Jeżeli interesujesz się rolnictwem/ogrodnictwem ekologicznym, agroekologią, bioróżnorodnością, zmianami klimatycznymi, troską o glebę, wodę, ochroną roślin i wszystkim, co z tym związane, ten kurs jest dla Ciebie.
Uprawianie roślin, które jest jak najbardziej zgodne z naturą, określa się obecnie mianem ogrodnictwa ekologicznego. Warto na nie stawiać, bo jest ono zdrowsze: zarówno dla środowiska, jak i dla ludzi, którzy spożywają jego plony.
120 godzin szkolenia w trybie weekendowym, z noclegami, wyżywieniem i do tego nieodpłatnie! Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie, zaprasza zainteresowanych rolnictwem/ogrodnictwem ekologicznym, agroekologią, bioróżnorodnością, zmianami klimatycznymi, troską o glebę, wodę, ochroną roślin i wszystkim, co z tym związane. Cztery moduły kursu odbędą się w Mierzynie, dwa w gospodarstwie ekologicznym w Rzędzinach w gminie Dobra. Miejscowość położona niedaleko Szczecina, przy granicy polsko-niemieckiej. Gospodarstwo agroturystyczne mieści się w pobliżu Rezerwatu Świdwie oraz pięknego jeziora Stolsko.
Kurs realizowany jest w pięciu modułach:
MODUŁ 1 – Grundtvigiańska filozofia uczenia się 36h – Warsztaty psychologiczno-integracyjne
Aby lepiej działać na rzecz lokalnej społeczności w Mierzynie (gdzie mieści się siedziba Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego) w styczniu ubiegłego roku utworzono Klub Integracji Społeczno – Zawodowej „Nasze Miejsce”, który uzyskał wpis na listę KIS w województwie zachodniopomorskim. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Osi priorytetowej VII Włączenie społeczne, Działania 7.2 Wsparcie dla tworzenia podmiotów integracji społecznej oraz podmiotów działających na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej. Głównym celem projektu jest integracja społeczna i zawodowa wśród 60 osób powyżej 18 roku życia zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym, w tym 20% osób z niepełnosprawnościami, podnosząc poziom zatrudnienia wśród minimum 10 uczestników projektu oraz poziom aktywności społecznej wśród 27 uczestników projektu, z terenu województwa zachodniopomorskiego. Utworzenie i działalność Klubu Aktywnej Integracji Społeczno-Zawodowej “Nasze miejsce” w Mierzynie, w ramach którego odbywa się kompleksowa ścieżka wsparcia uczestników projektu i ich otoczenia w oparciu o program reintegracji, stworzoną indywidualnie dla każdej osoby ścieżkę wsparcia, z uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowej, zasobów, potencjału, predyspozycji oraz potrzeb. Program reintegracji stworzony został wspólnie z uczestnikiem projektu przez doradcę zawodowego oraz terapeutę. To pierwszy etap wsparcia uczestnika projektu.