Chemik gra dalej

[lead]W meczu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu piłkarze Chemika pokonali na wyjeździe Piast Chociwel 2:1.[/lead]

Chemicy już w 3 minucie meczu wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Mateusza Kowalczyka z rzutu wolnego wykorzystał Szymon Kapelusz, który strzałem głową pokonał Marka Ufnala.

W 26 minucie było już 2:0 dla Chemików. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Kapelusz. Tym razem piłkę dogrywał Oskar Klimkowicz. Po tak mocnym otwarciu ze strony Chemika wydawało się, że awans do dalszych gier jest już w kieszeni. Tymczasem tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu gospodarze za sprawą Damiana Żaby zdobyli bramkę kontaktową.

Po przerwie żółtozieloni próbowali zdobyć kolejne bramki jednak albo na drodze stał golkiper gospodarzy. W innych przypadkach policzanie trafiali w słupek bądź poprzeczkę.

Mecz z Piastem był ostatnim tegorocznym spotkaniem policzan. Teraz naszą drużynę czeka okres roztrenowania, a od 13 grudnia do 7 stycznia będą przebywać na świątecznych urlopach.

Piast – Chemik 1:2 (1:2)

Bramki: Żaba 45 – Kapelusz 3, 26

Chemik: Brzozowski – Klimkowicz, Wiejkuć, Odlanicki-Poczobut, Szewczykowski, Kowalczyk (70 Moroza), Jóźwiak, Bedliński, Jałoszyński (46 Sobecki), Peda(80 Kąkol), Kapelusz

[signature]Foto: Ariel Szydłowski