Gmina Dobra

DGS włącza się w akcję „Szczecin Druk 3D dla medycyny”

234 sztuki dolnej części przyłbicy przekazał DGS w ramach wsparcia szpitali województwa zachodniopomorskiego

Opublikowane

w dniu

Technologia używana w produkcji aparatów słuchowych może być dobrym rozwiązaniem do wytwarzania różnych komponentów branży medycznej.

W naszej produkcji na co dzień wykorzystujemy drukarki 3D. Gdy oceniliśmy, że jesteśmy w stanie szybko wyprodukować dolny element mocujący, który będzie dobry jakościowo, postanowiliśmy włączyć się w akcję – mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS Poland.

DGS Poland pracuje na jednych z najnowocześniejszych na świecie drukarek 3D w technologii DLP (Digital Light Processing).

Pod kątem procesowym taka produkcja wygląda identycznie, jak produkcja aparatów słuchowych. Technologia oparta jest o utwardzanie światłem specjalnej żywicy fotopolimerowej. Wymodelowany obiekt graficzny wytwarzany jest przyrostowo co 1/10 milimetra każda warstwa. Jest to więc technologia z profesjonalnym odwzorowaniem kształtu, umożliwiająca wytwarzanie skomplikowanych geometrycznie modeli – mówi Adam Wojciechowski, starszy inżynier wsparcia produkcji w DGS Poland.

Akcja produkcji przyłbic ochronnych dla lekarzy i ratowników na drukarkach 3D cieszy się zarówno powodzeniem wśród firm naszego regionu, jak i dużym zainteresowaniem szpitali i pogotowia.

Sprzęt bezpłatnie przekażemy wszystkim szpitalom na terenie województwa zachodniopomorskiego. Przyłbic obecnie nie ma w prawie żadnym szpitalu, a jeżeli są to w minimalnych ilościach – mówi Łukasz Wiśniewski, organizator akcji.

To już kolejne działanie firmy w tym zakresie. 20 marca DGS Poland przekazał 20 tysięcy maseczek ochronnych Samodzielnemu Publicznemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu na przy ul. Arkońskiej. 

Jako firma z branży medycznej wiemy, jak ważne są materiały, środki i sprzęt i cieszymy się, że możemy włączać się w takie akcje i pomagać w walce z koronawirusem – mówi Sebastian Gulka.

Reklama

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie