Gmina Dobra

Pierwszy Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra

W niedzielę (6 czerwca) odbył się Pierwszy Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra zorganizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy.

Opublikowane

w dniu

Ponad 150 miłośników turystyki rowerowej zgromadziło się na starcie rajdu w Mierzynie. Rowerzyści pokonali wspólnie 32 kilometry delektując się pięknem Gminy Dobra. Uczestnicy rajdu odwiedzili m.in. Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnicę, Dobrą, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze. Dla chętnych organizatorzy przewidzieli dodatkowe 10 kilometrów na nowowybudowanej ścieżce rowerowej Łęgi – Stolec. Rowerzyści poruszali się zarówno po ścieżkach rowerowych jak i drogach publicznych i szutrach w miejscach gdzie jeszcze nie ma ścieżek rowerowych. Przejazd uczestników zgromadzenia tradycyjnie zabezpieczali policjanci z Mierzyna, Polic i Szczecina, Straż Gminna z Gminy Dobra oraz Straż Miejska ze Szczecina. Organizatorzy wyrazili gorące podziękowania służbom mundurowym za bezpieczne przeprowadzenie grupy rowerzystów. Jednocześnie przy planowaniu trasy organizatorzy starali się unikać dróg o dużym natężeniu ruchu, aby rajd był jak najmniej odczuwalny dla innych uczestników ruchu drogowego.

W wydarzeniu uczestniczyły także dzieci stąd rowerzyści poruszali się w bardzo spokojnym tempie ze średnią 10 km/h. Dzięki gościnności Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z placu zabaw oraz świetlicy w Buku. Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzili zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w wydarzeniu. Poza konkursami sprawnościowymi (m.in. slalom na rowerze, „żółwia jazda”, piłka nożna i koszykówka) odbyły się także konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przywiązuje wielką wagę do szkoleń w zakresie bezpieczeństwa zarówno dzieci jaki i dorosłych uczestników rajdów. W tym zakresie wolontariusze fundacji od wielu lat współpracują z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie raz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała dotacje z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji. Wydarzenie wsparły także firmy: DGS Poland (Demant Szczecin) oraz ASP-Tech. Udział w wydarzeniu był dla uczestników bezpłatny.

Dzięki pozyskanym środkom uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe medale, kamizelki rowerowe oraz odblaski. Z pozyskanych funduszy zakupione zostały także nagrody dla uczestników konkursów oraz został przygotowany poczęstunek na placu zabaw w Buku.

Organizatorzy gorąco dziękują samorządom oraz firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Już dzisiaj Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza serdecznie na V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 27 czerwca 2021 roku. Wkrótce rozpoczną się zapisy na to wydarzenie, a szczegółowe informacje będą na bieżąco zamieszczane na stronie: https:/www.facebook.com/gryfus.szczecin

„Największą radością dla nas jako organizatorów był tak liczny udział dzieci w rajdzie. Wielu z nich jeszcze w trakcie rajdu pytało nas kiedy planujemy zorganizować kolejne rajdy rowerowe, bo bardzo lubią tą formę rodzinnego wypoczynku. Cieszymy się ogromnie, że niemal wszyscy uczestnicy rajdu przyjechali na start w kaskach. Od wielu lat apelujemy i wymagamy, aby w naszych wydarzeniach rowerzyści uczestniczyli w kaskach na głowach i widać, że przynosi to efekt. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem” – powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

„Będąc mieszkańcem Gminy Dobra cieszę się ogromnie, że jako Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zorganizowaliśmy rodzinny rajd rowerowy, który swoim zasięgiem objął niemal całą naszą gminę. Mam wielką nadzieję, że uda nam się kontynuować to wydarzenie w kolejnych latach. Cieszymy się, że dopisała frekwencja i pogoda. Limit 150 uczestników wynikający z trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wypełnił się w ciągu jednego dnia. To był wspaniale spędzony czas” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Gmina Dobra

Rusza Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim – Rozpoczęcie rekrutacji na 2024!

Rozpoczęła się rekrutacja do Letniej Szkoły Muzykowania na Pomorzu Zachodnim w roku 2024. Projekt ten został powołany do życia w celu promowania muzyki i śpiewu ludowego jako części bogatej kultury regionalnej. Serdecznie zapraszamy do udziału dorosłych, seniorów, osoby niepełnosprawne, a także przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych. Liczba dostępnych miejsc została ograniczona do piętnastu, co gwarantuje indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Opublikowane

w dniu

Podczas kursu prowadzonego przez Stanisława Mazurka, uczestnicy w trakcie 150 godzin zajęć zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu emisji głosu i śpiewu tradycyjnego (120 godzin praktyki) oraz wiedzę teoretyczną na temat muzyki ludowej i historii śpiewu na Pomorzu Zachodnim (30 godzin teorii). Program szkolenia gwarantuje nie tylko rozwój umiejętności muzycznych, ale również pogłębienie świadomości kulturowej.

Kulminacyjnym punktem Letniej Szkoły Muzykowania będzie nagranie płyty CD, na której uczestnicy będą mieli okazję promować kulturowe dziedzictwo regionu. To unikalna okazja do nabycia nie tylko nowych umiejętności, ale i do uczestniczenia w tworzeniu materiału o wartości kulturowej.

Zapisy na kurs ruszyły i zważywszy na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy zainteresowanych do szybkiego zgłaszania swojej kandydatury. Szkoła będzie się odbywać w trybie weekendowym, a koszt uczestnictwa wynosi 200 złotych za osobę, w cenie zawarty jest nocleg. Nie przegapcie szansy na niezapomniane doświadczenie muzyczne!

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tu:
https://forms.gle/GKTrwQNHTA2Wb9Lw6

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Wspólnie na starcie — BIEGNĘ DLA GIENI i JANKA w Grzepnicy

W nadchodzącą sobotę, mieszkańcy gmina Dobra spotkają się na sportowo-charytatywnej imprezie „Biegnę dla Gieni i Janka”. Wydarzenie, zorganizowane wspólnie przez Ludowe Zespoły Sportowe Koło LZS Dobra, lokalną społeczność z Grzepnicy oraz Sołtysa, ma na celu wsparcie dwójki miejscowych wolontariuszy, których dom uległ niedawno zniszczeniu w wyniku pożaru.

Opublikowane

w dniu

Biuro zawodów rozpocznie swoją działalność o godzinie 13:00 przy gminnej świetlicy, zlokalizowanej przy boisku sportowym. Zapisy na bieg dla dzieci, który odbędzie się na dystansie 1500 metrów, oraz dla dorosłych, biegnących trasę 4000 metrów, będą przyjmowane w tym miejscu.

Wpisowe za udział w biegu to dobrowolne datki, które zasilą fundusz na rzecz odbudowy zniszczonego domu. Czas na wspólną zabawę w cieniu sportowej rywalizacji rozpocznie się o godzinie 14:00, a starter da sygnał do biegu o 15:00.

Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali festyn z rozmaitymi atrakcjami dla dzieci, licytacjami oraz gastronomicznymi specjałami. O wieczną pamiątkę z tej wyjątkowej imprezy zadbają profesjonaliści z FotoInfo Biegowe, z Jarkiem Dulnym na czele.

Szerokie wsparcie zadeklarowały również lokalne przedsiębiorstwa i instytucje. Przykładowo, firma PanelDoor s.c. ufundowała nowe drzwi wejściowe wraz z montażem i usługi związane z instalacją okien. Osoby, które nie mają możliwości fizycznego uczestnictwa w wydarzeniu, mogą przekazać swoje datki finansowe poprzez zorganizowany apel o pomoc.

Całe przedsięwzięcie dowodzi, iż silna i zjednoczona społeczność potrafi stawić czoła nawet najtrudniejszym przeciwnościom losu, oferując solidarną pomoc potrzebującym.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Finałowa gala projektu „Kulturalne Pogranicze – II edycja”

Mieszkańcy Dobrej mają niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu, kończącym drugą odsłonę projektu „Kulturalne Pogranicze”. Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 17.00.

Opublikowane

w dniu

Wśród artystów zaproszonych do udziału w finale projektu znajdują się utalentowani muzycy, którzy z pewnością zachwycą obecnych swoimi interpretacjami. Na scenie zobaczymy pianistów – Marcina Pękali, Olhę Kozlan i Arkadiusza Świecha oraz sopranistkę – Natalię Jarosiewicz. W repertuarze znajdą się dzieła muzyki klasycznej, a także współczesnej, co gwarantuje różnorodność muzycznych przeżyć.

To wydarzenie to doskonała okazja, by celebrować bogactwo i różnorodność kultury w regionie. Organizatorzy zadali sobie trud, aby zapewnić, że gala finałowa będzie nie tylko świetnym doświadczeniem artystycznym, ale także momentem budującym poczucie wspólnoty wśród mieszkańców gminy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a udział w nim może wnieść wiele radości oraz stanowić inspirację dla miłośników sztuki muzycznej. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie