Gmina Kołbaskowo

Boisko Zrywu Kołbaskowo jak w ekstraklasie

Boisko Zrywu w Kołbaskowie już z nową nawierzchnią. Przed nami jeszcze prace wokół obiektu. Korzystać będą z niego piłkarze Zrywu Kołbaskowo oraz grupy juniorskie i seniorskie Pogoni.

Opublikowane

w dniu

Remont boiska Zrywu Pogoń Szczecin oraz sponsor klubu Trawnik Producent rozpoczęli 1 października 2019 roku. Od tego czasu na obiekcie w Kołbaskowie wykonano system drenażu oraz system nawodnienia. Rozłożono warstwę wegetacyjną, niezbędną do właściwej instalacji murawy. Zamontowano również zbiorniki retencyjne oraz postawiono ogrodzenie wokół boiska. W lutym tego roku do Kołbaskowa przyjeżdżały transporty ze Szczecinka z rolkami trawy, która przez kilka dni była rozkładana na boisku.

Równolegle na obiekcie prowadzone są prace przygotowawcze przed postawieniem kompleksu szatniowo-magazynowego. Po zakończeniu obecnych prac wykonane zostaną działania związane z zagospodarowaniem terenu wokół boiska. W późniejszym etapie planowana jest instalacja oświetlenia.

Gwiazdy w Kołbaskowie

Przypomnijmy, w Szczecinie trwa budowa piłkarskiego Stadionu Miejskiego, który pomieści ok. 21 tys. widzów oraz Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzież, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk. Inwestycja Miasta Szczecin kosztuje ok. 365 mln zł, a sam stadion ok. 260 mln zł. Wszystkie prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku.

Klub mocno stawia na szkolenie młodych piłkarzy. 

– W tej chwili w naszych akademiach jest łącznie prawie tysiąc dzieciaków, a marzeniem jest, by były ich trzy-cztery tysiące 

– mówił Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin.

Stąd pomysł na inwestycję w boisko w Kołbaskowie. Po remoncie oprócz piłkarzy Zrywu korzystać będą z niego zespoły juniorskie Pogoni, a także pierwszy zespół. Będzie okazja zobaczyć w Kołbaskowie na treningu takich piłkarzy jak Srdjan Spiridonovic, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Paweł Cibicki, Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk, Zvonimir Kozulj, Tomas Podstawski wraz z uwielbianym przez kibiców Dumy Pomorza trenerem Kosta Runjaiciem. 

Sztandarowy pomysł Pogoni, czyli baza sportowa 

To nie koniec planów Dumy Pomorza, które związane są z Gminą Kołbaskowo. Klub zamierza zlokalizować tutaj bazę sportową wraz z hotelem oraz kilkoma boiskami, która kosztować ma około 50-60 milionów złotych. Mówił o tym ostatnio prezes Jarosław Mroczek w rozmowie z największym portalem fanów Pogoni – www. pogonsportnet.pl. – Chcemy taką bazę zbudować. Będziemy mieli na miejscu, przy stadionie super bazę z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, ale klub się rozrasta i to będzie za mało. Chcemy zlokalizować ją w Gminie Kołbaskowo. 

– To obecnie nasz sztandarowy pomysł

– mówił Dariusz Adamczuk, szef Akademii Pogoni Szczecin i zarazem osoba kierująca działem sportowym Dumy Pomorza. 

– Czynimy duże inwestycje, by rozwijać klub. Z tego rodzą się wyniki. Mamy już wizję tego ośrodka. Kolejną sprawą jest hotel dla zawodników pierwszego zespołu, z którego będą mogli korzystać przed meczami. To miejsce ma służyć także organizacji obozów dla grup młodzieżowych naszej akademii oraz dla drużyn, które będą przyjeżdżały do nas na mecze lub turnieje. Remont wykonywany na boisku Zrywu jest darowizną na rzecz Gminy Kołbaskowo. 

Jarosław Dworzyński
UG Kołbaskowo

Gmina Kołbaskowo

Magda Umer, Czesław Śpiewa i Artur Andrus wystąpią w Moczyłach

Podczas 10. edycji festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana w Moczyłach wystąpią Magda Umer,  Czesław Śpiewa i Artur Andrus. Już teraz rezerwujcie wolny czas: sobota 26 sierpnia, start o 17:00.

Opublikowane

w dniu

Organizatorami festiwalu są Gmina Kołbaskowo i GOKSiR Przecław. Na wydarzenie zaprasza Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz. Wstęp wolny!

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

BikeS także w Kołbaskowie

Od początku kwietnia rowerem BikeS można pojechać ze Szczecina do Kołbaskowa i odwrotnie. System powiększy się o trzy strefy postoju i 30 rowerów.

Opublikowane

w dniu

Gotowe są już dwie strefy postoju:

  • Przecławiu (na przystanku koło kościoła),
  • i w Kołbaskowie (na przystanku)

Trzecia w Warzymicach zostanie uruchomiona w późniejszym terminie.

Dzięki nowym strefom mieszkańcy Szczecina i gminy Kołbaskowo będą mogli podróżować między swoimi miejscowościami rowerami BikeS. To efekt umowy między gminą Dobra a spółką NiOL (operatorem BikeS). Umowa obowiązuje do końca roku, a gmina Dobra na jej realizację przeznaczyła 159,8 tys. zł.

To już druga umowa spółki NiOL na obsługę systemu BikeS z gminą sąsiadującą ze Szczecinem. Na podobnych zasadach BikeS funkcjonuje w gminie Dobra.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

AGA ZARYAN z poezją Sary Teasdale pojawi się w GOKSiR Przecławiu 

Artystka do Kołbaskowa przyjedzie 23 maja, by zaprezentować materiał ze swojej najnowszej płyty „Sara”. Inspiracją dla powstania albumu stała się twórczość wybitnej amerykańskiej poetki Sary Teasdale. Bilety już w sprzedaży!

Opublikowane

w dniu

Twórczość Agi Zaryan to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Jako pierwsza polska artystka wydawała płyty pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Nowego Jorku. Tym samym artystka dołączyła do takich nazwisk jak Norah Jones, Nina Simone, Miles Davis czy Bobby McFerrin.

Na swoją ostatnią płytę Aga Zaryan wybrała bliskie jej sercu wiersze Sary Teasdale, poetki żyjącej na przełomie XIX I XX wieku. Sara była jedną z najbardziej uznanych i popularnych za jej życia poetek. Została uhonorowana w 1918 roku nagrodą Pulitzera w dziedzinie poezji – Love Songs. Była to pierwsza nagroda przyznana w tej kategorii.

Muzyka Agi na najnowszym albumie jest niezwykle intymna. Przenosi słuchacza w świat wysublimowanej harmonii i nietuzinkowych melodii. Ciepłemu brzmieniu głosu artystki towarzyszy dwóch wybitnych gitarzystów, Szymon Mika i David Dorůžka, którzy napisali piosenki na album Agi. Muzycy grają na kilku rodzajach gitar, bawiąc się różnorodnością brzmień.

Zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Agi Zaryan i dobrego jazzu do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu we wtorek, 23 maja na godz. 19. Bilety w cenie 120 zł od osoby (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca 100 zł) do nabycia w serwisie www.bilety.fm oraz kasie GOKSiR.

Aga Zaryan: „Sara”
23 maja 2023, godz. 19
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
ul. Rekreacyjna 1,

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie