Gmina Police

Bez uprawnień i z 3 promilami kierował samochodem

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego polickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który bez uprawnień kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Opublikowane

w dniu

Funkcjonariusze z polickiej drogówki dostali informację, że w kierunku Trzebieży samochodem marki VW jedzie nietrzeźwy kierujący. Dojeżdżając do miejscowości Brzózki, zbliżając się do łuku drogi, mundurowi zauważyli, że z naprzeciwka z dużą prędkością jedzie Volkswagen, a jego kierujący nie panuje nad pojazdem i zjeżdża na ich pas ruchu. Policjanci aby uniknąć zdarzenia drogowego musieli gwałtownie odbić w prawą stronę, po czym natychmiast zawrócili i po kilkudziesięciu metrach zatrzymali pojazd do kontroli.

Mundurowi od razu zauważyli, że mężczyzna ma wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi a co więcej czuć było od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. 40 letni kierujący przyznał się, że wypił 3 piwa i 0,7l. wódki, po czym pojechał do znajomej. Badanie wykazało u mężczyzny aż 3,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu nie tylko długotrwały zakaz wsiadania za kierownicę, ale także do 2 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie