Powiat Policki

Akcja Czysta Odra. Zobacz co się będzie działo na terenie Powiatu Polickiego

Nastała wiosna, więc czas się wziąć na wiosenne porządki. Już tylko dni dzielą nas od startu Akcji Czysta Odra, będącej pierwszą tego typu międzynarodową inicjatywą na rzecz czystości Odry.

Opublikowane

w dniu

Akcje sprzątania, organizowane przez lokalną społeczność odbędą się między 29.04 a 08.05 na terenie Polski, Niemiec i Czech, czyli krajów przez które Odra przepływa. Tym samym będzie to największa akcja sprzątania tej rzeki od jej źródła aż do ujścia.

Na odcinku od Słubic do Świnoujścia, którego Regionalnym Koordynatorem jest Stowarzyszenie Wywrotka jak na razie swój udział potwierdziło kilkudziesięciu lokalnych organizatorów. Poniżej prezentujemy harmonogram wydarzeń, które zostaną przeprowadzone. Lista będzie aktualizowana na bieżąco ponieważ wciąż przyjmujemy zgłoszenia od osób chcących dołączyć do Akcji Czysta Odra z wydarzeniem na swoim terenie. Więcej o zasadach akcji i przyjmowaniu zgłoszeń można znaleźć w naszej poprzedniej aktualności.

Harmonogram wydarzeń w ramach Akcji Czysta Odra na odcinku Słubice-Świnoujście

Powiat policki

Data: 07.05 (sobota)
Godzina startu: 15:00
Miejsce startu: Police – Mijanka
Formuła: Sprzątanie brzegu Odry. Wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych.
Organizator: Mieszkańcy Polic
Wydarzenie na FB: 
https://www.facebook.com/events/676441463469230


Data: 07.05 (sobota)
Godzina startu: 16:00
Miejsce startu: ul. Dębowa 6, Police
Formuła: Sprzątanie na kajakach. Wydarzenie ma charakter zamknięty
Organizator: Środowiska alternatywne aglomeracji szczecińskiej
Wydarzenie na FB: 
https://www.facebook.com/events/753203249420605/


Data: 07.05 (sobota)
Godzina startu: 10:00
Miejsce startu: Niekłończyca
Formuła: Sprzątanie brzegów Odry. Wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych.
Organizator: Sołtys Niekłończycy

Powiat Policki

Wakacyjny spacer z leśnikiem w Trzebieży

Nadleśnictwo Trzebież (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zaprasza na „Spacer z leśnikiem” 9 sierpnia (wtorek) o godz. 10.00.

Opublikowane

w dniu

Będzie to wyjątkowa okazja, aby wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Trzebież, wyruszyć na wyprawę po przepięknym i mało znanym leśnictwie Tatynia. Na trasie znajduje się malowniczy las w przeróżnym wieku, Gospodarstwo Szkółkarskie oraz WDN, czyli wyłączony drzewostan nasienny.

Leśnik wytłumaczy jak odczytywać wiek drzew oraz jak rozpoznać podstawowe gatunki roślin leśnych. Odpowie również na wszystkie pytania dotyczące pracy leśnika, a dyskusja będzie o tyle ciekawsza, bo odbędzie się w miejscu jego pracy – czyli lesie.

Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.
„Spacer z leśnikiem” rozpocznie się 9 sierpnia o godz. 10.00 na parkingu leśnym przy Gunicy w Tanowie.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowano najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.  Słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz brak opadów wpływają każdego dnia na wilgotność ściółki leśnej, co wprost przekłada się na możliwość powstania pożaru lasu. 

Opublikowane

w dniu

Przez kilka dni sierpnia wybuchło 11 pożarów o powierzchni 0,67 ha. Od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 266 pożarów na łącznej powierzchni 70 ha.
Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu.

W przypadku pożaru należy niezwłocznie zawiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numer 112.
Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/

Czytaj dalej

Powiat Policki

Kolejny włamywacz zatrzymany

Policjanci z KP Mierzyn zatrzymali na gorącym uczynku 41 – letniego mężczyznę, który włamał się do szopy mieszkańca Polic, z której dokonał kradzieży narzędzi ogrodowych. Włamywacz został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. To nie pierwsza jego kradzież – za czyn odpowie w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Opublikowane

w dniu

W niedzielę o świcie dyżurny polickiej komendy został powiadomiony, iż na jednej z polickich posesji mężczyzna dokonuje kradzieży elektronarzędzi. Na miejsce został skierowany patrol z Mierzyna, który w tym czasie pełnił służbę na terenie Polic. Policjanci po przybyciu na miejsce dokonali penetracji terenu, zauważyli włamywacza nieopodal miejsca włamania. Mężczyzna próbował ukryć się przed stróżami prawa za jednym z budynków. Policjanci niezwłocznie dokonali zatrzymania 41-latka. Przy mężczyźnie ujawniono łup w postaci dmuchawy do liści, która jak się później okazało została skradziona z jednej z przydomowych szop. Włamywacz przyznał, iż chciał zrabować więcej elektronarzędzi ale przeszkodzili mu policjanci. Skradziona dmuchawa została przekazana właścicielowi, który nie zdawał sobie sprawy z kradzieży, gdyż w tym czasie jeszcze spał.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Z uwagi na to, że włamania dopuścił się w warunkach recydywy, teraz grozi mu kara pozbawienia wolności wyższa o połowę, czyli nawet do 15 lat więzienia.

mł.asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie