Gmina Dobra

Budowa oświetlenia ulicznego w Gminie Dobra

Oświetlenie w Gminie Dobra jest realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa oświetlenia w Gminie Dobra oraz wykonanie przejść dla pieszych w Mierzynie” oraz zadania pn.:„Oświetlenie dróg gminnych z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych”. Gmina stara się realizować oświetlenie wg składanych wniosków mieszkańców oraz posiadanych środków finansowych na dany rok.

Opublikowane

w dniu

W pierwszej kolejności realizowane są inwestycje, na które Gmina posiada już wykonaną dokumentację budowlaną oraz stosowne zgody w postaci zgłoszeń prac budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę w przypadku oświetlenia solarnego, lub pozwoleń na budowę w przypadku oświetlenia elektrycznego.

Wnioski wpisywane są do rejestru, z którego co roku realizowane są projekty, a następnie roboty budowlane polegające na budowie oświetlenia elektrycznego ulicznego oraz solarnego.

W pierwszej kolejności brane pod uwagę są drogi publiczne, następnie pozostałe drogi i ulice położone w Gminie Dobra. Mieszkańcy we wnioskach niejednokrotnie sami wskazują rodzaj oświetlenia.

Realizując zadanie: „Budowa oświetlenia w Gminie Dobra oraz wykonanie przejść dla pieszych w Mierzynie”, w drodze zamówienia publicznego, Gmina wyłoniła dwóch Wykonawców, z którymi podpisano umowy na wykonanie robót budowlanych polegających na budowie sieci oświetlenia ulicznego elektrycznego typu LED na ulicach w Gminie Dobra.

I umowa obejmuje ulice:

 • W Dobrej na dz. Nr 311/39, 211/1, 1481, 1195, 866/4, 371, – ul. Dereszowa, obręb Dobra, gm. Dobra,
 • W Dobrej na dz. Nr 45/20, 44/20, (ul. Nagietkowa), Nr 216/3 (ul. Graniczna) obręb Dobra, gm. Dobra,
 • W Dobrej na dz. Nr 862/6 (ul. Rudawki) 862/5, 213/1, (ul. Ułańska), obręb Dobra, gm. Dobra,
 • W Buku na dz. Nr 29, obręb Buk, gm. Dobra,
 • W Grzepnicy na dz. Nr 39, 34, 53, 45/1, 91, 856/11 obręb Grzepnica, gm. Dobra,W Dobrej na dz. Nr 685, 725 (ul. Oliwkowa), obręb Dobra, gm. Dobra.

Wykonawcą prac jest Firma Handlowo-Usługowa Marek Grzegorzewski, Rydzyna 64-130, Tworzanice 15

 II umowa obejmuje ulice:

 • W Dołujach na dz. Nr 156, 181 – ul. Żubrza, obręb Dołuje, oraz na działkach Nr 18, 26, 25, 7/73, 7/74 położonych w Kościnie, obręb Kościno, gm. Dobra,
 • W Wołczkowie na dz. Nr 488 (ul. Słoneczna), Nr 561 (ul. Zimowa), obręb Wołczkowo, oraz na działkach Nr 71/1 (ul. Słoneczna) Nr 71/3, 34/14, 66/91 (ul. Górna) w Bezrzeczu, obręb Bezrzecze, gm. Dobra,
 • W Bezrzeczu na dz. Nr 43/2, 71/3, 66/110, 66/113, 656/340 (ul. Cynamonowa), obręb Bezrzecze, gm. Dobra,
 • W Dołujach na dz. Nr 220/33, (ul. Perkoza), 221, 286 (ul. Łosiowa), obręb Dołuje, gm. Dobra,
 • W Wołczkowie na dz. Nr 253 (ul. Szarotki), Nr 249 (ul. Lipowa) obręb Wołczkowo, gm. Dobra,

Wykonawcą prac jest Zakład Projektowania i Wykonawstwa Instalacji Elektrycznych inż. Jerzy Mingałło posiadający swoją siedzibę w Gorzowie Wielkopolskim, przy ul. Lipowej 9.

Planowany termin realizacji przedmiotu zamówienia: 30 maja 2021 roku.

Ponadto trwają kolejne prace projektowe zmierzające do uzyskania dokumentów formalno-prawnych umożliwiających realizację oświetlenia elektrycznego na ulicach:

 • Prostopadła – Mierzyn
 • Berberysowa/Kminkowa – Bezrzecze
 • Przejście dla pieszych przy ul. Perłowej – Bezrzecze
 • Sójki – Kościno (do dz. 145)
 • Promienista – Mierzyn
 • Migdałowa – Dobra
 • Szczecińska (5h) sięgacz – Dobra
 • Ozdobna – Mierzyn
 • Osiedle Leśne (od nr 41-43) – Bezrzecze

Zakończenie prac projektowych przewiduje się na III kwartał 2020 roku.

Reklama

Gmina Dobra

Drugą turę wyborów w Gminie Dobra rozstrzygną Zagrodzka i Napiwodzka

Żaden z kandydatów na stanowisko wójta DObrej nie uzyskał bezwzględnej większości głosów, co oznacza konieczność przeprowadzenia drugiej tury wyborów. Najwięcej poparcia w pierwszej turze zdobyła Magdalena Zagrodzka, która otrzymała 4 781 głosów. Drugą pozycję zajęła Joanna Napiwodzka z Koalicji Obywatelskiej, z wynikiem 2 203 głosów. To właśnie te dwie kandydatki zmierzą się w walce o fotel wójta Gminy Dobra w najbliższym czasie.

Opublikowane

w dniu

Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Śliwiński, który był popierany przez dotychczasową wójt Teresę Derę. Jego kandydaturę poparło 1 933 wyborców. Waldemar Kitlas, z wynikiem 1 675 głosów, zajął czwartą pozycję. Lista kandydatów zamyka Bogusław Kozioł z wynikiem 914 głosów. Mieszkańcy Gminy Dobra po raz kolejny będą mieli okazję wybrać wójta w drugiej turze wyborów. Data drugiej tury zostanie podana przez komisję w najbliższym czasie.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

KITLAS zamierza wprowadzić KOROZ – Co to jest?

Waldemar Kitlas kandydat na wójta gminy Dobra zamierza wprowadzić w przypadku zwycięstwa w wyborach samorządowych system KOROZ (Kontenerowy Organiczny Recykling Odpadów Zielonych). Jak twierdzi kandydat na wójta KOROZ przyczyni się do redukcji opłat za odpady komunalne aż do 30% oraz będzie możliwość oddawania odpadów zielonych w nieograniczonej ilości.

Opublikowane

w dniu

Zainwestujemy Wasze podatki w KOROZ (Kontenerowy Organiczny Recykling Odpadów Zielonych) i przez lata będziecie korzystać z tej inwestycji, płacąc za śmieci dużo mniej oraz oddając odpad zielony za przysłowiową złotówkę – pisze na stronie kitlas.pl/koroz kandydat na wójta

Waldemar Kitlas zamieścił na swojej stronie internetowej dokładny opis przedsięwzięcia i biznesplan. Z powyższego wynika, że nie jest to tylko obietnica wyborcza, ale dokładnie przemyślany plan działania w przyszłości.

KOROZ to nic innego jak znana już i sprawdzona technologia przetwarzania odpadów zielonych, które to stanowią w gminie Dobra aż 30% kosztów utylizacji odpadów komunalnych to jest 3 miliony 750 tyś złotych. Utylizacja odpadów w własnym zakresie, jak twierdzi Waldemar Kitlas przyczyni się do znacznych oszczędności, które chce przekazać bezpośrednio mieszkańcom. Przetwarzaniem odpadów zielonych ma zająć się Samorządowy Zakład Komunalny (jednostka budżetowa), a inwestycja w bioreaktory do przetwarzania odpadu zielonego wyniesie około 6 milionów złotych.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Dobra: Rusza nabór przedstawicieli do Zespołu ds. budżetu obywatelskiego na rok 2025

Opublikowane

w dniu

Nabór przeprowadzony zostanie w dniach 26.03.2024 – 19.04.2024 r. do godz. 15:00

Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do 19.04.2024 r., na załączonym formularzu. Formularz dostępny jest także w siedzibie Urzędu Gminy.

Zgłoszenia przyjmowane będą:

 • w sekretariacie Urzędu Gminy Dobra przy ulicy Szczecińskiej 16a lub
 • w formie elektronicznej na adres: gmina@dobraszczecinska.pl

Nabór przeprowadzony zostanie wśród grup:

 • mieszkańcy gminy;
 • członkowie organizacji pozarządowej

O przynależności do poszczególnej grupy decyduje kandydat poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola na formularzu.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 91 441 05 41.

Zapraszamy do aktywnego udziału w rozwoju naszej Gminy.

Zarządzenie Nr 54/2024 Wójta Gminy Dobra z dnia 25 marca 2024 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących naboru członków Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego na rok 2025 >> pobierz (pdf)

Formularz zgłoszeniowy >> pobierz (pdf) | pobierz (doc)

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie