Sport

BBL Police & nasz „Sen o Warszawie” [FOTORELACJA]

W weekend od 26 do 28 września br. reprezentanci klubu BBL Police odwiedzili Stolicę Polski aby wziąć udział w 42 Maratonie Warszawskim i nie tylko. W sobotę Janusz przygotował dla wszystkich uczestników wyjazdu niespodziankę, mianowicie udaliśmy się na niesamowity koncert „Solidarni z Białorusią”

Opublikowane

w dniu

Tego dnia biało-czerwone barwy PGE Narodowego i białoruska flaga zawieszona w centralnym miejscu stadionu nabrały szczególnego znaczenia, gdyż symbole te dumnie wyraziły sprzeciw wobec łamania praw człowieka i zasad demokracji na Białorusi. Koncert na, którym zaśpiewały największe polskie i białoruskie gwiazdy był symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność. Sytuacja na Białorusi budzi ogólnoświatowy niepokój a reżim urzędującego od 26 lat Łukaszenki doszedł do granicy absurdu. Ludzie nie chcą rządów dyktatora, muszą walczyć o przyszłość narodu, ryzykując swoje zdrowie i życie. Demonstracje są tłumione z bezprecedensową brutalnością, która sprawia, że są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Potrzebna jest pomoc i wsparcie.

Pod względem artystycznym duże wrażenie wywarł na nas Michał Szpak, który wspaniale wykonał utwór Kultu – Arahia. Nie mogło zabraknąć również utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego, który stał się pieśnią protestujących Białorusinów. Stadion Narodowy, gra świateł, wspaniali wykonawcy, podniosły koncert – byliśmy pod ogromnym wrażeniem.

Niedzielny poranek w stolicy przywitał nas deszczem, jak się okazało opady nie opuściły nas przez cały długo wyczekiwany dzień.

42 Maraton Warszawski, jakże symboliczna kolejna edycja a wszystko zaczęło się dokładnie 41 lat temu. Pierwsza impreza, anonsowana jeszcze pod nazwą „Maraton Pokoju”, odbyła się 30 września 1979 roku. Inauguracyjny maraton ukończyło 1861 biegaczy i biegaczek i był to drugi z największych maratonów w Europie.

My policzanie w tym roku, zapisaliśmy jedną z najbardziej niezwykłych kart w jego historii. Świat stanął na głowie i wywrócił dotychczasowy porządek. Dlatego szczególnie cieszymy się, że udało nam się znaleźć wśród szczęśliwców, którzy mieli możliwość wystartować w takich okolicznościach – Beata Łempkowska, Konrad Krasnodębski i Mariusz Kopaniecki. Bo któż by uwierzył jeszcze rok temu, że w tym 42 PZU Orlen Maratonie Warszawskim weźmie udział jedynie tysiąc osób a mimo to, w erze pandemii będzie to największa tego typu impreza nie tylko w Polsce, ale i na świecie

Podczas zawodów panował niepowtarzalny klimat biegu – na starcie usłyszeliśmy „Sen o Warszawie Czesława Niemena. Trasa maratonu prowadziła nas w samym sercu Warszawy i składała się z ośmiu pętli po 5km. Mimo ciągle padającego deszczu na wysokości zadania stanęli nasi kibice z Polic – Magda i Janusz głośnym dopingiem pobudzali nas do osiągnięcia celu. Dużą niespodzianką przygotowaną przez nich, były fotografie z naszymi wizerunkami wyświetlane na telebimie podczas każdego okrążenia, bez wątpienia dodawało nam to siły.

Mimo wielu przeciwności, które jednak doprowadziły nas do startu, cała nasza trójka szczęśliwie pokonała królewski dystans uzyskując następujące czasy:

Beata Łempkowska 04:32:38 – rekord życiowy,

Konrad Krasnodębski 04:07:37

Mariusz Kopaniecki 04:14:06

Na mecie otrzymaliśmy piękne medale opatrzone wzruszającym podpisem:

W kolekcji sportowych medali są te ważne i te… bardzo ważne.
Ten, który trzymasz właśnie w ręku,
bez wątpienia należy do tych najważniejszych,
Choć dziś cały świat stoi na głowie to wszyscy
Wierzymy, że niedługo powróci normalność.
Kiedy to się stanie, każdy kto będzie miał w swej
Kolekcji medal 42 PZU Orlen Maratonu Warszawskiego,
Będzie mógł z dumą powiedzieć jestem zwycięzcą!
Warszawa, wrzesień 2020”

Dla Beaty Łempkowskiej i Konrada Krasnodębskiego był to już czwarty start zaliczany do cyklu KORONY POLSKICH MARATONÓW. Po ukończonych zawodach w Poznaniu, Dębnie, Wrocławiu i Warszawie w przyszłym roku nasi maratończycy spróbują swoich sił na królewskim dystansie w Krakowie. Uwieńczeniem tego startu będzie zdobycie przez nich upragnionej Korony Maratonów Polskich. Trzymamy kciuki.

Na zaproszenie prezesa klubu BBL Police Zbigniewa Pokrzywińskiego, po trudach sportowych przyszedł czas na relaks, który nasza ekipa wykorzystała na poznanie smaków w stołecznych restauracjach. Pychota polecamy.

Najbliższe nasze plany startowe to udział w dniu 06 grudnia br. w największej sportowej wigilii w Polsce czyli VIII Biegu Mikołajkowym w Policach na który wszystkich biegaczy zapraszamy.

Sport

Chemik powalczy o pierwsze zwycięstwo

Chemik Police po trzech porażkach i złym starcie musi w końcu zacząć zdobywać punkty. Okazja do tego nadarzy się w sobotę o godzinie 12:00. Na stadionie przy ul. Siedleckiej piłkarze pierwszego zespołu Chemika rozegrają czwarty mecz w sezonie. Przeciwnikiem żółtozielonych będzie zespół Białych Sądów.

Opublikowane

w dniu

Drużyna z Sądowa po trzech rozegranych kolejkach z dwoma punktami zajmuję 14 pozycje w ligowej tabeli. W pierwszym ligowym meczu Biali przegrali 6:0 z głównym pretendentem do awansu zespołem Kluczevii. Jednak już w dwóch następnych meczach zdobyli po punkcie, remisując na własnym boisku z Raselem Dygowo 2:2, a w ostatnim spotkaniu postawili się mocnej Gwardii Koszalin remisując na trudnym terenie w Koszalinie 1:1.

Dla zawodników wsparcie kibiców ma ogromne znaczenie dlatego każdy kto może powinien zjawić się na stadionie przy ul. Siedleckiej. Dla wszystkich tych kibiców, którzy nie będą mogli przyjść na mecz przeprowadzona zostanie transmisja wideo, która będzie dostępna na klubowym FB.

Czytaj dalej

Sport

Znamy sztab szkoleniowy siatkarek Chemika Police na nowy sezon

Trzy nowe nazwiska pojawią się w sztabie szkoleniowym Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23. To asystent trenera Ireneusz Waleczek, trener przygotowania fizycznego Maciej Michalik oraz fizjoterapeutka Marta Krasnodębska.

Opublikowane

w dniu

Pierwszym trenerem pozostanie Marek Mierzwiński, który objął stanowisko w połowie zeszłego sezonu i doprowadził drużynę do zdobycia mistrzostwa Polski.
Asystentami będą Radosław Wodziński (w klubie od roku) i Irek Waleczek, który dołącza do naszej drużyny z SMS PZPS Szczyrk.
Trenerem przygotowania fizycznego został Maciej Michalik. W minionych latach pracował m.in. w PGE Skrze Bełchatów i Stoczni Szczecin.
Statystykiem pozostanie Kacper Duda, a duet fizjoterapeutów stworzą Karol Subocz i Marta Krasnodębska. Marta w poprzednim sezonie pracowała w Ił Capital Legionovii Legionowo.
Managerem zespołu od lat pozostaje Radosław Anioł.
Sztab szkoleniowy na nowy sezon:
I trener: Marek Mierzwiński
Asystenci: Radosław Wodziński, Ireneusz Waleczek
Trener przyg. fizycznego: Maciej Michalik
Statystyk: Kacper Duda
Fizjoterapeuci: Marta Krasnodębska, Karol Subocz
Manager: Radosław Anioł

Czytaj dalej

Sport

Lenka Oveckova i Monika Jagła siatkarkami Chemika

Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Lenką Oveckovą. Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą.

Opublikowane

w dniu

Słowacka siatkarka ma 26 lat i występuje na pozycji rozgrywającej. W poprzednich sezonach grała m.in. w ligach węgierskiej i czeskiej. Jest reprezentantką kraju.
Nie ukrywam, kontrakt w Chemiku jest dla mnie ogromnym krokiem do przodu. Dołączam do jednej z najsilniejszych drużyn w Europie, co stanowi duże wyzwanie, ale i sporą radość. Chcę stać się ważną siatkarką drużyny. Zrobię wszystko, żeby przekonać do siebie sztab szkoleniowy i walczyć o mistrzostwo Polski – mówi.
Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą. Monika ma 22 lata i występuje na pozycji libero. W minionym sezonie broniła barw Jokera Świecie, w którym rozegrała 22 spotkania ligowe.
Występowała w Pałacu Bydgoszcz, gdzie zadebiutowała w seniorskiej siatkówce w 2017 roku. Ma na koncie powołania do reprezentacji Polski.
Monika stworzy duet libero z Marią Stenzel.
Dołączam do mistrza Polski, więc ekscytacja jest naturalna. Jestem w takim miejscu kariery, w którym potrzebuję stabilizacji, pracy i rozwoju. Chemik wydaje się być gwarancją spełnienia tych potrzeb, dlatego cieszę się, że podpisałam kontrakt – mówi.
Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23:

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska
Atakujące: Jovana Brakocević-Canzian
Środkowe: Iga Wasilewska, Marta Pol
Rozgrywające: Lenka Oveckova
Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie