Gmina Kołbaskowo

Budowa drogi Będargowo – Rajkowo

Gmina Kołbaskowo planuje wybudować nową drogę Będargowo – Rajkowo.

Opublikowane

w dniu

– Projektujemy drogę Będargowo – Rajkowo, ponieważ chcemy rozprowadzić ruch aut w stronę Szczecina. Mieszkańcy Warzymic, Przecławia, Będargowa i Karwowa, a także zachodniej części naszej gminy: Barnisławia, Bobolina, Smolęcina, Warnika, również Stobna, będą mieli możliwość dotarcia do Szczecina pomijając drogę krajową nr 13

– mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Planowana inwestycja zakłada budowę nowej jednojezdniowej, dwupasmowej drogi gminnej o długości około 2,25 km długości, szerokości 7 m, wraz z infrastrukturą towarzysząca, składającej się z dwóch odcinków; pierwszego o długości 0,45 m od drogi powiatowej Będargowo – Stobno do węzła „Będargowo” na planowanego Zachodniej Obwodnicy Szczecina, i drugi o długości 1,8 km z Będargowa do Rajkowa. Włączenie projektowanej drogi do dróg powiatowych ma nastąpić w formie małych rond.

Zadanie pod nazwą „Budowa drogi – łącznika pomiędzy drogami powiatowymi 3920Z na odcinku Będargowo – Stobno a 3926Z na odcinku Rajkowo – Ostoja” jest obecnie w fazie projektowania. Inwestycja posiada już decyzję środowiskową. Wniosek o jej wydanie do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska Wójt Gminy Kołbaskowo złożył 13 maja 2019 roku. Odpowiedź RDOŚ wpłynęła 25 października 2019 roku.

Na mapie:
– czerwony – planowana droga Będargowo – Rajkowo
– pomarańczowy – planowana obwodnica Ostoi
– jasny pomarańczowy przerywany – planowana Zachodnia Obwodnica Szczecina

Reklama

Gmina Kołbaskowo

Start projektu „Włączamy Kulturę” w Kołbaskowie

W ubiegły weekend zainaugurowano projekt „Włączamy Kulturę”, który rozpoczął się od warsztatów ilustracyjnych prowadzonych przez Olgę Tabińską. Pierwsze sesje odbyły się w świetlicach wiejskich Stobna i Kurowa, ciesząc się uznaniem uczestników.

Opublikowane

w dniu

„Włączamy Kulturę” to przedsięwzięcie mające na celu wzrost zaangażowania społecznego w dziedzinie sztuki oraz dostarczenie mieszkańcom powiatu platformy do wyrażania siebie poprzez różnorodne formy twórczości. Projekt oferuje bezpłatne warsztaty, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, których kompetencje i umiejętności są solidnym oparciem dla aspirujących artystów.

Następne spotkanie w ramach programu zaplanowano już na najbliższą sobotę – będzie to plener malarske w malowniczym Kamieńcu. Organizatorzy zachęcają wszystkich interesujących się sztuką, niezależnie od poziomu zaawansowania, do uczestnictwa w tym spotkaniu.

Realizacja projektu „Włączamy Kulturę” to pozytywny krok ku budowaniu silniejszej, kreatywnej i dynamicznej społeczności lokalnej, co przekłada się na większe uświadomienie kulturalne oraz zwiększenie dostępności sztuki w regionie polickim.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Siadło Dolne zaprasza na festyn „Witaj Lato”!

Siadło Dolne, malownicza miejscowość położona w powiecie goleniowskim, już w najbliższą sobotę stanie się areną kolorowego festynu „Witaj Lato”. Wydarzenie to, mające na celu powitanie najcieplejszej pory roku, rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa aż do godziny 21:00, oferując mieszkańcom oraz odwiedzającym mnóstwo atrakcji.

Opublikowane

w dniu

Zaplanowano szereg aktywności zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych uczestników. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny, gry i zabawy plenerowe, warsztaty kreatywne oraz występy lokalnych artystów. Dodatkowym atutem wydarzenia jest bezpłatny wstęp, co jest znaczącym ułatwieniem dla rodzin i osób chcących wziąć udział w festynie.

Finansowanie festynu „Witaj Lato” pochodzi z Budżetu Obywatelskiego Gminy Kołbaskowo, co świadczy o mocnym zaangażowaniu społeczności lokalnej w organizację wydarzeń integrujących mieszkańców. W ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na wydatkowanie środków publicznych na konkretne inicjatywy, co spotyka się z pozytywnym odbiorem i aktywnym udziałem społeczności.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców i gości powiatu goleniowskiego do wzięcia udziału w tej radosnej inauguracji lata i wspólnego świętowania w Siadle Dolnym.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Do 24 czerwca można składać wnioski do Planu Ogólnego Gminy Kołbaskowo

Mieszkańcy Gminy Kołbaskowo mają czas do 24 czerwca 2024 roku na składanie wniosków do Planu Ogólnego Gminy. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 13 listopada 2023 roku (Dz. U. z 2023 r. poz. 2509), formularze wnioskowe są dostępne do pobrania na oficjalnej stronie internetowej gminy w zakładce Zagospodarowanie, jak również na portalu rządowym gov.pl. Formularze można również otrzymać w siedzibie Urzędu Gminy Kołbaskowo.

Opublikowane

w dniu

Wnioski do planu ogólnego mogą dotyczyć uchwalenia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub zmiany już istniejącego planu. Każdy zainteresowany mieszkaniec może wpłynąć na przyszłe zagospodarowanie przestrzenne terenu gminy, zgłaszając swoje uwagi i propozycje. Wnioski należy składać bezpośrednio do Wójta Gminy Kołbaskowo, korzystając z dostępnych adresów elektronicznych ePUAP i e-mail lub składając je osobiście w urzędzie, znajdującym się pod adresem: Kołbaskowo 106, 72-001 Kołbaskowo.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie