Sport

Policzanie bez zwycięstwa

Opublikowane

w dniu

[lead]Nie udała się inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu juniorów starszych Chemika. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piaskowej podopieczni Mariusza Szmita zmierzyli się z SALOS-em Szczecin i przegrali 2:3.[/lead]

Szczecinianie już w 11 minucie objęli prowadzenie. Odpowiedź była jednak błyskawiczna. Już trzy minuty później piłka trafiła do stojącego na piątym metrze Dominika Dąbrowskiego, który doprowadził do remisu. W 40 minucie Dominik Dąbrowskiw sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi ze Szczecina. 

W drugiej połowie bramki strzelał tylko SALOS. Najpierw w 73 minucie szczecinianie wykorzystali zamieszanie po rzucie rożnym, a w 76 minucie – po bezsensownym faulu obrońcy – sędzia podyktował rzut karny, pewnie zamieniony na decydujące trafienie. 

W następnej kolejce podopieczni Mariusza Szmita zmierzą się na własnym boisku z MKP Szczecinek. 

Chemik – Salos 2:3 (2:1)

Chemik: Serdyński – Budnicki, Kamiński, Wujko, Paprocki, Lintas, Kadrzyński, Podgórski, Dąbrowski, Korotkiewicz, Nowakowski (46 Dolak)

[subtitle]Juniorzy młodsi też przegrali[/subtitle]

Po dwóch zwycięstwach w Wojewódzkiej Lidzie Juniora Młodszego Chemik niespodziewanie przegrał z MUKS Orzeł 2010 Wałcz 1:3. 

Młodzi Chemicy już w 16 minucie gry przegrywali 0:1. Błąd polickiej obrony wykorzystał Patryk Dybaczewski. Po stracie bramki z minuty na minutę rosła przewaga policzan. Żółtozieloni prowadzili grę, a goście z Wałcza ograniczali się do wybijania piłek. W 36 minucie gry po składnej akcji do remisu doprowadził Dawid Szala. 

Po przerwie stroną dominującą byli Chemicy, którzy stworzyli kilka okazji do zdobycia bramki. W każdej sytuacji zabrakło przysłowiowej kropki nad i. Niemoc strzelecką policzan wykorzystali goście, którzy po dwóch błędach defensywy Chemika ustalili wynik na 1:3. 

W następnej kolejce rywalem podopiecznych trenera Macieja Sayed będzie Football Academy Szczecin.

Chemik: Paska – Palej (85 K. Jaguszewski), Garczyński, Cholewiński (70 Nowakowski), Witkowski (46 Rajch), Kowalczyk, Bobel (65 Bylewski), Maksylewicz (33 Ścirka), Szala, Wróblewski, Szczykutowicz.

[subtitle]Trampkarze bez zwycięstwa[/subtitle]

W weekend mecze ligowe rozgrywali także trampkarze Chemika. Trampkarze młodsi trenera Łukasza Furmana podejmowali drużynę Prawobrzeża Szczecin i już po 10 minutach gry prowadzili po bramce Adriana Dąbrowskiego. Wprawdzie goście doprowadzili do remisu ale Dąbrowski trafił po raz drugi i trzeci kompletując tym samym hattricka. Ambitnie grający zawodnicy Prawobrzeża najpierw zdobyli bramkę kontaktową, a w samej końcówce meczu doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3. 

Chemik: Sorokin – Pankiewicz, Koral, Laszczuk, Bortacki, Jasiński, Figiel, Ficner, Radko, Bukiel, Krajewski. Grali także: Zając, Dąbrowski, Kurzawa, Kostański, Sroczyński, Zadrodziński.

Dużo gorzej poszło trampkarzom starszym Chemika, którzy ulegli na wyjeździe Vinecie Wolin 4:2. Bramki dla Chemików zdobyli Sebastian Jankowski i Michał Mazurak. 

Chemik: Konik – Korzec, Mazurak, Kołacki, Jankowski, Dąbrowski, Kurzawa, Jasiński, Kotlarz, Chudzik, Budas. Grali także: Paska, Szymański, Sroczyński, Wlaźlak, H. Dymitrowski, Pirecki. Opr.

[signature]DJ

[/signature]

Reklama

Sport

Siatkarska kadra polickiego Chemika rośnie – nowe talenty dołączają do drużyny

Siatkarska drużyna Chemik Police zyskuje nowe, silne wsparcie. Klub ogłosił właśnie podpisanie kontraktów z czterema zdolnymi zawodniczkami, które mają przyczynić się do sukcesów zespołu w nadchodzących sezonach. Julia Hewelt oraz Anna Fiedorowicz, obie będące młodzieżowymi reprezentantkami Polski, wraz z Ewą Kwiatkowską i Agatą Nowak, dołączają do składu

Opublikowane

w dniu

Julia Hewelt ma 18 lat i gra na pozycji atakującej. Jest wychowanką Wieżycy Stężycy, gdzie współpracowała z trenerem Dawidem Michorem. W barwach poprzedniego klubu zdobyła dwa mistrzostwa Polski juniorek. Aktualnie przebywa w Irlandii, reprezentując Polskę w mistrzostwach Europy do lat 20.

Cieszę się, bo rozpoczynam przygodę z siatkówką seniorską. Nie spodziewałam się, że rozpocznę ją w takim klubie, ale to tylko pokazuje, jak życie potrafi być nieprzewidywalne. Teraz skupiam się na meczach reprezentacji, a po niej dołączam do Chemika i dam z siebie wszystko – mówi Hewelt.

Anną Fiedorowicz ma 18 lat i występuje na pozycji przyjmującej. Jest wychowanką UKS Olsztyn, ostatnie lata spędziła w Wieżycy Stężycy. Razem z trenerem Dawidem Michorem zdobyli dwa mistrzostwa Polski juniorek. Aktualnie Ania przebywa na mistrzostwach Europy do lat 20, gdzie z reprezentacją walczy o wyjście z grupy. Po trzech meczach Polki mają 9 punktów, a Fiedorowicz gra w wyjściowej szóstce.

Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że za sezon będę grała w Chemiku, to chyba bym nie uwierzyła. Tak się jednak stało, spełniam marzenia i na pewno dam z siebie wszystko – mówi Anna Fiedorowicz.

Ewa Kwiatkowska pochodzi ze Szczecina, gra na pozycji środkowej. W przeszłości występowała m.in. w ŁKS Łódź, MKS Kalisz czy PSPS Chemiku Police. Na koncie ma złoty, srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski.

Historia lubi zataczać koło, tak jak jest w moim przypadku. Jestem szczecinianką, kilka lat grałam w barwach Chemika i ponownie mam szansę reprezentowania barw swojego regionu. Mówią, że koło ratunkowe nie musi być nowe, najważniejsze, żeby utrzymywało się na powierzchni. Wiem jaka będzie moja rola w Chemiku, chciałabym przekazać jak najwięcej doświadczenia i dołożyć cegiełkę do zwycięstw, aby uzyskać jak najlepszy wynik w tym sezonie – mówi Kwiatkowska.

Agata Nowak ma 29 lat i gra na pozycji libero. W poprzednich latach występowała m.in. w Bielsku, Świeciu, Poznaniu, Kaliszu czy Toruniu.

Dołączam do klubu z niesamowitą historią. W ostatnich latach zdominował grę w naszej lidze. Nawet jeśli przechodzi przez trudniejszy moment, to wciąż podpisanie kontraktu w Chemiku znaczy dla mnie wiele. Cieszę się nowym rozdziałem i czekam na start przygotowań – mówi Agata Nowak.

Kadra Chemika Police na sezon 2024/25

Atakujące: Julia Hewelt

Przyjmujące: Martyna Grajber-Nowakowska, Anna Fiedorowicz

Środkowe: Dominika Pierzchała, Ewa Kwiatkowska

Rozgrywające:

Libero: Agata Nowak,

 

Czytaj dalej

Sport

Niespodziewane emocje na meczu Kluczevii Stargard z Chemikiem Police

Piłkarze Kluczevi Stargard pokazali swoją wyższość nad ambitnie broniącym się zespołem Chemika Police, kończąc mecz wynikiem 4:2. Choć miano głównego faworyta do zapewnienia sobie awansu zdawało się niebotycznie ciążyć na barkach stargardzian, to początek meczu niespodziewanie należał do gości z Polic.

Opublikowane

w dniu

Chemik Police, wprawiając w osłupienie licznie zgromadzonych sympatyków Kluczevii, wyszedł na prowadzenie jeszcze przed przerwą, dając nadzieje na niemalże baśniową niespodziankę. Łza wzruszenia krążyła w oczach fanów, gdy młodzi zawodnicy z Polic zdołali zamienić teoretyczne przewidywania w realną przewagę.

Druga połowa meczu przyniosła jednak zmianę biegu wydarzeń. Kluczevia Stargard z każdą minutą nabierała coraz większej determinacji, a kunsztowne zagrania i strzały jak z armaty w końcu przełamały defensywę Chemika Police. Cztery bramki dla Kluczevii ustaliły wynik meczu na 4:2, demonstrując siłę i doświadczenie faworytów.

Mimo przegranej, Chemik Police zszedł z boiska z podniesionymi głowami. Drużyna, choć pokonana, pokazała charakter i zdeterminowanie, które zapewne zaowocuje w przyszłych potyczkach. Młody zespół udowodnił, że nie brakuje mu odwagi w konfrontacji z uznawanymi za silniejszych. To było popołudnie pełne mocy sportowych emocji, które tylko potwierdza, iż w piłce nożnej liczy się nie tylko wynik, ale także duch walki i hart ducha.

 

Czytaj dalej

Sport

Międzynarodowe Regaty Szczecin Fair Play w klasie Finn

W najbliższy weekend w Centrum Żeglarskim będą odbywały się regaty Szczecin Fair Play, które organizujemy wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem klasy Finn.

Opublikowane

w dniu

Start zawodów przewidziany jest na sobotę, 27 lipca. Regaty potrwają dwa dni. Finn to bardzo ciekawa łódka mieczowa, zasłużona dla rozpowszechniania żeglarstwa olimpijskiego. Zaprojektowana w roku 1949, celem udziału w konkursie na łódź olimpijską zorganizowanym przez Fiński Związek Żeglarski przed Olimpiadą w Helsinkach w 1952 roku. Ma stosunkowo duży żagiel o powierzchni 10 m², w związku, z czym radzą sobie z nią tylko żeglarze silni, o odpowiedniej masie ciała.

  • Ożaglowanie typu ket

  • Długość kadłuba: 4,5 m

  • Szerokość kadłuba: 1,51 m

  • Powierzchnia żagla: 10 m2

  • Waga kadłuba: 105 kg (przed około 1990 rokiem – 145 kg)

Organizatorami regat są szczecińskie Centrum Żeglarskie oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Finn. Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie https://centrumzeglarskie.pl/regaty/szczecin-fair-play.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie