Sport

Chemik Police. Znamy plan gier w rundzie jesiennej sezonu 2020/21

W poniedziałek, 27 lipca br. Pomorski Związek Piłki Nożnej, który w tym sezonie odpowiedzialny jest za rozgrywki w III lidze grupie drugiej, przedstawił plan kolejek na nadchodzący wielkimi krokami sezon.

Opublikowane

w dniu

Rywala, z którym zagramy w pierwszej kolejce znamy już od ponad dwóch tygodni. Natomiast dziś poznaliśmy przeciwników na pozostałe dwadzieścia kolejek. Pierwszy mecz na własnym obiekcie żółtozieloni zagrają już w drugiej kolejce, a przeciwnikiem naszej drużyny będzie Gwardia Koszalin.

Natomiast już w trzecim meczu zagramy mecz derbowym ze Świtem Skolwin. Runda jesienna została rozbita na dwie części. Pierwsza cześć skończy się 14 listopada po czym nastąpi przerwa zimowa. Pozostałe pięć kolejek zostanie dograne w marcu, następnie liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową.

W grupie mistrzowskiej zagra osiem zespołów. Pozostałe czternaście drużyn zagra w grupie spadkowej. Awans uzyska jedna drużyna natomiast z ligą pożegna się co najmniej 7 zespołów. Poniżej przedstawiamy plan gier.

Wkrótce też poinformujemy kibiców Chemika Police o konkretnych godzinach rozgrywania spotkań Chemika przy ul. Siedleckiej. 

Terminarz:

1. Unia Swarzędz – Chemik Police 01.08

2. Chemik Police – Gwardia Koszalin 08/9.08

3. Świt Szczecin – Chemik Police 15/16.08

4. Chemik Police – Gryf Wejherowo 22/23.08

5. KP Starogard – Chemik Police 29/30.08

6. Chemik Police – Kotwica Kołobrzeg 5/6.09

7. Nielba Wągrowiec – Chemik Police 12/13.09

8. Chemik Police – Flota Świnoujście 19/20.09

9. Polonia Środa Wlkp. – Chemik Police 26/27.09

10. Chemik Police – Pomorzanin Toruń 03/4.10

11. Bałtyk Gdynia – Chemik Police 10/11.10

12. Chemik Police – Sokół Kleczew 17/18.10

13. Unia Janikowo – Chemik Police 24/25.10

14. Chemik Police – Pogoń II Szczecin 31.10

15. Mieszko Gniezno – Chemik Police 07/8.11

16. Chemik Police – Jarota Jarocin 11.11

17. Elana Toruń – Chemik Police 14/15.11

18. Chemik Police – Górnik Konin 06/7.03

19. Radunia Stężyca – Chemik Police 13/14.03

20. Bałtyk Koszalin – Chemik Police 20/21.03

21. Chemik Police – GKS Przodkowo 27/28.3

Fot. Pomorski-ZPN

Sport

Lenka Oveckova i Monika Jagła siatkarkami Chemika

Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Lenką Oveckovą. Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą.

Opublikowane

w dniu

Słowacka siatkarka ma 26 lat i występuje na pozycji rozgrywającej. W poprzednich sezonach grała m.in. w ligach węgierskiej i czeskiej. Jest reprezentantką kraju.
Nie ukrywam, kontrakt w Chemiku jest dla mnie ogromnym krokiem do przodu. Dołączam do jednej z najsilniejszych drużyn w Europie, co stanowi duże wyzwanie, ale i sporą radość. Chcę stać się ważną siatkarką drużyny. Zrobię wszystko, żeby przekonać do siebie sztab szkoleniowy i walczyć o mistrzostwo Polski – mówi.
Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą. Monika ma 22 lata i występuje na pozycji libero. W minionym sezonie broniła barw Jokera Świecie, w którym rozegrała 22 spotkania ligowe.
Występowała w Pałacu Bydgoszcz, gdzie zadebiutowała w seniorskiej siatkówce w 2017 roku. Ma na koncie powołania do reprezentacji Polski.
Monika stworzy duet libero z Marią Stenzel.
Dołączam do mistrza Polski, więc ekscytacja jest naturalna. Jestem w takim miejscu kariery, w którym potrzebuję stabilizacji, pracy i rozwoju. Chemik wydaje się być gwarancją spełnienia tych potrzeb, dlatego cieszę się, że podpisałam kontrakt – mówi.
Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23:

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska
Atakujące: Jovana Brakocević-Canzian
Środkowe: Iga Wasilewska, Marta Pol
Rozgrywające: Lenka Oveckova
Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła

Czytaj dalej

Sport

Wkrótce Bieg Neptuna

24 lipca br. w Trzebieży odbędzie się VI edycja Biegu Neptuna oraz marszu Nordic Walking.

Opublikowane

w dniu

24 lipca 2022 r. w Trzebieży, oprócz walorów sportowych na uczestników czekać będą liczne wydarzeniaa towarzyszące:

– strefa VIP – dla uczestników, którzy brali udział w co najmniej 5 edycjach biegu w latach 2016-2022,

– niezapomniana zupa rybna i bułka ze śledziem,

– biegi i atrakcje dla dzieci,

– koszulka oraz medal dla zawodników,

– możliwość wygrania cennych nagród,

– „Wioska zdrowia Neptuna”,

– CHALLENGE RUN z atrakcyjnymi nagrodami.

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 8.00 – 10.00 uruchomienie biura zawodów

godz. 10.00 – 10.45 biegi dla dzieci

godz. 10.45 – 11.00 rozgrzewka dla uczestników marszu rekreacyjnego Nordic Walking

godz. 11.00 – 12.30 marsz rekreacyjny Nordic Walking – 5 km

godz. 12.15 – 12.30 rozgrzewka dla uczestników Biegu Głównego

godz. 12.30 – Bieg Główny – 5 km

godz. 13.30 – CHALLENGE RUN – wyłonienie uczestników w dniu imprezy

godz. 14.30 – Dekoracja i wręczanie nagród

Zapisy pod adresem: https://sport-time.com.pl/competitions/view?id=530

Więcej informacji: www.biegneptuna.pl

Czytaj dalej

Sport

Treningi siatkarskie z Marcinem Możdżonkiem w Szczecinie

W najbliższą niedzielę (10 lipca), Marcin Możdżonek zawita do Szczecina, żeby na świeżym powietrzu aktywizować ruchowo mieszkańców miasta w lesie. Dokładniej w urokliwej scenerii Puszczy Bukowej, gdzie odbędzie się jeden z czterech w Polsce, wyjątkowych Treningów Siatkarskich.

Opublikowane

w dniu

Multimedalista największych siatkarskich imprez oraz Nadleśnictwo Gryfino (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zapraszają na wyjątkowe wydarzenie łączące w sobie aktywność na świeżym powietrzu oraz proekologiczną edukację dzieci i młodzieży.
Na trening z Marcinem Możdżonkiem zapraszamy dzieci i młodzież od 9 do 14 roku życia, a na towarzyszące mu spotkanie z gwiazdami wszystkich, dla których sport jest wspaniałym sposobem na dobre samopoczucie i zdrowy tryb życia. Spotykamy się w dniu 10 lipca o godzinie 11.00 w Puszczy Bukowej  w sąsiedztwie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przy ulicy Skalistej 24 w Szczecinie – mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.
Rejestracja uczestników odbywa się do dnia 8 lipca b.r. – telefonicznie pod numerem telefonu: 91 416 20 71 (sekretariat Nadleśnictwa Gryfino czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00) lub mailowo pod adresem: gryfino@szczecin.lasy.gov.pl.

Las to doskonała przestrzeń do sportu i rekreacji, dlatego “Trening siatkarski z Marcinem Możdżonkiem w lesie” może okazać się nie tylko efektywnym i potrzebnym po pandemicznej przerwie wysiłkiem fizycznym, ale także ciekawym pomysłem na przerwanie naszej codziennej rutyny. Wykonywanie treningów w lesie umożliwia obcowanie z czystszym i wolnym od zanieczyszczeń powietrzem, co ma niesamowicie wartościowy wpływ na drogi oddechowe oraz wpływa na szybszą regenerację organizmu.

To przyjemne i pożyteczne połączenie razem z zestawem ćwiczeń opracowanym przez Marcina Możdżonka gwarantuje rewelacyjne efekty, dobrą zabawę i solidny zastrzyk endorfin. Przyjemność ze wspólnych ćwiczeń z Mistrzem Świata może być tym większa, bo nasz 242-krotny reprezentant Polski zaprosił do udziału w projekcie wyśmienitych sportowców, którzy będą mu asystowali podczas ćwiczeń.

Więcej informacji:

www.mozdzonek.euwww.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl i Marcin Możdżonek Official Profile

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie