Sport

BBL Police & nasz „Sen o Warszawie” [FOTORELACJA]

W weekend od 26 do 28 września br. reprezentanci klubu BBL Police odwiedzili Stolicę Polski aby wziąć udział w 42 Maratonie Warszawskim i nie tylko. W sobotę Janusz przygotował dla wszystkich uczestników wyjazdu niespodziankę, mianowicie udaliśmy się na niesamowity koncert „Solidarni z Białorusią”

Opublikowane

w dniu

Tego dnia biało-czerwone barwy PGE Narodowego i białoruska flaga zawieszona w centralnym miejscu stadionu nabrały szczególnego znaczenia, gdyż symbole te dumnie wyraziły sprzeciw wobec łamania praw człowieka i zasad demokracji na Białorusi. Koncert na, którym zaśpiewały największe polskie i białoruskie gwiazdy był symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność. Sytuacja na Białorusi budzi ogólnoświatowy niepokój a reżim urzędującego od 26 lat Łukaszenki doszedł do granicy absurdu. Ludzie nie chcą rządów dyktatora, muszą walczyć o przyszłość narodu, ryzykując swoje zdrowie i życie. Demonstracje są tłumione z bezprecedensową brutalnością, która sprawia, że są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Potrzebna jest pomoc i wsparcie.

Pod względem artystycznym duże wrażenie wywarł na nas Michał Szpak, który wspaniale wykonał utwór Kultu – Arahia. Nie mogło zabraknąć również utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego, który stał się pieśnią protestujących Białorusinów. Stadion Narodowy, gra świateł, wspaniali wykonawcy, podniosły koncert – byliśmy pod ogromnym wrażeniem.

Niedzielny poranek w stolicy przywitał nas deszczem, jak się okazało opady nie opuściły nas przez cały długo wyczekiwany dzień.

42 Maraton Warszawski, jakże symboliczna kolejna edycja a wszystko zaczęło się dokładnie 41 lat temu. Pierwsza impreza, anonsowana jeszcze pod nazwą „Maraton Pokoju”, odbyła się 30 września 1979 roku. Inauguracyjny maraton ukończyło 1861 biegaczy i biegaczek i był to drugi z największych maratonów w Europie.

My policzanie w tym roku, zapisaliśmy jedną z najbardziej niezwykłych kart w jego historii. Świat stanął na głowie i wywrócił dotychczasowy porządek. Dlatego szczególnie cieszymy się, że udało nam się znaleźć wśród szczęśliwców, którzy mieli możliwość wystartować w takich okolicznościach – Beata Łempkowska, Konrad Krasnodębski i Mariusz Kopaniecki. Bo któż by uwierzył jeszcze rok temu, że w tym 42 PZU Orlen Maratonie Warszawskim weźmie udział jedynie tysiąc osób a mimo to, w erze pandemii będzie to największa tego typu impreza nie tylko w Polsce, ale i na świecie

Podczas zawodów panował niepowtarzalny klimat biegu – na starcie usłyszeliśmy „Sen o Warszawie Czesława Niemena. Trasa maratonu prowadziła nas w samym sercu Warszawy i składała się z ośmiu pętli po 5km. Mimo ciągle padającego deszczu na wysokości zadania stanęli nasi kibice z Polic – Magda i Janusz głośnym dopingiem pobudzali nas do osiągnięcia celu. Dużą niespodzianką przygotowaną przez nich, były fotografie z naszymi wizerunkami wyświetlane na telebimie podczas każdego okrążenia, bez wątpienia dodawało nam to siły.

Mimo wielu przeciwności, które jednak doprowadziły nas do startu, cała nasza trójka szczęśliwie pokonała królewski dystans uzyskując następujące czasy:

Beata Łempkowska 04:32:38 – rekord życiowy,

Konrad Krasnodębski 04:07:37

Mariusz Kopaniecki 04:14:06

Na mecie otrzymaliśmy piękne medale opatrzone wzruszającym podpisem:

W kolekcji sportowych medali są te ważne i te… bardzo ważne.
Ten, który trzymasz właśnie w ręku,
bez wątpienia należy do tych najważniejszych,
Choć dziś cały świat stoi na głowie to wszyscy
Wierzymy, że niedługo powróci normalność.
Kiedy to się stanie, każdy kto będzie miał w swej
Kolekcji medal 42 PZU Orlen Maratonu Warszawskiego,
Będzie mógł z dumą powiedzieć jestem zwycięzcą!
Warszawa, wrzesień 2020”

Dla Beaty Łempkowskiej i Konrada Krasnodębskiego był to już czwarty start zaliczany do cyklu KORONY POLSKICH MARATONÓW. Po ukończonych zawodach w Poznaniu, Dębnie, Wrocławiu i Warszawie w przyszłym roku nasi maratończycy spróbują swoich sił na królewskim dystansie w Krakowie. Uwieńczeniem tego startu będzie zdobycie przez nich upragnionej Korony Maratonów Polskich. Trzymamy kciuki.

Na zaproszenie prezesa klubu BBL Police Zbigniewa Pokrzywińskiego, po trudach sportowych przyszedł czas na relaks, który nasza ekipa wykorzystała na poznanie smaków w stołecznych restauracjach. Pychota polecamy.

Najbliższe nasze plany startowe to udział w dniu 06 grudnia br. w największej sportowej wigilii w Polsce czyli VIII Biegu Mikołajkowym w Policach na który wszystkich biegaczy zapraszamy.

Sport

Kanonada Chemika Police! Rozgromili MKP Szczecinek aż 5:0!

W 28. kolejce spotkań Chemik Police pokazał klasę na własnej murawie, nie pozostawiając złudzeń rywalom z MKP Szczecinek. Wynik 5:0 mówi sam za siebie, a bohaterowie tego widowiska sportowego na długo zapiszą się w pamięci kibiców.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej rywalizacji, ale już po kwadransie gry, to żółtozieloni zaczęli dyktować warunki na boisku. Punkt zwrotny nastąpił w 29. minucie, kiedy to po faulu na Gracjanie Korzecu, sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym strzałem z karnego popisał się Daniel Kowalczyk, dając przewagę gospodarzom. Niespełna dziesięć minut później nastąpiło podwojenie wyniku – akcję Kowalczyka wykończył z precyzją Dominik Lis.

Nie inaczej wyglądała gra po zmianie stron. Chemik utrzymał inicjatywę i stworzył sobie szereg klarownych okazji. W 62. minucie po kolejnym rzucie wolnym na listę strzelców wpisał się Jakub Pacyna, demonstrując swoje umiejętności w grze głową. W 68. minucie, to znów Korzec potwierdził swoją skuteczność w polu karnym, posyłając piłkę do siatki. Kończący ten wyjątkowy mecz akcent należał do Alana Kurka, który strzałem z dystansu ustalił wynik spotkania.

Wszystko to składa się na niezwykle emocjonujące widowisko dla kibiców, którzy mogli oglądać dominację i wysoką formę swojego zespołu na polickiej ziemi. Chemik Police zdecydowanie zaznaczył swoją obecność w rozgrywkach, a pięć zdobytych bramek to argument, który świadczy o ich znakomitej grze.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Pacyna, Bugara(46′ Kurek), Kamiński, Korzec, Dąbrowski( 75′ Figiel), Kowalczyk D.(46′ Kurzawa), Lis (49′ Zarembski), Mazanek(80′ Kowalski)

Bramki:

1:0 – 29 min Daniel Kowalczyk

2:0 -38 min Dominik Lis

3:0 – 62 min Jakub Pacyna

4:0 – 68 min Gracjan Korzec

5:0 – 88 min Alan Kurek

Widzów: 400

Czytaj dalej

Sport

V Bieg Korczaka w Policach za nami

To była sobota pełna sportowych emocji i inspirujących historii. Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbyła się piąta edycja Biegu Korczaka, honorującego pamięć wybitnego pedagoga Janusza Korczaka i promującego zdrowy tryb życia. Na starcie biegu głównego na 5 kilometrów ustawili się zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy ruchu na świeżym powietrzu. To właśnie Sebastian Łukaszewski okazał się najszybszy, przekraczając linię mety z imponującym czasem 21 minut i 11 sekund.

Opublikowane

w dniu

Wśród pań zwyciężyła Julia Śliż, która osiągnęła czas 26 minut i 46 sekund, wzbudzając podziw wśród zgromadzonych. W kategorii Nordic Walking najwięcej oklasków zgarnęli Artur Zdanuk i Katarzyna Zgraja, którzy pokonując trasę w prawie dokładnie 39 minut, udowodnili, że chód sportowy jest pełnowartościową i konkurencyjną dyscypliną.

Wyniki – Nordic Walking

Wyniki – Bieg Główny

Najmłodsi uczestnicy rywalizowali na dystansach 200, 400 i 600 metrów oraz w biegach dla osób niepełnosprawnych, pokazując, że sport to radość i pasja niezależna od wieku czy możliwości fizycznych. Impreza zyskała wsparcie wielu firm i instytucji, w tym Powiatu Polickiego. Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Cezary Arciszewski oraz Członek Zarządu Powiatu, Beata Chmielewska, osobiście zaangażowali się w promocję wydarzenia, podkreślając znaczenie biegania i aktywności fizycznej w codziennym życiu mieszkańców.

Organizacja V Biegu Korczaka pokazała, że idea Janusza Korczaka jest wciąż żywa i stanowi inspirację do promocji zdrowego trybu życia, zarówno wśród dorosłych, jak i młodszych pokoleń.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Ćwierćmaraton Bielika – sportowe emocje w sercu natury!

Niezapomniane emocje, rywalizacja na pięknej trasie i aktywność w harmonii z naturą – Ćwierćmaraton Bielika już niebawem przyciągnie tłumy mieszkańców oraz gości powiatu polickiego! Gmina Kołbaskowo ma zaszczyt być organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się w sobotę, 25 maja 2024 roku.

Opublikowane

w dniu

Start płynący malowniczym pejzażem nad Odrą w Siadle Dolnym to obietnica biegu w scenerii, która zapiera dech. Meta usytuowana na zielonym boisku w Pargowie czeka, by uwieńczyć sportowe dokonania uczestników po około 11 kilometrach zmagania z trasą Szlakiem Bielika. W programie czeka mnóstwo atrakcji: od tradycyjnego biegu, przez marsz nordic-walking, aż po rekreacyjny rajd rowerowy i spływ kajakowy.
Urozmaicona topografia trasy, upstrzona dużymi i małymi wzniesieniami, gwarantuje nie tylko test kondycyjny dla zawodników, ale również wizualną ucztę dla oczu. Przygotowania już trwają, a emocje rosną z każdym dniem. Ćwierćmaraton Bielika nie jest tylko wyzwaniem fizycznym, ale przede wszystkim świętem sportu, przyrody oraz lokalnej społeczności. Dołącz do nas i bądź częścią tej wyjątkowej przygody!

  • Zgłoszenia

Zgłoszeń uczestnictwa w XIII Ćwierćmaratonie Bielika należy dokonywać w formie elektronicznej od dnia 12.04.2024 r. od godziny 12:00 do dnia 13.05.2024 r. do godz. 00:00 poprzez link na stronie www.kolbaskowo.pl lub bezpośrednio na stronie: www.protiming24.pl – https://www.protiming24.pl/startmeta/ev/cwiercmaraton-bielika

Prawo startu w biegu i marszu nordic-walking mają osoby, które do dnia 25.05.2024 r. ukończą 18 lat.

Dla uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego i rekreacyjnego spływu kajakowego nie ma ograniczeń wiekowych, jednak osoby niepełnoletnie udział w Zawodach mogą wziąć wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.

  • Limity

Limit zgłoszeń:
a) bieg – 300 uczestników,
b) marsz NW – 150 uczestników
c) rekreacyjny rajd rowerowy – 100 uczestników.
d) rekreacyjny spływ kajakowy – 50 osób (w zespołach dwuosobowych).

  • Opłata startowa

Ustala się następujące stawki opłat:

  • Dla konkurencji bieg i marsz nordic walking:

– 70 zł – wyłącznie osoby posiadające Kołbaskowską Kartę Mieszkańca, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,
– 100 zł – pozostałe osoby, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,

  • Dla konkurencji rekreacyjny rajd rowerowy:

 35 zł – wyłącznie pełnoletnie osoby posiadające Kołbaskowską Kartę Mieszkańca, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,
– 0 zł – wyłącznie dzieci do 18 rż. posiadające Kołbaskowską Kartę Mieszkańca, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,
– 50 zł – pozostałe osoby, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,
– 0 zł – dzieci do 18 rż, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,

  • Dla konkurencji rekreacyjny spływ kajakowy:

– 30 zł – za zespół dwuosobowy, które dokona zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,

Osoby urodzone w roku 1959 lub wcześniej, zwolnieni są z opłaty startowej (wymagany kontakt mailowy z organizatorem na adres e-mail: beata.sypniewska@kolbaskowo.pl po dokowaniu zapisu).

  • Pamiątkowa koszulka techniczna

Wszyscy dorośli uczestnicy mają możliwość dokupienia do dnia 29.04.2024 r. JEDNEJ pamiątkowej koszulki technicznej z XIII Ćwierćmaratonu Bielika w cenie 40,00 zł za sztukęPosiadacze Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca są zwolnieni z opłaty z koszulkę. 

Rozmiar koszulki wybierany jest na etapie rejestracji. Zmiana rozmiaru możliwa jest w ciągu 7 dni od dokonania rejestracji poprzez kontakt z organizatorem (e-mail: beata.sypniewska@kolbaskowo.pl), jednak nie później niż do dnia 29.04.2024 r.  Wyboru koszulek dokonuje się spośród rozmiarów damskich od XS do 2XL, spośród rozmiarów męskich od S do 2XL.

Tabela rozmiarów Koszulka XIII Ćwierćmaratonu Bielika

  • Terminy startu poszczególnych konkurencji (25 maja 2024 roku, sobota):

– godz. 10:00 start uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego,
– godz. 10:15 start uczestników rekreacyjnego spływu kajakowego,
– godz. 10:30 start uczestników biegu,
– godz. 10:45 start uczestników marszu nordic-walking,

  • Biuro zawodów

Biuro zawodów będzie działało w dniach 22-24.05.2024 r.  Szczegółowe godziny pracy biura zawodów podane zostaną w późniejszym terminie.
W dniu 25.05.2024 r. (sobota) biuro zawodów XIII Ćwierćmaratonu Bielika zlokalizowane będzie w Siadle Dolnym.

Szczegóły w regulaminie. 

Impreza, jak co roku, ma charakter rodzinnego pikniku sportowego, dlatego zapraszamy nie tylko sportowców, ale wszystkich. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie