Gmina Dobra

Budowa oświetlenia ulicznego w Gminie Dobra

Oświetlenie w Gminie Dobra jest realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa oświetlenia w Gminie Dobra oraz wykonanie przejść dla pieszych w Mierzynie” oraz zadania pn.:„Oświetlenie dróg gminnych z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych”. Gmina stara się realizować oświetlenie wg składanych wniosków mieszkańców oraz posiadanych środków finansowych na dany rok.

Opublikowane

w dniu

W pierwszej kolejności realizowane są inwestycje, na które Gmina posiada już wykonaną dokumentację budowlaną oraz stosowne zgody w postaci zgłoszeń prac budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę w przypadku oświetlenia solarnego, lub pozwoleń na budowę w przypadku oświetlenia elektrycznego.

Wnioski wpisywane są do rejestru, z którego co roku realizowane są projekty, a następnie roboty budowlane polegające na budowie oświetlenia elektrycznego ulicznego oraz solarnego.

W pierwszej kolejności brane pod uwagę są drogi publiczne, następnie pozostałe drogi i ulice położone w Gminie Dobra. Mieszkańcy we wnioskach niejednokrotnie sami wskazują rodzaj oświetlenia.

Realizując zadanie: „Budowa oświetlenia w Gminie Dobra oraz wykonanie przejść dla pieszych w Mierzynie”, w drodze zamówienia publicznego, Gmina wyłoniła dwóch Wykonawców, z którymi podpisano umowy na wykonanie robót budowlanych polegających na budowie sieci oświetlenia ulicznego elektrycznego typu LED na ulicach w Gminie Dobra.

I umowa obejmuje ulice:

 • W Dobrej na dz. Nr 311/39, 211/1, 1481, 1195, 866/4, 371, – ul. Dereszowa, obręb Dobra, gm. Dobra,
 • W Dobrej na dz. Nr 45/20, 44/20, (ul. Nagietkowa), Nr 216/3 (ul. Graniczna) obręb Dobra, gm. Dobra,
 • W Dobrej na dz. Nr 862/6 (ul. Rudawki) 862/5, 213/1, (ul. Ułańska), obręb Dobra, gm. Dobra,
 • W Buku na dz. Nr 29, obręb Buk, gm. Dobra,
 • W Grzepnicy na dz. Nr 39, 34, 53, 45/1, 91, 856/11 obręb Grzepnica, gm. Dobra,W Dobrej na dz. Nr 685, 725 (ul. Oliwkowa), obręb Dobra, gm. Dobra.

Wykonawcą prac jest Firma Handlowo-Usługowa Marek Grzegorzewski, Rydzyna 64-130, Tworzanice 15

 II umowa obejmuje ulice:

 • W Dołujach na dz. Nr 156, 181 – ul. Żubrza, obręb Dołuje, oraz na działkach Nr 18, 26, 25, 7/73, 7/74 położonych w Kościnie, obręb Kościno, gm. Dobra,
 • W Wołczkowie na dz. Nr 488 (ul. Słoneczna), Nr 561 (ul. Zimowa), obręb Wołczkowo, oraz na działkach Nr 71/1 (ul. Słoneczna) Nr 71/3, 34/14, 66/91 (ul. Górna) w Bezrzeczu, obręb Bezrzecze, gm. Dobra,
 • W Bezrzeczu na dz. Nr 43/2, 71/3, 66/110, 66/113, 656/340 (ul. Cynamonowa), obręb Bezrzecze, gm. Dobra,
 • W Dołujach na dz. Nr 220/33, (ul. Perkoza), 221, 286 (ul. Łosiowa), obręb Dołuje, gm. Dobra,
 • W Wołczkowie na dz. Nr 253 (ul. Szarotki), Nr 249 (ul. Lipowa) obręb Wołczkowo, gm. Dobra,

Wykonawcą prac jest Zakład Projektowania i Wykonawstwa Instalacji Elektrycznych inż. Jerzy Mingałło posiadający swoją siedzibę w Gorzowie Wielkopolskim, przy ul. Lipowej 9.

Planowany termin realizacji przedmiotu zamówienia: 30 maja 2021 roku.

Ponadto trwają kolejne prace projektowe zmierzające do uzyskania dokumentów formalno-prawnych umożliwiających realizację oświetlenia elektrycznego na ulicach:

 • Prostopadła – Mierzyn
 • Berberysowa/Kminkowa – Bezrzecze
 • Przejście dla pieszych przy ul. Perłowej – Bezrzecze
 • Sójki – Kościno (do dz. 145)
 • Promienista – Mierzyn
 • Migdałowa – Dobra
 • Szczecińska (5h) sięgacz – Dobra
 • Ozdobna – Mierzyn
 • Osiedle Leśne (od nr 41-43) – Bezrzecze

Zakończenie prac projektowych przewiduje się na III kwartał 2020 roku.

Reklama

Gmina Dobra

Mierzyński Wór Przygód – Dzień Dziecka

W najbliższą niedzielę 28.maja br w godz od 12.00 do15.00 Teren Rekreacyjno – Sportowy Mierzynianka ul Nasienna 20 serdecznie zapraszamy Was z rodzicami na „Mierzyński Wór Przygód – Dzień Dziecka”.

Opublikowane

w dniu

W programie: dziecięca strefa radości, Militaria, warsztaty robienia naturalnych lizaków, skakańce, dmuchańce, bańki mydlane, pokazy, gry, zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami, wata cukrowa, popcorn i wiele innych niespodzianek.
Projekt jest realizowany z Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Polsko – Ukraiński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

27.05.2023 (sobota) w Mierzynie odbędzie się Polsko – Ukraiński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy, na który serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze mieszkańców Mierzyna, rodzin z Ukrainy , Szczecina oraz innych miejscowości Pomorza Zachodniego niezależne od wieku. Trasa rajdu liczy ok. 10 km i prowadzi z terenu rekreacyjnego- sportowego „Mierzynianka” do patio CH Ster.

Opublikowane

w dniu

Tempo jazdy będzie bardzo rekreacyjne (10 km/godz.), aby najstarsi i najmłodsi uczestnicy nie mieli problemu z pokonaniem trasy. Dzieci w rajdzie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką swoich opiekunów. Pamiętajcie też o zabraniu kasków co znacznie zwiększy Wasze bezpieczeństwo.
Miejsce zbiórki to – Teren Sportowo – Rekreacyjny „Mierzynianka” w Mierzynie godz 9:30
Rozpoczęcie Rajdu godz.10:00.
Zakończenie planowane jest na terenie patio Centrum Handlowe Ster ul. Ku Słońcu 67, gdzie na uczestników wydarzenia będą czekały medale okolicznościowe kamizelki dla dorosłych i dzieci, elementów odblaskowych , poczęstunek, konkursy z nagrodami i mnóstwo niespodzianek o których dowiecie się już niebawem.

————————————————————————————————————————————————
Щиро запрошуємо родини з України на польсько-український велопробіг поколінь
Дата проведення мітингу: 27 травня 2023 року
Час збору: 9:30
Початок:10:00 Спортивно-відпочинкова зона Mierzynanka в Межині, вул.Насенна 20
Кінець зльоту: торговий центр Ster, вулиця Ku Sloncu 67, де заплановано багато атракціонів, включно з нагородженням медалями. світловідбиваючі жилети, частування 🥇🥇🏵☀️💥
Rajd organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn,które pozyskało środki z Program Społecznik 2022-2024 „Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”

Czytaj dalej

Gmina Dobra

9. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy

Rozpoczęły się zapisy na 9. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 17 czerwca 2023 roku. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy Centrum Handlowym „Ster” i organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra oraz mieszkańcami gminy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji uczestnictwa.

Opublikowane

w dniu

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie (około 10 km/h) pokonają dystans 15 kilometrów jadąc uroczymi ulicami Mierzyna i podziwiając najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak, który jest symbolem Mierzyna). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Rowerzyści zgromadzą się na Terenie Sportowo – Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie. Na starcie rajdu rowerzyści otrzymają odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe.

Organizatorzy przygotowali duży zapas wody, aby uczestnicy rajdu mieli możliwość uzupełnienia swoich bidonów podczas przejazdu przez Mierzyn. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale przedstawiające wiatrak koźlak z XIX wieku, który jest symbolem Mierzyna, a Centrum Handlowe Ster przygotuje poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje). Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzą szkolenie i konkursy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci i młodzieży, a policjanci z komisariatu Szczecin – Pogodno będą znakowali chętnym rowery. Policjanci przekażą dzieciom odblaskowe akcesoria poprawiające ich bezpieczeństwo oraz materiały edukacyjne.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich rajdów przykłada ogromną wagę do edukacji dzieci i dorosłych w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzą konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wydarzenie adresowane jest do całych rodzin, w tym najmłodszych dzieci, które są w stanie w tempie około 10km/h pokonać dystans 15 kilometrów. Uczestnictwo dzieci dozwolone WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Organizatorzy przypominają, że na gryfusowych wydarzeniach wymagana jest jazda w kaskach zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Bezpieczeństwo uczestników rajdu jest priorytetem.

Na organizację rajdu Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra pozyskała dotację z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia będzie Grupa Gezet, która udostępni organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Sponsorem wydarzenia jest także firma Demant, która od wielu lat wspiera rajdy rodzinne oraz wydarzenia kulturalne organizowane na terenie Gminy Dobra. Organizatorzy gorąco dziękują samorządom oraz firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Zapisy na rajd prowadzi portal Mierzyn.pl na stronie www.mierzyn.pl/gryfus

Link do trasy rajdu: https://www.komoot.com/pl-pl/tour/1113866533?ref=wtd

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie