Sport

Chemik gromi Inę

W ostatnim meczu kontrolnym rozgrywanym w Policach chemicy pokonali Inę Goleniów 5:0.

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: Ariel Szydłowski
Reklama

Policzanie przez cały mecz dominowali nad drużyną z Goleniowa. Na prowadzenie żółtozieloni wyszli w 16 minucie spotkania. Mariusz Bedliński zagrał do niepilnowanego Mikołaja Midzio, a ten pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce Goleniowa.

W 24 minucie było już 2:0 dla naszej drużyny. Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Mateusza Kowalczyka, bramkę ponownie zdobył Mikołaj Midzio. Do końca pierwszych 45 minut gry mimo kilku okazji dla Chemika wynik nie uległ już zmianie. Po wznowieniu, w 64 minucie meczu na 3:0 podwyższył Szymon Kapelusz. Wykorzystał on dokładne podanie z głębi pola Mateusza Kowalczyka, wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Adriana Hengera. Do końca meczu żółtozieloni zdobyli jeszcze dwie bramki a ich autorem był ponownie Szymon Kapelusz. Kapel pokonał bramkarza gości w 74 i 78, po podaniach Daniela Kowalczyka i Kuby Świdra. Przed rozpoczęciem sezonu nasza drużyna rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny. W najbliższą sobotę zagra na wyjeździe z drugoligowymi Błękitnymi Stargard.

Chemik: Brzozowski – Klimkowicz(46′ Jakubiak), Wiejkuć(70′ Świder), Odlanicki-Poczobut, Szewczykowski(46′ Kołat), Midzio(46′ Kapelusz), Kowalczyk, Bedliński, Jałoszyński(46′ Peda), Sobecki(46′ Kąkol), Vovchenko(65′ Kowalczyk D.)

Bramki:

1:0 – 16 min Mikołaj Midzio
2:0 – 24 min Mikołaj Midzio
3:0 – 64 min Szymon Kapelusz
4:0 – 74 min Szymon Kapelusz
5:0 – 78 min Szymon Kapelusz

Reklama

Sport

Jacek Nawrocki trenerem Chemika

Jacek Nawrocki nowym trenerem Grupa Azoty Chemika Police.

Opublikowane

w dniu

Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, ma 56 lat i duże doświadczenie trenerskie. W ostatnich sezonach prowadził seniorską reprezentację Polski. Wcześniej pracował m.in. w Skrze Bełchatów i Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Zaczynam nowe wyzwanie. Wyzwaniem jest podjęcie pracy w mistrzu Polski, ale i zdobycie kredytu zaufania kibiców, którzy nie są do mnie przekonani. Najważniejsze są dla mnie dobre relacje z ludźmi, z którymi będę miał kontakt na co dzień – siatkarki, sztab szkoleniowy, pracownicy klubu. Skupiam się na tym, co mamy do zrobienia, co jest przed nami. Ostatnie tygodnie były trudne. W końcu jestem na miejscu i chcę skupić się na czymś, czego ostatnimi laty mi brakowało, czyli codziennej, klubowej pracy – mówi Nawrocki.

Do największych sukcesów trenera należą dwa złote medale męskiej ekstraklasy, srebro i brąz Ligi Mistrzów oraz dwa srebra i brąz klubowych mistrzostw świata. Z kadrą Polski zdobył srebrny medal igrzysk europejskich i czwarte miejsce w mistrzostwach Europy.

Na stanowisku trenera zastąpi Ferhata Akbasa, który prowadził Chemik w ostatnich dwóch sezonach.

Jacek to bardzo doświadczony szkoleniowiec. Od wielu lat jest w środowisku siatkówki na najwyższym poziomie. Prowadził zespoły męskie, zebrał również masę doświadczenia w pracy z reprezentacją Polski. Wierzę, że przekuje to wszystko w dobre i rozsądne prowadzenie Chemika do walki o cele, które wyznaczyliśmy – mówi Paweł Frankowski, prezes mistrzyń Polski.

Czytaj dalej

Sport

Mistrzostwa Polski w łukach bloczkowych i barebow

W miniony weekend w Więcławicach k. Krakowa odbyły się Mistrzostwa Polski w łukach bloczkowych i barebow. W zawodach brało udział ponad 120 zawodników z całej Polski, w tym reprezentacja Akademii Łucznictwa i Sportów Strzeleckich Defmar Police.

Opublikowane

w dniu

Wyniki polickich zawodników podczas tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów w łukach bloczkowych i barebow:

Drużyna barebow kobiet w składzie: Dominika Motyka, Justyna Cylejowska, Joanna Kryca, Ewa Drozdowska, pokonując wszystkie drużyny kobiet zdobyła Tytuł Drużynowego Mistrza Polski zdobiąc swoje szyje złotym medalem.

Drużyna barebow mężczyzn w składzie Przemysław Chmielewski, Jacek Mark, Krystian Kryca uległa w finale warszawskiemu klubowi i zdobyła tytuł drużynowego Wicemistrza Polski zdobywając srebrne medale.

W bratobójczym finale mikst wygrał zespół Dominika Motyka z partnerem pokonując klubową drużynę Jacka Mark i Justyne Cylejowską. Zdobywając kolejno tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski, tym samym przywożąc do Polic złoty i srebrny medal. Dodatkowo na 7 miejscu zakończył rywalizację mikst Przemysław Chmielewski i Ewa Drozdowska, a miejsce 8 wywalczył mikst w składzie Joanna i Krystian Krycowie.

Justyna Cylejowska pokonując swoje rywalki zdobyła tytuł II Wicemistrza Polski. Jacek Mark również uplasował się na trzecim miejscu zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski. Dominika Motyka zakończyła rywalizację na wysokim 5 miejscu, tuż za nią na miejscu 8 Ewa Drozdowska, a na miejscu 11 Joanna Kryca. Dodatkowo wśród mężczyzn 8 miejsce zajął Przemysław Chmielewski, a 16 miejsce Krystian Kryca. W łukach bloczkowych Tomasz Chmielewski pokonując w swojej kategorii 44 rywali, zakończył zmagania na bardzo wysokim 6 miejscu.

Tekst i Foto: Akademia Łucznictwa i Sportów Strzeleckich Defmar Police

Czytaj dalej

Sport

Świetny wynik pływaka z Polic

Sukces zawodnika IUKP WODNIK Police – Kacpra Czapli podczas 47. Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu „Roma 2021”.

Opublikowane

w dniu

W dniach 06-11.07.2021 w Rzymie rozgrywane były 47. Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu. W imprezie bierze udział 565 zawodników i zawodniczek z 48 państw. Wśród nich znaleźli reprezentanci Wodnika Police: Kacper Czapla i trener Grzegorz Musztafaga. 

Kacper Czapla (zawodnik IUKP Wodnik Police, uczeń trzeciej klasy liceum Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach) w finale Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu wywalczył znakomite siódme miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym (0:24,16). 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie