Gmina Dobra

Meble Morskie w gminie Dobra

W piątek, 21 kwietnia w Dołujach odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby firmy Meble Morskie, która jest jednym z wiodących w Europie specjalistów od wyposażania jednostek pływających. W wydarzeniu wzięli udział m.in. pracownicy i prezes firmy Odd Birkeland wraz z żoną oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Dobra z wójt Teresą Derą.

Opublikowane

w dniu

Meble Morskie są członkiem grupy kapitałowej Maritime Montering Group, która jest jednym z wiodących w Europie specjalistów od wyposażania jednostek pływających z ponad 30-letnim doświadczeniem. Firma jest częścią globalnej sieci dostarczającej produkty i usługi na całym świecie. Główna siedziba firmy znajduje się na zachodnim wybrzeżu Norwegii, pomiędzy szczytami gór i fiordami, gdzie życie morskie zawsze było głównym źródłem informacji dla lokalnych społeczności i przedsiębiorstw. Biura znajdują się na kontynencie europejskim i azjatyckim, a ponad 700 pracowników jest gotowych służyć klientom.

W całej grupie Maritime Montering mamy tylko jedną fabrykę – właśnie w Dołujach. Nasza grupa ma jeszcze stacjonarne biura w Rumunii, Chinach, Turcji, w Wietnamie i Norwegii. Pomysł przeniesienia się do Dołuj wziął się z możliwości, które daje nam Gmina Dobra oraz planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina, która pomoże nam połączyć naszą produkcję z dostawą na teren Niemiec i innych krajów – mówił dyrektor zarządzający Mebli Morskich.

Firma zajmuje się produkcją mebli ze sklejki z najlepszej jakości materiałów atestowanych do użytku morskiego, w tym sklejki i laminatów ognioodpornych oraz wysokiej jakości okuć. Dostarcza również meble tapicerowane do użytku morskiego renomowanego europejskiego producenta. Meble Morskie posiadają certyfikat jakości ISO 9001 oraz środowiskowy ISO 14001.

Historia Mebli Morskich zaczęła się w 2002 roku, kiedy to powstała pierwsza fabryka w Będargowie pod Szczecinem założona przez Odda Birkelanda. Na początku firma, zatrudniając tylko kilku pracowników, zajmowała się produkcją półproduktów dla należącej do tego samego właściciela fabryki mebli w Norwegii. Po 10 latach w 2012 cała produkcja mebli została przeniesiona do Polski, a firma zamieniła się w prężnie działające przedsiębiorstwo.

W początkowych latach działalności spółka funkcjonowała w budynku o powierzchni 650 m2 wraz z upływem czasu była stopniowo rozbudowywana aż do 2500 m2. Jednak i taka powierzchnia przestała spełniać wymagania pod względem wielkości i wydajności i w 2018 została podjęta decyzja o budowie większej fabryki. Przeprowadzka do nowego obiektu, który mieści się przy ul. Słoneczny Sad w Dołujach nastąpiła w 2020 roku, a jego powierzchnia to 6000 m2. Wyposażony jest w nowoczesne maszyny i instalacje oraz znaczną powierzchnię magazynową.

W piątek, 21 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy i zaproszeni goście. Meble Morskie reprezentował prezes Odd Birkeland a Gminę Dobra wójt Teresa Dera.

Życzę Państwu, aby nowo otwarta firma sprzyjała realizacji zamierzonych celów oraz dynamicznemu rozwojowi, a wysiłek wkładany w wykonywanie codziennych obowiązków przynosił satysfakcję oraz szczere zadowolenie najbardziej wymagających kontrahentów. Niech każdy rok przynosi liczne sukcesy – życzyła pracownikom i kierownictwu firmy wójt Teresa Dera.

Podczas uroczystości przemawiał również prezes Odd Birkeland, który następnie zaprosił wszystkich obecnych do nowej siedziby firmy na symboliczną lampkę szampana i poczęstunek.

Goście mieli okazję zwiedzić części biurową, produkcyjną i magazynową firmy. Proces produkcyjny wyjaśniał Karol Wiłkowicz, dyrektor zarządzający Mebli Morskich.

Pierwsze decyzje o budowie nowej siedziby firmy podjęliśmy w 2017 roku. Budowa rozpoczęła się w 2019 roku, a zakończyła w maju 2020 roku. Zamknęliśmy naszą starą siedzibę w Będargowie i przenieśliśmy się do gminy Dobra. Podwoiliśmy naszą powierzchnię w porównaniu do poprzedniej siedziby, co daje nam o wiele więcej możliwości. W nowej siedzibie zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, które jest przystosowane do podłączenia w przyszłości pomp ciepła, abyśmy mogli być bardziej proekologiczni – wyjaśniał Karol Wiłkowicz.

Gmina Dobra

Rusza Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim – Rozpoczęcie rekrutacji na 2024!

Rozpoczęła się rekrutacja do Letniej Szkoły Muzykowania na Pomorzu Zachodnim w roku 2024. Projekt ten został powołany do życia w celu promowania muzyki i śpiewu ludowego jako części bogatej kultury regionalnej. Serdecznie zapraszamy do udziału dorosłych, seniorów, osoby niepełnosprawne, a także przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych. Liczba dostępnych miejsc została ograniczona do piętnastu, co gwarantuje indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Opublikowane

w dniu

Podczas kursu prowadzonego przez Stanisława Mazurka, uczestnicy w trakcie 150 godzin zajęć zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu emisji głosu i śpiewu tradycyjnego (120 godzin praktyki) oraz wiedzę teoretyczną na temat muzyki ludowej i historii śpiewu na Pomorzu Zachodnim (30 godzin teorii). Program szkolenia gwarantuje nie tylko rozwój umiejętności muzycznych, ale również pogłębienie świadomości kulturowej.

Kulminacyjnym punktem Letniej Szkoły Muzykowania będzie nagranie płyty CD, na której uczestnicy będą mieli okazję promować kulturowe dziedzictwo regionu. To unikalna okazja do nabycia nie tylko nowych umiejętności, ale i do uczestniczenia w tworzeniu materiału o wartości kulturowej.

Zapisy na kurs ruszyły i zważywszy na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy zainteresowanych do szybkiego zgłaszania swojej kandydatury. Szkoła będzie się odbywać w trybie weekendowym, a koszt uczestnictwa wynosi 200 złotych za osobę, w cenie zawarty jest nocleg. Nie przegapcie szansy na niezapomniane doświadczenie muzyczne!

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tu:
https://forms.gle/GKTrwQNHTA2Wb9Lw6

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Wspólnie na starcie — BIEGNĘ DLA GIENI i JANKA w Grzepnicy

W nadchodzącą sobotę, mieszkańcy gmina Dobra spotkają się na sportowo-charytatywnej imprezie „Biegnę dla Gieni i Janka”. Wydarzenie, zorganizowane wspólnie przez Ludowe Zespoły Sportowe Koło LZS Dobra, lokalną społeczność z Grzepnicy oraz Sołtysa, ma na celu wsparcie dwójki miejscowych wolontariuszy, których dom uległ niedawno zniszczeniu w wyniku pożaru.

Opublikowane

w dniu

Biuro zawodów rozpocznie swoją działalność o godzinie 13:00 przy gminnej świetlicy, zlokalizowanej przy boisku sportowym. Zapisy na bieg dla dzieci, który odbędzie się na dystansie 1500 metrów, oraz dla dorosłych, biegnących trasę 4000 metrów, będą przyjmowane w tym miejscu.

Wpisowe za udział w biegu to dobrowolne datki, które zasilą fundusz na rzecz odbudowy zniszczonego domu. Czas na wspólną zabawę w cieniu sportowej rywalizacji rozpocznie się o godzinie 14:00, a starter da sygnał do biegu o 15:00.

Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali festyn z rozmaitymi atrakcjami dla dzieci, licytacjami oraz gastronomicznymi specjałami. O wieczną pamiątkę z tej wyjątkowej imprezy zadbają profesjonaliści z FotoInfo Biegowe, z Jarkiem Dulnym na czele.

Szerokie wsparcie zadeklarowały również lokalne przedsiębiorstwa i instytucje. Przykładowo, firma PanelDoor s.c. ufundowała nowe drzwi wejściowe wraz z montażem i usługi związane z instalacją okien. Osoby, które nie mają możliwości fizycznego uczestnictwa w wydarzeniu, mogą przekazać swoje datki finansowe poprzez zorganizowany apel o pomoc.

Całe przedsięwzięcie dowodzi, iż silna i zjednoczona społeczność potrafi stawić czoła nawet najtrudniejszym przeciwnościom losu, oferując solidarną pomoc potrzebującym.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Finałowa gala projektu „Kulturalne Pogranicze – II edycja”

Mieszkańcy Dobrej mają niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu, kończącym drugą odsłonę projektu „Kulturalne Pogranicze”. Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 17.00.

Opublikowane

w dniu

Wśród artystów zaproszonych do udziału w finale projektu znajdują się utalentowani muzycy, którzy z pewnością zachwycą obecnych swoimi interpretacjami. Na scenie zobaczymy pianistów – Marcina Pękali, Olhę Kozlan i Arkadiusza Świecha oraz sopranistkę – Natalię Jarosiewicz. W repertuarze znajdą się dzieła muzyki klasycznej, a także współczesnej, co gwarantuje różnorodność muzycznych przeżyć.

To wydarzenie to doskonała okazja, by celebrować bogactwo i różnorodność kultury w regionie. Organizatorzy zadali sobie trud, aby zapewnić, że gala finałowa będzie nie tylko świetnym doświadczeniem artystycznym, ale także momentem budującym poczucie wspólnoty wśród mieszkańców gminy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a udział w nim może wnieść wiele radości oraz stanowić inspirację dla miłośników sztuki muzycznej. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie