Chemik Police. Sparing na „piątkę”

W przedostatnim meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu w III lidze, Chemicy wygrali na własnym boisku z Jeziorakiem Szczecin 5:0.

Żółtozieloni od początku spotkania narzucili wysokie tempo gry drużynie ze Szczecina i po zaledwie 120 sekundach gry wyszli na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Sebastian Rudnik i zrobiło się 1:0 dla chemików. W 16 minucie ponownie pogubiła się obrona Jezioraka i swoją druga bramkę w tym meczu zdobył Rudnik.

Nasza drużyna nie zwalniała tempa stwarzając sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Jedną z takich szans w 24 minucie wykorzystał Dominik Dąbrowski. Dominik będąc sam na sam nie dał najmniejszych szans na obronę bramkarzowi Jezioraka. W 36 minucie było już 4:0. W pole karne wpadł Jakub Świder, wyłożył piłkę na 5 metr do niepilnowanego Dąbrowskiego, a ten nie mając żadnego obrońcy na plecach spokojnie wpakował piłkę do bramki. Chwilę później piątą bramkę dla Chemika zdobył Świder.

Po przerwie trener Szmit desygnował na plac drugą jedenastkę i mecz się wyrównał. Jednak dalej optyczną przewagę miała nasza drużyna. Do końca spotkania mimo kilku dogodnych sytuacji wynik spotkania nie uległ już zmianie. Kolejnym mecz kontrolny zawodnicy trenera Mariusza Szmita rozegrają już w najbliższy piątek. Rywalem naszego zespołu będzie Pogoń II Szczecin. Gra kontrolna zostanie rozegrana o godz. 17:30 na stadionie przy ul. Siedleckiej.

Chemik: Brzozowski – Klimkowicz, Siembida, Dymitrowski, Stolz, Jakubiak, Białek, Ława, Świder, Dąbrowski, Rudnik

grali także: Serdyński, Cholewiński, Palej, Korzec, Moutinho, Nizio, Wojciechowski, Korotkiewicz, Gajos, Kamiński, Grzesło

Bramki:

1:0 – 2 min Sebastian Rudnik; 2:0 – 16 min Sebastian Rudnik; 3:0 – 24 min Dominik Dąbrowski; 4:0 – 36 min Dominik Dąbrowski; 5:0 – 38 min Jakub Świder

Chemik Police – Jeziorak Szczecin 5:0(5:0)

LOTTO Chemik Police musi uznać wyższość MOYA Radomki Radom mimo ambitnej walki

W ostatnim spotkaniu LOTTO Chemik Police podejmował na własnym terenie zespół MOYA Radomka Radom. Mimo zaciętej rywalizacji i momentów, kiedy wszystko zdawało się odwracać na korzyść gospodyń, to zawodniczki z Radomia triumfowały, wygrywając 3:1.

Od samego startu drużyna Radomki narzuciła szybkie tempo gry, które pozwoliło im wypracować niewielką przewagę, pomimo ambitnej postawy Martyny Grajber-Nowakowskiej. Chwilowe ożywienie Chemika, dzięki dobrym atakom Julii Hewelt i asom Grajber-Nowakowskiej, dało nadzieję na równorzędną walkę. Niestety, błędy własne i konsekwentna gra przyjezdnych w bloku, nie pozwoliły na odzyskanie inicjatywy przez gospodynie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:15 dla Radomki.

Napięcie wzrosło w drugim secie, gdzie każda akcja była walką punkt za punkt. Wpływ na wynik miały przede wszystkim długo utrzymujące się wymiany i silna obrona radomianek. Pomimo iż gospodynie, dzięki postawie Anny Fiedorowicz, miały momenty dominacji, to przeciwniczki nie dawały za wygraną, o czym świadczył wynik końcowy seta – 28:26 dla Radomki.

LOTTO Chemik Police pokazał charakter w trzeciej partii, przede wszystkim dzięki konsekwentnej grze w obronie, co pozwoliło zdobyć kilkupunktową przewagę. Jednak błędy własne i skuteczne kontry rywalek sprawiły, że ten set również stał pod znakiem równorzędnej walki, a ostatecznie został wygrany przez gospodynie 29:27.

Ostatnia partia była kontynuacją zaciętej rywalizacji, gdzie obie drużyny wymieniały się prowadzeniem. Decydujące punkty padły po błędach siatkarek LOTTO Chemik i skutecznym ataku przeciwniczek, kładąc kres spotkaniu z wynikiem 25:20 dla MOYA Radomki Radom.

Spotkanie pokazało, że choć LOTTO Chemik Police miał chwile dominacji, to zabrakło stabilizacji i skuteczności, którą konsekwentnie prezentowały siatkarki z Radomia.

Czytaj dalej

Sukces drugiej edycji Szkolnej Ligi Przełajowej w Policach

W sobotni poranek, mieszkańcy Polic mieli okazję śledzić sportowe emocje, jakie dostarczyła druga edycja Szkolnej Ligi Przełajowej. Wydarzenie to skupiło przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych z Polic, którzy rywalizowali w biegach przełajowych. Organizatorem zmagań była Gmina Police przy ścisłej współpracy z Uczniowskim Klubem Lekkoatletycznym „Ósemka” w Policach.

Impreza odbyła się na malowniczej polanie usytuowanej tuż za Szkołą Podstawową nr 8, gdzie zielone tereny doskonale sprawdziły się jako tło dla sportowego ducha młodych zawodników. Dzieci i młodzież stanęły na starcie, aby w zdrowej rywalizacji sprawdzić swoje siły w biegu przez naturalne tereny, co bynajmniej nie umniejszało rangi zawodów.

Zawody przebiegały w atmosferze sportowego fair play, a zainteresowanie lokalnej społeczności było wyraźnym wsparciem dla młodych sportowców. Organizatorzy dokonali starannej organizacji wydarzenia, dbając o bezpieczeństwo uczestników oraz przygotowanie odpowiednich tras biegowych odpowiadających wiekowi i umiejętnościom biegaczy.

Drugą edycję Szkolnej Ligi Przełajowej można uznać za sukces, który nie tylko promuje zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży, ale także integruje lokalną społeczność wokół pozytywnych inicjatyw sportowych.

44. Ogólnopolski Ćwierćmaraton Policki

44. Ogólnopolski Ćwierćmaraton Policki zgromadził na linii startu ponad 70 entuzjastów biegania, którzy z pasją i zaangażowaniem mierzyli się z dystansem 10 kilometrów. Dynamiczne starcie uczestników rozpoczęło się punktualnie o godzinie 10:00, a organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Lekkoatletyczny „Ósemka” Police.

Wśród mężczyzn za rekordzistę trasy został Jacek Stadnik, który z czasem 33:33 minuty zdobył podium Natomiast wśród kobiet, Paula Wasielewska z czasem 39:07 minut okazała się niepokonana.

Atmosfera podczas biegu była elektryzująca. Ryk dopingującego tłumu, rytmiczne tupoty setek stóp na asfalcie i emocjonujące przepychanki o czołowe pozycje – to wszystko tworzyło spektakl sportowy, który na długo zostanie w pamięci uczestników i kibiców. Był to dzień pełen sportowego ducha i rywalizacji, lecz również wspólnoty i radości z własnych osiągnięć.

44. Ogólnopolski Ćwierćmaraton Policki to przede wszystkim święto zdrowego trybu życia oraz pasji do biegania, które rokrocznie gromadzi w Policach zarówno doświadczonych maratończyków, jak i amatorów chcących zmierzyć się z własnymi możliwościami.

Zdjęcia: Urząd Miejski w Policach