Gmina Police

Ferie zimowe w MOK

Jak ferie zimowe to tylko w MOK! W Policach dzieci i młodzież będą mogły aktywnie i ciekawie spędzić czas wolny.

Opublikowane

w dniu

Każdego dnia odbywać się będą kreatywne warsztaty z różnych dziedzin sztuki. Taniec, śpiew, plastyka, fotografia… to tylko niektóre propozycje MOK -u.

Codziennie też o godz. 12:00 będą wyświetlane filmy w kinie. A wszystko to przez dwa tygodnie i bezpłatnie. Wystarczy tylko wybrać warsztaty i zapisać się na nie w recepcji MOK -u.

Zapraszamy!

Jest w czym wybierać. MOK proponuje następujące warsztaty: fotograficzne, wokalne, cyrkowe, ceramika, hand made, reporterskie, taniec afro, taniec współczesny, robotyka, bębny brazylijskie.

Warsztaty odbywać się będą od GODZ. 10:00

OPIS:

WARSZTATY REPORTERSKIE

-wystąpienia publiczne: emisja głosu i właściwa artykulacja, pokonywanie tremy
-występowanie przed kamerą i mikrofonem
-sztuka rozmowy-jak słuchać i jak zadawać pytania
-nauka ciekawego opowiadania
-podstawy kręcenia interesujących filmów i dobrego kadrowania zdjęć

ROBOTYKA – Budowa i programowanie robotów – Akademia STEAM

Warsztaty, podczas których młodzi konstruktorzy poznają tajniki budowy robotów, ich programowania oraz zastosowania w rzeczywistości. Podczas naszych warsztatów będziemy korzystać z zestawów Lego® Education, tabletów, komputerów i nie tylko.

BĘBNY BRAZYLIJSKIE z Bloco Pomerania

Bogactwo Samby Batucady, radość rytmu czyli kameralna forma zespołu perkusyjnego na brazylijskich instrumentach perkusyjnych takich jak: agogo, tamborim, chocalho, caixa, repinique, sudro. Prowadzący: Rafał Krzanowski.

WARSZTATY WOKALNE z Damianem Rybickim – półfinalistą VII edycji the Voice of Poland

Zajęcia obejmować będą: emisję głosu, teoretyczne ujęcie śpiewania (budowa aparatu głosowego, produkcja dźwięku) w celu rozbudzenia wyobraźni i świadomości, zasady dbania o swój głos, śpiew harmoniczny, praca z akompaniatorem, budowanie wspólnego brzmienia, praca z rytmem.

AFRO DANCE

Program taneczny oparty na tradycyjnym tańcu afrykańskim będzie spotkaniem muzyki, rytmu i ciała. Afro Dance to styl oparty na folklorze i kulturze afrykańskiej. Jest pełen energii i dynamiki, pozwala zatracić się w ruchu, wyrazić uczucia i wyrzucić z siebie negatywne emocje. To żywioł, energia i radość, która zagości w MOK-u dzięki Wam! Prowadząca: Magdalena Preditis.

WARSZTATY CYRKOWE

To świetna okazja aby rozwijać swoje umiejętności motoryczne, koordynację oraz kreatywność! W programie m.in. żonglerka, diabolo, elementy akrobatyki, nauka chodzenia na szczudłach, elementy fireshow i wiele innych. Prowadzący: Kamil Malecki.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Prowadząca: Nieszka Bogusławska. Półfinalistka IV edycji programu telewizyjnego „Got to Dance”- tylko taniec. Ukończyła w Warszawie międzynarodowy program dla profesjonalnych tancerzy tańca współczesnego Warsaw Dance Department, podstawowe i zaawansowane szkolenie ze świadomości ciała i analizy ruchu na bazie Laban Bartenieff Movement System oraz Contact Improvisation Half Year  Program w Berlinie.

PLAN:

Pierwszy tydzień:

1. Warsztaty wokalne Damian Rybicki
wt. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 8

2. Taniec nowoczesny
pon. – wt., godz. 10:00 – 11:30, 11:30 – 13:00, sala 125

3. Taniec afro
Magdalena Prieditis
śr. – pt., godz. 10:00 – 11:30, 11:30 – 13:00, sala 125

4. Fotografia otworkowa
pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(15 uczestników od 6. lat)

5. Warsztaty Reporterskie
śr., godz. 10:00 – 14:00, sala 5
(grupa do 20 osób)

6. Wszyscy jesteśmy światłoczuli – eksperymenty fotograficzne
czw. – pt,  godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(15 uczestników od 6. lat)

7. Warsztaty ceramiczne
– pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 140
– śr. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 140
(grupy po 9 osób)

8. Warsztaty Hand made
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 137

Film dla dzieci godz. 12:00

Drugi tydzień:

1. Akademia STEAM – tajniki budowy i programowania robotów
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 5
(ok. 20 uczestników)

2. Warsztaty cyrkowe
wt.– pt, godz. 10:00 – 12:00, 12:00 – 14:00, sala 125

3. Warsztaty Hand made
pon. – pt, godz. 10:00 – 11:30, 11:30-13:00 sala 137

4. Warsztaty ceramiczne
– pon. – wt., godz. 10:00 – 12:00, sala 140
– śr. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 140
(grupy po 9 osób)

5. Karnawałowe warsztaty gry na brazylijskich bębnach
pon. – pt, godz. 10:00 – 12:00, sala 8
(grupa 12 os., od lat 7)

Film dla dzieci godz. 12:00

Reklama

Gmina Police

Nowa Kadencja Samorządu w Polickim Ratuszu. Krystian Kowalewski złożył ślubowanie

Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Policach nowej kadencji, dokonano wyboru prezydium Rady. Wcześniej radni złożyli przysięgę i odebrali akty powołania na radnych. Przysięgę złożył również nowy burmistrz Polic Krystian Kowalewski.

Opublikowane

w dniu

Burmistrz Kowalewski po złożeniu przysięgi i przyjęciu insygniów władzy, wyartykułował swoje aspiracje dotyczące przyszłego zarządzania gminą: „Chcemy budować, chcemy tworzyć, chcemy by codzienność była wyrazem naszej wolności i wiary”. Przytoczył także kwestie dotyczące finansów, zobowiązując się do przejrzystego prezentowania stanu gminy, a także zapowiedział zbudowanie kompetentnego zespołu dla realizacji celów rozwoju gminy.

Na koniec, nowy włodarz Gminy Police skierował podziękowania do swojego poprzednika, Władysława Diakuna, za jego wieloletni wkład w rozwój gminy i wyraził szacunek za jego trud pracy.

Dość niespodziewanie na przewodniczącego Rady wybrano Artura Echausta, który pokonał radnego Platformy Obywatelskiej Ireneusza Todorskiego. Wybór Echausta doszedł do skutku bowiem na sesji nie było obecnych dwóch radnych. PO wraz  WS Gryf XXI ma nieznaczną większość w Radzie i właśnie brak dwóch radnych spowodował małe zamieszanie. Czy podczas kolejnej sesji dojdzie do wymiany przewodniczącego? O tym dowiemy się prawdopodobnie podczas następnej sesji Rady Miejskiej w Policach.

Z przemówienia przewodniczącego Rady Miejskiej Artura Echausta wybrzmiewały akcenty wdzięczności: „Chciałem bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim za zaufanie i powierzenie mi tej zaszczytnej funkcji”. Podkreślił on także znaczenie reprezentowania interesów mieszkańców i obiecał udoskonalenie konstruktywnego dialogu, który uległ osłabieniu w ostatniej kadencji.

Czytaj dalej

Gmina Police

Zmiana na stanowisku prezesa Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach. Rafał Zieliński odwołany

Rada Nadzorcza Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach w wyniku posiedzenia podjęła istotną decyzję kadrową. Jak zostało ogłoszone, z dniem 17 maja nastąpi odwołanie Rafała Zielińskiego z funkcji prezesa Zarządu Spółki.

Opublikowane

w dniu

Zgodnie z oświadczeniem Zakładu decyzja nie była podyktowana jakimikolwiek nieprawidłowościami w pracy Rafała Zielińskiego. Wręcz przeciwnie, podkreślono skuteczność i realizację celów, jakie postawiono przed Zielińskim na początku jego kadencji. Te cele obejmowały przekształcenie jednostki budżetowej w spółkę prawa handlowego oraz przeprowadzenie kluczowych inwestycji mających na celu poprawę jakości usług – między innymi budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Tanowo i Witorza, co ma gwarantować ciągłą i niezawodną obsługę klientów w zakresie dostaw wody oraz odbioru ścieków.

Komunikat Rady Nadzorczej sugeruje zadowolenie z wyników pracy Zielińskiego, a odwołanie interpretowane jest jako zwieńczenie etapu w rozwoju Spółki. Następca Pana Rafała Zielińskiego nie został jeszcze oficjalnie wyznaczony.

Szczegółowe informacje dotyczące przyszłych planów i kierunku rozwoju Zakładu pozostają jeszcze do wyjaśnienia i zostaną podane do publicznej wiadomości w odpowiednim czasie.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Zmiany w Dobrej i Policach. Zagrodzka wygrywa z Napiwodzką, Kowalewski z Diakunem

W zakończonych w niedzielę  drugich turach wyborów samorządowych Magdalena Zagrodzka z Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra odniosła zwycięstwo nad kandydatką Koalicji Obywatelskiej, Joanną Napiwodzką. Zagrodzka zwyciężyła zdecydowaną większością głosów, uzyskując 5 478 głosów, co stanowi 64,52% poparcia, w porównaniu do 3 013 głosów (35,48%) zdobytych przez Napiwodzką, co oznacza, że to Zagrodzka obejmie urząd wójta gminy Dobra na następne pięć lat.

Opublikowane

w dniu

Frekwencja wyborcza w Gminie Dobra podczas drugiej tury wyniosła 42,39%, co pokazuje średni udział mieszkańców w procesie decydowania o lokalnych władzach.

W wyścigu o fotel burmistrza Polic, Krystian Kowalewski z Projektu Police pokonał urzędującego Władysława Diakuna. Kowalewski zdobył 7 701 głosów, co dało mu poparcie na poziomie 61,91%, podczas gdy Diakun otrzymał 4 738 głosów, czyli 38,09% głosujących. Warto dodać, że wpływ na wyniki wyborów mógł mieć apel Grzegorza Ufniarza z komitetu Nasze Police o oddanie głosów na Kowalewskiego.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie