Gmina Nowe Warpno

Brzózki – Mała Wieś, Wielka Siła

Mieszkańcy wsi Brzózki, pomimo obecnej sytuacji, nie załamują rąk. Jeszcze przed zaostrzeniem rygorów w zakresie poruszania się zadbano o wystrój świąteczny wsi. Wystawiono ozdoby, zasadzono kwiaty w przestrzeni publicznej – oczywiście pojedynczo i z zachowaniem warunków bezpieczeństwa – wszystko po to, żeby choć trochę wprowadzić namiastkę normalności w tej nowej rzeczywistości.

Opublikowane

w dniu

Sołtys wsi oferuje pomoc osobom starszym poprzez dowiezienie zakupów, lekarstw. Poza tym z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej, we współpracy z Urzędem Gminy Nowe Warpno, ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci „HIGIENA A KORONAWIRUS”.

Koło Gospodyń Wiejskich BRZÓZKI szyje mieszkańcom Sołectwa Brzózki maseczki ochronne. Oprócz szycia KGW BRZÓZKI prowadziło sprzedaż oraz aukcje rękodzieła o tematyce wielkanocnej.

W zakończonej licytacji vouchera na tort, który został podarowany przez #TAŃCZACAZWYPIEKAMI , uzyskano 2 900zł! Licytująca Rada Sołecka wraz z Sołtysem oraz pozostali uczestnicy licytacji , po połączeniu sił, zgodnie zadecydowali, że tort będzie przekazany dla służby medycznej ze szpitala zakaźnego jako wyraz wdzięczności i wsparcia.

Cały dochód z ww działalności w kwocie 3.500 zł został podarowany Szpitalowi przy ul. Arkońskiej 4 w Szczecinie. Wszystkim działaniom przyświeca hasło: RAZEM Z WAMI POMAGAMY INNYM!

W dniu 09.04.2020r. niepowtarzalny tort trafił do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego oraz Oddziału Zakaźnego. Do tortu KGW BRZÓZKI dołączyło list z podziękowaniem oraz mały wielkanocny upominek. Oprócz tortu dostarczono również ciasta dla Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej wraz z małym upominkiem oraz dla Oddziału SOR.

Źródło: nowewarpno.pl

Gmina Nowe Warpno

OSP Nowe Warpno zaprasza na zajęcia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Jeśli chcesz zostać strażakiem, dzięki OSP Nowe Warpno to możliwe! Strażacy z Nowego Warpna zapraszają młodzież w wieku od 11 lat z całej gminy do udziału w zajęciach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Szczegóły na załączonym plakacie

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Sprzęt medyczny dla OSP Trzebież

Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba przekazał Prezesowi OSP Trzebież Grzegorzowi Miśkiw nowo zakupiony sprzęt medyczny, który będzie stanowił wyposażenie ambulansu. Przekazano – unieruchomienie pediatryczne Pedi Pac 78, Pompę infuzyjną Medima s/DSA2, SSAK OB 1000 z akcesoriami.

Opublikowane

w dniu

Jednostka OSP Trzebież jest dysponowana w systemie ratownictwa również do przypadków medycznych na terenie Gminy Nowe Warpno. Jest to bardzo istotne wsparcie i pomoc w ochronie życia i zdrowia naszych mieszkańców, czym wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Od owieczki do niteczki. Obróbka wełny dla dzieci

Słowiański Park Historyczny w Podgrodziu zaprasza  na 2 edycję warsztatów dla dzieci i młodzieży „Od owieczki do niteczki”. Podczas warsztatów przybliżony będzie temat obróbki wełny i lnu z wykorzystaniem metod używanych we wczesnym średniowieczu.

Opublikowane

w dniu

25.07.2022 r. (poniedziałek)
14:00-17:00
Przybliżenie tematu obróbki wełny: od gręplowania i czesania, do przędzenia wełny z wykorzystaniem starych metod. Nauka wykonywania krajek na bardkach i tabliczkach. Wykorzystanie replik takich sprzętów jak kądziel, przęślica, wrzeciono.
Zdrowy poczęstunek oraz zabawa i gry na powietrzu w przerwie.
W razie niepogody dawne gry planszowe.
26.07.2022 r. (wtorek)
14:00-17:00
Zapoznanie uczestników z różnymi formami tkackimi: m.in. nauka tkania na krosnach, zabawy wełną czesankową, filcowanie, motanie. Uczestnicy wykonają samodzielnie ozdoby z przędzy na lucecie.
miejsce:
Słowiański Park Historyczny PODGRODZIE
ul. Podgrodzie 99, 72-022 Nowe Warpno
Zapisy: do 22.07.2022 r.
Zgłoszenie uczestnictwa prosimy wysyłać na adres email:
fundacja.knieja@gmail.com lub tel. 781 590 151
(Imię i nazwisko uczestnika)
UDZIAŁ- BEZPŁATNY
Wydarzenie jest realizowane w ramach ” Programu Społecznik 2022- 2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.
Zachęcamy też do wzięcia udziału w innych wydarzeniach Parku. Wszystkie informacje znajdują się na funpage Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie