Powiat Policki

Akcja Czysta Odra. Zobacz co się będzie działo na terenie Powiatu Polickiego

Nastała wiosna, więc czas się wziąć na wiosenne porządki. Już tylko dni dzielą nas od startu Akcji Czysta Odra, będącej pierwszą tego typu międzynarodową inicjatywą na rzecz czystości Odry.

Opublikowane

w dniu

Akcje sprzątania, organizowane przez lokalną społeczność odbędą się między 29.04 a 08.05 na terenie Polski, Niemiec i Czech, czyli krajów przez które Odra przepływa. Tym samym będzie to największa akcja sprzątania tej rzeki od jej źródła aż do ujścia.

https:/www.youtube.com/watch?v=kwOga5SNJs8

Na odcinku od Słubic do Świnoujścia, którego Regionalnym Koordynatorem jest Stowarzyszenie Wywrotka jak na razie swój udział potwierdziło kilkudziesięciu lokalnych organizatorów. Poniżej prezentujemy harmonogram wydarzeń, które zostaną przeprowadzone. Lista będzie aktualizowana na bieżąco ponieważ wciąż przyjmujemy zgłoszenia od osób chcących dołączyć do Akcji Czysta Odra z wydarzeniem na swoim terenie. Więcej o zasadach akcji i przyjmowaniu zgłoszeń można znaleźć w naszej poprzedniej aktualności.

Harmonogram wydarzeń w ramach Akcji Czysta Odra na odcinku Słubice-Świnoujście

Powiat policki

Data: 07.05 (sobota)
Godzina startu: 15:00
Miejsce startu: Police – Mijanka
Formuła: Sprzątanie brzegu Odry. Wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych.
Organizator: Mieszkańcy Polic
Wydarzenie na FB: 
https:/www.facebook.com/events/676441463469230


Data: 07.05 (sobota)
Godzina startu: 16:00
Miejsce startu: ul. Dębowa 6, Police
Formuła: Sprzątanie na kajakach. Wydarzenie ma charakter zamknięty
Organizator: Środowiska alternatywne aglomeracji szczecińskiej
Wydarzenie na FB: 
https:/www.facebook.com/events/753203249420605/


Data: 07.05 (sobota)
Godzina startu: 10:00
Miejsce startu: Niekłończyca
Formuła: Sprzątanie brzegów Odry. Wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych.
Organizator: Sołtys Niekłończycy

Powiat Policki

Kierowcy w powiecie polickim stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Policach podczas rutynowego pomiaru prędkości, który odbył się w miniony poniedziałek, zatrzymali trzech kierujących przekraczających dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zgodnie z przepisami, za przekroczenie prędkości od 50 do 60 km/h nałożony zostaje mandat karny w kwocie 1500 zł oraz 13 punktów karnych.

Opublikowane

w dniu

Z kolei osoby, które przekroczą prędkość od 61 do 70 km/h, muszą liczyć się z karą w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych. Co więcej, przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h w terenie zabudowanym wiąże się z automatyczną utratą Prawa Jazdy na okres trzech miesięcy.

Trzej zatrzymani kierowcy, mieszkańcy powiatu polickiego, zostali ukarani zgodnie z obowiązującymi regulacjami. Otrzymali oni mandaty karne, a ich uprawnienia do kierowania pojazdami zostały zawieszone na trzy miesiące. Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych i apeluje o rozsądną i przepisową jazdę dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

 

Czytaj dalej

Powiat Policki

Walentynkowy spacer z psiakami – wydarzenie w schronisku w Dobrej

Miłośnicy czworonogów będą mieli okazję do uczestnictwa w nietypowym walentynkowym wydarzeniu. Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej organizuje specjalny spacer dla psów i ich opiekunów. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 15 lutego, o godzinie 11:00.

Opublikowane

w dniu

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich – zarówno dla tych, którzy już zaadoptowali swojego przyjaciela, jak i dla osób chcących pomóc schroniskowym podopiecznym w codziennej porcji ruchu. Udział w spacerze jest możliwy dzięki wsparciu doświadczonych wolontariuszy i specjalistów od zachowania zwierząt.

Organizatorzy przypominają, aby uczestnicy wyposażyli się w nieprzemakalne obuwie i przygotowali odpowiednie akcesoria do prowadzenia psów – smycz o długości do 5 metrów oraz standardową obrożę lub szeleki. Zainteresowani mogą zgłaszać swoje uczestnictwo drogą mailową.

Spacer w Walentynki to doskonała okazja do spędzenia czasu w doborowym towarzystwie oraz wsparcia Schroniska w Dobrej poprzez zbiórkę karmy. Inicjatywa ta stanowi kolejną odsłonę cyklicznych spacerów – pierwszy, o tematyce mikołajkowej, odbył się z dużym powodzeniem w listopadzie zeszłego roku, gromadząc licznych uczestników i donacje na rzecz zwierząt.

Zachęcamy mieszkańców powiatu polickiego do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i okazania serca czworonożnym przyjaciołom.

 

Czytaj dalej

Powiat Policki

Pies służbowy – niezastąpiony pomocnik w pracy policji

Psy służbowe, wykorzystywane przez policję na całym świecie do patrolowania i tropienia, są nieocenionym wsparciem w działaniach przymusu bezpośredniego i obronności. To dzięki ich niezwykle rozwiniętej psychice, instynktowi i zmysłom, mogą skutecznie współpracować z funkcjonariuszami w różnorodnych zadaniach. Kluczowym elementem ich efektywności jest ciągłe szkolenie i doskonalenie umiejętności niezbędnych w służbie.

Opublikowane

w dniu

Szkolenia psów służbowych to systematyczny proces, podczas którego zwierzęta te uczą się pobierania i tropienia śladów, posłuszeństwa, obrony oraz uczestniczą w różnorodnych symulacjach mających na celu rozwijanie instynktów. Są one przeprowadzane cyklicznie, aby utrwalić umiejętności psów do pracy w różnych warunkach.

Psy te najczęściej pełnią rolę patrolowo-tropiących w działaniach prewencyjnych. Ustawa o Środkach Przymusu Bezpośredniego i Broni Palnej dokładnie reguluje warunki ich użycia. Ciekawym aspektem pracy z psami służbowymi jest fakt, że przewodnik nie wybiera swojego partnera – wybór psa następuje przez losowanie. Powiązanie psa z przewodnikiem jest bardzo mocne; od momentu wylosowania psa, to przewodnik jest odpowiedzialny za jego trening, rozwój i dobrostan.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Policach

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie