Powiat Policki

Akcja Czysta Odra. Zobacz co się będzie działo na terenie Powiatu Polickiego

Nastała wiosna, więc czas się wziąć na wiosenne porządki. Już tylko dni dzielą nas od startu Akcji Czysta Odra, będącej pierwszą tego typu międzynarodową inicjatywą na rzecz czystości Odry.

Opublikowane

w dniu

Akcje sprzątania, organizowane przez lokalną społeczność odbędą się między 29.04 a 08.05 na terenie Polski, Niemiec i Czech, czyli krajów przez które Odra przepływa. Tym samym będzie to największa akcja sprzątania tej rzeki od jej źródła aż do ujścia.

https:/www.youtube.com/watch?v=kwOga5SNJs8

Na odcinku od Słubic do Świnoujścia, którego Regionalnym Koordynatorem jest Stowarzyszenie Wywrotka jak na razie swój udział potwierdziło kilkudziesięciu lokalnych organizatorów. Poniżej prezentujemy harmonogram wydarzeń, które zostaną przeprowadzone. Lista będzie aktualizowana na bieżąco ponieważ wciąż przyjmujemy zgłoszenia od osób chcących dołączyć do Akcji Czysta Odra z wydarzeniem na swoim terenie. Więcej o zasadach akcji i przyjmowaniu zgłoszeń można znaleźć w naszej poprzedniej aktualności.

Harmonogram wydarzeń w ramach Akcji Czysta Odra na odcinku Słubice-Świnoujście

Powiat policki

Data: 07.05 (sobota)
Godzina startu: 15:00
Miejsce startu: Police – Mijanka
Formuła: Sprzątanie brzegu Odry. Wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych.
Organizator: Mieszkańcy Polic
Wydarzenie na FB: 
https:/www.facebook.com/events/676441463469230


Data: 07.05 (sobota)
Godzina startu: 16:00
Miejsce startu: ul. Dębowa 6, Police
Formuła: Sprzątanie na kajakach. Wydarzenie ma charakter zamknięty
Organizator: Środowiska alternatywne aglomeracji szczecińskiej
Wydarzenie na FB: 
https:/www.facebook.com/events/753203249420605/


Data: 07.05 (sobota)
Godzina startu: 10:00
Miejsce startu: Niekłończyca
Formuła: Sprzątanie brzegów Odry. Wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych.
Organizator: Sołtys Niekłończycy

Gmina Dobra

Powstanie przejście dla pieszych i perony autobusowe w Grzepnicy

Powiat Policki przystąpił do realizacji kolejnego etapu modernizacji infrastruktury komunikacyjnej. W miejscowości Grzepnica, w ramach zapowiedzianej inwestycji, powstaną dwa nowe perony autobusowe. Umowa na wykonanie projektu budowlanego została podpisana, a jej zakres obejmie nie tylko same perony, ale również szereg dodatkowych elementów mających na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżujących.

Opublikowane

w dniu

Perony autobusowe zlokalizowane zostaną w pasie drogowym drogi powiatowej nr 3911Z, łączącej Dobrą z Bartoszewem, nieopodal ul. Rezydenckiej. Projekt przewiduje także budowę nowego chodnika, który umożliwi bezpieczne dotarcie pieszych z przystanków do przejścia dla pieszych. Ponadto, zaprojektowane zostanie przejście dla pieszych wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, co zwiększy widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Istotnym elementem projektu będzie również doświetlenie dla pieszych, które poprawi widoczność po zmroku.

Inwestycja realizowana będzie we współpracy z Gminą Dobra. Dzięki nowym peronom autobusowym mieszkańcy Grzepnicy oraz okolicznych miejscowości zyskają wyżej poziom dostępności komunikacyjnej, co przyczyni się również do wzrostu atrakcyjności regionu. Prace projektowe to pierwszy krok ku realizacji długo oczekiwanej przez lokalną społeczność inwestycji, która wpłynie na poprawę warunków podróży oraz infrastruktury drogowej.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Powstanie projekt budowlany modernizacji odcinka drogi powiatowej Buk-Rzędziny

Powiat Policki inicjuje znaczące działania w celu poprawy bezpieczeństwa drogowego i komfortu mieszkańców. W bliskiej perspektywie czasowej ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na realizację projektu budowlanego odcinka drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Buk a Łęgi.

Opublikowane

w dniu

Obecna struktura jezdni, charakteryzująca się licznymi ubytkami oraz niewystarczającą szerokością uniemożliwiającą bezproblemowe mijanie się pojazdów, jest źródłem zagrożeń dla użytkowników tej trasy. Starosta Policki, Andrzej Bednarek, podkreśla wagę procedury, która ma na celu przygotowanie projektu budowlanego mającego na celu kompleksową modernizację wymienionego odcinka.

W ramach prac projektowych zaplanowano szeroki wachlarz usprawnień. Do najważniejszych należy przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych Nr 3907Z i 3909Z w miejscowości Buk, urządzenie i modernizacja istniejących chodników oraz infrastruktury dla rowerzystów. Projekt uwzględnia również budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów, jak i organizację miejsc postojowych. Kluczowym elementem będzie również poszerzenie konstrukcji jezdni do sześciu metrów, co znacząco wpłynie na poprawę warunków ruchu.

Powiat Policki zobowiązuje się do rozwiązania kolizji z istniejącym uzbrojeniem technicznym w ramach projektu. Planowane działania mają kluczowe znaczenie dla podniesienia standardów bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, jak również wszystkich użytkowników drogi. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu i harmonogramu prac zostaną zaprezentowane wkrótce.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nadchodzi remont głównej drogi w Ustowie

Starostwo Powiatu Polickiego ogłosiło, że planowany jest remont głównej drogi w miejscowości Ustowo – ostatniego odcinka trasy łączącej Szczecin z Siadłem Górnym. Obecna kondycja kilometrowego fragmentu pozostawia wiele do życzenia, z uwagi na liczne wyrwy i ubytki, co stanowi utrudnienie zarówno dla mieszkańców, jak i podróżujących tą trasą.

Opublikowane

w dniu

Na realizację prac remontowych przekazano środki w wysokości 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Władze lokalne wspólnie z gminą podejmują starania o pozyskanie brakujących środków na pokrycie całkowitych kosztów remontu, szacowanych na 11 milionów złotych.

Plan przewiduje, że przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony najpóźniej w maju bieżącego roku. W międzyczasie, do czasu rozpoczęcia głównych działań remontowych, droga zostanie tymczasowo zabezpieczona. Starosta Bednarek apeluje o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przyszłych prac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga powinna zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie