Gmina Kołbaskowo

Boisko Zrywu Kołbaskowo jak w ekstraklasie

Boisko Zrywu w Kołbaskowie już z nową nawierzchnią. Przed nami jeszcze prace wokół obiektu. Korzystać będą z niego piłkarze Zrywu Kołbaskowo oraz grupy juniorskie i seniorskie Pogoni.

Opublikowane

w dniu

Remont boiska Zrywu Pogoń Szczecin oraz sponsor klubu Trawnik Producent rozpoczęli 1 października 2019 roku. Od tego czasu na obiekcie w Kołbaskowie wykonano system drenażu oraz system nawodnienia. Rozłożono warstwę wegetacyjną, niezbędną do właściwej instalacji murawy. Zamontowano również zbiorniki retencyjne oraz postawiono ogrodzenie wokół boiska. W lutym tego roku do Kołbaskowa przyjeżdżały transporty ze Szczecinka z rolkami trawy, która przez kilka dni była rozkładana na boisku.

Równolegle na obiekcie prowadzone są prace przygotowawcze przed postawieniem kompleksu szatniowo-magazynowego. Po zakończeniu obecnych prac wykonane zostaną działania związane z zagospodarowaniem terenu wokół boiska. W późniejszym etapie planowana jest instalacja oświetlenia.

Gwiazdy w Kołbaskowie

Przypomnijmy, w Szczecinie trwa budowa piłkarskiego Stadionu Miejskiego, który pomieści ok. 21 tys. widzów oraz Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzież, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk. Inwestycja Miasta Szczecin kosztuje ok. 365 mln zł, a sam stadion ok. 260 mln zł. Wszystkie prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku.

Klub mocno stawia na szkolenie młodych piłkarzy. 

– W tej chwili w naszych akademiach jest łącznie prawie tysiąc dzieciaków, a marzeniem jest, by były ich trzy-cztery tysiące 

– mówił Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin.

Stąd pomysł na inwestycję w boisko w Kołbaskowie. Po remoncie oprócz piłkarzy Zrywu korzystać będą z niego zespoły juniorskie Pogoni, a także pierwszy zespół. Będzie okazja zobaczyć w Kołbaskowie na treningu takich piłkarzy jak Srdjan Spiridonovic, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Paweł Cibicki, Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk, Zvonimir Kozulj, Tomas Podstawski wraz z uwielbianym przez kibiców Dumy Pomorza trenerem Kosta Runjaiciem. 

Sztandarowy pomysł Pogoni, czyli baza sportowa 

To nie koniec planów Dumy Pomorza, które związane są z Gminą Kołbaskowo. Klub zamierza zlokalizować tutaj bazę sportową wraz z hotelem oraz kilkoma boiskami, która kosztować ma około 50-60 milionów złotych. Mówił o tym ostatnio prezes Jarosław Mroczek w rozmowie z największym portalem fanów Pogoni – www. pogonsportnet.pl. – Chcemy taką bazę zbudować. Będziemy mieli na miejscu, przy stadionie super bazę z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, ale klub się rozrasta i to będzie za mało. Chcemy zlokalizować ją w Gminie Kołbaskowo. 

– To obecnie nasz sztandarowy pomysł

– mówił Dariusz Adamczuk, szef Akademii Pogoni Szczecin i zarazem osoba kierująca działem sportowym Dumy Pomorza. 

– Czynimy duże inwestycje, by rozwijać klub. Z tego rodzą się wyniki. Mamy już wizję tego ośrodka. Kolejną sprawą jest hotel dla zawodników pierwszego zespołu, z którego będą mogli korzystać przed meczami. To miejsce ma służyć także organizacji obozów dla grup młodzieżowych naszej akademii oraz dla drużyn, które będą przyjeżdżały do nas na mecze lub turnieje. Remont wykonywany na boisku Zrywu jest darowizną na rzecz Gminy Kołbaskowo. 

Jarosław Dworzyński
UG Kołbaskowo

Gmina Kołbaskowo

20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – Uroczystości w Przecławiu z udziałem Straży Granicznej i niemieckiej Policji

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo będą mieli wyjątkową okazję uczestnictwa w obchodach dwudziestej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uroczystości zaplanowano na czwartek, 23 maja, przed Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu w godzinach 16:30-17:30.

Opublikowane

w dniu

Centralnym wydarzeniem będzie prezentacja sprzętu służbowego Straży Granicznej oraz Policji Federalnej Niemiec. Lokalna społeczność otrzyma rzadką okazję do zapoznania się z pojazdami patrolowymi, quadami, a także wyposażeniem osobistym funkcjonariuszy, które wykorzystywane jest na co dzień przy ochronie granic.

Jednym z kulturalnych punktów programu będzie występ Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska oraz Orkiestry Policji Republiki Federalnej Niemiec z Berlina. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli szansę nie tylko na poznanie technicznego zaplecza służb, ale również na doświadczenie bogactwa kulturowego poprzez muzykę.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców gminy, aby wzięli udział w tych wyjątkowych obchodach, które będą okazją do refleksji nad dwudziestoma latami członkostwa Polski w strukturach europejskich.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nowy plac zabaw i boisko w Kurowie – idealne miejsce dla rodzin

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo zyskali nowe miejsce do aktywnego wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. W Kurowie został otwarty wielofunkcyjny plac zabaw wraz z boiskiem, które oferują wiele możliwości spędzania czasu zarówno dla najmłodszych, jak i osób w każdym wieku.

Opublikowane

w dniu

Centralnym punktem obiektu jest nowoczesny plac zabaw, wyposażony w różnorodne i bezpieczne urządzenia do zabawy. Duże elementy takie jak zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz mały park linowy dają możliwość rozwijania sprawności fizycznej dzieci w zabawowy sposób. Dla miłośników lekkiego dreszczyku przygotowana została tyrolka, zaś tradycjonaliści mogą korzystać z klasycznych huśtawek.

Obok placu zabaw mieszczące się tam boisko przyciąga miłośników sportów zespołowych. Oprócz gier w koszykówkę czy piłkę nożną, boisko wydaje się być doskonałym miejscem do organizacji lokalnych rozgrywek sportowych i integracji społeczności.

Infrastrukturę rekreacyjną uzupełniają umieszczone w strategicznych punktach ławki i kosze na śmieci, zachęcając do utrzymania czystości. Realizacja projektu możliwa była dzięki podpisaniu umowy z firmą KS Usługi Ogólnobudowlane Koza Szymon w ostatnich dniach minionego roku. Projekt objęty był ramami Budżetu Obywatelskiego i kosztował ok. 700 tysięcy złotych. Ostateczne otwarcie stanowi doskonały przykład efektywnego wykorzystania środków publicznych na inwestycje budujące lokalną wspólnotę.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Otwarcie Ścieżki CPO i Festyn Rodzinny w Ladenthin – Integrujemy Regiony

W niedzielę, 18 maja br, o godzinie 11:30, nastąpi oficjalne otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej CPO (Casekow – Penkun – Oder). Ceremonia otwarcia zostanie uświetniona podpisaniem polsko-niemieckich porozumień partnerskich. Uroczystość odbędzie się na skrzyżowaniu ścieżek rowerowych w Karwowie, przy przytulnej altanie wypoczynkowej.

Opublikowane

w dniu

Wójt Gminy Kołbaskowo, Małgorzata Schwarz, serdecznie zaprasza miłośników jazdy na rowerze oraz entuzjastów pieszych wędrówek: „Jest to doskonała okazja, aby cieszyć się z uroków naszej pięknej gminy i okolic, jednocześnie promując zdrowy styl życia i integrację między sąsiadującymi społecznościami.”

Dołączyć do uroczystości będzie można w grupie z dwóch punktów startowych: z miejscowości Ladenthin (odjazd o godz. 10:45 przy kościele) oraz z Będargowa (odjazd o godz. 11:00 przy cmentarzu).

Otwarcie ścieżki połączone jest z 4. edycją Festynu CPO w Ladenthin, który rozpocznie się o 13:00. Organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji. Uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w zawodach sportowych z nagrodami, posłuchać koncertów, zobaczyć prelekcje i cieszyć oko pokazem ognia około godziny 22:00. Imprezę zakończy dyskoteka dla rowerzystów trwająca od 20:00 do 2:00 nocą. Na uczestników czekają również gadżety promocyjne i mapy ścieżki CPO.

Zdjęcia: UG Kołbaskowo

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie