Sport

Chemik Pokonuje Hutnika

W kolejnym meczu kontrolnym piłkarze Chemika pokonali na własnym boisku IV ligowy Hutnik Szczecin 4:1.

Opublikowane

w dniu

Mecz dla Chemików zaczął się fatalnie i po zaledwie 120 sekundach gry przegrywali z Hutnikiem 0:1. Błąd naszego bramkarza wykorzystał Krystian Mazurek. Na wyrównanie mimo kilku wcześniejszych okazji musieliśmy czekać aż do 35 minuty meczu. Wtedy to z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycję Szymona Kapelusza zagrał Borys Jałoszyński i zrobiło się po jeden. Po przerwie żółtozieloni zyskiwali z minuty na minutę coraz wyraźniejszą przewagę nad Hutnikami. Wreszcie w 64 minucie po zagraniu Mateusza Kowalczyka swoją drugą bramkę zdobył Szymon Kapelusz. W 79 minucie meczu było już 3:1 dla policzan. Faulowany w polu karnym był Jakub Sobecki i sędzia główny wskazał na wapno. Do piłki podszedł Andrzej Protasenko i pewnym uderzeniem pokonał golkipera Hutnika. Wynik spotkania na minutę przed końcem spotkania ustalił Mikołaj Midzio, który wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem gości. Następny mecz kontrolny drużyna Chemika rozegra już w środę. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Ina Goleniów. Początek meczu godz. 18:00.

Chemik: Brzozowski – Klimkowicz(70′ Jakubiak), Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Jakubiak(46′ Szewczykowski), Jóźwiak(46′ Kowalczyk M.), Bedliński(46′ Protasenko), Kapelusz(70′ Świder), Kąkol(46′ Midzio), Jałoszyński(46′ Sobecki), Vovchenko(46′ Kowalczyk D.)

Mistrzostwa Polski w łukach bloczkowych i barebow

W miniony weekend w Więcławicach k. Krakowa odbyły się Mistrzostwa Polski w łukach bloczkowych i barebow. W zawodach brało udział ponad 120 zawodników z całej Polski, w tym reprezentacja Akademii Łucznictwa i Sportów Strzeleckich Defmar Police.

w dniu

Wyniki polickich zawodników podczas tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów w łukach bloczkowych i barebow:

Drużyna barebow kobiet w składzie: Dominika Motyka, Justyna Cylejowska, Joanna Kryca, Ewa Drozdowska, pokonując wszystkie drużyny kobiet zdobyła Tytuł Drużynowego Mistrza Polski zdobiąc swoje szyje złotym medalem.

Drużyna barebow mężczyzn w składzie Przemysław Chmielewski, Jacek Mark, Krystian Kryca uległa w finale warszawskiemu klubowi i zdobyła tytuł drużynowego Wicemistrza Polski zdobywając srebrne medale.

W bratobójczym finale mikst wygrał zespół Dominika Motyka z partnerem pokonując klubową drużynę Jacka Mark i Justyne Cylejowską. Zdobywając kolejno tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski, tym samym przywożąc do Polic złoty i srebrny medal. Dodatkowo na 7 miejscu zakończył rywalizację mikst Przemysław Chmielewski i Ewa Drozdowska, a miejsce 8 wywalczył mikst w składzie Joanna i Krystian Krycowie.

Justyna Cylejowska pokonując swoje rywalki zdobyła tytuł II Wicemistrza Polski. Jacek Mark również uplasował się na trzecim miejscu zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski. Dominika Motyka zakończyła rywalizację na wysokim 5 miejscu, tuż za nią na miejscu 8 Ewa Drozdowska, a na miejscu 11 Joanna Kryca. Dodatkowo wśród mężczyzn 8 miejsce zajął Przemysław Chmielewski, a 16 miejsce Krystian Kryca. W łukach bloczkowych Tomasz Chmielewski pokonując w swojej kategorii 44 rywali, zakończył zmagania na bardzo wysokim 6 miejscu.

Tekst i Foto: Akademia Łucznictwa i Sportów Strzeleckich Defmar Police

Czytaj dalej

Sport

Świetny wynik pływaka z Polic

Sukces zawodnika IUKP WODNIK Police – Kacpra Czapli podczas 47. Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu „Roma 2021”.

w dniu

W dniach 06-11.07.2021 w Rzymie rozgrywane były 47. Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu. W imprezie bierze udział 565 zawodników i zawodniczek z 48 państw. Wśród nich znaleźli reprezentanci Wodnika Police: Kacper Czapla i trener Grzegorz Musztafaga.

Kacper Czapla (zawodnik IUKP Wodnik Police, uczeń trzeciej klasy liceum Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach) w finale Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu wywalczył znakomite siódme miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym (0:24,16).

Sport

Ferhat Akbas nie poprowadzi Chemika

Ferhat Akbas nie będzie trenerem Grupa Azoty Chemika Police w nowym sezonie Tauron Ligi. Turecki szkoleniowiec pracował w polickim zespole dwa lata. Na swoim koncie zapisał dwa mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski i Superpuchar.

w dniu

– To był naprawdę dobry czas. Gdyby ktoś przed startem pracy w Policach powiedział, że zdobędziemy 2-3 trofea, to tureckim zwyczajem targowałbym się o więcej. Do pięciu jednak na pewno bym nie wytargował. Dziękuję wszystkim siatkarkom, członkom sztabu i pracownikom za wspólnie spędzony czas. Udało nam się wygrać wszystko, co było do zdobycia w Polsce. Poczułem, że to dobry czas na zmianę otoczenia, kolejny etap trenerskiego życia – mówi.

Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy w ciągu najbliższych tygodni.