Gmina Dobra

Będzie odkomarzanie w Dobrej

Odpowiadając na sugestie, prośby i zapytania mieszkańców Urząd Gminy w Dobrej uprzejmie informuje, że w najbliższych dniach planowane jest przeprowadzenie odkomarzania na terenie gminnych obiektów sportowych i rekreacyjnych, placów zabaw oraz cmentarzy.

Opublikowane

w dniu

Odkomarzanie wykonane zostanie poprzez rozprowadzenie środka zwalczającego komary metodą zamgławiania na terenach użyteczności publicznej. Zabieg będzie wykonywany w godzinach wieczornych około godz. 19.00 w czasie wystąpienia optymalnych warunków atmosferycznych.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że o zwalczanie uciążliwych owadów na terenach prywatnych (łąki, pastwiska, przydomowe ogródki) powinni zadbać ich właściciele.

 

Gmina Dobra

Ferie tuż tuż …. Policjanci spotykają się z uczniami aby rozmawiać o bezpieczeństwie

W ramach działań „Bezpieczne ferie” funkcjonariusze z polickiej komendy rozpoczęli spotkania profilaktyczne z uczniami. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do przedszkoli i szkół.

Opublikowane

w dniu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach spotkali się z uczniami klas I-III w Szkole Podstawowej nr 3 oraz Szkole Podstawowej nr 6 w Policach. Głównym tematem spotkań było bezpieczeństwo na drodze oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, czy też przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic lub innych niebezpiecznych miejsc.

Ważnym elementem spotkania było także przypomnienie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę słuchaczy na bezpieczeństwo podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Przypomnieli o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Wszystkie dzieci bardzo dobrze znały podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas zimowego wypoczynku, znały numer alarmowe.

Na zakończenie wszystkie dzieci dostały elementy odblaskowe w formie zawieszek i kamizelek.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Modernizacja ul. Wesołej oraz ul. Zacisznej w Mierzynie

Na podstawie przygotowanej dokumentacji budowlanej i pozyskanych w toku prac projektowych zgód na realizację zamierzenia, w grudniu ubiegłego roku Gmina Dobra ogłosiła po raz drugi przetarg nieograniczony na roboty budowlane polegające na modernizacji ul. Zacisznej i ul. Wesołej w Mierzynie.

Opublikowane

w dniu

W ramach zadania inwestycyjnego wykonana zostanie nawierzchnia drogowa wraz z chodnikami, zatokami postojowymi, zjazdami do przyległych posesji i skrzyżowaniami z innymi drogami publicznymi od skrzyżowań z ul. Topolową do wzajemnego przecięcia się ulic. Na odcinku jednokierunkowym ul. Zacisznej wykonana zostanie droga gminna klasy technicznej D (dojazdowa) o szerokości jezdni 5.5m i 4,5m, ograniczona obustronnymi krawężnikami.

Przebudowa ulic Wesołej i Zacisznej w Mierzynie ma za zadanie wymianę starych nawierzchni jezdni, zjazdów, chodników; ponadto obejmuje również przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, prace instalacyjne na sieci wodociągowej oraz usunięcie kolizji z istniejącym oświetleniem drogowym.

Otwarcie ofert planowane jest na dzień 28 stycznia bieżącego roku.

Kierownik WKI

Tomasz Kakowski

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Budowa ul. Przytulnej w Dobrej wraz z infrastrukturą

W grudniu ubiegłego roku Gmina Dobra ogłosiła przetarg nieograniczony na roboty budowlane polegające na przebudowie ostatniego odcinka pasa drogowego ulicy Przytulnej, dz. nr 208 dr, obr. 0003 Dobra, w miejscowości Dobra, Gmina Dobra.

Opublikowane

w dniu

Zakres etapu końcowego obejmuje przebudowę odcinka ulicy Przytulnej począwszy od hm 6+00,00 do hm 8+04,29 –tj.: do końca opracowania tj. do skrzyżowania z ulicą Krajobrazową.

W ramach zamówienia planuje się wykonać, jako kontynuację dotychczasowych prac, m.in.:

przebudowę istniejącej jezdni,

chodnik,

zjazdy indywidualne,

skrzyżowania,

najazdy przed progiem zwalniającym,

próg zwalniający,

zjazdy z drogi na nieruchomości przyległe,

oznakowanie pionowe zgodnie z projektem organizacji ruchu na odcinku objętym opracowaniem.

Zapraszamy firmy do składania ofert.

Otwarcie ofert planowane jest na dzień 2 lutego 2022 roku.

Kierownik WKI

Tomasz Kakowski

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie