Gmina Dobra

Dobra: Nowa ścieżka

W terminie wykonano prace polegające na budowie ścieżki pieszo-rowerowej od m. Buk do m. Stolec w ciągu pasa granicznego. Ścieżka ma 3.5 szerokości i ponad 5 km długości. Wykonano również 9 miejsc odpoczynku na całym odcinku.

Opublikowane

w dniu

W dniu 8 czerwca 2021 Gmina Dobra przystąpiła do odbioru technicznego nowej ścieżki rowerowej Łęgi Stolec. 

Wartość wykonanych prac to 4 713 899,97 zł.

Przypominamy, że Gmina Dobra sukcesywnie rozwija sieć rowerową na swoim terenie. W ostatnim czasie zrealizowana została nowa trasa rowerowa łącząca Dobrą z Wołczkowem i prowadząca dalej w kierunku Głębokiego. Zrealizowana trasa uzyskała brak sprzeciwu do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych i może być w pełni wykorzystywana przez wszystkich zainteresowanych.

Jednocześnie w związku ze wzrostem ilości ścieżek rowerowych zlokalizowanych w obszarach zabudowanych, przy zwartej zabudowie i w terenie zabudowanym zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu o wzajemne poszanowanie.

Prosimy kierowców o:

  • zwracanie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu, jak piesi, rolkarze i rowerzyści
  • dostosowywanie prędkości do istniejących znaków i wprowadzonych organizacji ruch

Pamiętajcie, że najważniejsze jest ludzkie zdrowie i stosujcie zasadę ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu. Pamiętajcie także, że w codziennym życiu Wy także jesteście nie tylko kierowcami ale także pieszymi i rowerzystami, dlatego podchodźcie do nich z takim szacunkiem jaki sami chcielibyście być obdarzani.

Prosimy pieszych o:

  • zwracanie szczególnej uwagi na innych uczestników ruchu, w tym rolkarzy, rowerzystów i kierowców pojazdów mechanicznych (samochodów)

Pamiętajcie, że najważniejsze jest ludzkie zdrowie i stosujcie zasadę ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu. Miejcie na uwadze, że to pieszy jest najmniej chronionym uczestnikiem ruchu drogowego

Prosimy rowerzystów i rolkarzy o:

  • zmniejszenie prędkości na odcinkach ścieżek rowerowych w terenach zabudowanych
  • zwracania szczególnej uwagi na pieszych na odcinkach tras współdzielonych
  • niesłuchanie muzyki na słuchawkach w trakcie jazdy
  • zwracania szczególnej uwagi na na pojazdy mechaniczne, zwłaszcza na skrzyżowaniach dróg.

Pamiętajcie, że najważniejsze jest Wasze zdrowie, a przy kolizji z ważącym ok. tony samochodem to Wasze zdrowie jest bardziej narażone na uszczerbek, dlatego nawet w przypadku pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, stosujcie zasadę ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu, bądźcie czujni i zwolnijcie

Wszyscy, zarówno piesi, rolkarze, rowerzyści jak i kierowcy, pamiętajcie, że drogi przeznaczone są do poruszania się po nich przez Was wszystkich, więc bądźcie korzystajcie z dróg ale jednocześnie bądźcie ostrożni i pamiętajcie, że po drodze może poruszać się każdy z Was i dla każdego z Was drogi publiczne są przeznaczone.

Reklama

Gmina Dobra

Mierzyński Wór Przygód – Dzień Dziecka

W najbliższą niedzielę 28.maja br w godz od 12.00 do15.00 Teren Rekreacyjno – Sportowy Mierzynianka ul Nasienna 20 serdecznie zapraszamy Was z rodzicami na „Mierzyński Wór Przygód – Dzień Dziecka”.

Opublikowane

w dniu

W programie: dziecięca strefa radości, Militaria, warsztaty robienia naturalnych lizaków, skakańce, dmuchańce, bańki mydlane, pokazy, gry, zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami, wata cukrowa, popcorn i wiele innych niespodzianek.
Projekt jest realizowany z Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Polsko – Ukraiński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

27.05.2023 (sobota) w Mierzynie odbędzie się Polsko – Ukraiński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy, na który serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze mieszkańców Mierzyna, rodzin z Ukrainy , Szczecina oraz innych miejscowości Pomorza Zachodniego niezależne od wieku. Trasa rajdu liczy ok. 10 km i prowadzi z terenu rekreacyjnego- sportowego „Mierzynianka” do patio CH Ster.

Opublikowane

w dniu

Tempo jazdy będzie bardzo rekreacyjne (10 km/godz.), aby najstarsi i najmłodsi uczestnicy nie mieli problemu z pokonaniem trasy. Dzieci w rajdzie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką swoich opiekunów. Pamiętajcie też o zabraniu kasków co znacznie zwiększy Wasze bezpieczeństwo.
Miejsce zbiórki to – Teren Sportowo – Rekreacyjny „Mierzynianka” w Mierzynie godz 9:30
Rozpoczęcie Rajdu godz.10:00.
Zakończenie planowane jest na terenie patio Centrum Handlowe Ster ul. Ku Słońcu 67, gdzie na uczestników wydarzenia będą czekały medale okolicznościowe kamizelki dla dorosłych i dzieci, elementów odblaskowych , poczęstunek, konkursy z nagrodami i mnóstwo niespodzianek o których dowiecie się już niebawem.

————————————————————————————————————————————————
Щиро запрошуємо родини з України на польсько-український велопробіг поколінь
Дата проведення мітингу: 27 травня 2023 року
Час збору: 9:30
Початок:10:00 Спортивно-відпочинкова зона Mierzynanka в Межині, вул.Насенна 20
Кінець зльоту: торговий центр Ster, вулиця Ku Sloncu 67, де заплановано багато атракціонів, включно з нагородженням медалями. світловідбиваючі жилети, частування 🥇🥇🏵☀️💥
Rajd organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn,które pozyskało środki z Program Społecznik 2022-2024 „Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”

Czytaj dalej

Gmina Dobra

9. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy

Rozpoczęły się zapisy na 9. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 17 czerwca 2023 roku. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy Centrum Handlowym „Ster” i organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra oraz mieszkańcami gminy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji uczestnictwa.

Opublikowane

w dniu

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie (około 10 km/h) pokonają dystans 15 kilometrów jadąc uroczymi ulicami Mierzyna i podziwiając najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak, który jest symbolem Mierzyna). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Rowerzyści zgromadzą się na Terenie Sportowo – Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie. Na starcie rajdu rowerzyści otrzymają odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe.

Organizatorzy przygotowali duży zapas wody, aby uczestnicy rajdu mieli możliwość uzupełnienia swoich bidonów podczas przejazdu przez Mierzyn. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale przedstawiające wiatrak koźlak z XIX wieku, który jest symbolem Mierzyna, a Centrum Handlowe Ster przygotuje poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje). Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzą szkolenie i konkursy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci i młodzieży, a policjanci z komisariatu Szczecin – Pogodno będą znakowali chętnym rowery. Policjanci przekażą dzieciom odblaskowe akcesoria poprawiające ich bezpieczeństwo oraz materiały edukacyjne.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich rajdów przykłada ogromną wagę do edukacji dzieci i dorosłych w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzą konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wydarzenie adresowane jest do całych rodzin, w tym najmłodszych dzieci, które są w stanie w tempie około 10km/h pokonać dystans 15 kilometrów. Uczestnictwo dzieci dozwolone WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Organizatorzy przypominają, że na gryfusowych wydarzeniach wymagana jest jazda w kaskach zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Bezpieczeństwo uczestników rajdu jest priorytetem.

Na organizację rajdu Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra pozyskała dotację z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia będzie Grupa Gezet, która udostępni organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Sponsorem wydarzenia jest także firma Demant, która od wielu lat wspiera rajdy rodzinne oraz wydarzenia kulturalne organizowane na terenie Gminy Dobra. Organizatorzy gorąco dziękują samorządom oraz firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Zapisy na rajd prowadzi portal Mierzyn.pl na stronie www.mierzyn.pl/gryfus

Link do trasy rajdu: https://www.komoot.com/pl-pl/tour/1113866533?ref=wtd

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie