Gmina Police

Bez uprawnień i z 3 promilami kierował samochodem

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego polickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który bez uprawnień kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Opublikowano

w dniu

Funkcjonariusze z polickiej drogówki dostali informację, że w kierunku Trzebieży samochodem marki VW jedzie nietrzeźwy kierujący. Dojeżdżając do miejscowości Brzózki, zbliżając się do łuku drogi, mundurowi zauważyli, że z naprzeciwka z dużą prędkością jedzie Volkswagen, a jego kierujący nie panuje nad pojazdem i zjeżdża na ich pas ruchu. Policjanci aby uniknąć zdarzenia drogowego musieli gwałtownie odbić w prawą stronę, po czym natychmiast zawrócili i po kilkudziesięciu metrach zatrzymali pojazd do kontroli.

Mundurowi od razu zauważyli, że mężczyzna ma wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi a co więcej czuć było od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. 40 letni kierujący przyznał się, że wypił 3 piwa i 0,7l. wódki, po czym pojechał do znajomej. Badanie wykazało u mężczyzny aż 3,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu nie tylko długotrwały zakaz wsiadania za kierownicę, ale także do 2 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Gmina Police

Wypięknieją tereny nad rzeką Łarpia

Rzeka Łarpia w Policach w stosunkowo krótkim czasie stanie się atrakcyjnym miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pomosty, tarasy, ścieżki czy strefy rekreacyjne to najważniejsze elementy zaplanowanych zmian. Inwestycja będzie możliwa dzięki funduszom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Umowę przyznającą unijne wsparcie podpisali w czwartek, 30 lipca br. w Policach, zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz i burmistrz Władysław Diakun.

Opublikowano

w dniu

Rewitalizacja obszarów nad Łarpią w Policach przewiduje budowę wzdłuż brzegu rzeki przestrzeni rekreacyjnej z terenem do aktywności ruchowej, spędzania czasu wolnego oraz integracji mieszkańców. Pojawią się pomosty spacerowe, taras widokowy, stoły szachowe, strefy sprawnościowe, ścieżka rowerowa, a także nowe nasadzenia roślin, oświetlenie oraz cztery pomosty wędkarskie na odcinku pomiędzy miejską przystanią żeglarską a ul. Goleniowską. Dzięki zaplanowanym zmianom mieszkańcy zyskają nowoczesną i atrakcyjną przestrzeń z widokiem na rzekę stanowiącą prawie 6-kilometrowe boczne ramię Odry – idealne dla turystyki żeglarskiej i kajakowej.

– Na Pomorzu Zachodnim mamy doskonałe warunki dla turystyki aktywnej: żeglarstwa, wypraw rowerowych oraz spływów kajakowych. Po stworzeniu unikatowego w skali Europy Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, w perspektywie unijnej 2014-2020 postawiliśmy mocny akcent na budowę spójnej sieci tras rowerowych, ale również na rozwój szlaków i przystani kajakowych. Łarpia to idealne miejsce na odpoczynek i rekreację w otoczeniu natury, stąd tak cenna jest ta inwestycja. Dzięki niej rzeka ma szansę już wkrótce dołączyć do Odry, Drawy, Iny, Korytnicy, Parsęty czy Regi, słynnych wśród miłośników sportów wodnych – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Koszt przedsięwzięcia Gmina Police oszacowała na 6,6 mln zł. Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 dołoży do inwestycji 4 mln zł. Prace przy projekcie mają rozpocząć się w sierpniu br. i potrwają najpóźniej do grudnia 2021 roku. Policki samorząd miejski zdecydował o rewitalizacji terenów nad Kanałem Łarpia, bo jak przyznaje burmistrz Władysław Diakun – chce w ten sposób ożywić, a przede wszystkim poprawić funkcjonalność, estetykę i jakość korzystania z tego urokliwego obszaru miasta.

SONY DSC

Projekt wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”. W perspektywie unijnej 2014-2020, w ramach dwóch przeprowadzonych dotąd naborów wniosków, Urząd Marszałkowski wsparł prawie 100 rewitalizacyjnych inwestycji przyznając beneficjentom pomoc w wysokości ponad 200 mln zł.

Czytaj dalej

Gmina Police

Polimery Police – utrudnienia przy ul. Piotra i Pawła

W związku z realizacją projektu Polimery Police, w dniach 22 lipca br. (od godziny 13:00) i 23 lipca (do godziny 3:00) będzie prowadzony transportu betonu, w celu przygotowania fundamentów pod zbiornik retencyjny na wodę.

Opublikowano

w dniu

Ruch samochodów (tzw. gruszek) odbywać się będzie od węzła betoniarskiego Stanbet w Policach, w kierunku bramy nr 4 Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A, poprzez ulicę Piotra i Pawła w Policach.

Przewiduje się w tym czasie 70 kursów betoniarek na trasie ulica Piotra i Pawła – Stanbet do bramy nr 4

Czytaj dalej

Gmina Police

Działania „Bezpieczny autobus” w Policach

W ostatnim czasie w kraju doszło do kilku groźnych wypadków drogowych z udziałem autobusów, w tym także autobusów komunikacji publicznej. Kontrole pojazdów, w tym autobusów są systematycznie prowadzone przez policjantów ruchu drogowego, jednak w reakcji na zaistniałe zdarzenia, Policja rozpoczęła dodatkowe wzmożone sprawdzenia kierowców autobusów.

Opublikowano

w dniu

14 lipca w godzinach 5:30 – 9:30 policjanci ruchu drogowego z polickiej komendy sprawdzali przede wszystkim stan trzeźwości jak i stan psychofizyczny kierowców autobusów, w tym zwłaszcza komunikacji miejskiej. Wykorzystywali również narkotestery, aby sprawdzić, czy kierowcy nie znajdują się pod wpływem środków odurzających.

W celu zminimalizowania utrudnień dla pasażerów, zintensyfikowane badania prowadzone były przede wszystkim wobec kierowców rozpoczynających pracę, jak i w czasie postojów na pętlach. Podczas kontroli sprawdzany był także stan techniczny autobusu i jego wyposażenie oraz uprawnienia kierującego. Policjanci podczas przeprowadzonych kontroli nie ujawnili żadnych nieprawidłowości.

Apelujemy do osób korzystających ze środków transportu publicznego, aby w przypadku:

  • podejrzenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu,
  • zachowania kierowcy budzącego wątpliwości,
  • lekceważenia przepisów ruchu drogowego,
  • stwarzania zagrożenia na drodze,

niezwłocznie poinformować o tym Policję dzwoniąc pod numer 112.

sierż.sztab. Katarzyna Leśnicka

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie