Gmina Dobra

Awaria systemu!

Opublikowane

w dniu

Informujemy, że w dniu 5 listopada 2021 r. (piątek) w Urzędzie Gminy Dobra nie będzie możliwości załatwiania spraw związanych z wydawaniem dowodu osobistego i ewidencji ludności.

Jest to spowodowane awarią systemu !

 

Za powyższe utrudnienia przepraszamy.

Reklama

Gmina Dobra

Rozpoczęcie sezonu artystycznego w Carpe Diem z Megitzą

5 stycznia br., Stowarzyszenie Carpe Diem gościć będzie muzyczny zespół Megitza, który zaprezentuje swój wyjątkowy repertuar na otwarcie nowego sezonu artystycznego.

Opublikowane

w dniu

Zespół Megitza, założony w Chicago w 2008 roku, szybko zdobył uznanie na międzynarodowej arenie muzycznej. Ich debiutancki album „Boleritza”, z prestiżowym gościnnym wkładem wirtuoza skrzypiec Roby’ego Lakatosa, stanowił początek bogatej kariery grupy.

Od tego czasu zespół regularnie występuje zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie, zdobywając uznanie na takich festiwalach, jak Montreux Jazz Festival czy Vienn Jazz Festival. Respekt wśród polskiej Polonii oraz promocja kultury polskiej za granicą przyczyniły się do rosnącej popularności Megitzy.

Finaliści programu Must be the Music i laureaci „złotego guzika” w Mam Talent, Megitza to zespół o wyjątkowym brzmieniu, łączącym góralską muzykę z elementami Americany. Dotychczas zespół wydał osiem albumów studyjnych, które odzwierciedlają ich oryginalne podejście do muzyki i kompozycji.

ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY koncert zespołu odbędzie się w Vivat Dom Weselny, 5 stycznia 2025 r. Startujemy o godzinie 17.00. Na koncercie usłyszymy m.in.: kolędy świata z płyty „Dobra Nowina GOOD MESSAGE”, nagranej z gościnnym udziałem Renaty Przemyk.
Tym razem na koncert nie będzie bezpłatnych wejściówek. Nie będzie też płatnych biletów. Bilety na koncert będzie można otrzymać jako nagrodę w akcji crowdfundingowej https://zrzutka.pl/akgk4k/award/8akpvg/koncert-swiateczno-noworoczny-zespolu-megitza😍 .
Członkowie zespołu:
Małgorzata Babiarz „Megitza” – wokal, kontrabas
Małgorzata Babiarz urodzona w Zakopanem, założycielka i liderka zespołu MEGITZA, to góralka, wokalistka, kompozytorka i kontrabasistka oraz autorka tekstów. W swoich kompozycjach łączy muzykę tradycyjną z nowoczesnym brzmieniem, muzykę bałkańską z melodiami góralskimi i jazzem. W dzieciństwie była wielokrotną laureatką konkursów recytatorskich i gawędziarskich. Małgorzata została wprowadzona do tradycyjnej muzyki Podhala przez jej ojca Stanisława Babiarza. Śpiewała, tańczyła i grała na podhalańskich basach. W 2001 roku w wieku 16 lat sama wyemigrowała do Chicago, gdzie kontynuowała kultywację swego polskiego dziedzictwa w muzyce, ale także eksperymentowała z world music.
„Megitza”, jest artystką, która z łatwością łączy tradycję z nowoczesnością, tworząc unikalne aranżacje, które zyskały uznanie zarówno w Polsce, jak i na międzynarodowej scenie. Jej występy charakteryzują się niesamowitą energią sceniczną i głębią emocjonalną, zapewniając publiczności niezapomniane wrażenia.
Marta Poradowska – wokal, skrzypce
Marta Poradowska ukończyła studia na wydziale Instrumentalnym w klasie skrzypiec na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Podyplomowe Studia Etnomuzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Od najmłodszych lat związana z folklorem Lachów Sądeckich. Współzałożycielka Kapeli Oldnova, z którą odbyła liczne koncerty m.in. w Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova w Bydgoszczy. Jako skrzypaczka aktywnie współpracuje z wieloma zespołami regionalnymi (m.in. Nawojowiacy, Sądeczanie, Lachy, Niskowioki, Jakubkowianie, Szczyrzycanie, Nowa Huta, Ziemia Bydgoska, Płomienie) oraz polonijnymi ( Regina z Kanady, Dolina z USA) kultywując folklor i zdobywając liczne nagrody na festiwalach i przeglądach w Polsce i na świecie.
Marcin Cyzowski – wokal, gitara
Marcin Cyzowski z wykształcenia magister sztuki, na codzień zajmuje się produkcją muzyczną we własnym studiu nagrań Cyzovsky Studio w którym nagrywa wielu artystów młodego pokolenia. W swojej karierze muzycznej jako gitarzysta akompaniował artystom takim jak: Kayah, Formacja Nieżywych Schabuff , Siostry Szlachta, Konrad Ligas Gypsy Project. Jako producent muzyczny zdobył Pierwszą nagrodę na remix utworu zespołu The Dumplings organizowanego przez jednego z najlepszych producentów muzycznych w kraju Bogdana Kondradzkiego. Oprócz działalności koncertowej i studyjnej jest zaangażowanym pedagogiem w Szkołach Podstawowych oraz Ośrodkach Kultury.
Konrad Ligas – akordeon
Konrad Ligas ukończył klasę akordeonu na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Janusza Patera. Uczestnik i laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych, nauczyciel akordeonu. Aktywnie działa jako solista i kameralista zarówno w muzyce klasycznej, jak i jazzowej oraz klezmerskiej. Współpracował m. in. z Januszem Muniakiem, Wojciechem Groborzem, Karolem White, Leopoldem Kozłowskim, Roby Lakatosem, Francesco Buzurro. Był jednym z założycieli zespołu Nazzar Group, z którym zdobył III Nagrodę Programu 2 Polskiego Radia na XI Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” (Warszawa 2008). Jest pomysłodawcą i producentem nagrania autorskiej płyty Konrad Ligas „Gypsy” utrzymanej w konwencji jazz manouche.
Andrzej Żydek – perkusjonalia
Muzyk multiinstrumentalista, pedagog, propagator muzyki i kultury, animator społeczny. Pobierał lekcje u wybitnych przedstawicieli nurtów muzycznych m.in. Jacobo Sanchez (flamenco), Nando Lumba (cumbia kolumbijska), Mario Cubillas (muzyka afroperuwiańska), Mansa Camio (muzyka zachodnioafrykańska), Nippy Noya (jazz). Zdobył tytuł najlepszego instrumentalisty na ogólnopolskich festiwalach muzycznych w Jaśle i Gnieźnie. Jako pedagog animuje ruch bębniarski na terenie Śląska, w którym na przestrzeni lat uczestniczyło kilkaset osób.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Promocja albumy „My z Dobrej” – kulturalny pomost między Dobrą a Wolgastem

W środowy wieczór w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej odbyło się spotkanie promujące album Andrzeja Łazowskiego i Laury Dobrowolskiej „My z Dobrej” – kulturalny pomost między Dobrą a Wolgastem.

Opublikowane

w dniu

Na wyjątkowych fotografiach znajdujących się w albumie autorstwa cenionego artysty – fotografa Andrzeja Łazowskiego, możemy odnaleźć naszych sąsiadów i znajomych: społeczników, sportowców, naukowców, strażaków – zwyczajnych/niezwyczajnych mieszkańców i przyjaciół naszej gminy, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju i promocji gminy Dobra.

Przybyłych gości powitali wójt Gminy Dobra Magdalena Zagrodzka, zastępca wójta Paweł Malinowski oraz autor Andrzej Łazowski.

– Mam nadzieję, że zatrzymana na kartach albumu historia ludzi, którzy tworzyli gminę przez ostatnie dekady, będzie dla przyszłych pokoleń dokumentacją progresji gminy – powiedziała wójt Gminy Dobra Magdalena Zagrodzka.

Każda z osób, która wzięła udział w spotkaniu otrzymała egzemplarz książki wraz z autografem autorów.

Albumy dostępne będą m.in. w bibliotekach Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej.

Projekt „My z Dobrej – kulturalny pomost pomiędzy Dobrą i Wolgastem” został dofinansowany ze środków Funduszu Małych Projektów Interreg VIA Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska 2021-2027 w zakresie celu szczegółowego 4.6. „Kultura i zrównoważona turystyka” oraz ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów w związku ze Świętami Bożego Narodzenia

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie