Gmina Dobra

Dobra: VIII Polsko-Niemiecki Festiwal Róż

VIII Polsko-Niemiecki Festiwal Róż, któremu patronuje znakomita pisarka i ogrodniczka Elizabeth von Arnim, zostanie zorganizowany 12 czerwca na terenie sportowo-rekreacyjnym „Mierzynianka” (ul. Nasienna 20, Mierzyn), w godzinach od 12.00 do 19.00. Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie się korowodem Królowej Róż.

Opublikowane

w dniu

Podczas Festiwalu będzie można podziwiać piękne instalacje florystyczne przygotowane przez znakomitych florystów, obejrzeć wystawy malarskie, wziąć udział w kiermaszu książki, spróbować regionalnej kuchni, także ukraińskiej oraz kupić ekologiczną żywność i piękne rośliny do ogrodu i na balkon. 

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach florystycznych, ogrodniczych, rękodzielniczych i kulinarnych.

W czasie trwania imprezy na scenie prezentować się będą finaliści Transgranicznego Festiwalu Piosenki Turystycznej i Ogniskowej. Odbędą się też pokazy florystyczne, pokazy mody floralnej oraz koncerty: „Od Filipinek do Niemena” BKK i M.A.K i zespołów Poaza Czasem i TYMCZASEM.

Patronem honorowym wydarzenia jest Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, Prof. dr hab. Waldemar Tarczyński. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Gmin Dobra, Blankensee i gmin ościennych do udziału w VIII Polsko – Niemieckim Festiwalu Róż, finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów programu Interreg VA.

Zachęcamy do wspólnego przeniesienia się w czasy znanej hrabiny i przybycie w strojach stylizowanych na koniec XIX i początek XX wieku, w strojach kwiatowych, kapeluszach itp.

Zapraszamy również wystawców rękodzieła, sprzedawców ekologicznych wyrobów i szkółkarzy do zgłaszania swojego udziału w kiermaszu. Deklaracje udziału należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: projektyue@dobraszczecinska.pl.

Szczegółowych informacji udziela Izabela Dryjańska, tel.: 91 441 05 41,

e-mail: projektyue@dobraszczecinska.pl.

Ramowy program „VIII Polsko-Niemieckiego Festiwalu Róż”

12 czerwca 2022 roku,

Teren sportowo-rekreacyjny „Mierzynianka”, ul. Nasienna 20, Mierzyn

12.00 Korowód Królowej Róż i oficjalne otwarcie „Festiwalu Róż”
12.30 Koncert laureatów Transgranicznego Festiwalu Piosenki Turystycznej i Ogniskowej

13.00 Pokazy florystyczne

14.00 Spektakl „Róża” TaARTna Raz

14.45 Pokaz mody floralnej

15.15 Koncert zespołu Poza Czasem

16.15 Koncert „Od Filipinek do Niemena” BKK i M.A.K.

17.45 Koncert zespołu TYMCZASEM

19.00 Oficjalne zakończenie „Festiwalu Róż”

Wydarzenia towarzyszące:

12.00 – 19.00

 • warsztaty florystyczne, ogrodnicze, rękodzielnicze i kulinarne,
 • wystawy florystyczne,
 • wystawy malarskie,
 • aranżacje ogrodowe,
 • kiermasz książki,
 • kiermasz ogrodniczy,
 • kiermasz rękodzieła,
 • dmuchany plac zabaw dla dzieci,
 • animacje dla dzieci,
 • ciasteczko festiwalowe,
 • kuchnia regionalna.

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie