Zachodniopomorskie

Największy, szkolny Turniej piłkarski w Europie. Jak wziąć udział w rozgrywkach „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”?

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nieodpłatny, dziecięcy Turniej piłkarski  skierowany do drużyn szkolnych, organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Zawody obejmują zasięgiem niemal cały kraj – mecze odbywają się w 95% powiatów w Polsce. Jak można zgłosić się do gry? Kto może wziąć udział? Do kiedy można się zapisać? Poniżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

Opublikowane

w dniu

Kto może wziąć udział w Turnieju?

W Turnieju rywalizować mogą drużyny szkolne z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych:
  • U-8 (dla dzieci urodzonych między 1 stycznia 2015 roku a 31 grudnia 2016 roku),
  • U-10 (dla dzieci urodzonych w okresie 1 stycznia 2013 – 31 grudnia 2014),
  • U-12 (dla dzieci urodzonych w okresie 1 stycznia 2011 – 31 grudnia 2012).
Chłopcy i dziewczynki rywalizują w odrębnych kategoriach. Dopuszczalne jest jednak zgłoszenie dziewczynek do drużyny chłopców.
To, co wyróżnia Turniej, to jego powszechność. Nie trzeba regularnie trenować w klubie, aby móc przeżyć niezapomnianą przygodę. Podwórkowy charakter Turnieju sprawia, że jest on skierowany do wszystkich dzieci, które kochają piłkę nożną. Bez znaczenia czy pochodzą z dużego miasta czy małej wsi – to rozgrywki dla każdego, kto lubi ruch na świeżym powietrzu i sportową rywalizacją w duchu fair-play.
Celem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest zachęcanie dzieci w wieku szkolnym do gry w piłkę nożną, dlatego udział w rozgrywkach jest zupełnie bezpłatny – zarówno dla szkół, jak i dzieci.
Jak zapisać drużynę do Turnieju?
Drużynę do Turnieju zgłosić mogą wyłącznie pracownicy szkoły, na przykład nauczyciele czy koordynatorzy sportowi. Zapisy odbywają się tylko poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.zpodworkanastadion.pl, gdzie dostępna jest również pełna instrukcja opisująca proces zgłaszania drużyn oraz harmonogram rozgrywek. Po dopełnieniu formalności przez rodziców (którzy również muszą zgłosić dzieci do Turnieju), pracownik szkoły może wygenerować formularz zgłoszeniowy, który musi podpisać dyrektor szkoły.
W razie problemów z rejestracją, pomocy udzieli Dział Wsparcia PZPN (e-mail: wsparcie@pzpn.pl, tel. 732 122 222).
Co, jeżeli szkoła nie zapisała jeszcze drużyny na Turniej?
W sytuacji, gdy szkoła jeszcze nie zapisała swoich drużyn, warto wziąć sprawy w swoje ręce i zaproponować nauczycielowi wychowania fizycznego, wychowawcy lub dyrektorowi szkoły wysłanie zgłoszenia. Można również połączyć siły z rodzicami innych dzieci uczących się w tej samej placówce i wspólnie wybrać się do nauczyciela, by porozmawiać o zgłoszeniu.
Do stworzenia drużyny wystarczy zaledwie sześciu uczestników (pięciu w przypadku kategorii U-8), a pomiędzy etapami możliwa jest modyfikacja listy zgłoszeniowej.
Zapisy na Turniej przedłużone do 28 lutego
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe dziecięce rozgrywki piłkarskie w Europie. Sponsorem głównym od 17 lat jest marka Tymbark.
W XXIII edycji zawody rozpoczną się eliminacjami na szczeblu gminnym i powiatowym (w marcu i kwietniu 2023 r.), a zwycięzcy awansują do rundy wojewódzkiej (w maju 2023 r.). Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu – w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną w Turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem.

Reklama

Gmina Dobra

Rusza Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim – Rozpoczęcie rekrutacji na 2024!

Rozpoczęła się rekrutacja do Letniej Szkoły Muzykowania na Pomorzu Zachodnim w roku 2024. Projekt ten został powołany do życia w celu promowania muzyki i śpiewu ludowego jako części bogatej kultury regionalnej. Serdecznie zapraszamy do udziału dorosłych, seniorów, osoby niepełnosprawne, a także przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych. Liczba dostępnych miejsc została ograniczona do piętnastu, co gwarantuje indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Opublikowane

w dniu

Podczas kursu prowadzonego przez Stanisława Mazurka, uczestnicy w trakcie 150 godzin zajęć zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu emisji głosu i śpiewu tradycyjnego (120 godzin praktyki) oraz wiedzę teoretyczną na temat muzyki ludowej i historii śpiewu na Pomorzu Zachodnim (30 godzin teorii). Program szkolenia gwarantuje nie tylko rozwój umiejętności muzycznych, ale również pogłębienie świadomości kulturowej.

Kulminacyjnym punktem Letniej Szkoły Muzykowania będzie nagranie płyty CD, na której uczestnicy będą mieli okazję promować kulturowe dziedzictwo regionu. To unikalna okazja do nabycia nie tylko nowych umiejętności, ale i do uczestniczenia w tworzeniu materiału o wartości kulturowej.

Zapisy na kurs ruszyły i zważywszy na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy zainteresowanych do szybkiego zgłaszania swojej kandydatury. Szkoła będzie się odbywać w trybie weekendowym, a koszt uczestnictwa wynosi 200 złotych za osobę, w cenie zawarty jest nocleg. Nie przegapcie szansy na niezapomniane doświadczenie muzyczne!

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tu:
https://forms.gle/GKTrwQNHTA2Wb9Lw6

Czytaj dalej

Zachodniopomorskie

Wspólna demonstracja Solidarności rolniczej i pracowniczej – sprzeciw wobec polityki klimatycznej i gospodarczej

Związki zawodowe Solidarność rolnicza i pracownicza zorganizują wspólną demonstrację, która odbędzie się 10 maja w Warszawie. Protest będzie wyrazem sprzeciwu wobec szeregu kwestii aktualnie dotykających Polskę, w tym problemów związanych z niszczeniem krajowego rolnictwa, wzrostem cen w sklepach, podwyżkami cen energii i ogrzewania. Szczególną uwagę protestujący zamierzają poświęcić krytyce wobec polityki klimatycznej znanej jako Zielony Ład.

Opublikowane

w dniu

Mieczysław Jurek, lider zachodniopomorskiej Solidarności, podkreśla, że skutki wprowadzenia obecnych działań klimatycznych dotkną każdego Polaka. Jurek zwraca uwagę na wzrost cen energii i żywności jako kluczowe problemy, które wpłyną na całe społeczeństwo, bez względu na przynależność polityczną czy zawodową.

Udział w demonstracji zapowiedziała również Solidarność Zakładów Chemicznych Police. Przewodniczący NSZZ Solidarność w tej jednostce, Andrzej Malicki, mówi o problemach konkurencyjności na rynku europejskim wynikających z importu nawozów z państw spoza Unii, wysokich cen emisji CO2 oraz innych mediów. Przemysł chemiczny, podobnie jak rolnictwo, jest w kryzysie – największym od wielu lat, według Malickiego.

Dodatkowo, Solidarność planuje działania mające na celu przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie polityki klimatycznej, zakładającego rewizję dotychczasowych rozwiązań pakietu klimatycznego UE.

Czytaj dalej

Zachodniopomorskie

Paszporty bez kolejek

Luty, to dobry czas na wyrobienie paszportu bez kolejek. Na wizytę nie musimy rezerwować terminu przez Internet. Sprawy paszportowe w ZUW w Szczecinie możemy załatwić od ręki bez wcześniejszego umawiania się – wystarczy przyjść i pobrać numerek przy informacji znajdującej się w holu głównym.

Opublikowane

w dniu

Za paszport możemy zapłacić w znajdującej się w urzędzie kasie kartą lub gotówką. Pamiętajmy, że do wyrobienia paszportu musimy mieć ze sobą zdjęcie, ważny paszport, a jeśli go nie mamy, to ważny dowód osobisty oraz dokument potwierdzający nasze prawo do zniżek w opłatach. Na miejscu nie wypełniamy żadnego wniosku – wszystkie dane podajemy urzędnikowi w punkcie paszportowym.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: https://www.gov.pl/web/uw-zachodniopomorski/sprawy-paszportowe.

Teraz w urzędzie mile widziane są również czworonogi. Jak przebiega taka wizyta informuje wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski: – Nasz urząd jest przyjazny dla zwierząt. Jeśli ktoś ma do załatwienia ważną sprawę, a nie chce zostawiać pupila samego w domu, może zabrać go ze sobą. Należy pamiętać przy tym o smyczy i innych środkach bezpieczeństwa, by nie przeszkadzał pracownikom i innym klientom.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie