Gmina Police

Dni Polic, Dni Chemika – ponownie razem

W roku 2022 wraca tradycja wspólnej zabawy w Policach. 3-4 czerwca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 zagrają m.in. Damian Ukeje, Nocny kochanek, Margaret i Ania Dąbrowska.

Opublikowane

w dniu

Gmina Police i Grupa Azoty Police łączą siły we wspólnym przedsięwzięciu. Przygotowania trwające wiele tygodni są już na finiszu, a dzięki podwojonym staraniom na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Za dnia powodów do nudy nie będą miały rodziny z dziećmi. Wśród rozrywek przygotowanych specjalnie dla nich są między innymi wesołe miasteczko czy strefa dmuchańców. Wieczorami natomiast ze sceny zabrzmią przeboje gwiazd polskiej muzyki.

Piątek 3 czerwca będzie Dniem Polic. Pierwszy na scenie o godzinie 16:00 wystąpi śląski zespół Chwila nieuwagi, a w repertuarze ich koncertu (nie tylko) dla dzieci znajdzie się piosenka artystyczna, folk oraz poezja śpiewana, czerpiąca pełnymi garściami z kultury śląskiej. Następnie publiczności zaprezentuje się, eksperymentująca z hip-hopem i jazzem, grupa Bitamina. O godzinie 18:30 odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy. Specjalnie dla naszych ukraińskich gości, uciekających przed bezlitosnymi realiami wojny, występ Inesy Bratushchyk. O 20:00 gwóźdź programu – Ania Dąbrowska. Wielokrotna laureatka Fryderyków, niezwykle płodna kompozytorka i wokalistka, która w ostatnich latach wyrosła na gwiazdę polskiej muzyki pop. Można się spodziewać, że poza rozpoznawalnymi hitami usłyszymy materiał, który artystka już od dłuższego czasu szykuje na swój nowy album. Na zakończenie Dnia Polic, o godz. 22:00, mocny akcent heavy metalowego brzmienia – koncert Nocnego Kochanka.

Poza sceną będą działy się rzeczy równie ważne i interesujące. Od 16:00 do 20:00 powołany do życia zostanie Cyrk Podwórkowy – nauka przez zabawę! Warsztat dla 20 osób w kreatywnej atmosferze, gdzie doświadczyć można pracy z rekwizytami cyrkowymi oraz poznać różne gry podwórkowe. Ciekawie zapowiada się również inicjatywa Dotknij z nami przyrodę – TOEE zaprasza! Stanowisko Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej, pełne zabaw edukacyjnych i łamigłówek poszerzających dziecięce horyzonty o tajniki przyrody, chemii i fizyki. Doświadczeni pedagogowie zaspokoją młodzieńczą ciekawość otaczającego świata i zachęcą uczestników do twórczych i radosnych eksperymentów.

Sobota 4 czerwca to święto pracowników Grupy Azoty Police – Dzień Chemika. W programie moc atrakcji dla dzieci i dla dorosłych, pokaz kulinarny z degustacją, występ szczecińskiej Pleciugi, koncerty gwiazd. Wydarzenie urozmaicą wspierani przez Grupę Azoty sportowcy – 10-krotne mistrzynie Polski w siatkówce oraz reprezentacja skoczków narciarskich: Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Paweł Wąsek. Rockowego brzmienia imprezie nada zespół z Dolnego Śląska – Marcus Arent, a także Damian Ukeje – zwycięzca The Voice of Poland, który ma za sobą koncerty w największych miastach w Polsce, trasę koncertową z zespołem Coma oraz udział w najważniejszych, krajowych festiwalach muzycznych. Ze swoimi przebojami pojawi się także Margaret – popularna artystka młodego pokolenia, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, a w lipcu zeszłego roku wypuściła wakacyjną EPkę Gelato, która podbiła letnie listy przebojów. Imprezę zwieńczy grupa KOMODO – polska formacja producentów muzycznych i DJ-ów, ciesząca się olbrzymią popularnością w naszym kraju, występująca z brytyjskim wokalistą Thomasem Sykesem. Artyści uchodzą za najbardziej rozpoznawalną polską grupę producentów muzyki za granicą, o czym najlepiej świadczy ponad 200 milionów odtworzeń na ich kanale na YouTube.

Poniżej pełny plan imprezy: 

3 czerwca 2022 – Dzień Polic
16:00 Chwila nieuwagi – koncert dla dzieci 

18:00 Bitamina – koncert

19:30 Oficjalne otwarcie

19:30 Pieśni z Ukrainy  recital Inesy Bratushchyk 

20:00 Ania Dąbrowska – koncert

22:00 Nocny kochanek – koncert

24:00 Zakończenie imprezy

Warsztaty:

Cyrk Podwórkowy – nauka przez zabawę!

Dotknij z nami przyrodę – TOEE zaprasza! 

4 czerwca 2022 – Dzień Chemika
11:00 Oficjalne otwarcie imprezy

11:10  Mecz piłki nożnej o Puchar Prezesa

11:00  23:00 Atrakcje, konkursy, koncerty

12:15 Konkursy

14:00 Występ Teatru Lalek Pleciuga

18:30 Margaret – koncert

20:00 Damiana Ukeje – koncert

21:30 KOMODO – koncert

23:00 Zakończenie imprezy

Imprezy towarzyszące:

Zakładowe zawody sportowe
Mecz piłki siatkowej

Bieg uliczny Policka Piętnastka

Międzywydziałowy Turniej Tenisa Stołowego

Gmina Police

Cykl „Obiady Czwartkowe” w Policach – wsparcie i integracja lokalnej społeczności

Mieszkańcy Gminy Police będą mieli okazję uczestniczyć w projekcie „Obiady Czwartkowe”, inicjatywie mającej na celu wsparcie osób potrzebujących oraz integrację lokalnej społeczności. Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek, począwszy od 28 listopada 2024 roku, a zakończą się 27 lutego 2024 roku, w godzinach od 13:00 do 16:00, w przestrzeni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej 97 w Policach.

Opublikowane

w dniu

Głównym celem spotkań jest tworzenie relacji międzyludzkich, które mogą okazać się bezcennym wsparciem dla wielu osób. Inicjatywa ta pozwala na spotkanie, prowadzenie rozmów, dzielenie się doświadczeniami i zrozumienie potrzeb drugiego człowieka. Organizatorzy zapewniają, że każde spotkanie będzie także okazją do otrzymania ciepłego posiłku w formie „ciepłej zupy” oraz dostępu do punktu „wymiany ciepła”, co ma kluczowe znaczenie w zimowe miesiące.

Projekt „Obiady Czwartkowe” jest efektem współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach z lokalnymi instytucjami, organizacjami oraz przedsiębiorstwami. Taka synergia różnych środowisk pozwala na realizację strategicznego celu, jakim jest wsparcie najbardziej potrzebujących członków społeczności i zapewnienie im miejsca, w którym mogą oni znaleźć zrozumienie i pomoc.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Gmina Police uruchamia program „Opieka wytchnieniowa” – wsparcie dla opiekunów

Burmistrz Polic ogłosił nabór wniosków do Programu „Opieka wytchnieniowa” na rok 2024, który jest częścią działań Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Program, wspierany środkami z Funduszu Solidarnościowego, ma za zadanie pomóc członkom rodzin i opiekunom osób z niepełnosprawnościami.

Opublikowane

w dniu

Uczestnictwo w programie jest skierowane do opiekunów:
1) dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością,
2) osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub równoważnym orzeczeniem.

Celem „Opieki wytchnieniowej” jest zapewnienie rodzinom oraz opiekunom czasu na regenerację poprzez tymczasowe przejęcie obowiązków związanych z opieką.

Gmina Police zabezpieczyła fundusze na różne formy wsparcia, które obejmują:
1) 14-dniowy, całodobowy pobyt osoby dorosłej w placówce z całodobową opieką,
2) 240-godzinny pobyt dzienny dla dziecka z niepełnosprawnością w domu przebywania dziecka.

Program jasno określa, że osobą świadczącą opiekę wytchnieniową na miejscu zamieszkania nie może być krewny, opiekun prawny lub współmieszkańcy opiekuna bądź osobę niepełnosprawną. Wymagane są odpowiednie dyplomy potwierdzające kwalifikacje lub co najmniej sześciomiesięczne doświadczenie w zakresie opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

Zainteresowani mogą składać wnioski u Burmistrza Polic. Osoba zakwalifikowana do programu nie będzie obciążona kosztami pobytu w placówce opiekuńczej.

TERMIN ZAKOŃCZENIA REALIZACJI PROGRAMU OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ – edycja 2024 UPŁYWA Z DNIEM 31.12.2024 R.

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia w formie opieki wytchnieniowej proszone są o złożenie wniosku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Policach, ul. Siedlecka 2a.

Z programu Opieki Wytchnieniowej mogą skorzystać członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad osobą dorosłą niepełnosprawną, która:
– ma niepełnosprawność sprzężoną/złożoną,
– wymaga wysokiego poziomu wsparcia,
– stale przebywa w domu, tj. nie korzysta  z ośrodka wsparcia (np. SDŚ) lub placówek pobytu całodobowego np. ośrodek szkolno-wychowawczy czy internat.

W celu rzetelnej kwalifikacji uczestników do wniosku należy dołączyć Kartę pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny FIM (stanowiącej załącznik 7 do Programu), którą wypełnia lekarz rodzinny/lekarz rehabilitacji medycznej/ fizjoterapeuta/pielęgniarka.

Kompletne wnioski wraz z załącznikami należy składać do dnia 05.12.2024 r. w sekretariacie Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach, ul. Siedlecka 2 (budynek przychodni), piętro IV, w godzinach: poniedziałek 7.30-15.30, wtorek – piątek 7.00-15.00 lub przesłać pocztą.

Druki wniosków wraz z załącznikami dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Policach, Dziale Usług Opiekuńczych, ul. Staszica 1 oraz na stronie internetowej www.opspolice.pl.

Więcej informacji można uzyskać w Dziale Usług Opiekuńczych, ul. Staszica 1, tel. 91 576 80 90.

Załączniki:

  1. Karta zgłoszenia do Programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2024 (plik doc 30KB)
  2. Karta pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny – Skali FIM, którą uzupełnia lekarz rodzinny, lekarz rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuta lub pielęgniarka (plik doc 58KB)
  3. klauzula informacyjną RODO w ramach programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024 Ministra Rodziny i Polityki Społecznej (plik doc 27KB)
  4. Oświadczenie o korzystaniu z innych form wsparcia (plik doc 49KB)

Czytaj dalej

Gmina Police

Spotkanie na temat przeciwdziałania przemocy w Policach – 25 listopada

Mieszkańcy Polic będą mieli okazję uczestniczyć w otwartym spotkaniu poświęconym problematyce przeciwdziałania przemocy. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o godzinie 12:00 w hotelu Dobosz, zlokalizowanym przy ulicy Wróblewskiego w Policach. Inicjatywa organizowana jest przez polickie Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii i cieszy się wsparciem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie otworzy premiera spotu społecznego pt. „DOM-SZKOŁA-PRACA. PrzeMOC wokół nas!”, który ma na celu uświadomienie obecności przemocy w różnych sferach życia. Uczestnicy będą mogli również wysłuchać ekspertów poruszających tematykę przemocy w środowisku zawodowym i metod tworzenia bezpiecznego miejsca pracy. Kolejnym punktem programu będzie prezentacja Procedury Niebieskiej Karty, wyjaśniająca jej zastosowanie i funkcjonowanie po założeniu. Nie zabraknie również wykładu na temat psychologicznych mechanizmów przemocy domowej i prelekcji o problemie przemocy w szkole.

Wydarzenie przewiduje również panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz zadawania pytań ekspertom.

Spotkanie ma kluczowe znaczenie dla lokalnej społeczności, jako platforma edukacyjna i wspierająca w przeciwdziałaniu przemocy w każdej formie.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie