Gmina Dobra

Dobra: Termin płatności podatków

Terminy płatności podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości dla osób fizycznych.

Opublikowane

w dniu

Terminy płatności podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości dla osób fizycznych:

  • IV rata za 2021r. płatna do 15 listopada 2021r.

W przypadku otrzymania decyzji w terminie innym niż ustawowo wyznaczonym-termin płatności raty wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

W sytuacji gdy roczna kwota podatku nie przekracza 100 zł, podatek jest płatny jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty do 15 marca 2021r.

Ważne dla podatników dane kontaktowe:

Zespół podatków i opłat lokalnych, ul. Szczecińska 16a, 72-003 Dobra

wymiar podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz księgowość podatkowa, od osób prawnych, jednostek organizacyjnych, pok 2, tel. 91/ 424 19 75

wymiar podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego, łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych miejscowości Dobra, tel. 91/ 424 19 75, pok. 5

wymiar podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego, łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych miejscowości: Wołczkowo, Dołuje, tel. 91/424 44 91, pok. 5

wymiar podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego, łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych miejscowość Mierzyn Łęgi, Rzędziny, Stolec, Buk, Grzepnica, Sławoszewo, Płochocin, Bezrzecze, Redlica, Wąwelnica Skarbimierzyce, Kościno, tel. 91/ 311 33 19, pok. 5

księgowość podatkowa od osób fizycznych, tel. 91/424 44 91

Wszelkie zapytania dotyczące podatków można wysyłać również drogą elektroniczną pod adres: podatki@dobraszczecinska.pl

Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra

Reklama

Gmina Dobra

Jadwiga Tumielewicz – nowa dyrektor Schroniska w Dobrej

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej powitało nową dyrektor – Jadwigę Tumielewicz. Pani Jadwiga jest znana z wielkiego serca dla zwierząt i niezawodnego oddania ich dobru. Jej życiową pasją jest pomoc tym, którzy sami nie są w stanie poprosić o wsparcie.

Opublikowane

w dniu

Posiadając bogate doświadczenie w zarządzaniu i ochronie zwierząt, nowa dyrektor wprowadzi szereg zmian wizjonerskich, kładąc nacisk na poprawę jakości życia podopiecznych schroniska. Jej imponujące osiągnięcia już teraz budzą optymizm i są gwarancją, że wizja pani Jadwigi zyska materialny wymiar.

Ulepszone warunki życia zwierząt i akcentowanie znaczenia edukacji społecznej związanej z opieką nad zwierzętami będzie stało w centrum jej działań. Pani Tumielewicz planuje liczne akcje adopcyjne, warsztaty edukacyjne oraz kampanie promujące odpowiedzialność każdego z nas wobec tych bezbronnych istot.

Zarówno mieszkańcy gminy, jak i jej najmniejsi czworonożni mieszkańcy mogą spodziewać się wkrótce wielu pozytywnych zmian. To wszystko zostanie uroczyście zainaugurowane podczas Dnia Otwartego w schronisku, który odbędzie się 5 października. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością zgromadzi wielu miłośników zwierząt.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Pako – jedenastoletni psiak o duchu młodzieńca szuka domu

Pako, sympatyczny mieszkaniec Schroniska w Dobrej, każdego tygodnia oczekuje soboty z niecierpliwością. Piesek wkraczając w jedenastą wiosnę swojego życia, zachowuje zapał i radość porównywalną do młodego psa. Sobota jest dla niego dniem szczególnym, bowiem wtedy też odwiedza go ukochana wolontariuszka i bierze go na długie i pełne uwagi spacery – momenty, które są dla Pako niezwykle ważne.

Opublikowane

w dniu

Niemniej jednak, w ciągu tygodnia brak tej wyjątkowej osoby jest dla niego odczuwalny. Zwierzak, choć otoczony opieką, intuicyjnie odczuwa, że codzienne spacery to nie to samo, co te sobotnie eskapady. To przekonanie sprawia, że Pako niestrudzenie czeka na osobę, z którą mógłby spędzić resztę swoich dni.

Starzejący się, lecz wciąż pełen życia pies, ma nadzieję znaleźć kogoś, kto otworzy przed nim drzwi swojego domu i serca. Pragnienie, aby Pako nie stał się tylko kolejnym numerkiem w statystyce, lecz członkiem rodziny, jest wyraźne w apelu tych, którzy go znają. Mimo śladów wieku widocznych na jego pyszczku, w oczach Pako wciąż tli się nadzieja na nowy, ciepły dom.

Kontakt w sprawie adopcji tego, a także innych zwierzaków, zadzwoń (godz. 8-16, poniedziałek – sobota) 508 222 247. Porozmawiaj z wolontariuszem 733 903 350

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Spotkanie autorskie z Dr Katarzyną Czyż w Mierzynie

Mieszkańcy Mierzyna będą mieli niebawem wyjątkową okazję spotkać się z Dr Katarzyną Czyż, doktorem nauk humanistycznych i autorką książki „Ludzkie żądze: Seks, władza i pieniądze”. Organizowane spotkanie to szansa na bezpośredni dialog z autorką, która znana jest z pogłębiania tematów społeczno-psychologicznych w swoich pracach.

Opublikowane

w dniu

Dr Katarzyna Czyż od lat analizuje wpływ seksu, władzy i pieniędzy na życie współczesnych ludzi. Jej najnowsza publikacja to rezultat szeroko zakrojonych badań i licznych wywiadów, które stanowiły fundament dla teoretycznych rozważań. Spotkanie odbędzie się w lokalnym centrum kultury, a jego celem jest nie tylko promocja książki, ale i umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego kontaktu z autorką.

W programie przewidziano czas na dyskusję i zadawanie pytań. Co więcej, będzie to okazja do zdobycia egzemplarza książki z autografem autorki. Organizatorzy zaznaczają, że spotkanie ma charakter otwarty i każdy może w nim bezpłatnie uczestniczyć.

Data: 01.08.2024

Godzina: 18:00

Miejsce: Biblioteka w Mierzynie, ul. Welecka 5

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie