Gmina Dobra

8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy [FILM]

W ostatnią niedzielę (tj. 28 sierpnia) przybyli do Mierzyna na 8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy miłośnicy turystyki rowerowej z terenu Gminy Dobra, Szczecina oraz innych części województwa zachodniopomorskiego. Intensywne opady deszczu poprzedzające rajd sprawiły, że na starcie w Mierzynie stawiło się 80 najbardziej wytrwałych rowerzystów. Uczestnicy rajdy mieli do pokonania 15 kilometrów, a z każdym kolejnym kilometrem pogoda była coraz ładniejsza. Na mecie rajdu w patio Centrum Handlowego Ster powitały rowerzystów promienie Słońca.

Opublikowane

w dniu

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy z Centrum Handlowym Ster oraz organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy. Udział w wydarzeniu był bezpłatny.

https:/www.youtube.com/watch?v=B_2Ui_QQkkI

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie przemierzali urocze ulice Mierzyna i podziwiali najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak – koźlak z XIX wieku, który jest symbolem Mierzyna). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z Mierzyna. Rowerzyści zgromadzili się rano na Terenie Sportowo – Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie. Na starcie rajdu otrzymali odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich rajdów przykłada ogromną wagę do edukacji dzieci i dorosłych w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym dlatego też na swoich wydarzeniach rozdaje odblaskowe kamizelki rowerowe i wraz z policją przeprowadza szkolenia z zasad ruchu drogowego. Nad zdrowiem uczestników czuwali także ratownicy medyczni, ale na szczęście nie było konieczności interwencji. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale inspirowane mierzyńskim wiatrakiem, a Centrum Handlowe Ster przygotowało pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje). Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego uczestniczenia w ruchu ulicznym. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzili konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ulewy, które w nocy i radno przeszły nad Szczecinem i Mierzynem sprawiły, że na start dotarła tylko połowa ze 160 zarejestrowanych uczestników rajdu. Cieszymy się, że podczas rajdu nie spadła już ani jedna kropla deszczu i wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do mety rajdu. Ogromne podziękowania dla wolontariuszy i policji, za zabezpieczenie wydarzenia oraz poprowadzenie prelekcji dla dzieci na temat bezpieczeństwa. Edukacja najmłodszych w tym zakresie jest dla nas priorytetem – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus oraz przedstawiciel Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

W rajdzie wzięły udział całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy mieli kilka lat, a najstarsi ponad 70 wiosen. Było to wspólne święto miłośników turystyki rowerowej oraz wspólne wyrażenie potrzeby dalszego rozwoju infrastruktury rowerowej. Organizatorzy dołożyli starań, aby wydarzenie było dostępne także dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Podczas rodzinnych rajdów rowerowych staramy się przybliżać najmłodszym piękno naszych miejscowości i naszej gminy. Zależy nam, aby nasi mieszkańcy coraz bardziej utożsamiali się z miejscem w którym zamieszkali – powiedziała Magdalena Zagrodzka, wolontariusz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra oraz radna Rady Gminy Dobra.

Głównym sponsorem rajdu było Centrum Handlowe Ster. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia była Grupa Gezet, która udostępniła organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Sponsorem wydarzenia była także firma Demant, która od wielu lat wspiera rajdy rodzinne oraz wydarzenia kulturalne organizowane na terenie Gminy Dobra. Na trasie przejazdu wsparcie serwisowe rowerzystom zapewnił sklep i serwis – Rowerowy Mierzyn. Organizatorzy gorąco dziękują firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Gratulacje dla tych wszystkich, którzy mimo trudnych warunków pogodowych dotarli do Mierzyna, aby wspólnie wyruszyć na rajd. Jako wolontariusze cieszymy się ogromnie, że nasze rajdy dają tyle radości najmłodszym adeptom jazdy na rowerze – powiedziała Krystyna Roszak, wolontariusz Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Link do filmu z 8. Mierzyńskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego:

https:/youtu.be/B_2Ui_QQkkI

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na kolejne rowerowe wydarzenia adresowane do najmłodszych. Już w najbliższą niedzielę (tj. 4 września) odbędą się w Szczecinie zawody rowerkowe dla dzieci Ultra Gryfus Kids 2022, a 11 września odbędzie się 7. Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”.

Linki do zapisów:

Ultra Gryfus Kids: https:/gryfus.szczecin.pl/ultrakids2022/

7. Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”: https:/mierzyn.pl/gryfus

Gmina Dobra

Rusza Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim – Rozpoczęcie rekrutacji na 2024!

Rozpoczęła się rekrutacja do Letniej Szkoły Muzykowania na Pomorzu Zachodnim w roku 2024. Projekt ten został powołany do życia w celu promowania muzyki i śpiewu ludowego jako części bogatej kultury regionalnej. Serdecznie zapraszamy do udziału dorosłych, seniorów, osoby niepełnosprawne, a także przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych. Liczba dostępnych miejsc została ograniczona do piętnastu, co gwarantuje indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Opublikowane

w dniu

Podczas kursu prowadzonego przez Stanisława Mazurka, uczestnicy w trakcie 150 godzin zajęć zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu emisji głosu i śpiewu tradycyjnego (120 godzin praktyki) oraz wiedzę teoretyczną na temat muzyki ludowej i historii śpiewu na Pomorzu Zachodnim (30 godzin teorii). Program szkolenia gwarantuje nie tylko rozwój umiejętności muzycznych, ale również pogłębienie świadomości kulturowej.

Kulminacyjnym punktem Letniej Szkoły Muzykowania będzie nagranie płyty CD, na której uczestnicy będą mieli okazję promować kulturowe dziedzictwo regionu. To unikalna okazja do nabycia nie tylko nowych umiejętności, ale i do uczestniczenia w tworzeniu materiału o wartości kulturowej.

Zapisy na kurs ruszyły i zważywszy na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy zainteresowanych do szybkiego zgłaszania swojej kandydatury. Szkoła będzie się odbywać w trybie weekendowym, a koszt uczestnictwa wynosi 200 złotych za osobę, w cenie zawarty jest nocleg. Nie przegapcie szansy na niezapomniane doświadczenie muzyczne!

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tu:
https://forms.gle/GKTrwQNHTA2Wb9Lw6

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Wspólnie na starcie — BIEGNĘ DLA GIENI i JANKA w Grzepnicy

W nadchodzącą sobotę, mieszkańcy gmina Dobra spotkają się na sportowo-charytatywnej imprezie „Biegnę dla Gieni i Janka”. Wydarzenie, zorganizowane wspólnie przez Ludowe Zespoły Sportowe Koło LZS Dobra, lokalną społeczność z Grzepnicy oraz Sołtysa, ma na celu wsparcie dwójki miejscowych wolontariuszy, których dom uległ niedawno zniszczeniu w wyniku pożaru.

Opublikowane

w dniu

Biuro zawodów rozpocznie swoją działalność o godzinie 13:00 przy gminnej świetlicy, zlokalizowanej przy boisku sportowym. Zapisy na bieg dla dzieci, który odbędzie się na dystansie 1500 metrów, oraz dla dorosłych, biegnących trasę 4000 metrów, będą przyjmowane w tym miejscu.

Wpisowe za udział w biegu to dobrowolne datki, które zasilą fundusz na rzecz odbudowy zniszczonego domu. Czas na wspólną zabawę w cieniu sportowej rywalizacji rozpocznie się o godzinie 14:00, a starter da sygnał do biegu o 15:00.

Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali festyn z rozmaitymi atrakcjami dla dzieci, licytacjami oraz gastronomicznymi specjałami. O wieczną pamiątkę z tej wyjątkowej imprezy zadbają profesjonaliści z FotoInfo Biegowe, z Jarkiem Dulnym na czele.

Szerokie wsparcie zadeklarowały również lokalne przedsiębiorstwa i instytucje. Przykładowo, firma PanelDoor s.c. ufundowała nowe drzwi wejściowe wraz z montażem i usługi związane z instalacją okien. Osoby, które nie mają możliwości fizycznego uczestnictwa w wydarzeniu, mogą przekazać swoje datki finansowe poprzez zorganizowany apel o pomoc.

Całe przedsięwzięcie dowodzi, iż silna i zjednoczona społeczność potrafi stawić czoła nawet najtrudniejszym przeciwnościom losu, oferując solidarną pomoc potrzebującym.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Finałowa gala projektu „Kulturalne Pogranicze – II edycja”

Mieszkańcy Dobrej mają niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu, kończącym drugą odsłonę projektu „Kulturalne Pogranicze”. Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 17.00.

Opublikowane

w dniu

Wśród artystów zaproszonych do udziału w finale projektu znajdują się utalentowani muzycy, którzy z pewnością zachwycą obecnych swoimi interpretacjami. Na scenie zobaczymy pianistów – Marcina Pękali, Olhę Kozlan i Arkadiusza Świecha oraz sopranistkę – Natalię Jarosiewicz. W repertuarze znajdą się dzieła muzyki klasycznej, a także współczesnej, co gwarantuje różnorodność muzycznych przeżyć.

To wydarzenie to doskonała okazja, by celebrować bogactwo i różnorodność kultury w regionie. Organizatorzy zadali sobie trud, aby zapewnić, że gala finałowa będzie nie tylko świetnym doświadczeniem artystycznym, ale także momentem budującym poczucie wspólnoty wśród mieszkańców gminy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a udział w nim może wnieść wiele radości oraz stanowić inspirację dla miłośników sztuki muzycznej. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie