Awans siatkarek AMPS Kołobrzeg/SMS Police

W dniach 4-5 marca w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbyły się finały województwa zachodniopomorskiego młodziczek. Zwycięzcą została drużyna AMPS Kołobrzeg/SMS Police, która będzie organizatorem kolejnego etapu rozgrywek.

W rozgrywkach o miano Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego Młodziczek wystartowało 6 drużyn: AMPS Kołobrzeg/SMS Police, STS Kospel Koszalin, MKS Gryf Szczecinek, UKS Barnim Goleniów, UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin i KS Stocznia Darłowo M&W, podzielonych na trzy grupy eliminacyjne.

W spotkaniach grupowych zwycięzcami zostały drużyny AMPS Kołobrzeg/SMS Police i MKS Gryf Szczecinek oraz UKS Barnim Goleniów i UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin.

W finałowych spotkaniach bez straty seta zwyciężyła drużyna AMPS Kołobrzeg/SMS Police. Miejsce drugie zajęła drużyna UKS Barnim Goleniów, a miejsce trzecie UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin.

Organizatorzy turnieju finałowego wyróżnili także najlepsze zawodniczki w zespole i MVP turnieju.

5 – 6 STS Kospel Koszalin

Nagrody i wyróżnienia wręczali Marek Mierzwiński Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Krzysztof Wika przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Organizatorami wydarzenia byli UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki i Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej.

Kolejny etap rozgrywek – 1/8 Mistrzostw Polski Młodziczek odbędzie się w Policach w dniach 18-19 marca.