Gmina Police

Blisko 2 promile za kierownicą

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 51-latek po zdarzeniu drogowym próbował zbiec, jednak jego ucieczce zapobiegli funkcjonariusze WRD, którzy dokonali zatrzymania mężczyzny. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Opublikowane

w dniu

Policjanci RD z polickiej komendy zostali skierowani w rejon miejscowości Brzózki, gdzie samochód BMW wypadł z drogi – mówi mł. asp. Anna Kaźmierczak, oficer prasowy stargardzkiej policji. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce dostrzegli mężczyznę, który był nieopodal pojazdu. Na widok funkcjonariuszy rozpoczął ucieczkę w stronę lasu. Policjanci niezwłocznie dokonali zatrzymania 51-latka, który okazał się być kierującym samochodem.

Od kierującego BMW mundurowi natychmiast wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie wykazało u mężczyzny blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do KPP Police, obligatoryjnie policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. W najbliższym czasie sąd zdecyduje o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy. Mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres przynajmniej 3 lat, grzywna a nawet 2 lata pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie