Derby na remis

[lead]Emocje w ostrych derbach Szczecina trwały do doliczonego czasu. Pogoń II strzeliła w nim gola na 1:1 Świtowi Skolwin i zdobyła punkt.[/lead]

Warto docenić rekordową frekwencję na meczu. Dobry termin, przyjemna pogoda, derbowy klimat sprawiły, że trybuna bocznego boiska przy Twardowskiego prawie wypełniła się kibicami. Zobaczyli dobre widowisko, które miało dramaturgię.

Świt postarał się narzucić swoje warunki gospodarzom i zrobił to w I połowie. Oddał premierowe uderzenie, zdobywał stałe fragmenty, w 31. objął prowadzenie.

Ekipa ze Skolwinu w II połowie schowała się prawie całą jedenastką na własnej połowie. Rezerwiści zwietrzyli swoją szansę i zaatakowali. Świt dwukrotnie uratował akrobatycznymi interwencjami Patryk Bil i gościom niewiele brakowało, żeby utrzymać skromną zaliczkę. Pogoń zdołała jednak w doliczonym czasie doprowadzić do remisu, który z przebiegu spotkania był jak najbardziej sprawiedliwy.

Pogoń II Szczecin – Świt Skolwin 1:1 (0:1)

Bramki: Benedyczak (90) – Kopeć (31)

Pogoń: Grobelny – Pach, Kuzko, Graczyk, Szcześniak, Cichoń, Smoliński, Wędrychowski, Starzycki, Kalenik (75 Maćkowski), Benedyczak.

Świt: Matłoka – Żulpo, Baranowski, Bil, Wyganowski, Kopeć (90 Brzeski), Mach, Wojdak, Krawiec (85 O. Szczepanik), Filipowicz (64 G. Szczepanik), Brzeziański (64 Nagórski).

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Sokół – Bałtyk G. 2:0, Polonia – Unia 6:0, Nielba – Bałtyk K. 1:2, Grom – Górnik 1:3, Kotwica – Mieszko 5:1, Jarota – Gwardia 0:0, KKS – KP 1:0.