11. ORGANIZACJA DNIA DZIECKA ORAZ MIKOŁAJEK DLA MIESZKAŃCÓW ŁĘGÓW

12. Wycieczka mieszkańców – Ogrody tematyczne Hortulus Dobrzyca

Więcej informacji dotyczących wyników, głosowania, projektów oraz całego budżetu obywatelskiego można znaleźć na stronie https:/dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org/

Reklama

Gmina Dobra

Drugą turę wyborów w Gminie Dobra rozstrzygną Zagrodzka i Napiwodzka

Żaden z kandydatów na stanowisko wójta DObrej nie uzyskał bezwzględnej większości głosów, co oznacza konieczność przeprowadzenia drugiej tury wyborów. Najwięcej poparcia w pierwszej turze zdobyła Magdalena Zagrodzka, która otrzymała 4 781 głosów. Drugą pozycję zajęła Joanna Napiwodzka z Koalicji Obywatelskiej, z wynikiem 2 203 głosów. To właśnie te dwie kandydatki zmierzą się w walce o fotel wójta Gminy Dobra w najbliższym czasie.

Opublikowane

w dniu

Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Śliwiński, który był popierany przez dotychczasową wójt Teresę Derę. Jego kandydaturę poparło 1 933 wyborców. Waldemar Kitlas, z wynikiem 1 675 głosów, zajął czwartą pozycję. Lista kandydatów zamyka Bogusław Kozioł z wynikiem 914 głosów. Mieszkańcy Gminy Dobra po raz kolejny będą mieli okazję wybrać wójta w drugiej turze wyborów. Data drugiej tury zostanie podana przez komisję w najbliższym czasie.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

KITLAS zamierza wprowadzić KOROZ – Co to jest?

Waldemar Kitlas kandydat na wójta gminy Dobra zamierza wprowadzić w przypadku zwycięstwa w wyborach samorządowych system KOROZ (Kontenerowy Organiczny Recykling Odpadów Zielonych). Jak twierdzi kandydat na wójta KOROZ przyczyni się do redukcji opłat za odpady komunalne aż do 30% oraz będzie możliwość oddawania odpadów zielonych w nieograniczonej ilości.

Opublikowane

w dniu

Zainwestujemy Wasze podatki w KOROZ (Kontenerowy Organiczny Recykling Odpadów Zielonych) i przez lata będziecie korzystać z tej inwestycji, płacąc za śmieci dużo mniej oraz oddając odpad zielony za przysłowiową złotówkę – pisze na stronie kitlas.pl/koroz kandydat na wójta

Waldemar Kitlas zamieścił na swojej stronie internetowej dokładny opis przedsięwzięcia i biznesplan. Z powyższego wynika, że nie jest to tylko obietnica wyborcza, ale dokładnie przemyślany plan działania w przyszłości.

KOROZ to nic innego jak znana już i sprawdzona technologia przetwarzania odpadów zielonych, które to stanowią w gminie Dobra aż 30% kosztów utylizacji odpadów komunalnych to jest 3 miliony 750 tyś złotych. Utylizacja odpadów w własnym zakresie, jak twierdzi Waldemar Kitlas przyczyni się do znacznych oszczędności, które chce przekazać bezpośrednio mieszkańcom. Przetwarzaniem odpadów zielonych ma zająć się Samorządowy Zakład Komunalny (jednostka budżetowa), a inwestycja w bioreaktory do przetwarzania odpadu zielonego wyniesie około 6 milionów złotych.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Dobra: Rusza nabór przedstawicieli do Zespołu ds. budżetu obywatelskiego na rok 2025

Opublikowane

w dniu

Nabór przeprowadzony zostanie w dniach 26.03.2024 – 19.04.2024 r. do godz. 15:00

Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do 19.04.2024 r., na załączonym formularzu. Formularz dostępny jest także w siedzibie Urzędu Gminy.

Zgłoszenia przyjmowane będą:

  • w sekretariacie Urzędu Gminy Dobra przy ulicy Szczecińskiej 16a lub
  • w formie elektronicznej na adres: gmina@dobraszczecinska.pl

Nabór przeprowadzony zostanie wśród grup:

  • mieszkańcy gminy;
  • członkowie organizacji pozarządowej

O przynależności do poszczególnej grupy decyduje kandydat poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola na formularzu.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 91 441 05 41.

Zapraszamy do aktywnego udziału w rozwoju naszej Gminy.

Zarządzenie Nr 54/2024 Wójta Gminy Dobra z dnia 25 marca 2024 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących naboru członków Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego na rok 2025 >> pobierz (pdf)

Formularz zgłoszeniowy >> pobierz (pdf) | pobierz (doc)

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie