Gmina Police

Mobilne Centrum Informacji Gospodarczej w Policach – wsparcie dla przedsiębiorców i mieszkańców

Pierwszego lipca br., w godzinach od jedenastej do trzynastej trzydzieści, mieszkańcy powiatu polickiego będą mieli okazję skorzystania z bezpłatnych konsultacji biznesowych. Mobilne Centrum Informacji Gospodarczej, będące inicjatywą Urzędu Marszałkowskiego, zagości przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Policach, w bezpośrednim sąsiedztwie lokalnego targowiska.

Opublikowane

w dniu

Zakres tematyczny dostępnych podczas wydarzenia konsultacji jest szeroki – eksperci udzielą wsparcia osobom zainteresowanym otwarciem własnej działalności gospodarczej, jak również tym, którzy chcą rozwijać już istniejące przedsiębiorstwa. Ponadto przewidziano możliwość uzyskania informacji o kursach i szkoleniach, które mogą przyczynić się do podniesienia kwalifikacji zawodowych uczestników.

Odpowiednie wykorzystanie dostępnych środków z funduszy europejskich jest kluczowe dla rozwoju lokalnej gospodarki. Dlatego też, konsultanci szczegółowo wyjaśnią zasady pozyskiwania dofinansowań, poinformują o bieżących projektach oraz terminach składania wniosków. Podkreślenie zostanie także pouczający charakter wydarzenia – szczegóły dotyczące planowanych inicjatyw regionalnych umożliwią uczestnikom świadome zaangażowanie w życie społeczności lokalnej.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych – zarówno dla przedstawicieli sektora prywatnego, jak i dla członków organizacji pozarządowych. Zapraszamy do skorzystania z okazji do zdobycia wartościowych i praktycznych informacji, które mogą przyczynić się do rozwoju przedsiębiorczości w regionie.

Organizatorem akcji jest Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Kontakt: infolinia; 800 34 55 34 lub 91 452 8906, 91 452 8907, 91 452 8911. Adres mailowy: pife.szczecin@wzp.pl.

Reklama

Gmina Police

4 miliony zł na modernizację MOK w Policach od Urzędu Marszałkowskiego

Urząd Marszałkowski w Szczecinie przyznał Gminie Police 4 miliony złotych na realizację drugiego etapu modernizacji Miejskiego Ośrodka Kultury i Edukacji Ekologicznej w Policach. Łączny koszt tej fazy przedsięwzięcia zostanie oszacowany na 5 milionów złotych.

Opublikowane

w dniu

Lokalne władze entuzjastycznie odnoszą się do planów rozbudowy i wprowadzania innowacji w MOK. „Dzięki modernizacjom nasza instytucja wzmacnia swoją rolę na kulturalnej mapie regionu, oferując najwyższą jakość usług, zaawansowane rozwiązania techniczne oraz przestrzenie zarówno nowoczesne, jak i funkcjonalne”, podkreślił burmistrz Krystian Kowalewski. Wskazał również na już zrealizowane zmiany, w tym zaktualizowaną salę i scenę z nowoczesnym wyposażeniem, jako przykład efektów dotychczasowych prac.

W zakresie prac drugiego etapu znajdzie się kompleksowa przebudowa garderoby, sal kulturalnych, edukacyjnych, a także pomieszczeń prób, laboratoriów kultury i dźwięku. Planowana jest wymiana sanitariatów i stolarki drzwiowej. Ośrodek czeka również remont dachu oraz elewacji. Dodatkowo odbędzie się instalacja zielonej ściany i tworzenie tarasu. Przewidziane są również prace porządkowe w otoczeniu ośrodka, a także dodatkowe zieleńce.

Zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz podkreślił, jak ważną rolę pełni MOK w życiu kulturowym i edukacyjnym Polic oraz regionu, wskazując na wsparcie udzielone przez samorząd województwa, mające na celu podniesienie standardu i możliwości ośrodka.

Całość modernizacji ma być ukończona do połowy 2026 roku, umożliwiając mieszkańcom korzystanie z odnowionych przestrzeni ośrodka. Projekt mieści się w ramach Programu Regionalnego „Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027”, podkreślając znaczenie wspólnej pracy na rzecz rozwoju kultury oraz ochrony dziedzictwa kulturowego w regionie.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Kaziuki wracają do Miejskiego Ośrodka Kultury!

Na deski Miejskiego Ośrodka Kultury wraca uwielbiane przez mieszkańców naszego miasta wydarzenie, pokazujące w pełnej krasie kulturę i tradycje kresowe. Kaziuki, czyli obchody organizowane z okazji dnia świętego Kazimierza przybliżą Policzanom ponad 400-letni wileński zwyczaj. Atmosferę tradycyjnego, wileńskiego święta będzie można poczuć w Policach już 1 marca.

Opublikowane

w dniu

Gościem tegorocznego koncertu będzie Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca Wilia, działający przy Wileńskim Centrum Kultury. Zespół, założony w 1955 roku, dzięki swojemu wyjątkowemu, bogatemu repertuarowi od lat promuje polski folklor, tworząc na scenie niepowtarzalny klimat i przenosząc widzów wprost do centrum litewskiej stolicy. Całości widowiska dopełniają barwne stroje ludowe z różnych regionów Polski i Wileńszczyzny, prezentujące bogactwo ozdób i dodatków. Koncert będzie prawdziwą ucztą artystyczną dla wszystkich miłośników zarówno polskiego, jak i kresowego folkloru.

Po koncercie, w holu Miejskiego Ośrodka Kultury będzie można kupić wileńskie przysmaki, a także wyroby rzemiosła ludowego i artystycznego, przywiezione prosto ze stolicy.

Kiedy? 1 marca (sobota), godz. 17:00

Gdzie? Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury, ul. Siedlecka 1 A

Bilety do nabycia online lub w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury: bilety normalny /45 zł/, bilet ulgowy /40 zł/, bilet grupowy /40 zł/.

Tekst: Daria Zarzeczna

Czytaj dalej

Gmina Police

Nowe inwestycje i działania na rzecz portu w Policach

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Policach omówiono szereg istotnych kwestii dotyczących rozwoju lokalnej infrastruktury i działań na rzecz ochrony środowiska. Rajcy wysłuchali informacji o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i dokonali drobnych korekt w wieloletniej prognozie finansowej, mających na celu wsparcie działań zmierzających do przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Opublikowane

w dniu

Burmistrz Krystian Kowalewski przedstawił raport, z którego wynika, że gmina zakupiła nieruchomość w Tanowie o powierzchni 2,3 ha za kwotę około 2,5 miliona złotych. Plany zagospodarowania przestrzeni obejmują m.in. adaptację budynku pod ośrodek szkoleniowy OHP oraz przeznaczenie pozostałej części terenu na cele opiekuńcze dla osób starszych.

Sytuacja związana z ostatnimi sztormami i cofkami wód z Zatoki Pomorskiej była ściśle monitorowana przez strażaków, zwłaszcza pod kątem zabezpieczenia wałów przeciwpowodziowych oraz trzebieskiej plaży. Po ustąpieniu zagrożenia, władze lokalne ustaliły wspólne kroki z Urzędem Morskim w celu ochrony terenów przybrzeżnych i uatrakcyjnienia przestrzeni turystycznych.

Rozwój Portu Morskiego Police również stanowi ważny punkt zmian w infrastrukturze – ogłoszono przetarg na budowę bocznicy kolejowej, która umożliwi skuteczniejsze połączenie portu z siecią kolejową kraju. Budowa nowego nabrzeża ciężkiego ma na celu zwiększenie możliwości obsługi dużych statków pełnomorskich, co przyczyni się do rozwoju przepustowości portu.

Na potrzeby lokalnej społeczności, gmina planuje remont czterech „orlików” oraz postawienie kolejnych inwestycji przez przetargi na sprzedaż i modernizację różnych obiektów. Zakończono także etap przeprowadzki pierwszych lokatorów do nowego budynku na ulicy Niedziałkowskiego, co umożliwi gminie efektywniejsze zarządzanie komunalnym zasobem mieszkaniowym.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie