Developres – Chemik 1:3 – Jedna wygrana od złota

Grupa Azoty Chemik Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów w drugim meczu finału Tauron Ligi. MVP Martyna Czyrniańska. Stan rywalizacji do 3 wygranych: 0-2. Najbliższy mecz w Policach 8.05. godz. 17.30.

Pojedynek od pierwszej piłki zaczęła Naiane Rios, która zastąpiła kontuzjowaną w pierwszym spotkaniu Marlenę Kowalewską. Zespół trenera Stephana Antigi napędzał się każdą kolejną udaną akcją, a policzanki nie miały argumentów żeby skutecznie się przeciwstawić. Developres wystartował bardzo agresywnie, wygrywając set do 15
Policzanki jednak świetnie zareagowały, całkowicie odmieniły grę i wróciły do poziomu prezentowanego w pierwszym spotkaniu. Bardzo równo grała Martyna Czyrniańska, a z czasem wyższy bieg wrzuciła Jovana Brakocević-Canzian. Mistrzynie Polski poprawiły grę w ataku. Przyjezdne mocno we znaki dawały się zagrywką i ich przewaga rosła w błyskawicznym tempie.
W trzecim secie po wyrównanym początku, przyjezdne od stanu 7:7 podkręciły tempo gry zdobywając z rzędu siedem „oczek”. Świetnie zagrywała Brakocević, a niemal bezbłędna w kontratakach była Czyrniańska. Rzeszowianki wyraźnie zacięły się w ataku, który był na poziomie 21 procent. Szwankowało też przyjęcie (27 proc) i nic dziwnego, że przewwaga policzanek rosła w błyskawicznym tempie.
Czwarty set rzeszowianki zaczęły od prowadzenia 5:2 i powoli powiększały dystans do stanu 11:5. Policzanki sukcesywnie zaczęły niwelować straty. Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Martyna Łukasik i Martyna Czyrniańska i przewaga Developresu zaczęła topnieć. Policzanki doprowadziły do emocjonującej końcówki, w której od stanu 22:22 punktowały już do końca.
Chemik wygrał drugi meczy finałów Tauron Ligi i do złotego medalu brakuje mu jednego zwycięstwa. MVP spotkania uznano Martynę Czyrniańską (17 punktów)
Developres Bella Dolina Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (25:15, 21:25, 12:25, 22:25)

Chemik: Brakocević-Canzian (19), Czyrniańska (17), Łukasik (12), Kąkolewska (11), Wasilewska (7), Naiane (2), Stenzel (libero) oraz Lipska (1), Pol.