Chemik pokonał wielki Galatasaraay

[lead]Udanie rywalizację w europejskich pucharach rozpoczęły siatkarki Chemika Police. W pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu CEV pokonały Galatasaray Stambuł. Policzanki wygrały z tureckim zespołem 3:1, ale niewiele brakowało, by rywalki doprowadziły do tie-breaka. W czwartej partii długo prowadziły, ale ostatecznie po grze na przewagi musiały uznać wyższość polickiej drużyny.[/lead]

Ponad cztery tysiące widzów zgromadzonych w hali Netto obejrzało bardzo dobre spotkanie policzanek. Turczynki w swojej lidze zajmują czwarte miejsce, ale to klasowy zespół. Chemik poradził sobie z rywalkami nadspodziewanie łatwo. To Turczynki były przecież faworytkami tego spotkania. Bukmacherzy za każdą złotówkę postawioną na policzanki płacili powyżej dwóch złotych.

Chemik rozpoczął mecz bardzo odważnie i pewnie rozstrzygnął pierwszą partię na swoją korzyść. W drugiej odsłonie rolę się odwróciły. Turecki zespół pokazał klasę i udowodnił, że nie przez przypadek przez wiele lat należał do czołowych drużyn Ligi Mistrzyń. Okazało się jednak, że był to jednorazowy zryw ekipy ze Stambułu. Kolejne dwa sety należały do naszej drużyny. Emocji jednak nie brakowało. Najwięcej przeżywaliśmy ich w czwartej odsłonie, kiedy to Galatasaray prowadził 23:19 i 24:20. Wydawało się, że o losach meczu rozstrzygnie tie break. A jednak policzanki dwie piłki setowe i wygrały seta na przewagi.

Rewanż rozegrany zostanie 17 grudnia w Stambule.

Chemik Police – Galatasaray Stambuł 3:1 (25:20, 17:25, 25:19, 27:25)

Chemik: Truszkina (6), Kowalewska (1), Wasilewska (10), Salas (23), Mędrzyk (10), Silva (20), Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Grajber i Łukasik
Galatasaray: Vasilantonaki (13), Akin (1), Kalac (5), Onal (7), Belien (14), Rychliuk (27), Karadayi (libero) oraz Ericek, Cetin (2), Karagac i Yesilirmak