Gmina Kołbaskowo

Boisko Zrywu Kołbaskowo jak w ekstraklasie

Boisko Zrywu w Kołbaskowie już z nową nawierzchnią. Przed nami jeszcze prace wokół obiektu. Korzystać będą z niego piłkarze Zrywu Kołbaskowo oraz grupy juniorskie i seniorskie Pogoni.

Opublikowane

w dniu

Remont boiska Zrywu Pogoń Szczecin oraz sponsor klubu Trawnik Producent rozpoczęli 1 października 2019 roku. Od tego czasu na obiekcie w Kołbaskowie wykonano system drenażu oraz system nawodnienia. Rozłożono warstwę wegetacyjną, niezbędną do właściwej instalacji murawy. Zamontowano również zbiorniki retencyjne oraz postawiono ogrodzenie wokół boiska. W lutym tego roku do Kołbaskowa przyjeżdżały transporty ze Szczecinka z rolkami trawy, która przez kilka dni była rozkładana na boisku.

Równolegle na obiekcie prowadzone są prace przygotowawcze przed postawieniem kompleksu szatniowo-magazynowego. Po zakończeniu obecnych prac wykonane zostaną działania związane z zagospodarowaniem terenu wokół boiska. W późniejszym etapie planowana jest instalacja oświetlenia.

Gwiazdy w Kołbaskowie

Przypomnijmy, w Szczecinie trwa budowa piłkarskiego Stadionu Miejskiego, który pomieści ok. 21 tys. widzów oraz Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzież, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk. Inwestycja Miasta Szczecin kosztuje ok. 365 mln zł, a sam stadion ok. 260 mln zł. Wszystkie prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku.

Klub mocno stawia na szkolenie młodych piłkarzy. 

– W tej chwili w naszych akademiach jest łącznie prawie tysiąc dzieciaków, a marzeniem jest, by były ich trzy-cztery tysiące 

– mówił Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin.

Stąd pomysł na inwestycję w boisko w Kołbaskowie. Po remoncie oprócz piłkarzy Zrywu korzystać będą z niego zespoły juniorskie Pogoni, a także pierwszy zespół. Będzie okazja zobaczyć w Kołbaskowie na treningu takich piłkarzy jak Srdjan Spiridonovic, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Paweł Cibicki, Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk, Zvonimir Kozulj, Tomas Podstawski wraz z uwielbianym przez kibiców Dumy Pomorza trenerem Kosta Runjaiciem. 

Sztandarowy pomysł Pogoni, czyli baza sportowa 

To nie koniec planów Dumy Pomorza, które związane są z Gminą Kołbaskowo. Klub zamierza zlokalizować tutaj bazę sportową wraz z hotelem oraz kilkoma boiskami, która kosztować ma około 50-60 milionów złotych. Mówił o tym ostatnio prezes Jarosław Mroczek w rozmowie z największym portalem fanów Pogoni – www. pogonsportnet.pl. – Chcemy taką bazę zbudować. Będziemy mieli na miejscu, przy stadionie super bazę z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, ale klub się rozrasta i to będzie za mało. Chcemy zlokalizować ją w Gminie Kołbaskowo. 

– To obecnie nasz sztandarowy pomysł

– mówił Dariusz Adamczuk, szef Akademii Pogoni Szczecin i zarazem osoba kierująca działem sportowym Dumy Pomorza. 

– Czynimy duże inwestycje, by rozwijać klub. Z tego rodzą się wyniki. Mamy już wizję tego ośrodka. Kolejną sprawą jest hotel dla zawodników pierwszego zespołu, z którego będą mogli korzystać przed meczami. To miejsce ma służyć także organizacji obozów dla grup młodzieżowych naszej akademii oraz dla drużyn, które będą przyjeżdżały do nas na mecze lub turnieje. Remont wykonywany na boisku Zrywu jest darowizną na rzecz Gminy Kołbaskowo. 

Jarosław Dworzyński
UG Kołbaskowo

Gmina Kołbaskowo

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w Gminie Kołbaskowo

Mieszkańcy Gminy Kołbaskowo mają wyjątkową okazję kształtowania przestrzeni publicznej poprzez udział w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na realizację lokalnych inicjatyw przeznaczono budżet w wysokości miliona złotych. Spośród zgłoszonych projektów mieszkańcy mogą wybierać poprzez oddanie głosu do dnia 13 grudnia 2024 roku.

Opublikowane

w dniu

Mieszkańcy mają możliwość wszechstronnego uczestnictwa w poprawie jakości życia w swoim otoczeniu. Każdy uprawniony do głosowania, którego miejsce stałego zamieszkania znajduje się na terenie gminy, może wziąć udział w procesie wyboru projektu, który najbardziej odpowiada oczekiwaniom lokalnej społeczności. Oddanie głosu możliwe jest zarówno w tradycyjnej formie po odbiór karty w urzędzie gminy, jak i elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej dedykowanej budżetowi.

Wśród zaproponowanych projektów, które są rozlokowane na terenie różnych miejscowości gminy, takich jak Przecław, Warzymice, Kołbaskowo, Kurowo, Będargowo i Smolęcin, mieszkańcy znajdą pomysły poprawiające infrastrukturę rekreacyjną oraz bezpieczeństwo. Projekt numer jeden dotyka placu zabaw w Kołbaskowie, drugi zaś to przestrzeń parkowo-rekreacyjna w Warzymicach. Nie zabrakło również propozycji skoncentrowanych na aktywności sportowej, jak boisko do siatkówki plażowej w Kurowie oraz baza edukacyjno-wypoczynkowo-sportowa w Będargowie. Projekt czwarty ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa poprzez instalację wyświetlaczy prędkości w Smolęcinie, a szósty to dokumentacja dla ścieżki pieszo-rowerowej w Przecławiu.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Wystawa „Ludowy z przyszłością” w Przecławiu – połączenie tradycji z nowoczesnością

W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji (GOKSiR) w Przecławiu miłośnicy sztuki będą mieli okazję podziwiać niecodzienną wystawę zatytułowaną „Ludowy z przyszłością”. To unikalne wydarzenie połączy w sobie elementy kultury ludowej z nowoczesną sztuką użytkową.

Opublikowane

w dniu

Ekspozycja, która swą premierę ma dzisiaj, przemieni hol GOKSiR w prawdziwą galerię, prezentującą dzieła pięciu talentowanych projektantek: Anny Kaźmierczak-Kornicz, Karoliny Pańczuk, kuratorki Beaty Kuracińskiej, Marii Bąk oraz Anny Molskiej. Każda z artystek wykorzystała technologię druku 3D do reinterpretacji klasycznych wzorów ludowych, przez co tradycyjne motywy zyskały zupełnie nowe oblicze.

Oficjalne otwarcie wystawy zaplanowano na piątek, 29 listopada, jednak już od dziś zainteresowani będą mogli oglądać pierwsze eksponaty. Ekspozycja będzie dostępna w GOKSiR przez cały kolejny miesiąc, dając odwiedzającym możliwość zanurzenia się w niezwykłym połączeniu przeszłości z przyszłością.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nowa droga Będargowo – Rajkowo coraz bliżej realizacji

Gmina Kołbaskowo po wielu zapytaniach i zainteresowaniu ze strony potencjalnych wykonawców, przesunęła termin otwarcia ofert na budowę nowej dróg gminnej Będargowo – Rajkowo na dzień 22 listopada. Źródła bliskie projektowi informują, że jest to ostateczny termin.

Opublikowane

w dniu

Inwestycja ta zakłada stworzenie około 2,3 kilometrowej trasy, łączącej miejscowości Będargowo z Rajkowem. Projekt ten podzielony zostanie na dwa kluczowe etapy – pierwszy odcinek drogi o długości 0,5 km połączy drogę powiatową Będargowo – Stobno z węzłem „Będargowo”, integracyjnym z planowaną Zachodnią Obwodnicą Szczecina, a drugi, dłuższy odcinek o długości 1,8 km połączy bezpośrednio miejscowości Będargowo z Rajkowem.

Istotnym aspektem wyżej wspomnianego projektu jest dodanie ścieżki rowerowej wzdłuż drugiego odcinka, promujące alternatywne formy transportu i dbałość o zdrowie mieszkańców oraz turystów. Komunikacja pomiędzy Rajkowem a Będargowem ulegnie znaczącej poprawie dzięki zastosowaniu rozwiązań, takich jak małe ronda, które zapewnią płynność ruchu oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Wybrany wykonawca zostanie zobowiązany do ukończenia prac w ciągu 12 miesięcy od momentu zawarcia umowy. Podkreślić należy, że realizowany obecnie projekt jest kolejnym krokiem w kierunku poprawy infrastruktury drogowej gminy. Wcześniej zakończono prace nad drogą gminną Ostoja – Szczecin, która również została wyposażona w ścieżkę rowerową i stanowi dodatkowy wjazd do Szczecina oraz element przyszłej obwodnicy.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie